Azonosítatlan haditechnika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Ha valaki talál egy érdekes képet és nem tudja, hogy mit ábrázol, az tegye ide. Remélhetőleg a kollektív tudásanyagunk segít majd rájönni, hogy mi is lehet.

Kezdeném is, mi lehet a járműnek a tornyán?

 

zbd08.jpg


 

134380699973322.jpg
 
  • Hűha
Reactions: Venom85

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Szerintem optika vagy lézeres célmegjelölő, vagy egyszerre. Másra nem nagyon tippelnék. Meg kéne nézni hogy ehhez hasonló eszközökön milyen hasonló kütyük vannak.--->Nyugati típusokról több az infó, aztán csak meglesz miről másolták.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
A pakliban benne van még, hogy távirányításos géppuskatorony.

???
 

atta

Member
2013. január 26.
278
0
16
Kerekes járműveken szerintem is valami felderítőeszköz van. Radar vagy valami elektro optikai berendezés. Én ezt gondolnám logikusnak.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Ugyanannyira logikus a távvezérelt géppuskatorony is.

Ha lesz majd közeli kép elválik:)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Valakinek valami "belső infója" van-e az X-37B -ről? Sokan potenciális csúcsfegyver(prototípus)t látnak vagy vélnek benne.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
754
1 913
93
A legutóbbi nemesfém ragadozómadár-ban volt róla egy cikk, szvsz elég jól lefedi a dolgokat - bár részletekbe- tehát hogy pontosan mit is csinál a gép odafent- nem mennek bele, mivel az természetesen top secret kategória.

Meg az origo-n is volt fent ma egy cikk róla: http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20130304-magyarorszag-felett-is-elrepul-a-titkos-amerikai-urrepulogep.html

Annyi pontatlanság van benne, hogy a most fent levő gépnek ez a második repülése, tehát a misszió a harmadik, mert két gép létezik belőle.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
754
1 913
93
Folytatás: az origo-s cikkben linkelt oldal (  http://www.space.com/19-top-10-space-weapons.html  ) szvsz elég nagy baromság. Ahhoz, hogy úgy manőverezzen, mint azt az átlagember képzeli egy X-wing-ből kiindulva, annyi hajtóanyagot kellene magával cipelnie, ami többszöröse a gépnek. Ezért a földi célok támadása már így is lehetetlen. Az, hogy wolfram rudakat fog "dobálni", még az előbbinél is nagyobb baromság, lévén nincs az a célzóberendezés, ami ekkora sebességnél pontosan tudna lőni. Még akkor sem biztos a találat, ha magát a Cár bombát akarná ledobni...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
a leejtett wolfrámrámrúd simán írányítható fentről, kis plusz felszereléssel:

https://en.wikipedia.org/wiki/Beam-riding

 

fentről kapja az irányparancsokat, így nem gond az orrésznél képződő hő az orrba telepítendő érzékelőket. Az irányítása is megoldható, extrém kis méretű vezérsíkokkal is.

 

Így a földi célok támadását nem akadályozza semmi. Esetleg egy drónról megy a végfázisban az iránysugár pontosítása, közvetve az x37-en át, ami fentről az iránysugarat sugározza.

A pontosságot amúgy nem a sebesség szokta korlátozni, hanem a különféle egyenetlenségek a közegben, amiket aktív lövedékkel ki lehet küszöbölni (lásd: laser vagy gps vezérlésű tüzérségi lövedékek)
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
754
1 913
93
Ehol egy kép:

http://drexfiles.files.wordpress.com/2009/11/1.jpg

Ezen jól láthatók a méretek. Milyen űrfegyvert lehetne belepakolni a nagyjából akkora raktérbe, mint a pickup csomagtartója? Lézerfegyver, railgun kizárt, se hely, se energia nincs neki - még az utódon, az X-37C-n sem férne el. Talán olyasmi, mint amit az oroszok <del>használtak </del>próbáltak ki az Almaz űrállomáson? ( http://en.wikipedia.org/wiki/Nudelman-Rikhter_NR-23 ).Ahhoz meg szvsz igencsak közel kéne manőverezni a célpont-műholdhoz. Vagy egy rakétát? Ez utóbbihoz nem értek, de itt eszembe jut az idézet a Függetlenség napjából:

(Védelmi miniszter) - És mi van, ha mégsem békés szándékkal jönnek? Okosabb lenne idejekorán leszedni néhány rakétával!

(Tábornok) - És hogy aztán az a valami száz darabban essen a fejünkre? -

Szvsz ebben az esetben az akció után annyi lenne az űrszemét, hogy a támadók ugyanúgy szívnának, mint a megtámadott...
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
754
1 913
93
István: hát nem tudom. Az űrhajó eleve kb. 28.000 km/h sebességgel kering és másfél óra alatt megkerüli a földet. Emellett még a Föld is forog. Az iránysugár szerintem csak eleve más műholdak segítségével valósítható meg, mert az űrhajó addig simán takarásba kerül, amíg a lövedék belép a légkörbe. A manőverezés pedig ismét csak rengeteg üzemanyagba kerül - mind a hajóé, hogy olyan pozícióba kerüljön, ahonnan támadást tud indítani, mind a lövedéké, hogy pontosan célba találjon a zavaró tényezők (légkör, szél, stb) ellenére. Szerintem megoldhatatlan - bár lehet, hogy pont azért top secret, mert a jenkik kitaláltak valami okosat :)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
én elég szkeptikus vagyok ezügyben... Nemzetközi egyezmények tiltják a világűr hadászati célú felhasználását  illetve oda fegyverek telepítését. Ezt még az USA sem merné megkockáztatni szerintem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Atomfegyvert felvinni ebben szerintem sem fognak. Elsősorban minek hozza egy vadiúj ürhajót tervezni, ha egy "konzervben" is fel lehetne küldeni. Utoljára amikor néztem, egy atomfegyver nem volt a legkönnyebb dolog, és ha azt még le is kell szigetelni rendesen, hogy a többiek ne vegyék észre a sugázás alapján, hát drága lenne ezeknek a telepítése és nem hiszem, hogy el tudnák titkolni. Ha fegyver, akkor valami egészen más, de merőlegesen lelőve onnan nem hiszem, hogy van anyag ami kibírja. Esetleg valami lézer lehet, persze kérdés, hogy a légkör mennyire gyengítene egy ilyen fegyvert, ha felhős az ég, szmog van vagy homokvihar, arról nem is beszélve.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Szerény véleményem szerint ez egy olyan jármű, amely több célt szolgál. Egyrészt ELINT funkciója lehet, másrészt nagy pontosságú "real time" térképet készít. Valószínűleg csúcs-érékenységű cuccal van felékszerezve, azért a nagy titkolózás. Meg azért, mert addig sem foglalkoznak egyéb "fekete" és "szürke" projektekkel......
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Joker :

a lézerhez sok energia kéne, egy igazán comboshoz még a nuki telepek sem elég combosak, a vegyi lézer szintén limitált.

Littlejohn :

szerintem az ELINT vagy megfigyelő részt megoldják műholdakkal, inkább tesztplatformként vagy más műholdak megfigyelésére , zavarására tudom elképzelni. Ott hasznos lehet a mozgékonysága.