1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Azonosítatlan haditechnika

Diskurzus a(z) 'Egyéb, vegyes haditechnikai témák' témában - Mackensen által indítva @ 2013. február 18..

1. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Szép nagy darab.

2. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Csak a közelebbi nagy lencsés elem 18 kg, az egész rendszerre nem találtam adatot, olyan 60-70kg lehet. Radarhoz kapcsolható, és be lehet táplálni bizonyos alakzatok képét amit ha meglát, jelez.

Sok ember fél karját odaadnám érte.

3. aquarell

aquarell Well-Known Member

És mit csinàlnàl vele ?

4. antigonosz

De már olyan picikéket is gyártanak mint egy mobil telefon, bár annak teljesítménye biztosan kisebb is. Viszont a katonai cuccoknak élen kell járni, szvsz ez akkor is nagy.

5. silurusglanis

Nem nagy, ebben a kategóriában (fix telepítésű éjjellátó és hőképalkotó felderítőrendszerek) ilyen méretek fordulnak elő. Ha időm lesz rá a jövő héten előbányászok párat.

6. aquarell

aquarell Well-Known Member

Mit csinàlnàl egy ekkora ketyerével ????
    Mobilhoz kapcsolódo flirt lehet màr eur250-èrt kapni, ha kell.

7. antigonosz

8. silurusglanis

KUKKOLNÉK :D
    Mindent. De lehet szolgáltatásokat is nyújtanék amit hőkamerával el lehet végezni.
    Amíg sittre nem vágnának egy szép madárcsicsergős napon haditechnika engedély nélküli birtoklásáért.
    Ez egy picit jobb, egy embert 6-7 kilométerről is meglátsz vele a hőképes üzemmódban, ha jól tudom. A telefonra (egész pontosan iPhone 5 és attól újabbak) kapható FLIR kiegészítők max hatótávolsága egy macskára 30 méter (akartam ilyet venni, akkor néztem utána).

9. antigonosz

10. papajoe

papajoe Well-Known Member

Ugyan ez azonosított,de nem találtam topikot neki,ami kiszúrta a szemem,hogy lánctalpas löveg.[​IMG]

Eddig ok,de de nem értem,hogy ha ez vontatott,mert akkor komoly holmi kell elé,ami húzza,mivel 18-20 tonna,a súlya miatt értem a láncot,főleg a felolvadt sztyeppén,de ha vontatott,akkor miért fogaskerék a hátsó kerék a láncban?

Ugye,ha már fogaskerék,akkor azért fogaskerék,hogy hajtson is,de akkor hol a motor,mi hajtja?Vagy valami kardánnal hajtották a vontató járműről?
    Megjegyzem durva jószág lehetett ez is,ezen az vázon volt 203mm-es löveg,meg 280-as aknavető is,dolfi katonáinak nagy örömére.:p

endre likes this.
  11. antigonosz

Biztos nem volt ez minimálisan önjáró?

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

endre likes this.
  12. emel

emel Well-Known Member

antigonosz
    Amit te beraktál az egy 203mm-es B-4 szovjet tarack a II. világháborúból, az tudtommal csak vontatott kivitelben létezett. A kérdés meg a másikra vonatkozott, ami egy láthatóan hosszabb csövű, de a táblán lévő szöveg szerint csak 152mm-es löveg 1975-ből. A fogaskerék egyébként azt is jelentheti, hogy vontatásnál a lánc hajtotta vissza a kereket, és a tengelyről levett forgással valamit hajtottak, pl. generátort akksit tölteni, vagy hidraulika-szivattyút, hogy telepítésnél hidraulikával tudják mozgatni a csövet, vagy leengedni a kitámasztó-talpat. De ez csak tipp részemről, ágyúkban nem vagyok nagyon járatos.

13. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

14. papajoe

papajoe Well-Known Member

Azt hiszem rájöttem,látván a vontató járműveket,mármint,hogy sem kardán,sem hidraulika cső nem megy a löveghez,meg a két kis segéd kereket a végén,szerintem a fogaskerék nem hajtotta a láncot,hanem pont inkább fékezte,nem látok rajta olyan komoly kitámasztást,mint a kerekes ágyúkon,szerintem egyszerűen berántották a féket a fogaskerék tengelyén lévő fék dobban,lekapcsolták a vontatóról,és már lőhettek is vele.A lánctalp adott így annyi megtámasztást,mint a kerekes verziók óriási kitámasztó karjai,amik belevájódnak a földbe,meg fogni a löveg hátrasiklását.
    Tulajdonképpen ez egy lánctalpas löveg,motor nélkül.

15. Terminator

Terminator Well-Known Member

16. rejsz felügyelő

Inkább a sima kerekes lövegtalp van helyettesítve lánccal. Gondolom hogy ne süllyedjen el, amit eredetileg belinkeltél az több mint 18 tonna.

17. rejsz felügyelő

Egy albumot megoszthatnál róla. :p

18. rudi

rudi Well-Known Member

Kérdés...

Az alább linkelt videó - állítólag - a Szír légvédelem tevékenységét mutatja.
    Milyen légvédelmi rakéta lehet amit így indítanak?
    https://www.liveleak.com/view?t=ky0wc_1523682057
    Ha jól látom hatossával indítják őket eléggé eltérő irányokba. Valószínű hogy rakéták mert gyorsulva távolodnak.
    Meg amúgy is...a légvédelmi gépágyúk sorozatai egészen másként néznek ki.
    Pl. így

Szóval mi lehet ez?

19. ulippo

ulippo Well-Known Member

Azt nem tudom micsoda, de a videó 2014-es és Gázában készült.

20. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Ezen a videón katyusa rakéták indítása látható, nem lérak.

Ezen oldal megosztása