1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Bell UH-1 Iroquois

Diskurzus a(z) 'Szállító és egyéb vegyes feladatú helikopterek' témában - Tcat által indítva @ 2013. február 16..

1. Faboo78

Faboo78 Member

Molni, kérlek, nézz a tükörbe, amikor ezeket mondod.

Egyik gép beszerzésénél nem veszel fegyvert hozzá, a másikhoz meg nem kell, mert meglévő képesség, így van egy felfegyverzett gép az egyik oldalon, a másikon meg egy fegyver nélküli.. Egyik gépnél nem veszed figyelembe a kiépítendő földi infrastruktúrát, a másiknál ez szintén rendelkezésre áll. Az összehasonlításod torz, ilyen egyszerű, a tényeket nem veszed figyelembe. A tények elismerése helyett viszont ferdítesz és személyeskedsz, ezzel leplezve a ferdítésedet.

Ha Te annyi beszerzést irányítottál volna, akkor tudnád azt, hogy mi az az összköltség elemzés, és teljes élettartamra vetített költség, amit egyébként meglepően sokszor használsz más topikban (F-16 beszerzés, Gripen repült órák elemzése, stb.).

Ha majd nem én leszek a hülye,akkor te is leszállhatsz a földre a kis helikopterrel....

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Egyik gép csomagnál sem vettem hozzá fegyvert, mert egyiknek sem része.

Semmilyen szinten nem torz. Pontosan arról szól, hogy a Mi-24 "gányolás" 70%-ába kerül annak fajlagosan, mint egy hadrendbe állítás, logisztika és szimulátoros beruházás tartalék hajtóművekkel és egyéb szolgáltatásokkal.

Lehúzod a tartalék hajtóművet, a kiképzést a szimulátort és a hadrendbe állítással már majdnem azonos ár van.

Ha harcolni is akarsz velük, akkor MINDKETTŐHÖZ kell fegyver. Csak az egyik éjszakai képességes MAWS-sal és FLIR-rel, GPS én INS navigációval a Mi-24 meg egyik sem.

Mit olyan kurva nehéz ezen megérteni..?

3. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Be kéne vezetni egy "Hogyan értsük meg a MolniBalázst" c. közismereti tárgyat a BME-n... :D

vilmoci likes this.
  4. Python

Python Well-Known Member

UH-1Y Wenom + AH-1W Super Cobra:

fishbed and Lator like this.

Ezen oldal megosztása