Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 337
24 601
113
Először a Merkava topicba gondoltam, de talán ide jobban illik.

Még egy medönthetettlennek hitt trend dől meg. Izraelben 13 fiatal lány elvégezte a harkocsizó-kiképzést, és 2018-ban aktív egységek vezénylik őket. A lányok Merkava Mk.3 Baz harckocsikra kapták meg a kiképzést, eredetileg 15-en jelentkeztek, de a kiképzés alatt ketten kirostálódtak.

iGHDnJC.jpg
Becsülöm a hozzáértésedet, de olyas valamit érzek, 'mindha' ki akartad volna kényszeríteni a kép kapcsán a reagálásokat. :eek:

Az MN 4105-ben szolgáltam. 1 nő volt a laktanyában - a könyvtáros -, aki már boríthatta volna a kinézetével a NATO elképzeléseit. :hadonaszos: :D

Én ellenezném a nők közvetlen harci alkalmazását, jelen esetben a sérülés és más .. esetében mehet a propaganda, mert ezt alapvető célként értékelem a rendelkezők részéről.

Nincs közvetlen - ha generálják, akkor van - harci helyzet, amely indokolná a legénység efféle kiképzését, kivéve, ha nincs más nemű humanoid utánpótlás (össze kell vetni az előző bekezdéssel!).

Ha HSZ-edet a Csajosba teszed, akkor megírtam volna, hogy a harci szekér-től (Merkava) nézve a bal szélső v.színűleg éjjellátó képességekkel rendelkező női egyed Optika becenevet kaphatta (http://milstory.blogrepublik.eu/category/optika/).

Inkább a https://forum.htka.hu/forums/páncélozott-harc-és-szállítójárművek.68/ kellet volna berakni, és kifejteni a képpel kapcsolatos elképzeléseidet a típusfüggő kiképzésről.

A bakancs állása még nem megy, de lehet, hogy tudnak főzni.

:)
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Becsülöm a hozzáértésedet, de olyas valamit érzek, 'mindha' ki akartad volna kényszeríteni a kép kapcsán a reagálásokat. :eek:

....

Semmi ilyesmi szándékom nem volt. Érdekességnek raktam be. Vadászgépen, hadihajókon, sőt, tengeralattjárókon is szolgálnak ma már az első vonalban nők, a harckocsizók terén tudtommal ez (lesz) az első ilyen eset.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
Az extrém sportolóknak biztos felpörgeti a fantáziáját, hogy 320km/h sebességgel kenődhetnek fel a legváltozatosabb terepakadályokon...

A haderőknél miért nincsenek iylen fejlesztések pl a Raytheon .

Amúgy 2018-ra valami vasembert emlegetnek TALOS néven.

1383435_orig.jpg
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
A TALOS nem "vasember" ruha, hanem egy ballisztikai páncéllal egybeépített exoszkeleton. Elvben azt kellene tudnia, hogy a test nagy részén megfelelő ballisztikai védelmet nyújtson a kézifegyverek ellen, a sisak a teljes fejet védje, és integrált kommunikációs és optikai érzékelők legyenek benne, végül pedig az egész cucc 12 órán keresztül működjön utántöltés nélkül. Az ilyen dolgokkal az a probléma, hogy a valós hadszíntéren nem életképes az, hogy na, most 12 órán át vagy 100%-osan harcképes, aztán utána meg minden lépésért meg kell küzdeni, már ha egyáltalán álva tud maradni a 60-80-100kg-os öltözetben. Ez így egy "assault" öltözék lehet max., támadunk, odamegyünk, gyorsan lelövünk mindenkit, majd usgyi, fussunk, mielőtt lemerül az aksi. Ezért nem fognak sorba állni a SOCOM-os srácok...

Ugyan ez volt a probléma a Land Warrior koncepcióval. Tök jó, hogy minden katona tudja a helyzetét, a barátai helyzetét, folyamatos kapcsolatban van mindenkivel, és még kamerája is van, de ha ez a cucc plusz 7kg-ot jelent az alapból cipelni szükséges 35-45kg felett, akkor a katonák a pokolba fogják kívánni.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
A TALOS nem "vasember" ruha, hanem egy ballisztikai páncéllal egybeépített exoszkeleton. Elvben azt kellene tudnia, hogy a test nagy részén megfelelő ballisztikai védelmet nyújtson a kézifegyverek ellen, a sisak a teljes fejet védje, és integrált kommunikációs és optikai érzékelők legyenek benne, végül pedig az egész cucc 12 órán keresztül működjön utántöltés nélkül.

Hát szerintem veszteség nélkül nagyon is megérné harcolni .

Ugyan ez volt a probléma a Land Warrior koncepcióval.

A land warrior csak annyiba volt szép a 2000 évek elején hogy batár nagy hájket kütyü volt a fegyveren meg a szemre hajlított kijelző volt amivel a sarkokból is lehetett lőni .

Ez olyan mint a kínainál a ZH-5
1440078626-china-super-weapons.jpg


Land Warrior
bc8543f64b0398027747d6ede9f2b55d--land-warrior-assault-rifle.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Hát szerintem veszteség nélkül nagyon is megérné harcolni .
A baj az, hogy a katonalét 99,9% akció nélkül telik el és soha nem tudod előre, hogy mikor lesz akció. Ezért a 12 órás használhatóság és lassú beöltözés miatt papíron lehet, hogy jól mutat ez a vacak, de terepen valü léthez totálisan alkalmatlan.
 
M

molnibalage

Guest

Ritkán szoktam rendvédelmi szerveket hibáztatni, de szerintem félelmetesen hülye volt a rendőr... Vagy az, aki kitalálta ezt a metódust és csak követte a rendőr...
  • Tényleg azt hiszi, hogy mindenki fel tud állni úgy abból a hülye helyzetből, hogy a lába X-ben marad...? Próbáljátok ki.
  • Egyáltalán mi a fasznak fektette le...? Nem lehet úgy felkelni, hogy ne használd a kezded, ami miatt problémázott. Simán le kellett volna térdeltetni vagy ültetni és fejére teteni a kezed. Arra is kérhette volna, hogy ezt megfordulva tegye...
  • Tényleg azt hiszi, hogy percekig tartó kifacsart fekvés után tud kúszni redesen? A srác keze azért csinálta azt, amit.
  • Az is mekkora faszság, hogy ő kússzon oda? Volt ott vele más is. Miért nem ment oda valaki megbilicselni a srácot?
Komlyan mondom, hogy pislogok a számomra totál szakszerűtlennek ítélt hülyeségeken...
Persze, ha erre jár szakmabeli, akkor homályosítson már fel, hogy ez miért volt rendben. Mert szertinem úgy hülyeség az egész amit látni a videón, hogy én csak sírni tudok ezen...

Azon is pislogok, hogy épületben milyen fegyvert használ. Miért nem pisztolyt...? Tézer nincs...?
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A kórházakban meg közben alig van személyzet, 40-50 betegre 1 orvos 2 nővér (sajnos személyes tapasztalat), félnapokat, napokat tölthetsz a folyosón mire orvos elé kerülsz, mert "nem lehet egyik napról a másikra többet emelni a fizetésükön", mondják a megmondók. Én meg azt mondom lehetne többet emelni, csak nem másra kellene elkúrni a pénzt, ráadásul olyan dolgokra ami nem állami feladat, csak a Vührer hobbija!!
Erdekes, amikor az embernek szuksege van rajuk akkor hirtelen nem is erti miert nem jobb a helyzetuk. Pedig ha mindenki magaba nezne es bevallana, hogy az elmult evtizedekben o hogyan allt az egeszsegugyhoz, akkor mar egyertelmu lenne a kep. (Lehet, hogy ez rad nem vonatkozik. Tenyleg nem tudom. De az atlag megis csak ez.)
Az a szomoru igazsag, hogy mindennek pont semmi koze a stadionokhoz, csak faj beismerni. Mert mindig mindenkinek fontosabb volt, hogy epuljenek az autopalyak, a hidak, F-16, gripen, AW... tudomisen, barmi. De ha faj az ember foga akkor magasrol tesz a vilagra es csak az erdekli, hogy muljon el a fajdalma, azonnal. Sajnos ami a leepult rendszert illeti, ott nem lehet olyan konnyen segiteni. Tudod, "9 no egy honap alatt...". Az nem fog menni itt sem. Hiaba lenne ott mindenkinek tobb a fizuja egy ezressel(?), gyors javulast nem okozna.
Na mindegy. A stadionoknak semmi koze az egeszsegugyhoz. A lepattant katonasaghoz sincs koze. A mihukhoz meg annyi se. A lelegeztetogepekhez es az inkubatorokhoz aztan tenyleg semmi. A stadionokra koltott love az olyan, mint valami talalt penz, amit aztan utana tizszer is elkoltunk (itt csak fejben), mert hat ugye "talaltuk".
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
,
Na mindegy. A stadionoknak semmi koze az egeszsegugyhoz. A lepattant katonasaghoz sincs koze. A mihukhoz meg annyi se. A lelegeztetogepekhez es az inkubatorokhoz aztan tenyleg semmi. A stadionokra koltott love az olyan, mint valami talalt penz, amit aztan utana tizszer is elkoltunk (itt csak fejben), mert hat ugye "talaltuk".
Közvetlen köze egyiknek sincs a másikhoz, de ugyanabból a forrásból, az állami költségvetésből kapnak vagy nem kapnak elég pénzt. A különbség meg köztük óriási, nem mindegyiknek a fenntartása állami/önkormányzati feladat. Az egészségügyé és egészségügyi szintű TÖMEGSPORTÉ szerintem igen, az oktatásé szintén, rendvédelem és honvédelem szintén, a profi, pénzre épülő és pénzt kereső "sporté" már szerintem nem állami feladat. Utána lehet nézni, hogy a nyugati sportklubok mennyi állami költségvetési pénzt kapnak? Bayern München, Real Madrid, Manchester United, PSG, AS Roma, Ajax, stb. mennyi az állami javadalmazásuk szerinted?!! És annak, nálunk mennyi közpénz "veszíti el közpénz jellegét" ilyen címen?!! Aztán ha feleségem/én/fiam/unokám sportolni akar akkor terembért/uszodabelépőt kell fizetni, mert AZ NEM ÁLLAMI FELADAT?!! Más meg fizetést kap azért, hogy "sportoljon" abban a létesítményben, ami hozzájuk képest bagót se kereső robotosok adójából épült!! Biztos hogy itt minden rendben van szerinted?!!
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
824
4 185
93

Ritkán szoktam rendvédelmi szerveket hibáztatni, de szerintem félelmetesen hülye volt a rendőr... Vagy az, aki kitalálta ezt a metódust és csak követte a rendőr...
  • Tényleg azt hiszi, hogy mindenki fel tud állni úgy abból a hülye helyzetből, hogy a lába X-ben marad...? Próbáljátok ki.
  • Egyáltalán mi a fasznak fektette le...? Nem lehet úgy felkelni, hogy ne használd a kezded, ami miatt problémázott. Simán le kellett volna térdeltetni vagy ültetni és fejére teteni a kezed. Arra is kérhette volna, hogy ezt megfordulva tegye...
  • Tényleg azt hiszi, hogy percekig tartó kifacsart fekvés után tud kúszni redesen? A srác keze azért csinálta azt, amit.
  • Az is mekkora faszság, hogy ő kússzon oda? Volt ott vele más is. Miért nem ment oda valaki megbilicselni a srácot?
Komlyan mondom, hogy pislogok a számomra totál szakszerűtlennek ítélt hülyeségeken...
Persze, ha erre jár szakmabeli, akkor homályosítson már fel, hogy ez miért volt rendben. Mert szertinem úgy hülyeség az egész amit látni a videón, hogy én csak sírni tudok ezen...

Azon is pislogok, hogy épületben milyen fegyvert használ. Miért nem pisztolyt...? Tézer nincs...?

Addig amig lefektette hasra és keresztbe rakatta a lábait, meg a fejére rakatta a kezeit, addig kurva jól csinálta. MINDIG le kell fektetni, mi minimális, akár csak passziv ellenállásnál is fektetünk. Ott kellett volna hagyni, mellé menni, és úgy hogy ráfogja a fegyvert, a társa megbilincselhette volna. Ez a másztatás egy baromság volt.
A lövés pedig azért lett leadva, mert a faszi mászás közben a jobb kezét egy pillanatra felemelte és a vese tájék felé mozdította. Akkor nem látszódott a keze, és ekkor lőtt a rendőr. Mikor már rakta vissza a kezét, akkor a felvételen látszik, hogy nincs semmi a kezében, de nem tudom hogy a vállban tartott fegyver mennyit takart ki, vagy mennyire volt felspanolva a rendőr.

A hiba mondom ott volt, hogy lefektetés után még mozgatni akarta a beszart, pánikoló faszit. Nem kellett volna. A gépkarabély használata pedig evidens. Nagyobb tűzerő mint egy pisztoly és elviekben lőfegyveres emberhez mentek ki.

Értem amúgy hogy sok USA rendőrt támadnak meg és mindenki haza akar menni, itt túl lett bonyolítva a dolog. Passzivan feküdni mindig könnyebb mint mászni meg mozogni.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
van gépkarabély sínrendszerére szerelhető teaser?
(én még nem láttam)

valami rémlik, hogy a mászatás abból lehetett, hogy úgy oktatják nekik, nem ők mennek a gyanúsított felé???, (célzás pontossága)?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Aztán ha feleségem/én/fiam/unokám sportolni akar akkor terembért/uszodabelépőt kell fizetni, mert AZ NEM ÁLLAMI FELADAT?!! Más meg fizetést kap azért, hogy "sportoljon" abban a létesítményben, ami hozzájuk képest bagót se kereső robotosok adójából épült!! Biztos hogy itt minden rendben van szerinted?!!
Hagyjuk azt, hogy a kurva stadionok miatt nincs penz semmire sem. 1mrd usd ment el a hatarra, 160 mrd huf a negyes metron a bukta, ...barmeddig tudnam sorolni, de nem a stadion a fo problema. Azzal sincs baj, hogy a profi sportolok penzt kapnak. A baj az, hogy jelenleg benak. Tenyleg azok. :) Senki sem akarja kivarni, hogy ez a befektetes meghozza a gyumolcset, mert ma minden eredmeny azonnal kell. Az allam bevallalta, mert a piacrol eselytelen lett volna. Legrosszabb esetben dragan nepszerusitettek a sportokat. Na bumm! Soha rosszabb dontest ne hozzanak!
A stadionokrol még annyit, hogy az epuletben levo edzotermeket es (ahol van) a futopalyat barki igenybe veheti, nem csak a focistak. Epulnek a tornatermek es az uszodak. Sajnos ez is idobe telik.
Ja es nincs minden rendben. Soha nem is lesz. :rolleyes:
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem "semmire", hanem kurvára sokmindenre telne abból ám...
Oke akkor mondd, hogy konkretan mire kellett volna forditani azt a penzt.
De. Van, aa az adóforintból megy. Esetleg a Manchester United is adókból tolja..?
Alma-korte. Szerinted egy brit top klub helyzete osszehasonlithato egy magyarorszagival? Neked kimaradt az elmult 50 ev?

En sem orulok neki, ha allami segitseggel kell feltamasztani a focit, de akar mukodhet is a dolog. Hosszu tavon ez megterulhet. Ha meg 10 ev mulva is allami lelegeztetogepen lesz, akkor nagy reszet le lehet irni vesztesegkent.
 
M

molnibalage

Guest
Oke akkor mondd, hogy konkretan mire kellett volna forditani azt a penzt.
A fővárosban a több száz mrd-ból ma lehetne integrált elővárosi vasút alapja, két új Duna híd, vagy egy új szuperkórház részlegesen. Ezek az alap infrastruktúra részei.

En sem orulok neki, ha allami segitseggel kell feltamasztani a focit, de akar mukodhet is a dolog.
Ki mondta, hogy KELL?
Törvény vagy az alkotmány írja elő, hogy egy országnak profi futballal kell rendelkeznie...?
 
M

molnibalage

Guest
Addig amig lefektette hasra és keresztbe rakatta a lábait, meg a fejére rakatta a kezeit, addig kurva jól csinálta. MINDIG le kell fektetni, mi minimális, akár csak passziv ellenállásnál is fektetünk. Ott kellett volna hagyni, mellé menni, és úgy hogy ráfogja a fegyvert, a társa megbilincselhette volna. Ez a másztatás egy baromság volt.
A lövés pedig azért lett leadva, mert a faszi mászás közben a jobb kezét egy pillanatra felemelte és a vese tájék felé mozdította. Akkor nem látszódott a keze, és ekkor lőtt a rendőr. Mikor már rakta vissza a kezét, akkor a felvételen látszik, hogy nincs semmi a kezében, de nem tudom hogy a vállban tartott fegyver mennyit takart ki, vagy mennyire volt felspanolva a rendőr.

A hiba mondom ott volt, hogy lefektetés után még mozgatni akarta a beszart, pánikoló faszit. Nem kellett volna. A gépkarabély használata pedig evidens. Nagyobb tűzerő mint egy pisztoly és elviekben lőfegyveres emberhez mentek ki.

Értem amúgy hogy sok USA rendőrt támadnak meg és mindenki haza akar menni, itt túl lett bonyolítva a dolog. Passzivan feküdni mindig könnyebb mint mászni meg mozogni.

A rendőrt én legfeljebb akkor mentettem volna fel, ha egy ostoba előírást betű szerint követ.
(Azért el lehet ítélni valakit, mert a nyilvánvaló hülyeség felismerésére képtelen...?)

Minden más esetben nagyon nem ártatlan, mert akkor saját feje után menve félelmetesen osotba dolgokra kérte az áldozatot és lényegében ebbe halt bele. Ha pl. elvesztette volna egyensúlyát és eldől, akkor is lelőtte volna, mert támadásnak véli...?

N+1 olyan módszer lett volna, amivel nem nyúlkálhat sehova semmiért és nem halt volna meg. A baj az, hogy rendőr barátunknak vagy nem jutott eszébe, vagy nem volt mérlegelési lehetősége, vagy gondolkodni sem.
 
M

molnibalage

Guest
En sem orulok neki, ha allami segitseggel kell feltamasztani a focit, de akar mukodhet is a dolog. Hosszu tavon ez megterulhet. Ha meg 10 ev mulva is allami lelegeztetogepen lesz, akkor nagy reszet le lehet irni vesztesegkent.
Vagy fordítsuk meg. Miért nem a profi sakk feltámasztása a cél? Az olcsóbb...
Vagy miért nem akkor mondjuk a röplabda...? Az meg az én kedvencem és nem a nagyvezéré...
A különbség az, hogy ahhoz, hogy én röpizzek bizony kurvasokat fizetek és nem nekem fizet az állam, hogy egészségesen élek...

Na erről ennyit... Nem értem, hogy miért kell védeni folyton a védhetetlent... Régen sztálin és lenin szobrok épültek, most stadionok. Nagy difi nincs..
 
  • Tetszik
Reactions: endre and 2ndt