Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A fővárosban a több száz mrd-ból ma lehetne integrált elővárosi vasút alapja, két új Duna híd, vagy egy új szuperkórház részlegesen. Ezek az alap infrastruktúra részei.
Az elovarosi vasut belefert volna az ellopott 160 mrd metro penzbe. A volgyhidbol kijott volna tobb hid is. Az egeszsegugyet pedig nem kellett volna lerombolni es szetlopni amibol tobb uj korhaz is kijott volna. Megjegyzem az egeszsegugyi dolgozok beret kifelejtetted. :oops:
Szerencsere a berek emelkednek, lesz vasut es hid, talan egyszer korhaz is. Persze ott is lesz "VÁRÓTEREM", mert a surgos eseteket mindig mindenhol elobbre veszik, de ez igy van jol. (Ez nem egy etterem, khmm...! :rolleyes:)

Viszont az oktatasra nem koltenel egy fillert sem. Igy aztan biztosan mindenki gyok2 marad. Az utak allapotat is kifogasoltad korabban. Azokkal mi lesz? A honvedseg mar nem is erdekel? Lovegek, helikopterek, tankok, F-35 honnan lesz? Ugye nem is olyan egyszeru?
Ki mondta, hogy KELL?
Törvény vagy az alkotmány írja elő, hogy egy országnak profi futballal kell rendelkeznie...?
Hat, nem ez volt a lenyeg, de mindegy.
A sportokat KELL tamogatni. A rendszeres testmozgas nepszerusitesenek egyik legjobb eszkoze a profi sportolok tamogatasa. A legnepszerubb sport a foci. Ez van. En ezt tudomasul veszem, de elhiheted, hogy nagyon nem orulok neki.
(Annak viszont orulok, hogy nem a roplabda, mert akkor a kardomba dolnek.)
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke
M

molnibalage

Guest
Viszont az oktatasra nem koltenel egy fillert sem. Igy aztan biztosan mindenki gyok2 marad. Az utak allapotat is kifogasoltad korabban. Azokkal mi lesz?
Szép dolog a hazudozás. Ki mondta, hogy ezekre nem költenék? Azért, mert nem soroltam fel mindent...? Kértél példákat, adtam párat.

A legnepszerubb sport a foci.
És ezt ki mondta? Miért van, hogy egy amatőr röplabda tornán többen vagyunk, mint egy megye II mérkőzésen...? Csak nekünk nem fizet senki, mi fizetünk azért, hogy ott legyünk. Hatalmas difi...
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
269
316
63

Ritkán szoktam rendvédelmi szerveket hibáztatni, de szerintem félelmetesen hülye volt a rendőr... Vagy az, aki kitalálta ezt a metódust és csak követte a rendőr...
  • Tényleg azt hiszi, hogy mindenki fel tud állni úgy abból a hülye helyzetből, hogy a lába X-ben marad...? Próbáljátok ki.
  • Egyáltalán mi a fasznak fektette le...? Nem lehet úgy felkelni, hogy ne használd a kezded, ami miatt problémázott. Simán le kellett volna térdeltetni vagy ültetni és fejére teteni a kezed. Arra is kérhette volna, hogy ezt megfordulva tegye...
  • Tényleg azt hiszi, hogy percekig tartó kifacsart fekvés után tud kúszni redesen? A srác keze azért csinálta azt, amit.
  • Az is mekkora faszság, hogy ő kússzon oda? Volt ott vele más is. Miért nem ment oda valaki megbilicselni a srácot?
Komlyan mondom, hogy pislogok a számomra totál szakszerűtlennek ítélt hülyeségeken...
Persze, ha erre jár szakmabeli, akkor homályosítson már fel, hogy ez miért volt rendben. Mert szertinem úgy hülyeség az egész amit látni a videón, hogy én csak sírni tudok ezen...

Azon is pislogok, hogy épületben milyen fegyvert használ. Miért nem pisztolyt...? Tézer nincs...?

Sokat szoktunk itt a HTKA-n az MH-ra panaszkodni, de ha valamit tényleg fel akarunk szántani és a helyét sóval behinteni, akkor az amerikai rendvédelmi szervektől nem kell messzebbre néznünk. Persze, tudom, nagy ország, a statisztikák torzítanak, a média felfújja az ügyeket ésatöbbi... de az a helyzet, hogy ENNYI hibát, ILYEN GYAKRAN elkövetni véletlenül nem lehet. Nagyon durva problémáik vannak és nem egy-két "bad apple"-el, hanem rendszer szinten.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Vagy fordítsuk meg. Miért nem a profi sakk feltámasztása a cél? Az olcsóbb...
A testmozgas nepszerusitesere? Ezt komolyan kerdezted?
Vagy miért nem akkor mondjuk a röplabda...? Az meg az én kedvencem és nem a nagyvezéré...
Mert nem nepszeru.
A különbség az, hogy ahhoz, hogy én röpizzek bizony kurvasokat fizetek és nem nekem fizet az állam, hogy egészségesen élek...
Amatoroknel ez mar csak igy megy. Es sokan berelnek helyet focizni is. Azt hiszem sokkal tobben, mint roplabdazni.
Na erről ennyit... Nem értem, hogy miért kell védeni folyton a védhetetlent... Régen sztálin és lenin szobrok épültek, most stadionok. Nagy difi nincs..
Tenyleg nem latsz kulonbseget a ketto kozott? o_O
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Szép dolog a hazudozás. Ki mondta, hogy ezekre nem költenék? Azért, mert nem soroltam fel mindent...? Kértél példákat, adtam párat.
Szo nincs hazudozasrol. Megkerdeztem, hogy mire koltened el azt a penzt es te valaszoltal Az nem er, hogy a stadionok arat szamolod mindenhova. Direkt ezert kerdeztem. Onnan indult az egesz tema, hogy eppen ugyanezt kertem emel-tol is. Ne kepzelje es ne hazudja senki sem azt, hogy a stadionpenzbol fel lehetett volna viragoztatni az eu-t, a forgoszarnyas flottat meg ...mindent.
Kérlek mutasd azon tanulmányokat, amik bizonyítják egy sport népszerűségét számszerű módon. A foci annyira "népszerű", hogy néző sem megy ki a meccsekre...
Viccelsz? Azt hiszed minden nap ilyen tanulmanyokat olvasok? Gondoltam a roplabda nepszerutlensege es a foci nepszerusege alap info. Tevedes jogat persze fenntartom, ha esetleg be tudsz linkelni par ilyen tanulmanyt. :)
Ritkan nezek focit, de amikor a teveben magyar meccseket latok - szamomra is meglepo, de - sok szurkolo van. Az viszont nem meglepo, hogy te sok roplabdassal talalkozol. Vegul is csak oda jarsz, nem?
 
M

molnibalage

Guest
Szo nincs hazudozasrol. Megkerdeztem, hogy mire koltened el azt a penzt es te valaszoltal Az nem er, hogy a stadionok arat szamolod mindenhova. Direkt ezert kerdeztem. Onnan indult az egesz tema, hogy eppen ugyanezt kertem emel-tol is. Ne kepzelje es ne hazudja senki sem azt, hogy a stadionpenzbol fel lehetett volna viragoztatni az eu-t, a forgoszarnyas flottat meg ...mindent.

Viccelsz? Azt hiszed minden nap ilyen tanulmanyokat olvasok? Gondoltam a roplabda nepszerutlensege es a foci nepszerusege alap info. Tevedes jogat persze fenntartom, ha esetleg be tudsz linkelni par ilyen tanulmanyt. :)
Ritkan nezek focit, de amikor a teveben magyar meccseket latok - szamomra is meglepo, de - sok szurkolo van. Az viszont nem meglepo, hogy te sok roplabdassal talalkozol. Vegul is csak oda jarsz, nem?
Nem mindenhova. Azok árából felsoroltam két dolgot, ami kijön.
 
M

molnibalage

Guest
A főváros meg miért gondolja(ott élők), hogy mindig többrevaló, mint az ország többi része?
És ezt ki mondta? Egyébként javíts ki, ha tévednék, de az autópályák viszonylag kis százaléka megy át BP-n vagy szolgálja az elővárosi közlekedést... Vagy bármilyet... Mégis központi pénzből épülnek.

Most tényleg megint kezdi valaki a bp vs vidéket? (Egyébknét meg a GDP 40-45%-kát Bp és agglomerációja adja... Az ország kb. 22-23%-a termeli a GDP nagyobb részét. Ok, erről a vidéken élő nem tehet.)
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 199
93
És ezt ki mondta? Egyébként javíts ki, ha tévednék, de az autópályák viszonylag kis százaléka megy át BP-n vagy szolgálja az elővárosi közlekedést... Vagy bármilyet... Mégis központi pénzből épülnek.

Most tényleg megint kezdi valaki a bp vs vidéket? (Egyébknét meg a GDP 40-45%-kát Bp és agglomerációja adja... Az ország kb. 22-23%-a termeli a GDP nagyobb részét. Ok, erről a vidéken élő nem tehet.)

A született pestiek egy jó része alapból lenézi a vidékieket. A saját tapasztalatom alapján azt hiszik hogy pesten kívül csak tanyák vannak és a kulturális élet kimerül az este 6kor bekövetkező lámpaoltás előtti kertkapuban történő pletykálkodásban. De ezen lépjünk túl, mert kár vitatkozni tényeken.

Egyébként meg Magyarországon minden autópálya Budapesttől indul ki a határok felé. Még a meg nem építettek is úgy készültek volna el. Vasút dettó. A közlekedésben nálunk teljes a Budapest központúság, akár 50-70 km-es kerülővel is érdemes Budapest felé menni ha keletről nyugatra vagy északról délre mész. Minden autópályánk és a vasútunk is azt szolgálja, hogy Budapestet minél egyszerűbben és gyorsabban elérd.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
És ezt ki mondta? Egyébként javíts ki, ha tévednék, de az autópályák viszonylag kis százaléka megy át BP-n vagy szolgálja az elővárosi közlekedést... Vagy bármilyet... Mégis központi pénzből épülnek.
Akartam en is irni, de vegul kihagytam. Teny, hogy az elkepzelt "zsebpenzed" kizarolag Budapestre koltotted.
(A "kozponti penz" magyarazat pedig picit santit.)
Most tényleg megint kezdi valaki a bp vs vidéket? (Egyébknét meg a GDP 40-45%-kát Bp és agglomerációja adja... Az ország kb. 22-23%-a termeli a GDP nagyobb részét. Ok, erről a vidéken élő nem tehet.)
Az oda bejelentett (de egyebkent mashol termelo) cegek es a szolgaltatasok arai huzzak fel a szamokat, nem?
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Az elovarosi vasut belefert volna az ellopott 160 mrd metro penzbe. A volgyhidbol kijott volna tobb hid is. Az egeszsegugyet pedig nem kellett volna lerombolni es szetlopni amibol tobb uj korhaz is kijott volna. Megjegyzem az egeszsegugyi dolgozok beret kifelejtetted. :oops:
Szerencsere a berek emelkednek, lesz vasut es hid, talan egyszer korhaz is. Persze ott is lesz "VÁRÓTEREM", mert a surgos eseteket mindig mindenhol elobbre veszik, de ez igy van jol. (Ez nem egy etterem, khmm...! :rolleyes:)

Viszont az oktatasra nem koltenel egy fillert sem. Igy aztan biztosan mindenki gyok2 marad. Az utak allapotat is kifogasoltad korabban. Azokkal mi lesz? A honvedseg mar nem is erdekel? Lovegek, helikopterek, tankok, F-35 honnan lesz? Ugye nem is olyan egyszeru?

Hat, nem ez volt a lenyeg, de mindegy.
A sportokat KELL tamogatni. A rendszeres testmozgas nepszerusitesenek egyik legjobb eszkoze a profi sportolok tamogatasa. A legnepszerubb sport a foci. Ez van. En ezt tudomasul veszem, de elhiheted, hogy nagyon nem orulok neki.
(Annak viszont orulok, hogy nem a roplabda, mert akkor a kardomba dolnek.)


A focihoz konkretan egy darab labdara van szukseg, nem stadionokra.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Gyerekek ne viccelődjetek már!

Inygen konyha van községünkben és a többi környező falukban ingyen étkeztetés gyerekeknek + délutáni iskola kakaó tej joghurt (kinder tejszelet osztás! az én időmben még luxuscikk volt nem hogy most az iskolába ingyen olyat osztani.:confused:
Mátészalkán új korhász heli leszállóval új sűrgősségi etc

Köpköditek Orbánt de nincs ellenzék. Ami volt az meg magától feloldódik mint a pezsgő tabletta egy pohár vízben .
Bödőcs tibike is köpködi orbánputyint meg "őfaszkalapsága " de ha annyira okosnak teszi magát akkor miért nem ő ül ott ?
A japán Hoya otthagyta budapestet és lejött a gyártás ide szabolcsba ahol már 1300 ember dolgzik és tovább bővül .Budapesten meg már csak Ügyintézés megy a Hoya részéről ahol már csak 200 ember dolgozik.
 
M

molnibalage

Guest
Mátészalkán új korhász heli leszállóval új sűrgősségi etc
Az összes új vidéki kórház azért épülhetett meg, mert lényegében 90% feletti EU-s pénzből készültek. A vidéki szuperkórházak azért nyomják és alázzák le a fővárost, mert a főváros olyan EU-s fejlettségi szinten van, hogy erre nem igényelhető pénz. Így aza skizo helyzet van, hogy az ország gazdaságilag legfejlettebb és legdinamiukusabban fejlőpdő részében van a legszarabb és lepukkantabb eü rendszer...
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A focihoz konkretan egy darab labdara van szukseg, nem stadionokra.
Az az igazsag, hogy a profik is csak ritkan jatszanak a stadionokban, mert amugy tonkremenne a gyep. Egyebkent meg stadionja valogatja. A futopalya (benne vagy korulotte) jo dolog. A sportolasra alkalmas kis termek is hasznalhatoak sokak szamara. Kondizas, kuzdosportok, ilyesmik. Az ettermek, az ajandek- es sportboltok szinten. Sört is lehet kapni! :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Azért a budapesti kórházak is fejlődnek rendesen. Emlékszem 10 éve milyenek voltak, most sajnos úgy hozta a sors, hogy megint kórházról kórházra járkálunk, rettegve megyünk be, mert emlékszünk milyen állapotok voltak és leesett állal jövünk ki, hogy minden megváltozott pozitív értelemben.
Szuperkórház meg 50 is épülhet Budapesten, ha nem lesz bele orvos.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Miután szóba kerültek az imént az orvos fizetések, bátorkodom megjegyezni, hogy 2016. szeptember és 2017. novembere között bruttó 207.000-rel emelkedtek.
A budapesti kórházak valóban rosszabb állapotban vannak, mint a vidéki kórházak többsége, de itt is elindult a felújítási munkálatok. Már a János kórház egyes részeinél is, amelyre egyébként 9 milliárdot, a Jahn Ferencre meg 30 milliárdot költenek. A Szent Margit kórház egyes részeit felújították, és további 2 milliárdot kapnak.
 
Status
Not open for further replies.