Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem tagadja senki a globális felmelegedést. Én csak két dologban nem vagyok biztos:
-az egyik, hogy nem-e következik be tőlünk is függetlenül, mint ahogy már számtalanszor a múltban is megtörtént
-a másik meg, hogy valóban olyan káros lesz, mint ahogyan gondolják?
Ugyebár a rómaiak idején is jóval magasabb volt az átlaghőmérséklet, mint most, mégis jól megvolt az emberiség, sőt, virágzott több kultúra is.
Biztos olyan nagy gond, ha Magyarországot ismét egy enyhe mediterán klíma fogja jellemezni? Én szeretem a déligyümölcsöket, volt cikk a múltkor, hogy már kivit is termesztenek itthon. :)


Egyébként, ha jól értelmezem, az előttem szólónak lehet szerintem igaza, akinek épp választ írok. A lényeg tényleg az, hogy éppen pont azt nem tudjuk, milyen lenne a klímaváltozás az ember nélkül. Nem tudjuk ponzosan, mik azok a természetes folyamatok a földön, amelyekre rászuperponálódik az emberi tevékenység. És alapvetően olyan bonyolult folyamatok vannak a háttérben, amelyeknek a hatásmechanizmusát nemcsak én, meg Molni, hanem megkockáztatom, senki a világon nem érti. Vegyük pld. a karbonátképződést a tengerekben. ezzel a folyamattal sok CO2 vonódik ki a rendszerből egy idóre. Aztán ott a lemeztektonika.. A karbonátos képződményeket magukba foglaló lemezek alábuknak, felolvadnak és a CO2 újra felszabadul (persze leegyszerűsítettem), de azt senki sem tudja megmondani, hogy ez a szabályozás pontosan hogyan működik. Nincs róla egzakt anyagmérleg, csak vitatott elméletek. Tűlozva, a tudásunkkal lehet autót, repülőt, úrhajót építeni, de a Föld nevű bolygonk természetes folyamatait nem értjük, mert azért azok bonyolultabbak, mint az égi mechanika...Akkor, hogyan tudnánk megoldani a globális problémákat? Megírom a véleményem: egyszerűen kihalunk, azért, mert pont azt nem értettük meg, ami a hosszűtávű életben maradásunkhoz a legfontosabb...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Te hallod honnan van akkora arocd, hogy van képed több ezer ember nevében beszélni...? Hm...? De tényleg. Úgy szeretném tudni, hogy a hő és áramlástanból, de még középiskolás fizikából is többnyire 0 emberek (meg minden másból) hogyan mernek végtelen önbizalommam ekkora faszságot leírni és más nevébe beszélni akik helyett ott az általuk készített klímamodell, ami verifikálható? Hm..? Láthatólag életedben nem láttál egyetlen klímamodellt sem...


Egyébiránt nem sért a sértegetésed, mert nem ismerlek, nem beszéltem veled szakmáról. Meg van egy egészséges önbizalmam, tudom mit tettem le saját magam a szakma oldalán az asztalra. És cak azok kritikája érint meg, akiket a saját munkájuk alapján becsülök. Engem lehet faszkalapozni, meg bármi negatív jelzővel illetni, nem veszem magamra. Azért kíváncsi va lennék mit dolgozol, mit tettél le és hányszor arra a képzeletbeli asztalra? Vagy csakm olvasott vagy? Hidd el én is olvasok, azontúl, hogy az ezekkel az alapkérdésekkel összefüggő határterületekről írok is, nemcsak 800 oldalt...De ez nem lényeg, csak a hátás kedvéért írtam....
 
M

molnibalage

Guest
Nem tudom, hány éves vagy, milyen munkákban vettél részt, de azt hiszem semmilyen tudományos elismerés ( bár én még egyetemista koromban foglalkoztam tudomány filozófiával) munka, nem jogosít fel senkit arra, hogy a másik partnerét -akiről talán annyit se tudsz, mint én rólad- lealázd.
35. Nem aláztalak le. De egész egyszerűen nem a témáról írtál. Pont. Most erre mit kéne mondanom...? [fejvakarás]
Az egyik volt tanárom egyszer szólt az ilyen diáknak vizsgán. Utána megköszönte a részvételt.

Szeretném, ha megváltoztatnád a hozzáállásodat, mert egy igazán intelligens ember nem fog alázni másokat.
Nem aláztalak...

Csak azért vettem fel a kesztyűt, mert nem szeretném, ha mások tisztelete nélkül halnál meg.. Én a hosszú és a szerteágazó szakmai utam alatt annyit tanultam meg, hogy sok mindent tudok, de minden probléma megoldása előtt a mai napig azt írom fel egy A/4-es lapra, hogy mi az, amit nem tudok biztosan, legfewljebb csak gondolok..Ez nem bullsit, hanem az én arc poéticám.
Én ennek megint mi köze ahhoz, hogy totál mást írtál és nem a témához kapcsoldóva...? Ami érv (?) akart lenni?

endkívül jó eszűnek látlak, de ez ne homályosítsa el a mérnöki esküdet, feltéve ha a BME-én végeztél.
Ott végeztem és nem értem a felállított logikai kapcsolatodat...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
35. Nem aláztalak le. De egész egyszerűen nem a témáról írtál. Pont. Most erre mit kéne mondanom...? [fejvakarás]
Az egyik volt tanárom egyszer szólt az ilyen diáknak vizsgán. Utána megköszönte a részvételt.


Nem aláztalak...


Én ennek megint mi köze ahhoz, hogy totál mást írtál és nem a témához kapcsoldóva...? Ami érv (?) akart lenni?


Ott végeztem és nem értem a felállított logikai kapcsolatodat...


Kösz, hogy válaszoltál, jól tippeltem, sajna most fekszem, mert holnap Bp-én komoly egész napos tárgyalásom lesz, igaz csak határterületi témában... Az előzőeket azért írtam, hogy legyen min gondolkodni, önreflexiót tartani. Nem sértelek, de ebből is látszik, hogy a BME már nem a régi (a nagyfiam odajár jól látom). A mérnöki tudás nem egy egyszerű lexikális tudás, hanem nagy része kreatív gondolkodás..Ha nem érted a logikámat, akkor nálad van a hiba, mert nem egy ligában játszunk... Persze van más liga is, ahol játszunk, csak nem ebben a témában, mondjuk a A légiharcászatban biztos én vagyok a megye 3-ban játszó játékos...
Szerintem írtam legalább 12 hozzászólást, sok kérdéssel, ami láttam mások megértettek. Te látom még nem is gondoltad át azokat..., úgyhogy egy kicsit gondolkodni kellene.. Én nem szégyellek gondolkodni, sőt abból élek, hogy olyan gondolatokat fogalmazok meg, amelyek másnak esetleg nem jutnak az eszébe. Áramlástan, fizika (termodinamika) nekem is benne van a leckekönyvemben...
 
M

molnibalage

Guest
Kösz, hogy válaszoltál, jól tippeltem, sajna most fekszem, mert holnap Bp-én komoly egész napos tárgyalásom lesz, igaz csak határterületi témában... Az előzőeket azért írtam, hogy legyen min gondolkodni, önreflexiót tartani. Nem sértelek, de ebből is látszik, hogy a BME már nem a régi (a nagyfiam odajár jól látom). A mérnöki tudás nem egy egyszerű lexikális tudás, hanem nagy része kreatív gondolkodás..Ha nem érted a logikámat, akkor nálad van a hiba, mert nem egy ligában játszunk... Persze van más liga is, ahol játszunk, csak nem ebben a témában, mondjuk a A légiharcászatban biztos én vagyok a megye 3-ban játszó játékos...
Szerintem írtam legalább 12 hozzászólást, sok kérdéssel, ami láttam mások megértettek. Te látom még nem is gondoltad át azokat..., úgyhogy egy kicsit gondolkodni kellene.. Én nem szégyellek gondolkodni, sőt abból élek, hogy olyan gondolatokat fogalmazok meg, amelyek másnak esetleg nem jutnak az eszébe. Áramlástan, fizika (termodinamika) nekem is benne van a leckekönyvemben...
Ha te most azt akarod mondani, hogy az arroganciát a BME-n szedi fel az ember, akkor kurvára melléőtél. Egyrészt azért, mert nem vagyok arrogáns. A magadfajta magas lóról beszélőktől megyek a falnak akik játszák itt a atyáskodó nagybácsit...
... miközben handabandáznak.

Ez talán már feltűnt neked is.
A 800 oldalas és korábbi írásaim arról árulkodnak, hogy nem gondolkodom?
Ennek fuss neki újra szerintem...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ha te most azt akarod mondani, hogy az arroganciát a BME-n szedi fel az ember, akkor kurvára mellélőőtél. A magadfajta magas lóról beszélőktől megyek a falnak...

A BME ma azt táplálja az emberekbe, hogy a műszaki elit ott készül. Ez már arrogancia, de nem az enyém... Én nem vagyok arrogáns, sok embert meghallgatok. Sőt bizonyos esetekben a technikusok véleményét is igen fontosnak tartom. De nem szoktam szajkózni olyan dolgokat, amiket nem tudok elfogadni, mert megalapozatlanok. Ne haragudj, de amíg nem reagálsz az általam felvetett folyamatokra, akkor nincs értelme a diskurzust folytatni... De azt hiszem, velem csak zsigerből ellenkezel, de nem érted, miket állítottam... Nem tagadom a holokausztot sem, meg a klímaváltozást sem.... Csak szerintem van arra is sansz, hogy az akkor is létrejönne, ha pld. holnaptól egyetlen ember sem él a földön..
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A múltkor belenéztem a BME-s szoftvertechnológia előadás fóliáiba. Benne volt a Telekom-os BKK-s eset is, mondanom sem kell, hogy erős politikai propaganda töltettel. Kérdem én, hogy mi a fsznak kell a BME-s tananyagban politizálni. És ez már nem az első eset, volt, hogy a ZH sorokban is belpolitikai tartalmú példák voltak (számításelméletből). Szóval, igen, arrogáns a BME. Ott végeztem én is, de kezdek - mondjuk úgy - lélekben távolodni tőle.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
De még leírok valamit. A jégkorszak kialakulásában a Föld forgástengerlyének irány változása csak egy elmélet. És azért illik az elméletet, meg az igazot elméletet egymástól elválasztani. Valójában a jégkorszakok kialakulása is meghaldja a jelen szakmai tudást.!!! És ezek olyan területek, amin fontos lenne az előrelépés. Meg írtam pld. tegnap a fraktálokról, nem gondolod, hogy a GHAIA- működése hasonlítható ehhez??? És azt hiszem ez egy lényeges kérdés. Van-e küldetése az embernek a Földön, vagy csak a patkányokhoz hasonló küldetésünk van? Persze az erre a kérdésre adott válasz lehetne az oka az eltérő nézőpontunknak. Mert szerintem az ember is csak egy csupasz majom...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A múltkor belenéztem a BME-s szoftvertechnológia előadás fóliáiba. Benne volt a Telekom-os BKK-s eset is, mondanom sem kell, hogy erős politikai propaganda töltettel. Kérdem én, hogy mi a fsznak kell a BME-s tananyagban politizálni. És ez már nem az első eset, volt, hogy a ZH sorokban is belpolitikai tartalmú példák voltak (számításelméletből). Szóval, igen, arrogáns a BME. Ott végeztem én is, de kezdek - mondjuk úgy - lélekben távolodni tőle.

Ez humor lenne: Molni biztos megbukott termodinasmikából, ezért a komplexusa. Van egy bennfentes javaslatom: a kisebbik fiam az ELTE-én pszihologizál, lehetnének a csalódott BME-sek az első páciensei. De félre a hülyeséggel, örülök, hogy Te érted, ott is van egy negatív változás az oktatásban. Kösz, hogy részben megerősítettél...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ha te most azt akarod mondani, hogy az arroganciát a BME-n szedi fel az ember, akkor kurvára melléőtél. Egyrészt azért, mert nem vagyok arrogáns. A magadfajta magas lóról beszélőktől megyek a falnak akik játszák itt a atyáskodó nagybácsit...
... miközben handabandáznak.

Ez talán már feltűnt neked is.
A 800 oldalas és korábbi írásaim arról árulkodnak, hogy nem gondolkodom?
Ennek fuss neki újra szerintem...


Nekifutok, évente több ezer A/4-es lapot írok tele és többszáz rajzot rajzolok. És akkor mi van? Legfeljebb inhüvely gyülladás a csuklómban.... Nem látok különbséget sokat, csak a szakterületben...Ismerem a munkám, nem vagyok alkalmazott, és hasonlókból élek, mint amit leírtam. Ha handabandáznék, akkor már rég kiírtam volna magam minden általam művelt szakterületről.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nekifutok, évente több ezer A/4-es lapot írok tele és többszáz rajzot rajzolok. És akkor mi van? Legfeljebb inhüvely gyülladás a csuklómban.... Nem látok különbséget sokat, csak a szakterületben...Ismerem a munkám, nem vagyok alkalmazott, és hasonlókból élek, mint amit leírtam. Ha handabandáznék, akkor már rég kiírtam volna magam minden általam művelt szakterületről.


eljátszottam a gondolattal: lehet, hogy valaha valamilyen szakmai fórumon találkozunk. Megismernélek? Hogy viszonyulnál szemből szembe? Az, hogy ilyen kérdések is mozgatnak, ezekből is látszik, nem vagyok "szakbarbár" Remélem Te sem....Ez meg jóindulatú megjegyzés volt és nem atyáskodás... Ja, és holnap Pesten egy elég bonyolult hőtechnikai rendszer tervemről (magújuló forrásból) és számításaimról lesz szó...
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 744
4 492
113
NYELVI FÉLREÉRTÉS?
Nem beszélt akasztásról – legalábbis ezt állította Mihai Tudose román exminiszterelnök, aki tegnap ismét leszögezte: semmilyen szinten, még békés egyeztetéseken sem képezheti alku tárgyát Románia területi integritása, nem lehet szó Románia valamely részének autonómiájáról. – Amikor a zászlón való lengést említettem, az állami hatóságokra utaltam, amelyeknek alkalmazniuk kell a törvényt. Az ő mandátumuk fog a zászló mellett lobogni, ha nem szereznek érvényt a törvénynek. Erről beszéltem, nem valakinek a felakasztásáról – magyarázta sokat kritizált mondatait Mihai Tudose.

Most ezek után mit gondoljak...hiszek neki...vagy inkább mégsem...:(

http://magyaridok.hu/kulfold/lemondott-az-akasztassal-fenyegetozo-mihai-tudose-2684782/
 

ragnar

New Member
2014. április 26.
26
12
3
image.aspx


Repülővel érkező illegális bevándorlókat fogtak Szabolcsban.

http://hvg.hu/itthon/20180116_repulovel_erkezo_illegalis_bevandorlokat_fogtak_szabolcsban
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
A BME ma azt táplálja az emberekbe, hogy a műszaki elit ott készül. Ez már arrogancia, de nem az enyém...
A műszaki felsōbb-rendűség tudata nem a BME-n fejlōdik ki - hisz a hallgatók 90% seghülye, ha adnál neki egy A4-es lapot a kérdéssel, hogy miért akar mérnök lenni, megdöbbentō dolgok jönnének ki, vagy ülj végig egy szóbeli vizsgát. Beletemeted az arcod a tenyeredbe, hogy nem, ilyen hülye nincs. De van. Ezt termeli ki a rendszer. Nem gondolkodni tanít, hanem csinál belōled egy szakácskönyvet, benne a megoldás 100 problémára és kész. Erre nem lehet - már ha az ember önkritikus, felsōbb-rendűséget építeni.

Ez akkor jön - legalábbis nálam akkor jött, amikor az évek során láttam, hogy milyen istenbarmait sodorta elém az élet, láttam a hülyeségeket, a tudatlanságból fakadó hibás döntéseket meg a nagy mellényt, ami tartalom nélküli. Viszont az én viselkedésem is rossz (volt). Nálam ez átment egy megtorlásba, a hülye kapott még egyet - a fizikán felül tōlem is. Ezzel nagyjàból sikerül elérnem azt, hogy mindenkit elidegenítettem magam mellōl, tudtam dolgozni. A csapatmunka helyett inkább írtam programot, csak hogy ne kelljen elviselnem a másikat. Azt hittem, hogy ez így jó.

Aztán rájöttem, hogy nem. Ha nem lenne az a szakterületem, az ami, illetve ez a tudásom, akkor úgy kiraktak volna, mint macskát szarni. Egy idō után ez a viselkedés meghatározta az alap habitusomat is. Ideje volt változtatni...

Más szóval, a viselkedésünk olyan, mint egy forgóajtó, amit beleadsz, azt kapod minimum vissza. Nem felmenteni akarom magam. Ahogy a hülyéknek sem tanítják meg, hogyan kell tanulni, úgy a másik oldalnak sem tanítják meg, hogyan ne éljen vissza azzal, ami a fejében van. Ez nem BME-s elitizmus.

Viszont ha a mi viselkedésünk olykor kihívó, a butaság miért nem találkozik legalább ilyen gyakran egy hasonló számonkéréssel!?