1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

2012-ben vettem az utolsó doozos játékot, jól meg is bántam. A Risen 2 gyűjtőije volt. A PB akkor annyira szar játékot rakott össze, hogy azóta sem vettem meg egyetlen új PB játékot sem. Előtta a 2011-es Skyrim volt dobozos. Azóta mindent csak Steam/GoG-on vettem meg. A Life Is Strange gyűjtői kiadást megvettem az elektronikus mellé, mert támogatni akartam a fejlesztőket. Nem véletlenül az az avatarom 2 éve.

(Na jó, a Risen 3-at 80%-ra leakciózva kb. 6 dolcsiért megvettem egy hónapja, hátha egyszer letolom, mert a PB fanok szeritn a 2. része tényleg ótvarszar, de a 3. egész jó lett.)

sirdavegd likes this.
  2. molnibalage

3. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

3. rész a 2. rész visszafele. Szó szerint. Tükrözték a pályákat, bedobtak néhány új karaktermodellt, minden más maradt a 2. részből.

4. molnibalage

Kellett hozzá kb. 1 perc. 50 éves korig az emberek kb. 9-10%-ha halálozik el. Tehát a te egyelemes, mindeféle kontroll csoport nélküli mindtád jelentéstartalma a nagy 0-val egyenértékű.
    https://www.ssa.gov/oact/STATS/table4c6.html

blitzkrieg and sirdavegd like this.
  5. molnibalage

Fordítva tetszik ülni a lovon... Azt kell bizonyítani adatokkal, hogy a rákhalálozás eltért az átlagtól.

BTW ha ön akkora spílernek tetszik elenni, akkor kb. 2-3 perc keresés rátalálni arra, hogy nem növelte Cseronbil a közeli pajzsmirigyrákos gyerekeket leszámítva az eseteket a statisztikai kimutathatóságon túl. A magas szintű monitorozás miatt a felderített rákos esetek 98%-a gyógyítható volt, ez az egyik legjobban gyógyítható ráktípus.

fip7, blitzkrieg and sirdavegd like this.
  6. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Tudod mit, legyen igazad... De akkor sem egy nagy nullát mondtam, hanem egy szubjejtív emléket. Ezt ki is hangsúlyoztam... Nem nézek internetes statisztikákat, még arra sem veszem a fáradtságot, hogy ellenőrizzem, mit találtál...De, ha neked az a fontos, hogy valakit címkézz, tedd meg... Én sem fogok ma DUDI-nál rosszabbul aludni emiatt ma éjjel....De kösz a választ... Lehet lesz valaki aki kontrollálja.. Egyébiránt nem hiszem, hogy 50 éves korig az emberek 9-10 %-a rákban halna meg... Gondolom, mindenféle halálok benne van az általad említett statisztikában... Engedd meg nekem a szubjektivitást, én is megengeden neked is és másnak is. Mert az emberi emlékek 90 %-a szubjektív. De nam az MTA honlapjára írogatunk... Képzeld el, mi lenne a HTKA-ból, ha mindenki csak disszertációkat kommentelne....

7. Sharid

Sharid Well-Known Member

8. molnibalage

Egy tudmányos - műszaki témában szubjektív kismintával jössz. Aha. Mr. nagytudású mérnök úr, nem érzi azt, hogy ezzel házhoz ment a pofonoért...?

9. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Szerintem nem érted egy internetes kommunikációnak a lényegét... Egész nap komolyan dolgozok a szakmámban, estére elfáradok és csevegek. Olvasom mások csevegését és elgondolkodom néha rajtuk. Egyáltalán nem hiszem, hogy ezen a lapon a "pofozkodás lenne a téma. De én vagyok annyira toleráns, hogy másoknak megengedjem azt, hogy a véleményük szerint ilyen célok mozgatják a HTKA-ra irogatókat. Remélem ládod, hogy engem az itteni virtuális babérok learatása nem nagyon izgat. De arra azért kíváncsi lennék, a való világban Mr. nagytudású Molni, mérnök úr, van-e olyan tökös gyerek, hogy egy nap alatt összeveszik egy regnáló államtitkárral, meg egy megyei jogú város polgármesterével. Csak azért, mert szakmai hülyeségre akartak kényszeríteni. Ha ez megtörténik veled, kérlek feltétlen értesíts... Segítek egy info morzsaával. Minderre a "Modern Városok " program egyik részprojektjével kapcsolatosan került sor... Remélem hallottál már erről... Vagy csak itt kompenzálsz a sok elfolytott ellenvéleménnxel kapcsolatosan... Én régen specko, mikor annyi idős voltam mint Te, a feleségemmel vesztem össze, így kompenzáltam. Személyiség fejlődésem eredményének tartom, ma már azokkal veszek össze, legyenek akár vezetők, akikkel balyom van... Lrgfeljebb kiraknak egy-egy projektből.... De mindig lesz másik...

10. molnibalage

Mondja ezt azt, aki jött nagy arccal cseronbilizva, posztolt egy szubjektív valamit totál antitudományosan két perccel azután, hogy fényezte karrierjét.

Én akkor én vagyok a helikopter...
    Bocs, megyek vacsizni, annak legalább van értelme...

11. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Gondolom, könnyen belátható, hogy nick néven ien könnyú szintén nick néven szerepló embereket basztatni. Azért hidd el, sokkal nehezebb a valóságos nevemen (telefonon és írásban veszekedni olyan emberekkel a szakmaiatlan döntéseik miíatt, akik jelenleg is pozícióban vannak. És akiket az itteni közönség legfeljebb cdósak a TV-ből ismer...

12. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Bocsi én meg megyek aludni, mert holnap hajnaltól újra méretezek és rendszereket tervezek. Ennek is van értelme. Nem szoktam ennyit a HTKA előtt úlni, de a mai nap egy különleges nap volt. Sem a karriert, sem a fizut nem én hoztam fel, hanem OXI-valaki, aki azt hitte meg fog ezekkel. Csak azért válaszoltam neki, mert le akartam törni a szarvait. Nem minimálbérért dolgozom...Úgyhogy azért a tudás leképződik fizuban is -szerintem-de erre hivatkozni érvként nagy tarackság. De talán, amit az írásaimből is látsz, nem vagyok az utolsó senki...Ergo azért valamit értek ahhoz, amiről beszéltem...

13. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

Ne haragudj, de olyan vagy, mint az egyszerű autós, amikor az autópályán áll a dugóban és szentségel a vonatra, mert az meg megy...

Nem szándékozom hazamenni, másrészt nem vagyunk egymás konkurenciája sem. Nem értem az egész ténykedésedet, de tényleg. Feljöttél a CV-del, elmondtam az enyémet, műszaki vonalon nem mondtál semmi, eldurrogtattál néhány közhelyet és néhány - általam nem ismert - emléket. Nem érzem azt, hogy Neked bármit is kellene bizonyítanom - de szerintem Te sem tartozol felém ezzel...

Úgy beszélsz az elmúlt órák történésekről, mintha valami légiharcot beszélnél meg a bevetés után a krimóban. Nem erről van szó. Szarvletörés. Ez a másik kedvencem. Időben és térben nem találkozunk. Ennek ellenére úgy teszel, mintha valami rossz szellemként kísértenélek, és miattam írod el negyedszerre is a cső minőségét X85 helyett X58-ra, de csak akkor veszed észre, amikor mindent kinyomtattál háromszor. Nekem semmi bajom veled.

Nem csak a tudás képződik a fizetésben, hanem a habitus is.

Nagy tudás + kevés pénz = lúzer
    Kevés tudás + kevés pénz = igazság
    Kevés tudás + nagy pénz = nagydumás
    Nagy tudás + nagy pénz = igazság

Amikor állásinterjúkat tartottam, nálam egy szempont volt, hogyan alkudott a fizetésnél:
    - nem alkudozik, kapásból igen: beleszarik mindenbe, az üzemben meg fogják enni - vagy folyamatosan a szart fogom utána takarítani, vagy nem bízhatok benne
    - alkudozik, de rosszul: nem hagyja magát, de látom, hogy van potenciál
    - alkudozik, nagyon jól: rafkós emberke, figyelni kell rá
    - nagymellény: teszteljük le, ha van mire, akkor ok, ha nem, akkor ennyi volt.

Rohadtul nem voltam szívbajos elkérni az árát, ahogy most sem, úgy a jövőben sem.

sirdavegd and molnibalage like this.
  14. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Szovjetek egyszer csak mindenféle indok nélkül áttoltak egy hatalmas szerelvényt marhabőrt a határon. Két hétig állt Tuzséron, majd Kelenföldön 4 napig, utána áttolták Ferencvárosba és már nem találtam nyomát (nagyon remélem valahol megsemmisítették a tartalmát).
    Miután több kollégája meghalt rákban, 2006-ban egy idősebb vasutas szerzett egy Geiger számlálót, még mindig kilengett ott ahol a szerelvény állt...

szpg9 likes this.
  15. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Én nem tartok állásinterjúkat, mert 20 éve magam oldom meg a tervezési feladataimat egy rajzoló és egy gépírónő segítségével...Akkor talán látnod kellene, hogy értek a munkámhoz, ha a szakmai részeket saját agyammal és két kezemmel építem fel...Azt hiszem nem vagyok besorolható a kategóriáidba, bár ki tudja, lehet van ötleted...

16. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Igazából az nem tetszik, ahogy a mérnökséghez állsz és az sem, ahogy Molni teszi ugyanezt. Az emberek azért beszélgetnek térban és időben más emberekkel, mert vagy van olyan téma amivel egyet értenek, vagy van amiben külömböző a véleményük és győzködik egymást. Itt én csak olyanokkal beszélgetek, de szerintem a többség is megteszi ezt, akikról fogalmuk sincsen, hogy kicsodák, de mégis szót értenek. Engem MOlni folyamatos gőgje irritált, meg az, hogy a pártját fogtad, úgy, ahogy. Erre elmondtam a véleményemet. Ha csak olyan emberek fórumoznának itt, akik civilben is ismeri egymást, igen megcsappanna a kommentek száma...

17. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

Az állásinterjúzást kényszerből csináltam, el tudtam volna tölteni az időmet hasznosabban is. Viszont így legalább lehetett arra ráhatásom, hogy ne vegyünk fel olyan embert tervezői állásra, aki egy kéttámaszú tartót sem tud kiszámolni, fogalma sincs az alap igénybevételekről, sem a gyártásról. A HR-sek bekajálják, hogy Pista vérprofi a végeselemben meg a 3d-s tervezésben. Csak a gond ott van, hogy a végeselem nem működik az erők ismerete nélkül, ehhez meg kell a statika.

Rendszeres, hogy fogalmuk sincs, hogy mi hogyan lesz legyártva, mi a műveleti sorrend, stb. Egy HR-s nem fog ilyet kérdezni, ellenben majd szívhatok vele. Tipikus, egy gáztöltetű nyomástartó esetében nem számolja bele a próbanyomáshoz használt vízből adódó terhelést, vagy hőmérsékletet, eltérő anyagok hőtágulását, stb.

Nem szeretem a kategóriákat, mivel önkényesek. Nálam a vélemény kialakítása nem CV, hanem személyes találkozás és beszélgetés - feltéve, ha az adott illető nem dolgozik meg kifejezetten azért, hogy a vélemény kialakításába egyáltalán belekezdjek. Lehet, ha az egész beszélgetés máshogy kezdődik, akkor a beszélgetés egész más vágányon folyik - aminek szerintem jóval több értelme lenne...

fip7 and sirdavegd like this.
  18. molnibalage

A történelemben volt valaha komoly hatása a dolgok menetére a háborúban a röplapszórásnak és propagandának az ellenség irányába?

19. wolfram

wolfram Well-Known Member

Kicsit kikerekedett a szemem, mert már vagy tíz éve érdeklődgetek a titánötvözetek iránt, de ilyesmiről még nem hallottam.

Rutil sok helyen megtalálható, csak a koncentrációja alacsony általában (nem gazdaságos a kitermelése) és persze nem is csak rutilból lehet titánt kinyerni. Az USA-ban alig van pár olyan hely, ahol kellően magas koncentrációban található valamilyen titánvegyület, így nem is volt elegendő a kitermelőkapacitás az akkori (meg a mostani) igényeikhez, ezért vették (és veszik) az oroszoktól (is) a nyersanyagot, meg adott esetben akár a már feldolgozott titán-szivacsot.

Pedig most igaza van. Tökmindegy, hogy rutilból, ilmenitből, vagy akár gránitból (az is tartalmaz úgy egytized százaléknyi titánt) nyered ki, a titán az titán. A nyersanyag kitermelésének és belőle a fém kinyerésének-előállításának költsége és ideje persze már más lapra tartozik. A minél tisztább rutilból a legegyszerűbb-legolcsóbb.

fishbed and sirdavegd like this.
  20. LMzek

LMzek Well-Known Member

Tudtomal az itthoni bauxit érc is tartalmazott titánt, ezért "szerették" az SzU -ban, mert "ajándékba" lapták, ugyanis "csak" Alu adtak vissza!
    A "Mi" titánunk is benne van az amcsi SR-71-ben .;) !

Egy szállítmánnyal volt is probléma, mert termeléskiesés miatt más (ha jól emléxem brazil) bauxittal próbálták pótolni, de az oroszok reklamáltak -és lebuktak egyúttal-, mert a titán már "be volt tervezve" valahol, de így qurvára nem volt meg...

Milliárdokról ($) beszélünk az éves bauxit kitermelésben.

Ezért kellett -volt fontos- annyira a magyar bauxit! ..."ajándék titán", Moszkvába, szeretettel! :eek:

Ezen oldal megosztása