Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Udv ujra itt!

(Ne keverd a temat a topikok kozott, mert akkor tenyleg elvisz a fekete auto es... regisztralhatsz megint.)
Amig te a "papirgyujtessel" voltal elfoglalva, mi vettunk 250 Suzuki Vitarat es lesznek uj CZ fegyverek is. Reszletek a fejlesztesi topikban.
Jött három repülőgép és néhány MRZR is.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 546
113
@Sharid
Milyen a hétköznapi élet Izraelben? Mennyivel élnek jobban vagy roszabbul mint mondjuk a Magyarok? Kíváncsi vagyok. Mit ér mondjuk egy kőműves vagy bolti eladó és mit ér egy vezető mérnök fizetése? Egészségügy?
Ha ráérsz írhatnál pár sort
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Hát, ez hirtelen nagy kérdés...
Kezdjük a legfontosabbal:
http://izraelinfo.blog.hu/2017/03/05/10_notipus_akikkel_randizni_fogsz_izraelben

... kiszemezgetek néhány írásból, talán ad egy kis képet:
Arra a kérdésünkre, hogy mi jelenti a legnagyobb nehézséget az izraeli életben, mindenki a horribilis árakat említette. „Döbbenetesen magas az árszínvonal. Az ingatlanárak az elmúlt hét-nyolc évben a duplájukra emelkedtek. Aki Magyarországról jön, és eladja a belvárosi 120 négyzetméteres lakását, az jó, ha Tel-Aviv szélen egy másfél szobás garzont tud venni. Az elmúlt évben alakult egy párt, amelynek egy programpontja van: „levinni az ingatlanárakat”. Pár hónap alatt óriási népszerűségre tett szert. Egy felmérés szerint az izraeliek jobban aggódnak a magas ingatlanárak, mint a biztonsági helyzet miatt” – magyarázta Naftali, és egy izraeli mondást idézve hozzátette: – Hogyan kell Izraelben egy kevés pénzt csinálni? Sokkal kell idejönni, és akkor talán marad egy kevés.

(ha összeismerkedsz valakivel, kb első dolog tisztázni, ki hol szolgált. Randevún detto. Nem egyszer kiderül hhogy a lány töltöttel le katonaidejét az elitebb egységben:) )
Rámenősek, de legalább kedvesek

Az interjúalanyaink arról is beszámoltak, hogy elsőre nagyon nehéz megszokni az izraeli „nyomulós stílust”. „Elsőre durvának és primitívnek tűnt az izraeli stílus, sokszor bántó volt az udvariatlanság, viszont később rájöttem, hogy valójában sokkal egyenesebbek, itt nincs alakoskodás” – mondta Naftali.

Az izraeliek közvetlenségét azonban többen említették pozitívumként. „Nagyon közvetlenek az emberek, ez azt jelenti, hogyha leülsz egy padra és ül melletted valaki, akkor nagy valószínűséggel megszólít” – meséli Hanna. „Budapesten lehet egyedül, magadban élni, be tudsz menni úgy egy boltba, hogy senki ne nézzen a szemedbe, és neked se kelljen bárkinek a szemébe nézni. Ez itt Tel Avivban nehezen elképzelhető. Lehet, hogy ez azért van, mert ennek az országnak készen kell állnia minden helyzetre. Nincs mese, együtt kell működni egymással, oda kell figyelni” – osztotta meg benyomásait István.

ez is egy jó írás:
http://goodstuff.hu/2017/11/21/magyar-anyak-a-nagyvilagban-izrael/

megélhetési költségekről, 2011-es írás, lakás albérletárak azóta is csak durvultak..
http://hirekizraelbol.hu/?p=767
2017es:
http://izraelinfo.com/2017/05/30/izrael-egeszsegesebb-de-szegenyebb-mint-korabban/
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and Lator

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
A munkajogról:
http://magazin.shalom-olim.com/?p=1147

ha van általános vagy konkrét kérdésed, írd meg, igyekszem válaszolni.
Ami a béreket illeti, :
Az izraeli bér- és kereseti viszonyokról – a hivatalos sékel-dollár árfolyamra átszámítva – nem lehet reális képet alkotni. Az árviszonyok ugyanis lényegesen eltérnek például a közép-európaiaktól. A lakásfenntartás, az egészségügy, a közlekedés, az oktatás a családi költségvetés lényegesen nagyobb részét köti le, mint Magyarországon. Ugyanakkor a gyümölcsök, a zöldségek, az élelmiszerek egy része olcsóbbnak tűnhet, írja a CENA hírügynökség. Izraelben az átlagbér tavaly elérte a havi 7000 sékelt (1 dollár kb. 4,5 sékel). Az átlag persze óriási különbségeket takar.


A bérből élők legmagasabb és legalacsonyabb kategóriája között a különbség több mint tízszeres. A nem bérből élő lakosság bevétele pedig több mint húszszorosan felülmúlja az átlagfizetést. A bérből élők mintegy 30 százaléka csupán a 750 dollárnyi minimálbért kapja. A legalacsonyabban fizetett kategóriákhoz a vendégmunkások és a megszállt területekről érkező palesztin dolgozók tartoznak. A hivatalos statisztika csak a bejelentett, mintegy 64000 vendégmunkást, illetve 16 000 palesztint veszi számításba. Rajtuk kívül még mintegy 200 ezren dolgoznak illegálisan, a minimálbérnél is kisebb fizetésért, munkaadójuk pedig az adót és a támogatásokat is “megtakarítja”, áll a jelentésben.


Az izraeli gazdaság ebből a szempontból csapdahelyzetben van. Bizonyos ágazatok – például a textilipar – nem versenyképesek a távol-keleti vagy a jordániai termékekkel, ha megfizetik legalább a minimálbért. Ha viszont ennél kevesebbért vendégmunkásokat foglalkoztatnak, akkor növelik az izraeli munkanélküliséget, amely amúgy is eléri a 10-11 százalékot, bizonyos körzetekben – elsősorban az arab kisebbség lakta városokban – akár a 20-25 százalékot is meghaladja.

Megjegyzem egy másik izraeli mondás szerint, az számít gazdagnak, akinek saját lakása van...
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 546
113
Érdekes, tudatlanként azt gondolná az ember hogy izraelben még a kerítés is (kóser) kolbászból van. Ugyebár a köztudatban egy zsidó=sok pénz. Ezek az írások viszont nem igazolják ezt a sztereotípiát.
Jófajta lányok lehetnek ott nem ez a modern "tinikeh picsah" felfogás a menő, ez jó dolog.
És dícséretes az összetartásuk, enélkül nem is létezhetne izrael.

Kérdés: mi alapjan döntik el hogy a kötelező katonai szolgálatot kinek hol kell letöltenie?
Teszteket csinálnak bevonuláskor?
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Egyrészt ugye a sorozóbizottság, másrészt jelölheted hol szeretnél szolgálni, de bejátszik a régió is.
Az "elit" egységek, tengerészet, kiberbanda, a Golani, Negev brigádokhoz túljelentkezés, de pld a harckocsizók lecsúsztak a listán, eléggé hátra, és kevés a jelentkező...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Visszatertem! Molni kitiltatott 2 honapra.... en persze regisztralhattam volna uj e-mailcimmel/IP-vel, de inkabb nem tettem. Hogy miert nem? Mert igazabol orultem neki, hiszen korabban tulzasba vittem a forumozast, es nem maradt idom a tanulasra, igy viszont lett! MOLNI es MAC, KOSZONOM NEKTEK A 2. DIPLOMAMAT!!!!!!
Na, de most itt vagyok es neki allok megint osztani az eszt ;-)
Amugy nem pontosan emlekszem, hogy miert is tiltatott ki... asszem azert mert ravilagotittam, hogy barhogy szeretne is, de vannak gripenjei Mo-nak... ja, nem, azert mert azt irtam, hogy Klebersberg jo arc volt... mindegy, most unneplek (Żywiec) , koszi megegyszer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :))))))))))))))))))))))) Ja, es megyek szavazni a nagykjovetsegre, ha meg vesztun kakkor ugyis polgarhaboru lesz, szoval ugy is jo lesz!!!!!!!!!!!


Pal, örültem, hogy visszatértél, Mac-tól egyszer meg is kérdeztem, meddig vagy pihin...de egy hét után újra pihin vagy. Ez elég jó teljesítmény, nehéz űberelni. Írni nem tudsz, de olvasni igen. Ezért leírom neked, talán ez alatt a két hónap alatt el kellene gondolkodnod azon, hogy ne minden alpári frusztráltságodat itt add ki... Vagy talám LO-ban már mindenhol kitiltottak. Én bírtam az LO-s megjegyzéseid, meg néha volt jó beszólásod -amit like-oltam is-, pld balkáni, illetve LO haditechnikai ügyekben. De a stílusod, az igen problémás. Nem tudom mit élsz ki a net-en, de ha így kommunikálsz a való világban, könnyen egy Visztula-híd alatt találnd magadat csövesként... De mielőtt mást vádolsz meg később, tudd meg most én nyomtam meg a "feljelent" gombot veled kapcsolatosan, kizárólag amiatt, hogy minden HSZ-hez hozzáfűztél egy jó adag gyűlölködést is, témától független...Remélem visszatérsz, megjavul a stílusod és LO-ból szállíthatod a híreket. Meg beszélhetnénk a 1848 magyar-lenngyel összefüggéseiről, stb... A többi politikai trollkodásra és a folyamatosan direkt sértő bejegyzéseidre én személy szerint kevéssé vagyok kíváncsi...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Visszatertem! Molni kitiltatott 2 honapra.... en persze regisztralhattam volna uj e-mailcimmel/IP-vel, de inkabb nem tettem. Hogy miert nem? Mert igazabol orultem neki, hiszen korabban tulzasba vittem a forumozast, es nem maradt idom a tanulasra, igy viszont lett! MOLNI es MAC, KOSZONOM NEKTEK A 2. DIPLOMAMAT!!!!!!
Na, de most itt vagyok es neki allok megint osztani az eszt ;-)
Amugy nem pontosan emlekszem, hogy miert is tiltatott ki... asszem azert mert ravilagotittam, hogy barhogy szeretne is, de vannak gripenjei Mo-nak... ja, nem, azert mert azt irtam, hogy Klebersberg jo arc volt... mindegy, most unneplek (Żywiec) , koszi megegyszer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :))))))))))))))))))))))) Ja, es megyek szavazni a nagykjovetsegre, ha meg vesztun kakkor ugyis polgarhaboru lesz, szoval ugy is jo lesz!!!!!!!!!!!

Meg adok még egy házi feladatot a két hónapos határidővel. sajnos csak most a kitiltásod után olvastam. Te úgy vízionáltál egy polgárháborút MO-n, ha nem a FIDESZ nyert volna, hogy itt sem vagy az országban. Lázítani, aljas indulatokat korbácsolni LO biztonságos távlatából nagyon jól lehet. Valószínűleg bennem is sokan "csalódtak" az elmúlt heti kommentjeim alapján, de én még a legádázabb ellenfelemmel sem polgárháborúznék. Sajna van akkora képzelőerőm, hogy az hová vezetne. No ennyit egyenlőre. Tanult embereknél is néha-néha elgurulhat a gyógyszer, de nem minden nap. Ajánlom hasznéld ki hasznosan az eltiltásodat, vizsgáltasd ki magad!!! Nem ellened, hanem érted írtam le ezeket a sorokat!!!
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113

A csatorna is érdekes a tengerhajózásról.
Na ma igazi áramlástani problémával szembesültem az áradó Maroson.
Már vagy 3 hete- hónapja nyavíkolok az egyik kajakos ismerősnek, hogy künn a Tisza az ártérben, menjünk ki rája. Oké, azóta voltunk kint kenuval a mártélyi holtág erdő-mezőin, meg kenuval a Tiszán is, de a megfelelő eszköz akkor is a tengeri kajak.
Na, ma reggel Makónál be is lettem dobva hajóstól, hogy arra van Szeged 21km-re (plusz apró), lehet kanalazni. Nyáron ez ráérősen 6 óra szokott lenni, most 3:15 alatt lent voltam. Igaz, nyáron a homokpadokat kell kerülgetni egy 3 méter mély "völgy" alján, most meg 20 centis küszöb volt összesen két oldalt. Annyira persze nem gyors és állatkodós mint a Hernád, de masszívan visz. Amikor nem csináltam semmit, akkor is volt 6km/h tempó, de olyankor az áramlás elkezdi forgatni a hajót és viszi a külső íveken felhalmozott fatörmelék felé. Alsó hangon 15-20 méter széles, szóval könnyű középen maradni. Ezen a tengeri kajakon nincs kormány, így evezővel kellett adni a sebességet és iranyítani is. Ennek folyományai:
- ha gyorsan kalimpálsz, akkor a hajó valamelyik oldalra kitör (kezdők mindig viccesek)
- ha nem csinálsz semmit, de olykor pcit beérinted a lapát csücskét, akkor már egyenesen marad. Úgy a masodik órában csevegtem az asszonnyal vagy 2 kilométeren át így...
- célzottan irányítani hajót folyásiranyban csak akkor lehet, ha gyorsabb vagy a víznél (kormánylapáttal is). Viszont 12km/h-val nem megyünk be az olykor megnyíló erdőbe a fák közé, bármennyire is romantikus legyen. Romantikázni folyásiránnyal szemben kell.
Az árvíz csodája, hogy átrendezgeti az akadalyokat. Normál vízállásnál ismerem a homokpadokat, víz alatti fákat. Pl két helyen is van egy fullos platán/tölgy/juhar a folyó közepén szottnagy ágakkal, amire nem akarsz ráfutni. Na ezeken most van a 2-4-5 méter víz (torkolatnál a Tisza is duzzasztja). Viszont ez-az mindig fennakad rajtuk, ami utána fel-le süllyedve ki-kibukkan a vízből.
Nyáron van kint minden: pecások, kopasz kövér motorcsónakos emberek, kajakosok, rabszolga-meghajtasú sárkanyhajók. Na most volt kint a 21km-en 3 pecás, meg pár km-vel mögöttem lemaradva a többi kajak (ők egy társaság voltak, én csak beavázkodtam egy hajóval a trélerre...). Na, Szegedtől 2km-re a susnya mögül erre nyélgázon kirombol a sünhajó, mert valahol megláttak valami finomat. Vagy a franc se tudja, de hullám a hajó orrán végig felkúszik, majd a nem túl meleg víz beplaccsan a t**ömre. Erőt, egésséget. Pozitívum ellenben, hogy ma semmilyen állat nem talált fejbe, pedig a héten csattant rajtam már dongó (nagy fekete és koppan) meg darázs (sárga-fekete csíkos) is.
Sörözni viszont nem lehet, mert az összes kiszálló hely víz alatt, a többi meg iszapos. Persze így is meg lehet oldani, csak visszaszállás után tiszta sár lesz a hajó (kenunál csak kell egy nagy cula fa, hogy az ember felállva egyik kezével abba kapaszkodjon, míg a másikkal a másikba). Közben meg hallgattam a Tides of History legújabb adását Kolombusz Kristófról és a felfedezések finanszírozásáról...

+ kieg.: Egyszer nyélgázon bementem egy jókora sziget melletti kis ágba. Igen ám, de az ág egy hatalmas növendék erdőben végződött, merthogy ott bukott át a Maros az ártéri erdőbe. Még nagyobb nyélgáz, a szigetben támadt folytonossási hiányt kihasználva főágba visszatör, úgy, hogy a víz tolja a hajó oldalát...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Na ma igazi áramlástani problémával szembesültem az áradó Maroson.

+ kieg.: Egyszer nyélgázon bementem egy jókora sziget melletti kis ágba. Igen ám, de az ág egy hatalmas növendék erdőben végződött, merthogy ott bukott át a Maros az ártéri erdőbe. Még nagyobb nyélgáz, a szigetben támadt folytonossási hiányt kihasználva főágba visszatör, úgy, hogy a víz tolja a hajó oldalát...


Makón a Maroson csak annyi a gond, hogx épült egy geotermikus fűtómű és a fenolos vizet, no nem papíron, hanem a valóságban a folyóba juttatják.(ez jogszabályok szerint tilos...) Áramlástevhnikai csodák mellett, azért vannak ott vízkémiai csodák is... Bocs, de elég sok MO-i településről valami hasonló jut az eszembe....
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 884
113
Van köztünk mezőgazdás,vagy növényológus?:D
Nagyjából a paprikák 80%-ában belül,a magok mellett,kis,ki nem fejlett paprikák vannak,ez mi a bré lehet,rákos a paprika?
Mi a faxal kezelik őket,hogy ilyenek lesznek,automatikusan kidobom amelyikben van,de akkor is 10-ből 8-at kidobni,miért éri ez meg?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Van köztünk mezőgazdás,vagy növényológus?:D
Nagyjából a paprikák 80%-ában belül,a magok mellett,kis,ki nem fejlett paprikák vannak,ez mi a bré lehet,rákos a paprika?
Mi a faxal kezelik őket,hogy ilyenek lesznek,automatikusan kidobom amelyikben van,de akkor is 10-ből 8-at kidobni,miért éri ez meg?


Húú, erről dobj már fel egy fotót, mert ilyet még nem láttam itthon.