Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Van köztünk mezőgazdás,vagy növényológus?:D
Nagyjából a paprikák 80%-ában belül,a magok mellett,kis,ki nem fejlett paprikák vannak,ez mi a bré lehet,rákos a paprika?
Mi a faxal kezelik őket,hogy ilyenek lesznek,automatikusan kidobom amelyikben van,de akkor is 10-ből 8-at kidobni,miért éri ez meg?
Ja, az nem para, a növények kb úgy épülnek, mintha egy 60-as évekbeli olasz autótervező menedzselné őket, olyan közepesen rá sem hederítve a minőségbiztosításra (az Asszony volt növénymutálós, szívott ezzel rendesen). Ha tendenciózusan ez a jellemző és zavar, akkor vetőmagot/kereskedőt kell váltani, mert erre hajlamos vonalat nevelt ki valamelyik tudatlan.
(anno volt hogy vettem sütni tököt és benne lebelesek voltak a magok...)
Rákosak inkább a fászszárúak tudnak lenni, de ott is bacik vagy vírusok állnak a háttérben. Így olyankor tarra is vágják a környéket. (Kertészet és szőlészet c. könyv szerint)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Makón a Maroson csak annyi a gond, hogx épült egy geotermikus fűtómű és a fenolos vizet, no nem papíron, hanem a valóságban a folyóba juttatják.(ez jogszabályok szerint tilos...) Áramlástevhnikai csodák mellett, azért vannak ott vízkémiai csodák is... Bocs, de elég sok MO-i településről valami hasonló jut az eszembe....
Ezért (is) vagyok konzervatív: a vizet a hajón kívül kell tartani. Mondjuk azok után, amit a felső folyásnál a rómaiak beleengednek, az a kis fenol már semmi. Most is petpalackok sokasága jön lefelé - itthon nincs annyi bunkó horgász, hogy ezt mind arról a 30 km-nyi hazai szakaszról szedje össze...:mad:
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
https://index.hu/tudomany/2018/04/1...mutans_enzimet_ami_felfalja_a_pet-palackokat/
Nem értem mire a nagy ováció. Borzalmasan nagy energiatartalma van és kőolajat is pazarolunk erre. Most annak örülnek, hogy lebomlik az az anyag, ami még használható lenne, csak foglalkozni kéne vele...? Lehet, hogy velem van baj, de talán nem kéne szemetelni és akkor nem kéne ilyen baci sem...


Csak lazán tartozik ide. Egy időben, még a rendszerváltás környékén műanyag ásványvizes palackokra előszeretettel írták rá, hogy környezetbarát, lebomló anyag. Persze nem hazudtak, mert a lebomlás határideje nem volt meghatározva. Hát én akkori csoszkó-szockó Öveges professzorként elástam a kertbe anyámnál egy ilyen palackot. Kiástam 15 év múlva, az állaga nem változott (nem bomlott le).
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Csak lazán tartozik ide. Egy időben, még a rendszerváltás környékén műanyag ásványvizes palackokra előszeretettel írták rá, hogy környezetbarát, lebomló anyag. Persze nem hazudtak, mert a lebomlás határideje nem volt meghatározva. Hát én akkori csoszkó-szockó Öveges professzorként elástam a kertbe anyámnál egy ilyen palackot. Kiástam 15 év múlva, az állaga nem változott (nem bomlott le).
Mert föld alatt nem éri UV sugárzás. A műanyagok nagy részébe nem tesznek UV védelmet és attól tényleg bomlik, csak azt is úgy, ahogy a tengerben, apró szemekre először. Az meg nagyon nem jó.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Mert föld alatt nem éri UV sugárzás. A műanyagok nagy részébe nem tesznek UV védelmet és attól tényleg bomlik, csak azt is úgy, ahogy a tengerben, apró szemekre először. Az meg nagyon nem jó.


Értelek, meg értem én is, de egy próbát megért, meg akkoriban én is csak egy kezdő voltam... Hát ez van, az állításokat néha 100-zal kell osztani, főleg akkor, ha nem utalnak a körülményekre. De ezeket csak egy kezdő szopja be, azóta azt is megtanultam, ne higgyél az adfattábláknak sem... Gépészmérnöknek ezt a megállapításomat azt hiszem, magyaráznom sem kell...neked....
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 041
4 973
113
DbPYuATX0AEaqZR.jpg:large

Elnézést kérek tudalanságomért, de szabad kérdeznem, hogy ez milyen repülőgép?
 
M

molnibalage

Guest
Amikor a politikai korrektség már a matematikát is megfertőzi (USA, 2018):

1524297405876.jpg
Hm... Ezek egyforma erős műveletek. Vagy ott újraértelmezték a zárójelezést és a / erőséggét? Nem értem az egészet... Persze ha nem így text módban írnák fel, hanem tényleg számláló és nevezőként értelmezva a / jelet, akkor 1. Tehát szimplán el kéne dönteni, hogy mikor értelmezték újra formalizmust. Mert az Excelben mégiscsak egyféle végeredmény van erre és sanszosan minden számítógépnél. Az IT korában ilyet felvillantani gyerekek, csak pislogok...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Ez nem derült ki...

Az első négy eléri az 50%-ot majdem.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_container_shipping_companies_by_ship_fleets_and_containers

Ez meg kikötői forgalom. Az első 6 összesített forgalma alapján annak 13%-a a rotterdami.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_busiest_ports_by_cargo_tonnage

A probléma az, hogy még azt sem gondoltad végig, hogy egy 10-es lista tizedik helyén lenni legfelejbb 10%-os arány lehet az első 10-re vetítve - az egész világra még kisebb - , mert ez rohadt egyszerű matek, de ez olyan elképzelhetetlen helyzet, amikor a TOP 10-ben mindenki egyenlő. Ha csak 0,5 difi lenne az első 9-nél a 10. Hollandiához képest, akkor 5,5% lenen Hollandia és az első meg 11%. A kiötőknél látszik, hogy a valóság jellemzően mi, ahogy a társaságoknál is.

A saját hazai vizekhez elég a Holland Légierő és Haditengerészet. Az érvelésed finoman szólva nem állta meg a helyét. És ennek belátásához kb. általános iskolai matek elég lett volna, ha csak a számokat nézzük.

(Na, akkor miért is fontos a matek oktatás? Lásd Kantin topik...)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 273
76 846
113
Az első négy eléri az 50%-ot majdem.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_container_shipping_companies_by_ship_fleets_and_containers

Ez meg kikötői forgalom. Az első 6 összesített forgalma alapján annak 13%-a a rotterdami.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_busiest_ports_by_cargo_tonnage

A probléma az, hogy még azt sem gondoltad végig, hogy egy 10-es lista tizedik helyén lenni legfelejbb 10%-os arány lehet az első 10-re vetítve - az egész világra még kisebb - , mert ez rohadt egyszerű matek, de ez olyan elképzelhetetlen helyzet, amikor a TOP 10-ben mindenki egyenlő. Ha csak 0,5 difi lenne az első 9-nél a 10. Hollandiához képest, akkor 5,5% lenen Hollandia és az első meg 11%. A kiötőknél látszik, hogy a valóság jellemzően mi, ahogy a társaságoknál is.

A saját hazai vizekhez elég a Holland Légierő és Haditengerészet. Az érvelésed finoman szólva nem állta meg a helyét. És ennek belátásához kb. általános iskolai matek elég lett volna, ha csak a számokat nézzük.

(Na, akkor miért is fontos a matek oktatás? Lásd Kantin topik...)

Igen ezt mondom én is:hazai vizekre el€g de nekik nem csak annyira kéne mert jelentős a tengeri kereskedelmük még akkir is,hogyha a kíniéhoz képest kicsi.

A te érvelésed olyan mintha azt mondanád,hogy minden haditengerészet lófasz mert az US NAVY akkora amekkora.Holott ez nem igaz!
 
M

molnibalage

Guest
Igen ezt mondom én is:hazai vizekre el€g de nekik nem csak annyira kéne mert jelentős a tengeri kereskedelmük még akkir is,hogyha a kíniéhoz képest kicsi.

A te érvelésed olyan mintha azt mondanád,hogy minden haditengerészet lófasz mert az US NAVY akkora amekkora.Holott ez nem igaz!
A US Navy-vel összevetve bizony lófasz. Mert a US Navy akkora, hogy egyetlen CSG-vel kiállva képes bármelyiknek keresztbe tenni, nemhogy kettőt összevonva.