Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Néha g.cire fáradtnak érzem magam...
Nem akartam mondani, de idonkent latszik az irasodon is... :p:D
Nem szabad tul sokat dolgozni. A sok ejszakazas sem mulik el nyomtalanul, ugye tudod? Ja, es valts-e cigire! :)
(Ha picit is erdekel az elektromos cigi, akkor privatban szivesen elmondom amit szerintem tudni erdemes rola.)
Toltál-e egy lájkot arra, amikor cáfoltam tényekkel? Jahh, oké, játsszunk nyílt lapokkal, a többiek, akik lájkolták azt az ominózus posztot, na ők vajon lájkolták-e a tényeket, vagy az már hidegen hagyja őket, ami nem illik bele a világképükbe?
Nem tudom ki miert szokott lajkolni egy-egy posztot, de en a legtobb esetben azert, mert valamit viccesnek talalok benne. Szerintem a htka vicces. :)
Nem jelent husegeskut egy lajk. Nem lehet htka-bogrekre valtani sem. :hadonaszos:
Vagyis igazabol, mindegy, nem? A hozott tenyeidnek pedig mindenki orul. ;)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Nem akartam mondani, de idonkent latszik az irasodon is... :p:D
Nem szabad tul sokat dolgozni. A sok ejszakazas sem mulik el nyomtalanul, ugye tudod? Ja, es valts-e cigire! :)
(Ha picit is erdekel az elektromos cigi, akkor privatban szivesen elmondom amit szerintem tudni erdemes rola.)

Jahhm, másképp lehet ezt elviselni? Ami itt folyik? :D
Köszi, de egyelőre még nem. Később meg remélem, hogy lesz elég akaraterőm... Remélem! :)

Nem tudom ki miert szokott lajkolni egy-egy posztot, de en a legtobb esetben azert, mert valamit viccesnek talalok benne. Szerintem a htka vicces. :)
Nem jelent husegeskut egy lajk. Nem lehet htka-bogrekre valtani sem. :hadonaszos:
Vagyis igazabol, mindegy, nem? A hozott tenyeidnek pedig mindenki orul. ;)


Hát nem tudom... Én azért általában, mert egyetértek a komment írójával az adott témában, de ezt nincs kedvem/erőm kifejteni saját kommentben.

Hmm, ja. De ezt akkor illene honorálni is, nem? Már úgy értem, legalább annyira, mint az álhír szállítóját. :D Mindegy, várok egy hetet. Aztán vonom a vonnivalót. :D
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A keresztény-muszlim fordítógépet úgy hívják, hogy Автомат Калашникова
Semmi másból nem értenek.
Hm.A Korán előirja,a kereszténység tiszteletét,tiltja az erőszakos téritést.800 éve a muzulmán kultúra magassabbrendű volt az akkori keresztény világnál.A lecsúszásuk a dogmává merevedett vallási rendszerrel kezdődöt.De ez nem idegen a kereszténységtől sem.Inkvizició és dogmatizmus,vallásháboruk eggyáltalán nem idegen a kersztény világtol sem.És amiröl még nem kéne elfeledkezni,zsidó,keresztény,muzulmán egy és ugyanazon Istenhez imátkozik.
A Korán éppen ugy csak ürügy,mint más embereknek a Biblia,vagy éppen a kommunista kiáltvány,hogy nekik kedvező hatalmi rendszert épitsenek.És mindig úgy értelmezik,ahogy éppen az aktuális érdekük kivánja.Ha érdek úgy kivánja,a megbocsátunk felebarátinknak,ha meg úgy,kiirtassék a bünös családja hetediziglen.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
A hét két fontos eseménye:

kedd: Trump-Kim találkozó Szingapúrban
csütörtök: foci VB kezdete Oroszországban
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 244
93
Nem teszik lehetővé. De ez nem ilyen egyszerű, egy katona pl senkit nem igazoltathat, tettenérés esetén is csak visszatarthatja az elkövetőt amíg a zsaruk kiérkeznek. Fegyverhasználat csak akkor lehet ha életveszélyes támadás éri a katonát vagy a társát, vagy valakit életveszély fenyeget. Aztán van valami törvény ami szabályozza a hadsereg hazai földön való bevetését.
(Na hogy ezeket így írom kezdenek előjönni a honvédségből az őr kötelmei:))
Nem vagyok jogász de szerintem jogilag rendben lett volna ha bemennek. Persze csak parancsra

Nem akadékoskodni szeretnék,ne értsd félre,de a Sentinel-t nem pont ez miatt inditották el?Már nem emlékszem hogy melyik itthoni hírmüsor (tv/rádió) azzal harangozta be,hogy ezzel a művelettel jogilag is lehetővé tették a katonaság bevetését saját földön.
Ez a tiltás amúgy nem a légiós lázadás miatt volt?
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 245
113
Nem akadékoskodni szeretnék,ne értsd félre,de a Sentinel-t nem pont ez miatt inditották el?Már nem emlékszem hogy melyik itthoni hírmüsor (tv/rádió) azzal harangozta be,hogy ezzel a művelettel jogilag is lehetővé tették a katonaság bevetését saját földön.
Ez a tiltás amúgy nem a légiós lázadás miatt volt?
A kezdetben Vigipirate, 2015 ota Sentinelle, a terrorveszély miatt indult. Eleinte (a kezdetektől 2015 ig) turisztikai látványosságoknál, forgalmas pályaudvarokon, repülőtereken ment a járőrözés. Aztán ahogy durvult a terrorhelyzet és egyre több antiszemita támadás történt, bővült a feladat. Zsidó iskolák, zsinagógák őrzése, járőrözés a nagykövetségek körül stb. Ha jól tudom a határőrizerbe is besegítenek néha a Sentinellek.
A hadsereg bevetését belföldön, a katonák jogkörét szigorú törvények szabályozzák. De ez ha jól tudom minden országban így van. Semmi esetben sem rendelkeznek rendőri jogkörrel, ezért sokszor egy rendőr vagy csendőr is velük tart. Tettenéréskor visszatarthatják az elkövetőt míg a rendörség ki nem érkezik, reagálhatnak az őket vagy mást ért támadásra, a fegyverhasználat is csak ilyen esetekben megengedett de ez a zsaruknál is így van. A rendőrség kommunikációs hálózatát használják és a rendőrség alárendeltségében járőröznek. A Bataclannál valószínűleg az általános riasztást követően ők értek oda először, feladatuk a helyszín biztosítása és nem a túszmentés volt. (elbaszott egy dolog ezt már kiveséztük)
A Bataclannál történtek ellenére a Sentinelle hasznos dolog, még úgy is hogy a bevethetőségük a törvény által limitált. A katonák háborúra vannak kiképezve nem túszmentésre, senki sem akarhatja hogy egy raj automata fegyverekkel lövöldözzön egy metropoliszban. A légiós lázadásról hallottam ugyan, de erről beszélni olyan tiltott dolog.Vagyis semmiféle hivatalos oktatás nincs róla. Bevallom őszintén sokat én sem tudok róla. Ennek csak a légióra volt hatása pl. megszabták milyen nemzetiségből mennyi lehet egy ezredben/században, a tisztek 99% is frzncia kell legyen stb.
Szóval a hadsereg bevetése, ahogy én tudom, minden országban szigorúan szabályozva van. Országon belül a rendfenntartó erök dolgoznak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A Bataclannál valószínűleg az általános riasztást követően ők értek oda először, feladatuk a helyszín biztosítása és nem a túszmentés volt. (elbaszott egy dolog ezt már kiveséztük)
Ja, hogy oket kuldtek egy konkret feladattal? Akkor viszont nem az o hibajuk a tetlenseg.
En azt hittem jarorozes kozben veletlenul futottak bele a lovoldozesbe es maguktol voltak ilyen tetlenek, de igy azert mar mas a leanyzo fekvese.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Egyszer nyári tekerés alatt Csongrádon délben találkoztunk egy gyakorlós repeszálló cuccosba (csempékre is rá volt írva, hogy "gyakorló") öltözött futóba.:eek:
Na hát tegnap este 7-kor toltunk egy 8 km-s kört a totál párás melegben. Felkészülés civil-módra:
1. akklimatizáció: előtte nap tekertünk 150km-t a szép napsütéses pusztában
2. hatékony hűtés kidolgozása: kikajakoztunk a Marosra az első zátonyig, majd a térdig érő 24 fokos vízben üldögélve sörözés
3. teljesítmény ösztönző rendszer megteremtése: azon vizesen elsétálni 2km-t a rajthoz, majd beállni a kutyás futó elé (előző nap már a szerb-román határon első percben megkergetett két kutya)
4. visszacsatolás: otthon hagytam a zoknit, így a cipő kitörte a sarkamat. Szerencsére a balt jobban, így el tudtam döndeni az első 3 km után, hogy arra veszem fel a zoknit.
5. Disszemináció: kockás hasú kolléga végigfuttatása két egyetemi kolesz előtt (póló nélkül).
6. Javadalmazás: mindennek végeztével 1 kiló karaj kisütése újkrumplival.
7. Tapasztalatok leszűrése: mai nap a Kiképzővel, miközben kéz-láb kinyújtva egyensúlyoztam egy felfújható vakondtúrás tetején :D
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 075
10 210
113
Tudod ez a romantikus, hősies, önpusztító parancsmegtagadás csak a hollywoodi filmekben meg a regényekben létezik. Arnold vagy Bruce Willis biztosan bement volna a rajával, Stallone és Chuck Norris pzdig egyedül egy szál késsel, több sebből vérezve és többliter vért vesztve kivégezte volna a támadókat. De a valóság rohadtul más. Nemcsak egy karrier vége hanem többéves börtönbüntetés lett volna a jutalma, közügyektől való eltiltás meg kitudja még mi.
Nálam a döntéshozó a hunyó nem a helyszínen lévő megbénított raj.

Jack Bauerről nem is beszélve!
:)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113

Tegnap megjelent egy tanulmány, melyben azt vizsgálták, hogy az USA-ban hogyan alakult az elmúlt évtizedben az oltáskikerülés nem egészségügyi indokkal. A nagy víz túlpartján ugyanis nem egységes a szabályozás, 18 tagállamban van lehetőség a szülőknek megtagadni a gyerekek beoltatását úgymond saját kis meggyőződésük alapján is.

Grafikonon, illetve a 2016-17-es értékek tematikus térképen:
http://journals.plos.org/plosmedicine/article?id=10.1371/journal.pmed.1002578

Többek között arra jutottak, hogy 2009-től nézve ebből a 18 tagállamból 12 esetében nőtt jelentősebben a nem orvosi okokból oltást nem kapó gyerekek száma. Olyan 5-7% kötül van az átlag a balfék államokban. Viszont a fenti linken van is egy táblázat a top 10-ból. Szinte csak Idaho-ból vannak benne települések, ahol 14-27% között szór ez az érték. Illetve ezek eredményeként az USA területén mostanra már több olyan hotspot is kialakult, ahol magas / nagyon magas a nem oltottak kisgyerekek aránya. Térkép szintén a fenti linken.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 075
10 210
113
Az Afrika topicban eljutottunk az őserdőpusztítástól az ökoszisztémákig.
Mivel az élő talaj, a humuszréteg minden élet alapja a szárazföldön, nem mindegy mi történik vele.
A szántásos, forgatásos művelés 17x gyorsabban pusztítja a talajt mint az képződni képes, ez a felismerés indította el a notill technológiák fejlődését, ma már sok millió hektáron való alkalmazását, úgy hogy a közhiedelemmel ellentétben meglepően jó termésátlagokat produkál! A lényege, hogy lehet úgy termelni, hogy 0 vagy minimális input mellett nő a humuszréteg!
Goonynak ajánlva itt egy cikk, amely jó indítás lehet a témában:

http://hirekma.hu/hir/2337106/a-talaj-is-el-tud-fogyni-dobjuk-el-az-eket.html
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson