Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 108
113
1941. dec.-ben volt a támadás, Érdekes módon 1941.-re elkészültek a modern Észak-Karolina osztályú csatahajók is... (37-ben kezdték építeni!)
Ez igazából nem meglepő, az ok-okozat inkább pont fordított. Az 1936-os, majd 1938-as Naval Act, végül az 1940-es Two Ocean Navy ebből a szempontból nem hagyott választást Japánnak. Még az I. Vh előttről úgy számoltak, hogy maximum akkor van esélyük a US Navy ellen, ha a Császári Haditengerészet minimum a 70 %-tát eléri, ez viszont ezekkel a tengerészeti fejlesztésekkel bőven elkezdett megdőlni. Japán igazából már a 30-as évek végén sem tudta tartani a lépést a békebeli amerikai hadihajó építésekkel. 1941 végére értek el egyrészt a falhoz, pl az olaj tartalékok szempontjából úgy, hogy nem volt kilátásuk az ellentétek megoldására, másrészt ekkorra elkészültek több fontos új egységgel (pl Shokaku-osztályú hordozók, a Yamato befejezés előtt állt), míg a US Navy-nek még kellett egy kis idő, hogy a 36-38-as megrendelések első nagyobb egységei elkészüljenek és szolgálatba álljanak.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 737
113
Celebra

"80as években a Malév géeken is vittek hadfelszerelést Irakba,és Iránba"

Le is lőttek a zsidók egyet.... Azt hitték palesztin terroristák ülnek rajta.

"A flottaeggyezménynek megfelelően folytak a flottafejlesztések,semmi extra fejlesztés nem volt a 30as években."

És megfeleltek azok a hajók az egyezményeknek? Mert tudtommal nagyon nem...

molnibalage

Az első kérdésem a Lusitaniára vonatkozott. Nem építő anyagot vitt hanem hadi anyagot.

"No offense, de be tetszik lenni rúgva...?

Mondom, a román haderőt alig előzte meg US Army méretben és a román és magyar vadászgépek egy elég nagy része felülmúlta az 1941-ben hadrendben levő jenkiket. A jenkik terveztek pár új típust háború előtt, de békeidős tempóban. A nagy fegyverzkezés során mennyi B-17 is épült 1941-ig?"


Ettől függetlenül úgy érezték, hogy kelleni fog nekik egy ilyen kaliberű stratégiai bombázó. 1935-ben repült először.....
De a P-47 vagy a P-51 is már a hadba lépés előtt repültek. Valamilyen okkal csak meg lettek tervezve?
Nekem nem úgy tűnik, hogy a békére készültek volna. Hadihajókkal szintén ez a helyzet. (Észak Karolina, Dél-Dakota osztály, de még az IOWA-nak is 40-ben álltak neki, igaz akkor már EU-ban háború volt.) Nem 5 perc ám ezeket megtervezni se, szóval valamire csak készültek....
Szerintem nagyon is tisztában voltak vele, hogy előbb-utóbb háború lesz Japánnal, főleg hogy ők embargózták Japánt.

"Mondtam, 2001 után én kiszállok."

Ez is egy válasz, de akkor más véleményét nem illik leszólni az adott ügyben. Főleg , hogy tényleg készült hivatalos kormányzati dokumentum az Irán elleni nagy háborúról, amelynek leírták a forgatókönyvét, az említett országok kiiktatásával együtt. Nem én találtam ki....

arbalest

"Ez igazából nem meglepő, az ok-okozat inkább pont fordított. Az 1936-os, majd 1938-as Naval Act, végül az 1940-es Two Ocean Navy ebből a szempontból nem hagyott választást Japánnak."

Nem azt mondtam, hogy az USA szervezte meg Pearl Harbor bombázását, hanem azt hogy számítottak rá, és a hírszerzési infók ellenére nem tettek semmit, szándékosan hagyták megtörténni.
Az USA hadba akart lépni, ehhez meg meg kellet nyerni a közvéleményt. Mind 3 általam felsorolt esetben így jártak el. Hagytak tragikus dolgokat megtörténni, hogy elérjék a céljaikat. Nem egyedül álló dolog ez a történelemben.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 108
113
És megfeleltek azok a hajók az egyezményeknek? Mert tudtommal nagyon nem...
Mind a North Carolina, mind a South Dakota mindenben megfelelt az érvényes Washingtoni és Londoni Egyezményeknek. Mivel a japánok és az olaszok nem írták alá a Második Londonit, a kaliber automatikusan 16 inch-re nőtt, az engedélyezett vízkiszorítás pedig 45 000 tonnára. Az Iowa tervezésekor már gyakorlatilag nem voltak érvényben.

Nem azt mondtam, hogy az USA szervezte meg Pearl Harbor bombázását, hanem azt hogy számítottak rá, és a hírszerzési infók ellenére nem tettek semmit, szándékosan hagyták megtörténni.
Az USA hadba akart lépni, ehhez meg meg kellet nyerni a közvéleményt. Mind 3 általam felsorolt esetben így jártak el. Hagytak tragikus dolgokat megtörténni, hogy elérjék a céljaikat. Nem egyedül álló dolog ez a történelemben.
Ez passz, valószínűleg sosem fogjuk pontosan megtudni, de meglepve én sem lennék, ha a politikai elit egy része számított volna rá.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 737
113
arbalest

Mondjuk azon nem csodálkozom , hogy a Japánok nem írták alá. Az egyezmények lényegében arról szóltak, hogy az angolszászok a világ tengeri urai legyenek.
De igazad van, az USA hajók megfeleltek az egyezményeknek.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Beengedtem a lakásomba 1 középkorú nőt, mivel a tablettja lemerült. Mondta a műszót, hogy a TÁKISZ kérdezéseket csinálja. Én kint dolgoztam, a lakásunk előtti téren. Mondtam ennek a nőnek, hogy 5 perc, mert nem érek rá. A tablett nem akart indulni, szerencsére, csak a külső teraszon engedtem meg az áramot neki.

Én menni akartam dolgozni tovább, gyanúsnak kellett volna lenni.

Szeremncséme jött a Feleségem,és jól kizavarta.

Mekkora eszük van néha a Feleségeknek.
A Nőt le kellett volna fényképeznem, de én dolgozni akartam volna.

Pedig, tegnap volt péntek 13.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Beengedtem a lakásomba 1 középkorú nőt, mivel a tablettja lemerült. Mondta a műszót, hogy a TÁKISZ kérdezéseket csinálja. Én kint dolgoztam, a lakásunk előtti téren. Mondtam ennek a nőnek, hogy 5 perc, mert nem érek rá. A tablett nem akart indulni, szerencsére, csak a külső teraszon engedtem meg az áramot neki.

Én menni akartam dolgozni tovább, gyanúsnak kellett volna lenni.

Szeremncséme jött a Feleségem,és jól kizavarta.

Mekkora eszük van néha a Feleségeknek.
A Nőt le kellett volna fényképeznem, de én dolgozni akartam volna.

Pedig, tegnap volt péntek 13.
Mi az a TÁKISZ?
 
M

molnibalage

Guest
Ettől függetlenül úgy érezték, hogy kelleni fog nekik egy ilyen kaliberű stratégiai bombázó. 1935-ben repült először.....
De a P-47 vagy a P-51 is már a hadba lépés előtt repültek. Valamilyen okkal csak meg lettek tervezve?
Az eredeti Allison motoros P-51 hulladék volt és csak a RRM motorral lett istenkirály. Az meg nem a hadbalépés előtt történt. A Mustang tömegesen 1944 elejétől, de inkább közepétől jött. Mert annyira nagyon készültek valamire, de a strat bombázáshoz szükséges kísérővadász csak 1,5-2 évet késett. Ej, de szarul terveznek ezek az összeeskövők és ölettek meg tízezerszámra emiatt embereket.

És megfeleltek azok a hajók az egyezményeknek? Mert tudtommal nagyon nem...
Rosszul tudod. Olvad a Hét tenger blogot és Zoli korábbi írásait. Pár órája linkeltem a csatahajós topikban. Az írt írtam már idézve, hogy a briteket sokkolta, hogy a jenkik mennyivel többet tudtak kihozni 35k tonnából. A KG V osztály írásban van.

Nekem nem úgy tűnik, hogy a békére készültek volna. Hadihajókkal szintén ez a helyzet. (Észak Karolina, Dél-Dakota osztály, de még az IOWA-nak is 40-ben álltak neki, igaz akkor már EU-ban háború volt.) Nem 5 perc ám ezeket megtervezni se, szóval valamire csak készültek....
Szerintem nagyon is tisztában voltak vele, hogy előbb-utóbb háború lesz Japánnal, főleg hogy ők embargózták Japánt.
Te valamiért nagyon rákattantál erre a konteós témára. De akkor rávilágítok valamire. Mi full békeidőben rendszeresítettük a Gripent és a Mistralt. Biztos készültünk valamire. Kileng már az irónia + szarkazmus detektor?

Komolyan mondom, hogy a fejemet fogom, mert olyan mélységekben kezdesz zuhanni, hogy csak pislogok.

Az megvan, hogy LL act-et az a gondolat szülte, hogy USA lesz a "demokrácia fegyverarzenálja", de nem lép be? Arra készültek, hogy gyártják a fegyvert, amivel majd más harcol.

Az USA békeidős csatahajóépítése nagyobb volt a japánnál. Miért? Mert ekkora a két ország közötti difi forrásokban. Ehhez képest nézd meg a jenki vadászgépeket. 1943-ig minden vadászgépük elavult volt az USAAF-nél a németekkel összemérve. Biztos, mert olyan nagyon készültek...

Midwaynal is a fantasztikis Devastatorok közül az összeset lelőtték az egyik támadásnál és csak George Gay élte túl. Vindicator? Hulladék. Nagyon ostobák ezek az összeesküvők hallod e...

Ez is egy válasz, de akkor más véleményét nem illik leszólni az adott ügyben. Főleg , hogy tényleg készült hivatalos kormányzati dokumentum az Irán elleni nagy háborúról, amelynek leírták a forgatókönyvét, az említett országok kiiktatásával együtt. Nem én találtam ki.
...
A baj az, hogy te ezzel is a II. vh-t akarod igazolni, mintha az USA hobbija csak az lenne, hogy jól felkészül minden háborúra. Aztán a hülyék csak úgy indítják mindet,h hogy felkészületlenek és szopnak. Mert olyan jó volt pofont kapni a Kasserin hágónál vagy Csendes óceánon szopni. A JN-25 törése nélkül kb. esélyük alig lett volna Midwaynél...

Nem azt mondtam, hogy az USA szervezte meg Pearl Harbor bombázását, hanem azt hogy számítottak rá, és a hírszerzési infók ellenére nem tettek semmit, szándékosan hagyták megtörténni.
Mond, te figyelsz arra, amit mondanak...? Te láthatólag a legalapvetőbb dolgoknak sem jártál utána.
  • Az USA számított a támadásra, de teljesen másra. Lehetetlennek ítélték, hogy kikötőben szétbombázzanak egy flottát. Tarantóra meg szartak, mert biztos az olaszok voltak az ostobák. A jenkiktől sem állt távol a nem angolszázok lenézése...
  • PH támadás után keresték a nyomokat, hogy a német pilótákat hogyan vitték át oda, mert képtelenek voltak fejben elfogadni azt, hogy a "sárga majmok" ilyesmire képesek.
  • PH-nál az egyik felkészülés az volt, hogy mivel egyesek szerint a szabotázs a legnagyobb veszély egymáshoz közel tették a repcsiket, amit aztán jól szétlőttel a japók a földön.
  • A sziget védelmének növelésére igényelt költségvetés 2,5%-át utalták ki 1940-ben vagy 41-ben.

Ezek az konteósok megint fantasztikusan terveztek...

Az USA hadba akart lépni, ehhez meg meg kellet nyerni a közvéleményt. Mind 3 általam felsorolt esetben így jártak el. Hagytak tragikus dolgokat megtörténni, hogy elérjék a céljaikat. Nem egyedül álló dolog ez a történelemben.
Kérnék példákat és nem levegőbe beszélést. Kevésbé lett volna indokolt az USA hadba lépése, ha rajtaütnek a flottán PH bombázása közben és lelőnek minden támadó gépet - radar jelezte őket....! - és elssülyesztenek 6 japán hordozót?

A legvadabb konteós marhaságokat fújod. Nem értem miért. Nem ilyennek ismertelek meg eddig. [fejvakarás]
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
arbalest

Mondjuk azon nem csodálkozom , hogy a Japánok nem írták alá. Az egyezmények lényegében arról szóltak, hogy az angolszászok a világ tengeri urai legyenek.
De igazad van, az USA hajók megfeleltek az egyezményeknek.
Szintén másik írás. A sok begőzölt agyú militarista tombolt, hogy aláírták a W-i egyezményt. A japán költségvetés valami 50%-át (!) vitte el akkor már a flotta, a meglevő egységeket alig bírták fenntartani, nemhogy új hajóépítési versenybe menni. A II. vh-t Japán is főleg korszerűsített csatahajókkal kezdte és a két totál felesleges 42 és utána befejezett Yamato osztályú hajóval.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
37081846_10156651998626941_3174394746332250112_n.jpg


Gratulálok nekik!
Szép volt csajok!!!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 737
113
molnibalage

Olvastam a Zoli írásait, fenn vannak a gépemen sok egyéb mű mellet.

"Te valamiért nagyon rákattantál erre a konteós témára. De akkor rávilágítok valamire. Mi full békeidőben rendszeresítettük a Gripent és a Mistralt. Biztos készültünk valamire. Kileng már az irónia + szarkazmus detektor?"

És párhuzamosan kivontunk egy rahedli haditechnikát. Az USA is így tett? Mert mi 28 db repülőgép helyet vettünk 14 db-ot..... Mistral dettó....
Remélem érzed azt, hogy milyen gyenge példát hoztál....
Egyébként nem én vagyok konteós hanem te vagy nagyon "naiv" a világ politikával kapcsolatban.

"Az USA békeidős csatahajóépítése nagyobb volt a japánnál. Miért? Mert ekkora a két ország közötti difi forrásokban. Ehhez képest nézd meg a jenki vadászgépeket. 1943-ig minden vadászgépük elavult volt az USAAF-nél a németekkel összemérve. Biztos, mert olyan nagyon készültek..."

És a Japánokkal szemben? Csak mert az USA nem a németekkel akart háborúzni , az ő szemüket Japán szúrta.
Japán embargót kapott, míg a 3. birodalom IBM számítógépeket meg ford teherautókat......

"Midwaynal is a fantasztikis Devastatorok közül az összeset lelőtték az egyik támadásnál és csak George Gay élte túl. Vindicator? Hulladék. Nagyon ostobák ezek az összeesküvők hallod e..."

És ha ott vesztenek akkor is mi van? Te magad írtad, az USA iparral nem vehették fel a versenyt a Japók. E mellet Japán sok esetben 10-20 év technikai lemaradásban volt az USA-val szemben. USA oldalon már ívhegesztettek, míg Japánban még szegecseltek pl.

"A baj az, hogy te ezzel is a II. vh-t akarod igazolni, mintha az USA hobbija csak az lenne, hogy jól felkészül minden háborúra. Aztán a hülyék csak úgy indítják mindet,h hogy felkészületlenek és szopnak. "

Eddig nem tűnt fel, hogy az USA a vélt vagy valós ellenfeleit próbálja gazdaságilag olyan helyzetbe hozni, hogy azoknak csak a háború lehessen az egyetlen választásuk?
Japánt embargóra vették.
Iránt mióta is szopatják? Nem uszították rájuk véletlenül Irakot?
Észak-Korea embargója?
COCOM lista pl?
Hány háborút is vívott az USA az elmúlt 100 évben? :)
Azért jó lenne észrevenni, hogy az USA az egy világbirodalom és azért az, mert szépen kitaposta saját magának ezt az utat. Aki meg az útjába állt azt szépen elintézte. Nem sajnálom a Japán császárságot, de azt látni kell, hogy az USA-nak kellet a Csendes-óceáni térség a kereskedelem miatt. És ez hozzájuk is került a 2. vh után.


"Mond, te figyelsz arra, amit mondanak...? Te láthatólag a legalapvetőbb dolgoknak sem jártál utána.
  • Az USA számított a támadásra, de teljesen másra. Lehetetlennek ítélték, hogy kikötőben szétbombázzanak egy flottát. Tarantóra meg szartak, mert biztos az olaszok voltak az ostobák. A jenkiktől sem állt távol a nem angolszázok lenézése..."

Most mondjam azt, hogy te meg, hogy veheted be azt, hogy egy ilyen eseményt nem vettek komolyan a világban?

"A sziget védelmének növelésére igényelt költségvetés 2,5%-át utalták ki 1940-ben vagy 41-ben."

És ez számodra nem gyanús kicsit sem? :eek:

"Kérnék példákat és nem levegőbe beszélést. Kevésbé lett volna indokolt az USA hadba lépése, ha rajtaütnek a flottán PH bombázása közben és lelőnek minden támadó gépet - radar jelezte őket....! - és elssülyesztenek 6 japán hordozót?"

Dehogynem. Csak ha lazán lenyomják a "sárga majmokat" akkor kicsit nehéz otthon megindokolni, hogy miért kell elfoglalni a fél Csendes-Óceánt, meg kiiktatni a Japán gyarmati rendszert és ezzel végleg elvágni Japánt minden nyersanyagtól.
Vagy szerinted ebben az esetben bele fért volna a közvéleménynek a gyújtó bombázás meg az atomozás?
Lángoló Pearl Harbori hajókkal mindent meg lehet indokolni , a társadalom meg jogosan dühös és így azt is megengedi a politikusoknak amit amúgy nem engedne. ;)

Az a gond, hogy nem sokat láttál bele a politika kártyáiba így nagyon naivan állsz a történésekhez és a történelemhez is.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and jani22

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 108
113
Szintén másik írás. A sok begőzölt agyú militarista tombolt, hogy aláírták a W-i egyezményt. A japán költségvetés valami 50%-át (!) vitte el akkor már a flotta, a meglevő egységeket alig bírták fenntartani, nemhogy új hajóépítési versenybe menni. A II. vh-t Japán is főleg korszerűsített csatahajókkal kezdte és a két totál felesleges 42 és utána befejezett Yamato osztályú hajóval.
Bőven voltak a flottánál, akik egyetértettek a a szerződéssel, a pénzügyminisztérium főleg. Új versenyről nem beszélhetünk, az USA és Japán 1915-16 körül kezdett csak bele igazán a már évtizedek óta futó versenybe (főleg Japán). 1922-ben a két már gyakorlatilag elkészült Nagato-n kívül vízen volt még két csatahajó, sóján négy csatacirkáló, plusz megkezdték az építését még két csatahajónak. A tervezőasztalon meg már 50 000 tonnás, 457 mm-es ágyúkkal felfegyverzett egységeken dolgoztak. Egy ideig még bírták volna a versenyt,viszont a túl oldalon is elszállt a gépszíj. Abba a programba, amit a Navy lenyomott a Szenátus torkán, talán még az amerikai költségvetés is kicsit megroppant volna. A húszas években valami 12 csatacirkálót és 20, vagy feletti csatahajót akartak építtetni, az amerikai mérnökök is csak a csillagos eget ismerték határként.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Akár valós, akár nem, ez annyira nem rossz arány. Megnézném, hogy egy átlagember itt EU-ban Afrikával vagy Ázsiával hogyan bírná ezt. Bevallom én sem tudnám pontosan belőni az összes afrikai vagy ázsiai országot talán fejből.

Vagy a jenkik 50 államával itt EU-ban, Európában 51 db független állam van. Elég fair verseny lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Akár valós, akár nem, ez annyira nem rossz arány. Megnézném, hogy egy átlagember itt EU-ban Afrikával vagy Ázsiával hogyan bírná ezt. Bevallom én sem tudnám pontosan belőni az összes afrikai vagy ázsiai országot talán fejből.

Vagy a jenkik 50 államával itt EU-ban, Európában 51 db független állam van. Elég fair verseny lenne.

Egyébként elég jól tükrözi az amerikai történelem oktatást (bár a teszt földrajzi, de valószínűleg a történelmi ismereteik segítettek a tanulóknak azonosítani a vaktérképen az országokat), mert ott a fő hangsúly Nyugat-Európa történelme (őszintén bevalva a közép-európai történelem csak a közép-európaiaknak jelentős), és a nyugat-európai országokat tudják is.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
molnibalage

Olvastam a Zoli írásait, fenn vannak a gépemen sok egyéb mű mellet.

"Te valamiért nagyon rákattantál erre a konteós témára. De akkor rávilágítok valamire. Mi full békeidőben rendszeresítettük a Gripent és a Mistralt. Biztos készültünk valamire. Kileng már az irónia + szarkazmus detektor?"

És párhuzamosan kivontunk egy rahedli haditechnikát. Az USA is így tett? Mert mi 28 db repülőgép helyet vettünk 14 db-ot..... Mistral dettó....
Remélem érzed azt, hogy milyen gyenge példát hoztál....
Egyébként nem én vagyok konteós hanem te vagy nagyon "naiv" a világ politikával kapcsolatban.

"Az USA békeidős csatahajóépítése nagyobb volt a japánnál. Miért? Mert ekkora a két ország közötti difi forrásokban. Ehhez képest nézd meg a jenki vadászgépeket. 1943-ig minden vadászgépük elavult volt az USAAF-nél a németekkel összemérve. Biztos, mert olyan nagyon készültek..."

És a Japánokkal szemben? Csak mert az USA nem a németekkel akart háborúzni , az ő szemüket Japán szúrta.
Japán embargót kapott, míg a 3. birodalom IBM számítógépeket meg ford teherautókat......

"Midwaynal is a fantasztikis Devastatorok közül az összeset lelőtték az egyik támadásnál és csak George Gay élte túl. Vindicator? Hulladék. Nagyon ostobák ezek az összeesküvők hallod e..."

És ha ott vesztenek akkor is mi van? Te magad írtad, az USA iparral nem vehették fel a versenyt a Japók. E mellet Japán sok esetben 10-20 év technikai lemaradásban volt az USA-val szemben. USA oldalon már ívhegesztettek, míg Japánban még szegecseltek pl.

"A baj az, hogy te ezzel is a II. vh-t akarod igazolni, mintha az USA hobbija csak az lenne, hogy jól felkészül minden háborúra. Aztán a hülyék csak úgy indítják mindet,h hogy felkészületlenek és szopnak. "

Eddig nem tűnt fel, hogy az USA a vélt vagy valós ellenfeleit próbálja gazdaságilag olyan helyzetbe hozni, hogy azoknak csak a háború lehessen az egyetlen választásuk?
Japánt embargóra vették.
Iránt mióta is szopatják? Nem uszították rájuk véletlenül Irakot?
Észak-Korea embargója?
COCOM lista pl?
Hány háborút is vívott az USA az elmúlt 100 évben? :)
Azért jó lenne észrevenni, hogy az USA az egy világbirodalom és azért az, mert szépen kitaposta saját magának ezt az utat. Aki meg az útjába állt azt szépen elintézte. Nem sajnálom a Japán császárságot, de azt látni kell, hogy az USA-nak kellet a Csendes-óceáni térség a kereskedelem miatt. És ez hozzájuk is került a 2. vh után.


"Mond, te figyelsz arra, amit mondanak...? Te láthatólag a legalapvetőbb dolgoknak sem jártál utána.
  • Az USA számított a támadásra, de teljesen másra. Lehetetlennek ítélték, hogy kikötőben szétbombázzanak egy flottát. Tarantóra meg szartak, mert biztos az olaszok voltak az ostobák. A jenkiktől sem állt távol a nem angolszázok lenézése..."

Most mondjam azt, hogy te meg, hogy veheted be azt, hogy egy ilyen eseményt nem vettek komolyan a világban?

"A sziget védelmének növelésére igényelt költségvetés 2,5%-át utalták ki 1940-ben vagy 41-ben."

És ez számodra nem gyanús kicsit sem? :eek:

"Kérnék példákat és nem levegőbe beszélést. Kevésbé lett volna indokolt az USA hadba lépése, ha rajtaütnek a flottán PH bombázása közben és lelőnek minden támadó gépet - radar jelezte őket....! - és elssülyesztenek 6 japán hordozót?"

Dehogynem. Csak ha lazán lenyomják a "sárga majmokat" akkor kicsit nehéz otthon megindokolni, hogy miért kell elfoglalni a fél Csendes-Óceánt, meg kiiktatni a Japán gyarmati rendszert és ezzel végleg elvágni Japánt minden nyersanyagtól.
Vagy szerinted ebben az esetben bele fért volna a közvéleménynek a gyújtó bombázás meg az atomozás?
Lángoló Pearl Harbori hajókkal mindent meg lehet indokolni , a társadalom meg jogosan dühös és így azt is megengedi a politikusoknak amit amúgy nem engedne. ;)

Az a gond, hogy nem sokat láttál bele a politika kártyáiba így nagyon naivan állsz a történésekhez és a történelemhez is.
Tényleg konteo.Amik max Fülöp-szigeteki támadásra gondoltak,de azt sem vették komolyan.A ccégek terveztek folyamatossan hajókat,mindenféle méretben.Mikor negjelentek a német zsebcsatahajók,terveztek az amik is-de nem épitettek eggyet sem.Haditerveket mindenféle helyzetre békeidőben is készülnek,politikai helyezkedés is folyik.És a hadbaléppés után érdekesmód a Németországot elsőnek direktiva lépet érvénybe.Valójában korai tervezgetési állapotban volt az ami hadiipar.Viszont általánosságban az iparuk olyan fejlett volt,hogy miután kb 1-1,5év alatt átálitották haditermelésre,verhetetlenek lettek.Pont Yamamoto mondta.Amerika alvó óriás,ha felébred,a világ beleremeg.De azért 42végéig gyakorlatilag a japánok hibáibol éltek.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Akár valós, akár nem, ez annyira nem rossz arány. Megnézném, hogy egy átlagember itt EU-ban Afrikával vagy Ázsiával hogyan bírná ezt. Bevallom én sem tudnám pontosan belőni az összes afrikai vagy ázsiai országot talán fejből.

Vagy a jenkik 50 államával itt EU-ban, Európában 51 db független állam van. Elég fair verseny lenne.

Én is azt néztem, hogy a főbb országokat felismerték. A másik felét meg elviccelték. (ha valós a felmérés)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 737
113
Mondjuk amint megláttam a Dél-Amerikai bírót már sejtettem , hogy milyen lesz az ítélkezés....:(
Így is nagyon jó volt a meccs, de jobb lett volna ha a "sport diplomácia" nem szól bele. (tudom, konteó....)