Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Ez annyira elképesztő ..., meg se ... senki.

Pont ma sirtam az ex-szovjet topikban, hogy baleset eseten nem szabad rancigalni a serulet, de erre azert nem szamitottam... o_O

És jópár ehhez hasonló videó volt már Kínából. Lelketlen, embertelen, állampártvezérelt kaptártársadalom. És egyesek szerint ők lennének a követendő példa....
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Bocsi felreertheto voltam en nem azt akartam irni hogy csupa kozepszintu gepbol aljon a park. Manem hogy legyen annyi modern amennyi szukseges es ahova szukseges. De legyen egy csomo olcso eszkoz is. szakrendelokbe.
Az en esetem ful orr gegeszeten. Tobb mint fel eve voltam. Egy duzzanattal a nyakamon.
Bejutottam kora reggel elkuldott a doki meg aznap ultrahangra. Keso delutanra jutottam be meg ultrahangoztak. De nem ertekeltek ki. Vissza kellett mennem a fulorgegeszhez. Aki kiertekelte a felveteleket. Na nekem el ment ra az egesz napom. /a ful or gegesu ia mondta ha lenne legalabb egy regi ultrahang gepe 10 perc lett volna./ na en az ilyen esetekre gondoltam.
Az a duzzanat a nyakadon az a fejed. Nincs vele semmi baj. Annak ott a helye. :p
(Bocs! :rolleyes:)
Az uh elkeszitese utan a radiologus ertekelte ki a felvetelt es atkuldte a fulesnek. Kaptal egy szakorvosi velemenyt. Hidd el jobban jarsz ezzel mintha egy kevesbe rutinos benezi a felvetelt. Paca paca hatan... A sugarasoknak meg raall a szeme.

Ugyan az lehetne az ilyen olcso keszulekekkel mint a vercukor mero volt anno. Elotte a legkisebb gyanura elkuldte a haziorvos laborra a pacienst az esetek nagy reszebe foloslegesen. Eredmeny vorok a labor elott tulterhelt laborosok haborgo pacienaek a hosszu varakozas miatt... Megjelentek az orvosi rendelokbe az olcso buta vercukormerok. Eredmeny akinek valoban gigszer volt a cukraval lett csak elkuldve laborba igy a sorok szinte megszuntek a paciensek boldogok mert aki cukros az tudja hogy az csak a mertek kerdeses aki meg nem cukros az megkonnyebulhet. Nem parazik egesz nap vagy napokig./
Jo otletnek tunik, de igy csunyan be lehet nezni a cukorbetegseget. Ennel egy picit tobb laboreredmeny kell elsore is. Minimum egy glikozilalt hemoglobin szint, de akkor mar johet a tobbi parameter is. Egy-ket evente mindenkinek bele kell fernie egy laborvizsgalatnak. Anyagilag sem kerul sokba az oepnek (most NEA a neve). Szvsz. siman behozna az arat, ha ezzel idoben ki tudnak szurni a kevesbe sulyos eseteket.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Anyagvizsgálat:
Agybajt kapok néha az ultrahangosoktól, sokszor belenéznek olyat a varratba vagy az anyagba, ami nincs is ott. Ilyenkor mindig kérek egy röntgent kontrollra. Kapok is naponta vagy 150-200 felvételt, de legalább nem vagdalunk szét hiába reaktorokat vagy csōvezetéket - bár most valószínűleg egy laza száz méter titánvezetéket felraktam a halállistára és szétvágás lesz a vége...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 198
33 603
113
A fejem is a nyakamon /szerencsere/ mint kiderult nem nyirokcsomo problema hanem egy ki nem bujt bolcsessegfog volt a tettes.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Anyagvizsgálat:
Agybajt kapok néha az ultrahangosoktól, sokszor belenéznek olyat a varratba vagy az anyagba, ami nincs is ott. Ilyenkor mindig kérek egy röntgent kontrollra. Kapok is naponta vagy 150-200 felvételt, de legalább nem vagdalunk szét hiába reaktorokat vagy csōvezetéket - bár most valószínűleg egy laza száz méter titánvezetéket felraktam a halállistára és szétvágás lesz a vége...
Mire hasznalnak titanvezeteket?
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Vannak durvább dolgok is arrafelé... Mutattam a videót bent, erre mesélték nem egy alkalommal történt/történik meg, hogy kétszer is átmentek az illetōn. Ha életben marad, akkor fizethetnek, így egy halott szava vs. autós. Az emberölést könnyebb kimagyarázni vagy balekot találni, aki helyetted bemegy a sittre.

Agyam eldobom - persze, ilyenkor jön a védekezés, hogy az az állatias belsō Kína...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
És jópár ehhez hasonló videó volt már Kínából. Lelketlen, embertelen, állampártvezérelt kaptártársadalom. És egyesek szerint ők lennének a követendő példa....
Az igen! Na ilyet sem láttam még, megdöbbentő! Remélem nálunk ehhez hasonló soha nem fordulhat elő! Szégyen!
 
M

molnibalage

Guest
Vannak durvább dolgok is arrafelé... Mutattam a videót bent, erre mesélték nem egy alkalommal történt/történik meg, hogy kétszer is átmentek az illetōn. Ha életben marad, akkor fizethetnek, így egy halott szava vs. autós. Az emberölést könnyebb kimagyarázni vagy balekot találni, aki helyetted bemegy a sittre.

Agyam eldobom - persze, ilyenkor jön a védekezés, hogy az az állatias belsō Kína...
Ismerem ezr, pont erre gondoltam en is.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Kínában is vannak egyenlőbbek akik akár halálos gázolást is megúszhatnak...vagy nem, ha elég retardok. Amúgy nem egy videó volt ahol meg a gázolót üldözték és elkapták.
Szupergazdag kinai hülyék:

Apropó mi sem nagyon ugrálhatunk amíg sztojkák szabadon garázdálkodhatnak. A bmw-s gyilkos cigóról sem tudják hol van, mert csak egy nyomkövetőt kapott amit levágott.
 
Status
Not open for further replies.