Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ja, tényleg. Akkor most zavarban vagyok. 2 hónapja azt mondta, hogy orosz veszély van, akkor most ott milyen veszélyrōl fog mórikálni?
Ne csusztass mar te is! Azt mondta, hogy az "orosz veszely"-rol beszeltek a tobbiekkel. Nem azt mondta, hogy szerinte orosz veszely van.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Ne csusztass mar te is! Azt mondta, hogy az "orosz veszely"-rol beszeltek a tobbiekkel. Nem azt mondta, hogy szerinte orosz veszely van.
"... Keleti és déli veszélyekről beszélünk, de tudunk kell, hogy a két veszély természetrajza jelentősen különbözik egymástól. A keletit úgy hívjuk, hogy Oroszország, a délit pedig úgy, hogy terrorizmus..."

OV, NATO csúcs, 2018 július.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
"... Keleti és déli veszélyekről beszélünk, de tudunk kell, hogy a két veszély természetrajza jelentősen különbözik egymástól. A keletit úgy hívjuk, hogy Oroszország, a délit pedig úgy, hogy terrorizmus..."

OV, NATO csúcs, 2018 július.

idézni csak pontosan, s nem propagandából, mert különben pofára esés jön.....
köszönet a helyreigazításért Zeal nevében is :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
OV, NATO csúcs, 2018 július.
Igen, errol beszeltek. Probald meg ertelmezni.

idézni csak pontosan, s nem propagandából, mert különben pofára esés jön.....
köszönet a helyreigazításért Zeal nevében is :)
Hanyagold a hulyeseged, kerlek! Atirom, ahogy nem mondta, de ahogy ti hallottatok:

""... Keleti és déli veszélyekről beszélek, de tudunk kell, hogy a két veszély természetrajza jelentősen különbözik egymástól. A keletit úgy hívom, hogy Oroszország, a délit pedig úgy, hogy terrorizmus...""

Nem ezt mondta. Bar ha meg mindig nem erted, akkor nezz at a magyar biztpol topikba es le fog esni a tantusz. Mondom: Hulyesegekbe kapaszkodsz. Ugyanezt eljatszotta mar egyszer az ellenzeki sajto. Ok is pofara estek.

Ez gyakorlatilag ugyanaz, mert emlekeim szerint ez egy atirat. Te is kapaszkodsz a semmibe ezzel a butasaggal.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Ha valakivel egyetértek, vagy egyetértünk, akkor az közös halmaz. Akkor azt mondjom:
- úgy hívom
- úgy hívjuk

Ha valakik valamivel egyet értenek, az nem jelenti azt, hogy én is. Akkor azt mondom:
- ōk úgy hívják (ami nem feltétlenül az én véleményem, csupán tolmácsolom)

Ha ez így hangzott volna:

. Keleti és déli veszélyekről beszélnek, de tudunk kell, hogy a két veszély természetrajza jelentősen különbözik egymástól. A keletit úgy hívják, hogy Oroszország, a délit pedig úgy, hogy terrorizmus...""

Akkor ez egyértelmű, hogy egy véleményt közöl, vagyis továbbítja a NATO csúcson hallottakat. Ezzel a nyelvtani szerkezettel rám bízta volna, hogy eldöntsem, ō ezzel egyet ért vagy sem.

A többes számmal viszont a fenti opció nem játszik.

Nagy különbség van abban, hogy,
- elbasztam vagy elbasztuk
- vagy elbaszták.

Alternatív opció: hülye a sajtós...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Felolem kapaszkodhatsz ebbe, de attol meg nem azt jelenti amit bele szeretnel erteni. Ez egy nato talalkozo volt. Nyilvan nem fogalmaz meg kulonvelemenyt. Eleg, hogy az ukran talalkozo vetojat fenntartja.
Ha kenyelmesebb szamodra, hogy ebbe a szalmaszalba kapaszkodsz akkor tedd azt, de szerintem ez akkor is butasag. Az ellenzeki media egyszer mar rabukott erre a mondatra, mint gyongytyuk a takonyra. Nevetseges volt az egesz.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Felolem kapaszkodhatsz ebbe, de attol meg nem azt jelenti amit bele szeretnel erteni. Ez egy nato talalkozo volt. Nyilvan nem fogalmaz meg kulonvelemenyt. Eleg, hogy az ukran talalkozo vetojat fenntartja.
Ha kenyelmesebb szamodra, hogy ebbe a szalmaszalba kapaszkodsz akkor tedd azt, de szerintem ez akkor is butasag. Az ellenzeki media egyszer mar rabukott erre a mondatra, mint gyongytyuk a takonyra. Nevetseges volt az egesz.

tehát akkor innentől az az opció játszik: ne azt figyeljék hogy mit mondok, hanem azt hogy mit cselekszem? s megint mi lettünk ezennel a megbízhatatlan szövetséges.....
ráadásul számomra közel sem nevetséges az, hogy a miniszter ügynökünk, akit az adófizetők felruháztak a kassza kulcsal és a hatalommal, az éppen a pillanatnyi szeszélye és saját érdeke szerint cselekszik, s a közös (mindneki) érdeke az csak másodlagos?
tudod, valaki megfogalmazta már Magyarország nem = Fidesz és Viktor......
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
tehát akkor innentől az az opció játszik: ne azt figyeljék hogy mit mondok, hanem azt hogy mit cselekszem? s megint mi lettünk ezennel a megbízhatatlan szövetséges.....
Ki szamit megbizhato szovetsegesnek? Az aki retteg az oroszoktol? Ne nevettesd ki magad!
ráadásul számomra közel sem nevetséges az, hogy a miniszter ügynökünk, akit az adófizetők felruháztak a kassza kulcsal és a hatalommal, az éppen a pillanatnyi szeszélye és saját érdeke szerint cselekszik, s a közös (mindneki) érdeke az csak másodlagos?
tudod, valaki megfogalmazta már Magyarország nem = Fidesz és Viktor......
Peldaul a valasztoi erdeket kepviseli. Az, hogy te nem ra szavaztal pont nem jelent semmit es az ellenzeki velemeny (felelotlen frocsoges) sem az orszag erdeke.
Nagy Csaba != Magyarorszag
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Ki szamit megbizhato szovetsegesnek? Az aki retteg az oroszoktol? Ne nevettesd ki magad!

Peldaul a valasztoi erdeket kepviseli. Az, hogy te nem ra szavaztal pont nem jelent semmit es az ellenzeki velemeny (felelotlen frocsoges) sem az orszag erdeke.
Nagy Csaba != Magyarorszag

Kedves Zeal! Egy miniszter elnök NEM a választói érdekét képviseli, hanem az EGÉSZ országét.
Én pedig nem vagyok olyan fontos személyiség hogy képviseltessem magam, de engedtessék meg ha valami nem tetszik, akkor kulturált módon jelezzem azt
Az ellenzék a dolgát végzi, mint ahogy a fityisz is azt tette anno... (ök is fröcsögtek anno 8 éven keresztül?)
Az hogy több oldalról tájékozód (hatnál), az meg csak a hasznodra válna, s lehet hogy el tudnál gondolkodni azon, hogy a fityisz véleményén kívül is létezik releváns és megfontolásra érdemes álláspont.
Maradok tisztelettel......
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ki szamit megbizhato szovetsegesnek? Az aki retteg az oroszoktol? Ne nevettesd ki magad!

Peldaul a valasztoi erdeket kepviseli. Az, hogy te nem ra szavaztal pont nem jelent semmit es az ellenzeki velemeny (felelotlen frocsoges) sem az orszag erdeke.
Nagy Csaba != Magyarorszag
Hát én elég sokáig a Fideszre szavaztam, többször is. Aztán kiderült, hogy hiába rájuk szavaztam, nem az érdekeimet képviselték, hanem az ellenkezőjét - vagyis nem azt csinálták amit előzetesen mondtak. Valami okból pl. elfelejtették előre tájékoztatni a rájuk szavazókat, hogy rövidesen eladják őket rabszolgának (jóformán korlátlan havi óraszámban), ellensúlyként velük szemben meg tömegesen beengednek külföldi - EU-n kívüli szerb és ukrán munkavállalókat . Magyarul hazudtak, erre utólag Orbán fel is hívta a figyelmet ("Ne arra figyeljenek amit mondok, hanem amit teszek."), vagyis tudatosan és előre megfontoltan csinálta.
Az ellenzéki véleményt meg sommásan "felelőtlen fröcsögés"-nek titulálni - na az már egyszerűen mocsokság, azt hittem ennél többre is telik tőled. Most én mondjam azt hogy te meg fizetett kormányzati ügynökként fröcsögsz, csak mert más a véleményed?!! Nekem ehhez nincs gyomrom, ha a tiéd bírja hát csak csináld ...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Aha. Ha szavakba kötnek bele a kormánypártnál, az kapaszkodás és rugózás, értelmetlen.

Ha a kormánypárt köt bele szavakba, az az igazság feltárása, amit a mockosz ellenzék el akar fedni.

Ugyanaz a hülyeség uralja egész Európát. Az egyik fél, hogy a nagy jólét közepete majd mit írnak róla a széplelkek a neten meg az újságban, addig a másik oldal azzal van elfoglalva, hogy még a maradékot is ellophassa.

Az egyiknek a mindene a lopás és a pénz, a másiknak egy életképtelen, utópisztikus világ, négy diplomás szíriai agysebészekkel meg elméleti fizikusokkal.

Amitōl mindketten beszarnak, az az egyenes beszéd és gerinc. Ezért van Habony-média ott, Lügepresse itt. Ezért van mindkét helyen törvény a "gyülöletbeszédre", az egyiknek a kádárizmus a nosztalgia, a másiknak 1968.

Az egyik a "keresztény-értékrenddel" kel, a másik az "európai-értékrenddel" alszik, de egyik sem fejtette ki, hogy mit ért ez alatt, amit meg mi gondolunk róla, az homlolegyenest más. Mindkettō úgy alkotta meg a választási rendszerét, hogy neki jó legyen.

Mindkét helyen félni kell az embereknek. Itt a náczikok meg az "ordas eszmék", ott a migránsok meg a "liberális eszmék". Kurvára utálom mindkét narratívát, mert totál ki van csavarva. De kell. Itt a rasszizmus elleni félelem a kohézió, ott a beszarás a migránstól.

Orbán a NER-t hízlalja, Mutti a DAX cégeket. Itt még annyival jobb a helyzet, hogy lehet sztrájkolni, nincs kecskeméti bezzeg-beruházás.

Az, hogy fogy a magyar vagy a német, illetve elvándorol az ōslakos, az ne az ōslakos hibája legyen. Politikusként mindkét helyen megteremtették maguknak a háttéret, hogy lehessen lopni. Nekem marad az "igazságos adórendszer", ahol megfelelōn "honorálják" a többlet-teljesítményt.

Persze, ha nem tetszik, akkor el lehet menni, és mi vagyunk ugyebár a krém, a felsōbb "hazafisággal" rendelkezō massza, aki sírva vigad. Aki elmegy, vagy nem vállal be gyereket, az nemzetveszejtō szar. Aki nem fogna fegyvert és löveti le magát az elsō sorban, az hulladék - mivel milyen kurvára nemes dolog, tömegsír-töltelélnek lenni, nem igaz!? Az a kérdést amúgy miért nem teszik fel, hogy hullaként mi célt szolgálsz!?

Ha sokáig bebeszéljük magunknak, akkor el is hisszük. Ort volt 30 év. Lett volna lehetōség, nem is kevés. Az egyik átment egy etnokultúrális posványba - túlkompenzálandóa bűnös múltat, eldobva mindent, amilye volt, csak annak tud örülni, ami nem az övé, a másikról meg mindig süt az örökölt kelet-európai csóróság, a lesajnált sértettség stadion-építōs megalomániája.

A szavak szintjén mindkettō a népért él, tesz vesz. Az egyik kineveli az antifákat meg nihilista, beneraszta faszkalapjait, a másik a hűséges pártkatonákat az életpálya-modellel (azért ízlelgessük a szót: életpálya-modell. Nem azt mondja, hogy karrier-pálya, vagy valami hasonló. Életpálya.) meg az éppen esedékes böskeutalvánnyal. Az egyik elkölt egy valog pénzt azokra, akik semmit nem akarnak érte tenni, sōt jár nekik, a másik elkölt egy valog pénzt ostoba beruházásokra. Persze, a hívek a maguk torz logikájukkal ezt is megmagyarázzák, mert így munkát ad. Jah, a kendermagos megy menekülttáborba, a másik meg elhéderel valami építkezésen. Azta.. Mekkora kurva nagy hozzáadott érték.

Wow. Ezektōl kellene hanyatvágnom magam és beállni a sorba...

(màr várom, hogy ez a hsz bekezdésenként lesz szétcincálva, mert ugye sokkal egyszerűbb egyes mondatokat külön cáfolni, mint egy ellentézist megfogalmazva vitába szállni vele. Így bele lehet kötni a mondatokba, a lényegi dolgokon át lehet siklani, plusz az az érzés támadhat, hogy naugye. Megcáfoltam, vagyis igazam van, ellenben elsétálhatok anélkül, hogy valamit mondjak helyette..)
 
M

molnibalage

Guest
A partvonalról:
A visszajelzések és javaslatok topicban megint mi a fenét keres totálisan nem odaillő nézőpont-ütköztetés?
True, topikok közötti idézést elfelejtetem használni. Mondjuk kb. rajtam kívül ki használja még...? Nem is tudom nem láttam erre még példát mástól utoljára.
Mókásnak tartom, hogy egyesek szerint felesleges elolvasni a HT összefoglalót, de utána nem fogadják el azok véleményét, akik az abban foglaltaknak utánanéztek, ellenőrizték, megvitatták, mérlegelték. Ellenben megvan a saját véleményük a haditechnikáról, annak alkalmazásáról és szentül állítják, hogy az ő nézetük a helyes.
Én a mókás szó helyett egészen mást használnék, valahol az irritáló, nagyképű, vastag arcbőrű, stb. területen keresgélnék. Mert nem 1,2 vagy 5 ember tudásával vitatkoznak, hanem kb. több tucat vagy ~100 emberével.

Hogy Molni stílusa smirgli, azt én is alá tudom támasztani, épp elég dolgom volt vele az Sg.hu fórumán mint modi. Ellenben azt is meg kell jegyezni, hogy amikor érvekkel, forrásokkal, tényekkel alátámasztott ellenvéleménnyel találkozik, akkor teljesen logikusa és értelmesen lehet vitázni vele.
Az én megközelítésem, hogy amilyen az adjisten...
Meg ahogy már írtam, az ostobákkal - főleg a nagyhangúakkal szemben - a tűrőképességem 10+ év után elérte a zérót. Főleg úgy, hogy még anyagot is adtunk ahhoz, hogy ne legyenek azok. Az nem zavar, ha valaki tudatlan. Az már inkább, ha tudatlan, de végtelen magabiztossággal kommentel és jelent ki dolgokat úgy, hogy forrása az semmi, egyetlen érve a "szerintem" és kb. két listát nem képes összehasonlítani.

Eme fórum egyik zseniális eleme a fórumozók szűrése, vagyis ignorálása. Én is több embert, akinél észrevettem, hogy értelmes szintű vitát lehetetlen vele folytatni, szépen ignoráltam. Ha éppen olyan a lelkiállapotom, akkor rákattintok a 'show ignored content' gombra, és látom az ő hozzászólásaikat is, ha meg méltónak találom arra, hogy időt szánjak a válaszra, a lehetőség adott. Nem igazán értem, miért nem élnek ezzel azok, akik itt problémáznak?
A probléma az, hogy az ezen meg nem értett zsenik véleményére egyesek adnak pusztán pártszimpátia vagy gőzöm sincs milyen alapon. Persze nem célom és feladatom a valamiféle keresztes hadjáratot folytatva mindenkit "megtérítani és oktatni", de azért egy ponton túl a pofátlan hazudozásnak és a valóság ignorálásának is megvan a határa.

Egy példa erre lent. Azért ilyen szintű folytatólagos fröcsögés és agyatlan kúrmánypropaganda tolásnál - már elnézést - naná, hogy lerepül a gépszíj.

https://forum.htka.hu/threads/kantin-magyarország.1196/page-842#post-489165
https://forum.htka.hu/threads/kantin-magyarország.1196/page-842#post-489232

Roppant furcsának találom, hogy egyesek milyen hangnemet engednek meg a staff-al (moderátorral) szemben. Egy moderált fórum mindig is lehetőséget biztosít arra, hogy az adott közösség tagja légy, ahol a staff döntése szent és sérthetetlen. Ez minden valamire való magyar, angol, német, orosz, stb. nyelvű fórumon bevett dolog az elmúlt bő 20 éves internetes tapasztalatom alapján. Szvsz sokan vagy nincsenek tisztába azzal, hogy milyen hidegvérű modik vannak a HTKA-n, vagy ennyire nem ismerik a moderált fórumon megszokott viselkedést...
A BMS4 fórumon őstagokat is vágtak ki azért, mert úgy viselkedtek ahogy. Nem 1 hét, meg 1 hónap, meg 2 hónap himihumi kitiltás. Nem. 1 db figyelmeztetés volt. Aztán jött a banhammer. A politika tiltott, vallás és egyebek is még az OFF topikokan is. Egy bizonyos itt kommentelő csoport ott kb. 2 hétig sem lenne...
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Az én megközelítésem, hogy amilyen az adjisten...

Molni, ezt már ezerszer eljátszottuk, már nem is recseg, hanem egyenesen szakad a lemez. :)

Az életben mindig minden nézőpont kérdése, én pedig általában azt a nézetet vallom, hogy a saját stílusomat akkor sem a másik stílusához igazítom, ha a másik konkrétan ordibál és anyázik. Az ugyanis még mindig Őt minősíti, míg a saját viselkedésem Engem. Én 10 éve leírtam ezt, és azóta is ez folyik tovább... :)

Meg ahogy már írtam, az ostobákkal - főleg a nagyhangúakkal szemben - a tűrőképességem 10+ év után elérte a zérót. Főleg úgy, hogy még anyagot is adtunk ahhoz, hogy ne legyenek azok. Az nem zavar, ha valaki tudatlan. Az már inkább, ha tudatlan, de végtelen magabiztossággal kommentel és jelent ki dolgokat úgy, hogy forrása az semmi, egyetlen érve a "szerintem" és kb. két listát nem képes összehasonlítani.

Ignore lehetőségét próbáld ki. Jót tesz a vérnyomásodnak is. ;)

A probléma az, hogy az ezen meg nem értett zsenik véleményére egyesek adnak pusztán pártszimpátia vagy gőzöm sincs milyen alapon. Persze nem célom és feladatom a valamiféle keresztes hadjáratot folytatva mindenkit "megtérítani és oktatni", de azért egy ponton túl a pofátlan hazudozásnak és a valóság ignorálásának is megvan a határa.

Ezt had döntsék el a adminok és a modik. Ha a staff szerint belefér, akkor belefér. Ennyi.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Mondjuk kb. rajtam kívül ki használja még...?
Jelentem én szoktam.
--------------

Nade. A belpolitikai fospermet után itt egy kis érdekesség: Finnországról olvasgattam, akkor találtam ezekre.

Finnország tavai, folyói
tumblr_pf41oeLSac1rasnq9o1_1280.png

tumblr_pbx8crYUrT1rasnq9o1_1280.png


tumblr_p4tocvWuV81rasnq9o1_1280.png


Nyilvános szaunák :D
tumblr_orqdo6GDeA1rasnq9o1_1280.jpg


A finn régiók címerei
tumblr_o7xcgjM2pa1rasnq9o1_1280.jpg