1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Bolti tészta, de elofozom, hogy puhuljon.

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

Most értesülsz róla? 40 éve nyilvánvaló.

3. beta

beta Well-Known Member

Top Gun 2 cikk alján egy kis marketing :)

4. arbalest

arbalest Well-Known Member

Egy facebook csoportból átemelve. Az amerikai Atlanti Flotta hajói elhagyták Norfolkot a Florence hurrikán miatt. Szinte kísérteties lett a sok üres móló.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

arcas, Nagy Csaba, fip7 and 1 other person like this.
  5. csakb

csakb Active Member

Ha jól veszem ki, lasagne-ről van szó. :)

Szerintem nincs elég mártás és besamel.
    Nem kell előfőzni a tésztát.
    Én bolti szárazból, meg s.k. gyúrt, és nyújtottból is szoktam lasagne-t sütni, és soha nem kellett előfőzni egyiket sem.

Egy átlagos méretű, szögletes jénaitálnyihoz ~8 deci tejből szoktam készíteni a besamelt. Nagy adag vaj, ahány deci tej, annyi evőkanál liszt bele, majd besamel. Nem baj, ha kicsit hígnak tűnik melegen.
    Fél kiló darált húshoz fél liter paradicsompürét (nem sűrítményt) szoktam használni. A tál aljába, a tészta alá mindig besamel megy.

Ezekkel a mennyiségekkel, 30-40 perc sütés után nekem mindig puha a tészta, és kellően szaftos az egész cucc.

Nagy Csaba and molnibalage like this.
  6. molnibalage

Persze, a Szovjetunióba is csak kempingezni ment a 2. Magyar Hadsereg...

Meg az F-5 alapon levő "iráni" gép, az AIM-54 lemásolása és gyártás, legalábbis próbálkoznak vele.

Nagy Csaba likes this.
  7. molnibalage

A tolóhajók (?) maradnak? Nekik mindegy?

8. notaricon

notaricon Well-Known Member

Toughboats. :D

Fennek, alali77 and molnibalage like this.
  9. megazez

megazez Well-Known Member

ha előfőzöd akkor arra figyelj, hogy olaszos legyen azt hiszem aldente a hivatalos neve, a lényeg, hogy még roppanós legyen a belseje a tésztának és a sütőben legyen csak teljesen kész. amit dudi mondott a besamelről az szerintem nem helyes mert a liszt pont annyi tejet vesz fel főzés közben amennyit kell azután már nem fog többet, vagy te adsz hozzá kevés tejet.

10. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

bas---a meg éhes lettem :)

11. Celebra

Celebra Well-Known Member

Szerintem számukra a duplafarkú F5 gyártásának nagyon is van értelme.Szerintem nyugati,korszerű elektronikával még a mi igényeinket is kielégitené.

12. arbalest

arbalest Well-Known Member

Nem tudom, lehet, hogy nem voltak indulásra kész állapotban, vagy személyzet nem lett volna rájuk. Elvileg átvészelték, tegnap tett ki képriportot a htka, hogy a legtöbb hajó közben visszatért.

molnibalage likes this.
  13. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Azokat könnyebb visszatenni a vízre, ha partra teszi őket a hurrikán :)
    Nice :D
    Rákeresve: berántotta az egyik nem jól leakasztott uszály a híd alá: http://www.rioleo.org/mv-cahaba.php
    Mindenki megúszta, a hajót megpatkolták, a hidat a rákövetkező évben elbontották.

fip7 and arbalest like this.
  14. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

Igaz a hír, hogy Csorna lángeszű szülötte azért nem indulhatott el tegnap, mert összetörték a NER-Force 1-et?

fishbed and Nagy Csaba like this.
  15. Nagy Csaba

Ner Force 2-t törték meg, mert az 1-el a "Basi" repült el Moszkvába.....

ozymandias likes this.
  16. ozymandias

Ja, tényleg. Akkor most zavarban vagyok. 2 hónapja azt mondta, hogy orosz veszély van, akkor most ott milyen veszélyrōl fog mórikálni?

17. Nagy Csaba

hát majd 2 rule-osan kivágja magát ebből is.....

18. torsen

torsen Well-Known Member

Nem mindegy? ÓRIÁSI veszélyben vagyunk, de ő megvéd....

19. zeal

zeal Well-Known Member

Ne csusztass mar te is! Azt mondta, hogy az "orosz veszely"-rol beszeltek a tobbiekkel. Nem azt mondta, hogy szerinte orosz veszely van.

20. ozymandias

"... Keleti és déli veszélyekről beszélünk, de tudunk kell, hogy a két veszély természetrajza jelentősen különbözik egymástól. A keletit úgy hívjuk, hogy Oroszország, a délit pedig úgy, hogy terrorizmus..."

OV, NATO csúcs, 2018 július.

minszk2, fishbed, Robur and 2 others like this.

Ezen oldal megosztása