Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
molnibalage

Amúgy nekem mindig vicces, hogy a feministák sosem tüntetnek olyan jelszavakkal, hogy :
"Több nőt a bányába!"
"Mi is csatornázni akarunk"
"Női ököl is vasököl, irány a kohó"
És hasonló. Nem, ők mind sztároskodni akarnak, igazgatói tanácsokban stb.... :D
A vicc az, hogy én úgy tapasztalom, hogy aki jó munkaerő az nőként ma is simán bent van ilyen pozíciókban. Aki meg nem jut be, az azért nem jut be mert nem ért hozzá, nem azért mert nő....;)

Láttam erről egy cikket, hogy Iránban vagy Pakisztánban sokkal magasabb a nők átlagkeresete a férfiakhoz viszonyítva, mint USA-ban, mivel nem mindenféle alibipoziciókban üldögélnek amire minél kevesebbet akar költeni a cég, hanem valóban saját erejükből kerülnek oda ahova.

Most nem találom a videót, de volt egy feminista rendezvény ahol arról sápítoztak, hogy több nő kell az IT-ba, majd ~10 perc után a nézők közül felállt egy ~45 év körüli nő, elmondta, hogy ki ő és melyik nagy IT cég vezetője, majd brutálisan leoltotta a színpadon állókat, hogy pont miattuk nem dolgoznak az IT szektorban amerikai nők, mert amelyik munkát kap az azonnal ellustul és nem hajlandó semmit sem vállalni a cégért, meg van sértődve ha túlórázni kell, vagy ha valamiért felelősséget kell vállalnia. Ellenben egy férfinak ha azt mondják, hogy bent kellene maradni, mert elszarták és ennek a projektnek kész kell lennie tegnapra, akkor az bent marad, akár napi 12-16 órákat is.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
És akkor majd az lesz, hogy 20 állásból 10 férfi, 10nō.

Ebbōl a 10 férfiaknak kiírt állásra lesz 850 jelentkezō, a nōknek kiírtra pedig 8 jelentkezō.

A férfi részben brutális szelekció, a nōi részben mindenki felvéve. Férfi részben folyamatos teljesítmény-kényszer, mert sorban állnak a helyedre, a nōi részben meg:
- tilos kirúgni, mert csökken a kvóta
- nincs teljesítmény-kényszer, mivel még a számok sincsenek feltöltve
- ugyanaz a bér (ami ellen semmi kifogásom)
- családbarát lesz a részleg, de ez valószínűleg nem azt jelenti a feministák fejében, hogy apa elmehet, de azt igen, hogy apa hozza be ezta munkaidō-kiesést is

Miért nem lehet egyenló jogokat biztosítani!? Azt meg kifejezetten gyomorforgatónak találom, hogy azok a HR-esek, akik ezeket a szerzōdéseket írták annó a nōkkel szemben, ma azok a legnagyobb élharcosok (legnagyobb nyilasból a legnagyobb kommancs, ez így szokott lenni...)

Na, akkor ezek elmennek a vasporos jó büdös kurva tetszōleges nemi indentitással rendelkezō, illetve önmagát szabadon definiáló génállományi kiindulópontjukba, míg finom vagyok és nōies..
 
M

molnibalage

Guest
Láttam erről egy cikket, hogy Iránban vagy Pakisztánban sokkal magasabb a nők átlagkeresete a férfiakhoz viszonyítva, mint USA-ban, mivel nem mindenféle alibipoziciókban üldögélnek amire minél kevesebbet akar költeni a cég, hanem valóban saját erejükből kerülnek oda ahova.

Most nem találom a videót, de volt egy feminista rendezvény ahol arról sápítoztak, hogy több nő kell az IT-ba, majd ~10 perc után a nézők közül felállt egy ~45 év körüli nő, elmondta, hogy ki ő és melyik nagy IT cég vezetője, majd brutálisan leoltotta a színpadon állókat, hogy pont miattuk nem dolgoznak az IT szektorban amerikai nők, mert amelyik munkát kap az azonnal ellustul és nem hajlandó semmit sem vállalni a cégért, meg van sértődve ha túlórázni kell, vagy ha valamiért felelősséget kell vállalnia. Ellenben egy férfinak ha azt mondják, hogy bent kellene maradni, mert elszarták és ennek a projektnek kész kell lennie tegnapra, akkor az bent marad, akár napi 12-16 órákat is.
Az a videót azért megnézném.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 435
10 191
113
Nevetséges, amúgy az a vicc hogy a gazdasági liberalizmust is ezekkel a vérbalos,életképes gazdasági teljesítményre képtelen idióta csordával azonosítják.
Nagyon nem tartom helyesnek amikor ugyan azért a munkáért valaki kevesebbet kap valami miatt amiről ő nem tehet, de attól függetlenül rendesen elvégzi a feladatát. Na és akkor itt mondom én azt hogy mikor még alkalmazott voltam mindig ott volt több( sokkal több ) baj ahol női vezetők voltak, vagy túl sok nő volt olyan pozícióban ahol teljesíteni kellet, és felelősségvállalás volt. Megeszik egymást, viták vannak, azok a kollégák akik meg tisztességgel teszik a dolgukat túl vannak terhelve. Persze vannak kivételek, de én mint vállalkozó falnak megyek az ilyen ökörségektől, mert azért küzdök hogy a lehető leghatékonyabb legyen a működés és olyan bürokraták hoznak a működésünket érintő döntéseket akiktől valódi teljesítmény nemigazán van elvárva, de ha én nem teljesítek a piac kegyetlenül megbüntet....
 
  • Tetszik
Reactions: Robur and fip7
T

Törölt tag 1711

Guest
Interesting...

bcJWdkx.jpg
 
T

Törölt tag 008

Guest
Kalifornia kb. minden szélsőbalos fétis melegágya... Asszem bőrszínkvóta is van náluk (mennyi NEM fehér vagy kelet-ázsiai dolgozót kell foglalkoztatniuk).
Az a helyzet, hogy a kelet ázsiai az nemhogy fehér, de még rosszabb kategóriába esik. Őket durvábban diszkriminálják mint a fehéreket.
Pont a napokban láttam egy videót hogy több amcsi egyetemen (kaliforniában majdnem mindben) a SAT vizsga eredményét súlyozva veszik figyelembe a felvételi elbírálásnál.
Ázsiai -50 , fehér 0, latino +150, néger +230 pont.
Ha nem lenne ez a rendszer az egyetemeken 48% lenne a ázsiaiak aránya. Gyakorlatilag csak fehérek és kelet ázsiaiak lennének bent. Persze hivatalosan azt mondják nincs faji diszkrimináció,a felvételnél nem csak a tudás, de a viselkedés és egyéb szociológiai dolog is számit. hahaha

Egy másik usában élő fickó (kelet ázsiai) meg arról beszélt, hogy miért nincs fekete/latino elnyomás és miért nem létezik a white supremacy. Szépen kifejti, hogy ők kelet ázsiaiak tanulnak mint a bolond, mennek tovább egyetemre és dolgoznak mint állat. A feketék/latinok meg szarnak mindenbe, csak ugatnak, hogy elnyomják őket, persze:
Nem tanulnak,
Ha tovább is tanulnak kvóták miatt akkor is a szineseknél a legnagyobb a lemorzsolódás
ha kikerülnek dolgozni akkor meg büdös nekik a munka meg hát amúgy sem értenek semmihez így csak az alacsonyabb kvalitású rosszul fizetett melót kapják meg.

Az ukáz amúgy nálunk is kijött a cégnél, hogy a közép vezetők között kevés a fekete meg a nő.
Úgyhogy mondtam a főnökömnek, hogy 21.század van, jogom van hozzá, hogy fekete nőnek érezzem magam, úgyhogy léptessen elő.
Izgatottan várom az eredményt. :D
 
M

molnibalage

Guest
Az a helyzet, hogy a kelet ázsiai az nemhogy fehér, de még rosszabb kategóriába esik. Őket durvábban diszkriminálják mint a fehéreket.
Pont a napokban láttam egy videót hogy több amcsi egyetemen (kaliforniában majdnem mindben) a SAT vizsga eredményét súlyozva veszik figyelembe a felvételi elbírálásnál.
Ázsiai -50 , fehér 0, latino +150, néger +230 pont.
Mármint így nyilvános, hogy ez megy?

Ha nem lenne ez a rendszer az egyetemeken 48% lenne a ázsiaiak aránya. Gyakorlatilag csak fehérek és kelet ázsiaiak lennének bent. Persze hivatalosan azt mondják nincs faji diszkrimináció,a felvételnél nem csak a tudás, de a viselkedés és egyéb szociológiai dolog is számit. hahaha
Szociológiai tényező a bőrszín? Mert korreláció lehet a bőrszíné és háttér között, csak akkor is ostoba ez a rendszer, mert nem pozitívan diszikrimálja azt is, akit adott esetben nem is kéne...

Úgyhogy mondtam a főnökömnek, hogy 21.század van, jogom van hozzá, hogy fekete nőnek érezzem magam, úgyhogy léptessen elő.
Izgatottan várom az eredményt. :D
Epic. :)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az a helyzet, hogy a kelet ázsiai az nemhogy fehér, de még rosszabb kategóriába esik. Őket durvábban diszkriminálják mint a fehéreket.

Anno 4chan-en vagy 2 hétig követtem a University of Californian zajló "It's Okay to be White" plakátkampányt.
Már a CNN is lehozta, hogy megfigyelik a "rasszista támadássorozat" miatt a túlsúlyos fehér férfiakat, mivel "alt-right" csak az lehet.
Mikor elkaptak egy ázsiai csajt plakátolás közben akkor hirtelen elhallgattak :D
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
volt munkahelyem "policy" volt arra, hogyan kell elkészíteni bármilyen sajtóterméket, hogyan kell az embereket kiválogatni a képekhez. Volt, hogy nem volt éppen kéznél fekete kolléga, akkor Hamburg-ból repítettek oda valakit meg fizették a szállását. Ellenben, ha szerettem volna elmenni Hannover-be (Hamburg alatt kb. 200km-re) egy szakma továbbképzésre, akkor arra nincs keret.

Volt egy kolléganő, hihetetlen jó konstrukciós mérnök, tele volt a hócipője (töke ugyanis nincs) azzal, hogy a kvótázás miatt olyan hülyéket is felvesznek a műszaki pozíciókra, akiknek egy kéttámaszú tartó kínai, ellenben neki kellene őket istápolni. Jött is azzal, hogy jah, bocs, őket felveszitek, mert ott vannak az új számok, ellenben amikor a volt csoporttársát akarta beajánlani a céghez (Daimler-Benz-nél volt, kompozit szerkezetek dinamikai szimulációjával foglalkozott), akkor őt nem, őket meg igen, mert kiadták a fejesek.

Amúgy ez az index-es cikk tökéletes leképezése annak, hogy ez az egész genderfaszság mennyire káros.
https://index.hu/techtud/2018/10/05...lohoz_a_radikalbal_megszallta_az_egyetemeket/

Ami viszont napi szinten döbbent meg, az az, hogy az emberek mennyire buták, mennyire ellenállás nélkül nyomják le a torkukon ezeket a baromságokat. Ma néztem a postalábában, a legnagyobb német szakszervezet, az IG-Metall magazint dobott be. Belelapoztam. Nem kellett volna. Természetes elhatárolódás-cunami Chemnitz-től, a lap utolsó oldalán a jobb oldalt karikatúrázó (Mint a szép emlékű Metro utolsó lapján a Huba és Kázmér...) rajzsorozat. Éves naptár, rajta csupa olyan balos mozgalom logója, akik vastagon benne voltak a Hamburg-i balhéban, majd a lap közepe felé 4 cikk arról, hogy milyen szép a sokszínűség. Kihozzák, hogy mennyi bevándorló dolgozik (bevándorló, aki nem német gyökerű, vagyis a lengyel, török, magyar, cseh, olaszon át a kecskebaszó csapatig), majd kijön, hogy a munkanélküliség közöttük nem sokkal magasabb, mint a németek között. Persze, olyan statisztika nincs, hogy az így szétkent számokban mekkora aránnyal dolgoznak a Mutti jövevényei. Az újság kb. 20%-a egy az egyben propaganda-bullshit.

Az egyik olvasói kérdés az volt, hogy mi a válasza, vagy az elképzelése a tiszteltre méltó szakszervezetnek a digitalizáció várható hatásaira. A válasz egy nagy lózung, semmi konkrétum. A másik érdekes olvasói kérdés a kölcsönzött munkavállalók helyzetére vonatkozott. 20 éve alig 29ezer kölcsönzött dolgozó volt, mára majd 1,2 millió. Az ő státuszuk nem rendezett, illetve elintézik azzal, hogy be van jelentve Magyarországon, Romániában, stb, emiatt ugyanazt a munkát amit egy német végez, sokkal olcsóbb bérért végzi, miközben a kiközvetítő cég jóval nagyobb költséget számol fel egy kölcsönzött dolgozó után, mint amennyibe egy saját dolgozó kerül. A válasz megint egy kapitális bullshit.

Az újságban interjúvolnak duális képzésben résztvevő diákokat. Fehér, született németet nem kérdeznek, miközben 10 diákkal készült az interjú. 2 oldalas cikk arról, hogy hová mennek jótékonykodni. 1 oldalas cikk, hogy ruhákat gyűjtenek majd a menekülteknek. 2 oldalas cikk a női kvótákról. Totális agymosás. Szerintem ezek simán kémkednek a munkahelyen is a "reakciósok" után. Ahol ilyen politikai kommünikét el lehet ereszteni az úgynevezett "szakszervezeti magazinban", akkor ott ezt simán el tudom képzelni.

Jöttem haza, nagy kirakodóvásár, tele gyümölccsel. Odatoltam a bringát, na mi van itt. Ingyen gyümölcsosztás, bevándorlóknak. Szuper, akkor gyorsan össze is fogtam ezt-azt, megyek ki. ÁÁÁÁLLLLJJJJJ.
- Na, mondjad kicsi száj, mi a baj.
- Ezek a gyümölcsök egy jótékonysági akció keretében vannak itt, menekülteknek ingyen, de nekünk fizetni kell érte.
- Aham. Értem. Ki a menekült!?
- Akik nem németek.
- Szuper, akkor viszek még a szilvából is, mivel én sem vagyok német. Tényleg. Bevándorló vagyok.
- Honnan jöttem?
- Magyarországról (azt a pofát látni kellett volna.) Van valami gond?
- Hát, akkor én nem vagyok bevándorló, sőt, mi bántjuk őket.
- Mi az, hogy mi!?
- Hát az Orbán.
- Az nem az én dolgom
- A magyarok nem szeretik a bevándorlókat, meg ott éheztetik őket.
- Figyelj csak, milyen ünnepnap volt tegnap előtt???
- Október 3, a német egység nap.
- Bizony, és szerinted hol vágták szét a szögesdrótot, hogy átjussanak az összeomlott NDK-ból a szerencsétlenek??? Igen, pontosan, az osztrák-magyar szakaszon...
- Hazugság
- Nézd meg a telefonod. Amúgy meg nem kellenek a gyümölcseid. A töröknél kedvezményem van, mert magyar vagyok. Az országod csodálatos, az iparod egyedülálló, a politikusaid csapni valóak, de ennyi agyamputáltnak ez való.

Most a törökök szilvájából főzzük a lekvárt - nem Biostrom-ból... :D
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Tegnap szivárgott ki az Ubisoft-os "érzékenyítő tréning", hogy a játékfejlesztésbe nagyobb diverzifikáció kell. (Így már értem miért zuhant akkorát a játékaik színvonala...)
Erre volt reakció /v-n, hogy nyugat-EU-ban az ilyen előadásokat minden hónapban minden nagyobb cég öltönyöseinek megtartják amin "szabadon kötelező" a részvétel.
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
volt munkahelyem "policy" volt arra, hogyan kell elkészíteni bármilyen sajtóterméket, hogyan kell az embereket kiválogatni a képekhez. Volt, hogy nem volt éppen kéznél fekete kolléga, akkor Hamburg-ból repítettek oda valakit meg fizették a szállását. Ellenben, ha szerettem volna elmenni Hannover-be (Hamburg alatt kb. 200km-re) egy szakma továbbképzésre, akkor arra nincs keret.

Volt egy kolléganő, hihetetlen jó konstrukciós mérnök, tele volt a hócipője (töke ugyanis nincs) azzal, hogy a kvótázás miatt olyan hülyéket is felvesznek a műszaki pozíciókra, akiknek egy kéttámaszú tartó kínai, ellenben neki kellene őket istápolni. Jött is azzal, hogy jah, bocs, őket felveszitek, mert ott vannak az új számok, ellenben amikor a volt csoporttársát akarta beajánlani a céghez (Daimler-Benz-nél volt, kompozit szerkezetek dinamikai szimulációjával foglalkozott), akkor őt nem, őket meg igen, mert kiadták a fejesek.

Amúgy ez az index-es cikk tökéletes leképezése annak, hogy ez az egész genderfaszság mennyire káros.
https://index.hu/techtud/2018/10/05...lohoz_a_radikalbal_megszallta_az_egyetemeket/

Ami viszont napi szinten döbbent meg, az az, hogy az emberek mennyire buták, mennyire ellenállás nélkül nyomják le a torkukon ezeket a baromságokat. Ma néztem a postalábában, a legnagyobb német szakszervezet, az IG-Metall magazint dobott be. Belelapoztam. Nem kellett volna. Természetes elhatárolódás-cunami Chemnitz-től, a lap utolsó oldalán a jobb oldalt karikatúrázó (Mint a szép emlékű Metro utolsó lapján a Huba és Kázmér...) rajzsorozat. Éves naptár, rajta csupa olyan balos mozgalom logója, akik vastagon benne voltak a Hamburg-i balhéban, majd a lap közepe felé 4 cikk arról, hogy milyen szép a sokszínűség. Kihozzák, hogy mennyi bevándorló dolgozik (bevándorló, aki nem német gyökerű, vagyis a lengyel, török, magyar, cseh, olaszon át a kecskebaszó csapatig), majd kijön, hogy a munkanélküliség közöttük nem sokkal magasabb, mint a németek között. Persze, olyan statisztika nincs, hogy az így szétkent számokban mekkora aránnyal dolgoznak a Mutti jövevényei. Az újság kb. 20%-a egy az egyben propaganda-bullshit.

Az egyik olvasói kérdés az volt, hogy mi a válasza, vagy az elképzelése a tiszteltre méltó szakszervezetnek a digitalizáció várható hatásaira. A válasz egy nagy lózung, semmi konkrétum. A másik érdekes olvasói kérdés a kölcsönzött munkavállalók helyzetére vonatkozott. 20 éve alig 29ezer kölcsönzött dolgozó volt, mára majd 1,2 millió. Az ő státuszuk nem rendezett, illetve elintézik azzal, hogy be van jelentve Magyarországon, Romániában, stb, emiatt ugyanazt a munkát amit egy német végez, sokkal olcsóbb bérért végzi, miközben a kiközvetítő cég jóval nagyobb költséget számol fel egy kölcsönzött dolgozó után, mint amennyibe egy saját dolgozó kerül. A válasz megint egy kapitális bullshit.

Az újságban interjúvolnak duális képzésben résztvevő diákokat. Fehér, született németet nem kérdeznek, miközben 10 diákkal készült az interjú. 2 oldalas cikk arról, hogy hová mennek jótékonykodni. 1 oldalas cikk, hogy ruhákat gyűjtenek majd a menekülteknek. 2 oldalas cikk a női kvótákról. Totális agymosás. Szerintem ezek simán kémkednek a munkahelyen is a "reakciósok" után. Ahol ilyen politikai kommünikét el lehet ereszteni az úgynevezett "szakszervezeti magazinban", akkor ott ezt simán el tudom képzelni.

Jöttem haza, nagy kirakodóvásár, tele gyümölccsel. Odatoltam a bringát, na mi van itt. Ingyen gyümölcsosztás, bevándorlóknak. Szuper, akkor gyorsan össze is fogtam ezt-azt, megyek ki. ÁÁÁÁLLLLJJJJJ.
- Na, mondjad kicsi száj, mi a baj.
- Ezek a gyümölcsök egy jótékonysági akció keretében vannak itt, menekülteknek ingyen, de nekünk fizetni kell érte.
- Aham. Értem. Ki a menekült!?
- Akik nem németek.
- Szuper, akkor viszek még a szilvából is, mivel én sem vagyok német. Tényleg. Bevándorló vagyok.
- Honnan jöttem?
- Magyarországról (azt a pofát látni kellett volna.) Van valami gond?
- Hát, akkor én nem vagyok bevándorló, sőt, mi bántjuk őket.
- Mi az, hogy mi!?
- Hát az Orbán.
- Az nem az én dolgom
- A magyarok nem szeretik a bevándorlókat, meg ott éheztetik őket.
- Figyelj csak, milyen ünnepnap volt tegnap előtt???
- Október 3, a német egység nap.
- Bizony, és szerinted hol vágták szét a szögesdrótot, hogy átjussanak az összeomlott NDK-ból a szerencsétlenek??? Igen, pontosan, az osztrák-magyar szakaszon...
- Hazugság
- Nézd meg a telefonod. Amúgy meg nem kellenek a gyümölcseid. A töröknél kedvezményem van, mert magyar vagyok. Az országod csodálatos, az iparod egyedülálló, a politikusaid csapni valóak, de ennyi agyamputáltnak ez való.

Most a törökök szilvájából főzzük a lekvárt - nem Biostrom-ból... :D
Ennyire agymosottak a németek? Vagy miért van ez? Nem féltik az orszagukat, az életmódjukat?
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Tegnap szivárgott ki az Ubisoft-os "érzékenyítő tréning", hogy a játékfejlesztésbe nagyobb diverzifikáció kell. (Így már értem miért zuhant akkorát a játékaik színvonala...)
Erre volt reakció /v-n, hogy nyugat-EU-ban az ilyen előadásokat minden hónapban minden nagyobb cég öltönyöseinek megtartják amin "szabadon kötelező" a részvétel.
Voltam ilyenen én is, mivel kötelező volt. Látták, hogy folyamatosan írok, ezért a levezető részben referálni kellett. A többi mondta a bullshit-özönt. Végül rám került a sor.
- első nap, délelőtt. Próbáltam közelíteni a PI értékét számsorral, aztán a sokadik próbálkozás után erre jutottam:
4(1-1/3+1/5-1/7+...) sorozat elég jól közelíti a PI értékét
- első nap, délután. Ha már ennyire jól sikerült a PI-t közelítenem, akkor eljátszottam az e-számmal is. A sokadik próbálkozásra ez jött ki:
1+ x/1!+x^2/2!+x^3/3!+x^4/4!+... elég jól közelíti a e értékét.
- második nap délelőtt, vagyis ma: végigszámoltam, hogy kb. hány univerzum létezésnyi idő kellene ahhoz, hogy az 512-bites titkosítást fel lehessen törni, szóval ezzel egy darabig nem fogok foglalkozni.

a témáról meg annyi a véleményem, hogy nem attól leszünk jobbak, hogy 1 milliónyi jogot szétosztunk 50 általunk kiszemelt embernek, hanem azzal, ha mind az 1 milliónak megadjuk ugyanazokat a jogokat. Mivel a nőket nem én vettem fel a céghez rosszabb fizetési konstrukciókkal, a polgári többest nem értem. A feleségem otthon van, mivel szerinte az én dolgom, hogy megteremtsem az anyagi alapokat, plusz Ő úgy érzi jól magát, ha gondoskodhat rólam, nálunk így működik, plusz mindkettőnknek 1 szavazata van otthon. Mindig kinyitom előtte az ajtót és felsegítem rá a kabátot. Ha valaki meg beszól neki, akkor abból a szart is kiverem. Naponta megmasszírozom, és Nála van a távirányító. Ő főz én mosogatok. Szóval hagyjuk ezt a genderista faszságot, ne akarják rám kényszeríteni, hogy mi hogyan éljünk. Én sem mondtam, hogy önöknek hogyan kellene, csupán elmondtam, hogy mi hogyan élünk.Szóval a jövőben ha egy mód van rá, inkább nem jönnék ilyen rendezvényekre, inkább dolgoznék helyette. Jah, a vegetáriánus kaját szintén nem értem.

Igazából azért nem basztak szerintem ki, mert egyrészt szükség volt egy idiótára, akire rá lehet bízni a több szabadsági fokú rendszerek dinamikai számolását, plusz nem estem pánikba, ha valami szabvány vagy könyv esetleg program nem volt meg, hanem megoldottam "otthonról hozott viselkedés-minta" alapján, plusz nehéz átbaszni a búrámat a szakterületemen. Persze, a béremet lehúzták. De ez már a múlt.

Mostani hely vastagon tökéletes, minden ilyen faszság nélkül. Egy kolléganő van a csapatban, teljesen normálisan gondolkodik. A kínai kollegina meg nem finomkodik a jelzőkkel, ha a genderfaszság szóba kerül.

Mindenkinek ugyanazokat a jogokat kell biztosítani és ugyanazokat az elvárásokat, ennyi. Nem érdekel a tehetségkutatóban az előadó háttér története sem. Nekem a produkció kell. Ha az van, ok, ha nincs, akkor leszarom a beteg aranyhalat gyászoló tizenkilencedik unokatestvért is.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 762
17 838
113
Ennyire agymosottak a németek? Vagy miért van ez? Nem féltik az orszagukat, az életmódjukat?
Ha féltenék az életmódjukat és/vagy az országukat, akkor odafigyelnének arra, hogy kivel osztják meg az életmódjukat.
Európa egy zseniális intézmény. Szerintem a világ legjobb helye. Jó idő van, van erdő, van kaja, víz. Van ipar. Van szociális rendszer (amit mondjuk ostorozok eleget itt is, de azt mondom, hogy ok, ennyi legyen a legnagyobb baj. Valószínűleg nekem sem csipné ennyire a csőröm, ha nem látnám a szélsőségeit ennyire nyilvánvalóan, pl. Sozialhilfe meg lakhatási támogatás meg GTS Merci ugyanabban a családban, persze ohne munkahely).

Nincs bajom a kötelességekkel sem, sem a munkával, sőt, azt is elfogadom, hogy adót kell fizetnem (mondjuk a TV-adót, amiből propaganda szól egész nap, azonnal felszámolnám, az ARD meg ZDF-et beszántani és sóval behinteni...), ha ezek a kötelezettségek mindenkit ugyanúgy megilletnek. Ha reggel 7-kor csendben el tudok menni melózni, akkor mondjuk a másik megtisztelhetne azzal, hogy éjfélkor mondjuk nem dorbézol - mert neki jogilag nem kell munkába mennie.

Az első generációs törökökkel semmi baj. Nagyon bírom őket. Melóznak, nincs semmi gond a környéken, igaz, olykor tudnak hangosan ünnepelni, de ennek is megvan a maga romantikája. A baj a fiatal törökökkel meg a Mutti istápoltjaival van. Ott már vastagon kijön a pozitív diszkrimináció rombolása. Régen, ha egy balhéban a valaki elköpte a rendőrt, vagy beszólt, akkor az kapott a pofájára. Mára leköpik a rendőrt, erre zsebkendőt vesz elő, letörli, valamit motyog az ilyen viselkedésről (szigorúan PC módon), majd eldobja a papírtörlőt a papírhulladékba, a műanyagot meg a műanyagba és közben összeszedi a delikvens eldobált csikkjeit is. És ez baj. Plusz meg ugyebár amiket fent leírtam, azok itt köztudott dolgok és inkább nem beszélnek róla.

Nagyon remélem, hogy ez 68-as, frankfurti bagázs rövidesen kihal és valami normális közeg kitölti majd a vákuumot, nem pedig egy még rosszabb, vadliberális, presszómarxista galerit kapunk a nyakunkba. A folyamat amúgy ebbe az irányba vezet.