Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Szégyelld magad :hadonaszos:, nem írtam neked jelzőket, inkább azt írom, hogy neked soha nem lesz unokád. :(
Gratulálok az elmés megjegyzéshez. Úgy hogy semmit sem tudsz rólam, nem találkoztál, nem beszéltél velem és környezetemmel soha. Játszod te is itt az okos bácsit, mint más, aki már nincs itt...

Csak legalább 1* elismernéd hogy hibáztál. :D
Volt már rá példa. Az hogy memóriád 0, az nem az én hibám.

Erre még várni kell, te, te fórumlakó, mert a többiek kommunikálnak egymással, és beszélgetni, továbbá megbeszélgetni is szeretnek, nem a vitatkozás éltessen, hanem a közösség építése.

Én rontottam el, én vagyok a hibás, mert válaszoltam neked - segíteni szerettem volna a gondolkozásod hétköznapi irányba való fordulását -, pedig már többször megfogadtam, hogy nem.

:oops:

Én úgy érzem, hogy tiszta vagyok! :)
Szépen elpoénkodod azt, hogy te szóltál be megint elsőnek úgy, hogy az eredeti kommentet meg sem értetted.
Inkább maradtál volna csöndben...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 342
24 618
113
Gratulálok az elmés megjegyzéshez. Úgy hogy semmit sem tudsz rólam, nem találkoztál, nem beszéltél velem és környezetemmel soha. Játszod te is itt az okos bácsit, mint más, aki már nincs itt...


Volt már rá példa. Az hogy memóriád 0, az nem az én hibám.


Szépen elpoénkodod azt, hogy te szóltál be megint elsőnek úgy, hogy az eredeti kommentet meg sem értetted.
Inkább maradtál volna csöndben...
"nem az én hibám"

Ennyi. :D
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 342
24 618
113
"nem az én hibám"

Ennyi. :D
Lelkiismeret furdalásom támadt, hát ha valami visszajön. :)

Komolyan szólva, számtalanszor próbáltalak - több fórom hozzászólásain keresztül - a normális hangvételre megkérni Téged.

Én csak időnként nézek be ezekbe a fórumokba. A Te érdekedben próbáltam meg tenni a jelzéseimet. V.színűleg. u.a, hatása. Remélem átmegy a gondolati lényeg. :)

Jó lenne, ha jó lenne nem az ellenfelet keresni, hanem a partnert.
:)

Ezt írtad, bár ne tetted volna:

"játszod te is itt az okos bácsit, mint más, aki már nincs itt.."

/ez igen letámadós beképzelt szöveg, amelyre::hadonaszos:/

Elszomorító a gondolkodásnak nevezett, önsajnálat miatti okoskodásod,

gondoltam rá, hogy bináris v. hexa kódban küldök agyadnak valamit üzenetet, de még reménykedek humanoid voltadnak.

:)

Meg kéne barátkozni a külvilággal, különben nem lesz könnyű.

Én bizakodok abban, hogy a meglévő szorgalmad társul a normális kedveskedéssel is.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 764
65 058
113
Négyszázezer katolikus pap van a világon. Majd pont Böjtét ismeri.
Azért Böjte nem csak misezik mint a zöme pap. Elég elismerésre méltó munkát végez, továbbá a magyar állam és ahhoz közel állók nem kevés pénzzel támogatják a munkáját. Azért erről illene tudnia. Továbbá megválasztása előtt állítólag ő is hasonló munkát végzett. De ezek szerint teljesen infantilis a fickó. Amúgy is gyanús hogy egy báb, és csak azért kellett csinálni egy kamu választást hogy betegyek a pozícióba a német pápa helyett. Ami amúgy egy abszurdum mert olyan hogy két pápa legyen Rómában meg soha nem volt. Mivel Ratzinger még el. És ez a felállás nem osszekeverendo a középkori kettős papasaggal.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Azért Böjte nem csak misezik mint a zöme pap. Elég elismerésre méltó munkát végez, továbbá a magyar állam és ahhoz közel állók nem kevés pénzzel támogatják a munkáját. Azért erről illene tudnia. Továbbá megválasztása előtt állítólag ő is hasonló munkát végzett. De ezek szerint teljesen infantilis a fickó. Amúgy is gyanús hogy egy báb, és csak azért kellett csinálni egy kamu választást hogy betegyek a pozícióba a német pápa helyett. Ami amúgy egy abszurdum mert olyan hogy két pápa legyen Rómában meg soha nem volt. Mivel Ratzinger még el. És ez a felállás nem osszekeverendo a középkori kettős papasaggal.
Ötödik eset volt ha jól tudom, amikor pápa lemondott. Ritka, de nem példa nélküli. Amúgy Ratzinger az összes ilyen összeesküvés elméletet cáfolta már. Ja, és megvették volna az összes bíborost?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 764
65 058
113
A középkor óta nem volt ilyen. Akkor pedig elég zavaros idők jártak a pápák körül. A bíborosok érdekcsoportokat képviselnek, mikor egy érdekcsoport több befolyásra tesz szert köztük egy pápaválasztás során mint a többiek, akkor hatalomba juttatja a saját jelöltjét. Egy percig sem gondolom hogy ezek isten szent és szűzies bárányai, sokkal inkább üzletemberek.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and fip7
M

molnibalage

Guest
A középkor óta nem volt ilyen. Akkor pedig elég zavaros idők jártak a pápák körül. A bíborosok érdekcsoportokat képviselnek, mikor egy érdekcsoport több befolyásra tesz szert köztük egy pápaválasztás során mint a többiek, akkor hatalomba juttatja a saját jelöltjét. Egy percig sem gondolom hogy ezek isten szent és szűzies bárányai, sokkal inkább üzletemberek.
Konkrétan az egész Vatikán és az egyház intézménye közelebb van egy céghez, mint egy országhoz. Az ENSZ-nek pl. nem tagja Vatican City, más titulusa van. A kiállított útlevelek sem Vatican City-re vonatkoznak olyan, mintha egy cég állítana ki útlevelet, csak annak státusa miatt fogadják el. 2:04-től.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Konkrétan az egész Vatikán és az egyház intézménye közelebb van egy céghez, mint egy országhoz. Az ENSZ-nek pl. nem tagja Vatican City, más titulusa van. A kiállított útlevelek sem Vatican City-re vonatkoznak olyan, mintha egy cég állítana ki útlevelet, csak annak státusa miatt fogadják el. 2:04-től.
A vallás az egy jól működő üzlet. Egyébként kb. az összes miniállam cégként működik. Méretükből fakadóan megtehetik.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
A középkor óta nem volt ilyen. Akkor pedig elég zavaros idők jártak a pápák körül. A bíborosok érdekcsoportokat képviselnek, mikor egy érdekcsoport több befolyásra tesz szert köztük egy pápaválasztás során mint a többiek, akkor hatalomba juttatja a saját jelöltjét. Egy percig sem gondolom hogy ezek isten szent és szűzies bárányai, sokkal inkább üzletemberek.
Akkor mi a probléma? Az igazgatótanács új vezérigazgatót választott.