Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 388
8 592
113
Valaki, valahol egyszer azt mondta, hogyha az ostobákat nem szembesítjük ostobaságuk következményeivel, az ostobák fognak elszaporodni a világban. Én nagyon drukkolok a hard brexitnek. Essenek izomból pofára és akkor ország-világ előtt nyilvánvaló lesz, hogy mi a következménye, ha az emberek a populistákra hallgatnak, ha nem gondolkoznak szavazás előtt.

Sokan gondolkodnak így, még az EU vezetői között is. És van benne valami.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 347
10 735
113
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and fip7

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 388
8 592
113
Mi a fene,tüntetések vannak otthon?Hajókáztam,kimaradtam a hirekböl.

Hol hajóztál te? :) Még egy zombi-apokalipszisről is lemaradnál :)

Amúgy már harmadik napja ostromolják a Parlamentet a rabszolgatörvény és a - kevésbé ismert, pedig súlyosabb ügy - a bíróság függetlenségének felszámolása miatt :)

Kicsit 2006 fíling fordított felállásban.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Azért össze ne vesszetek, mert majd jönnek a kérdések?

- Hova tűnt Celebra?
- Kitiltva.
- Hova tűnt Antogonosz?
- Kitiltva!
- Hova tűnt a Beszélgető topik?
- Bezárva!
- Hova tűnt a HTK...:eek:
Véleménykülönbségek megvitatásának alapvető módja a beszélgetés.Ez meg a beszélgető rovat.
Hol hajóztál te? :) Még egy zombi-apokalipszisről is lemaradnál :)

Amúgy már harmadik napja ostromolják a Parlamentet a rabszolgatörvény és a - kevésbé ismert, pedig súlyosabb ügy - a bíróság függetlenségének felszámolása miatt :)

Kicsit 2006 fíling fordított felállásban.
Az Északi-tengeren.Pocsék időt fogtam ki.Norvégiában voltam..
Miért?Magyarországon mikor volt független biróság?o_O89ben csak fellazitották a bolsevik intézményrendszert,de nem szüntették meg.Antal mondta,mikor szemére vetették
-Tetszettek volna forradalmat csinálni!
Szerintem az utóbbi 30év legjobb beszólása.
Még a 90es években olvastam Matolcsy könyvét.Már abban le volt irva,hogy a tulságossan "öntudatos"(!) és "drága"(!) magyar munkaerőt(humánerőforrást) le kell cserélni occcsó és engedelmes munkaerőre.Jelenleg ez zajlik.Az értelmes emberek,a fiatalság elhagyja az országot.Hozzák be helyettük az ukrán munkaerőt.Ha nem lesznek nagyon rövid időn belül forradalmi szintű változások,már középtávon Magyarország megszünéséhez vezetnek a jelenlegi folyamatok.Az utolsó majd kacsolja le a villanyt.Zigunerlandban ugysem fizeti ki senki majd a számlát
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 098
3 049
113
Véleménykülönbségek megvitatásának alapvető módja a beszélgetés.Ez meg a beszélgető rovat.

Az Északi-tengeren.Pocsék időt fogtam ki.Norvégiában voltam..
Miért?Magyarországon mikor volt független biróság?o_O89ben csak fellazitották a bolsevik intézményrendszert,de nem szüntették meg.Antal mondta,mikor szemére vetették
-Tetszettek volna forradalmat csinálni!
Szerintem az utóbbi 30év legjobb beszólása.
Még a 90es években olvastam Matolcsy könyvét.Már abban le volt irva,hogy a tulságossan "öntudatos"(!) és "drága"(!) magyar munkaerőt(humánerőforrást) le kell cserélni occcsó és engedelmes munkaerőre.Jelenleg ez zajlik.Az értelmes emberek,a fiatalság elhagyja az országot.Hozzák be helyettük az ukrán munkaerőt.Ha nem lesznek nagyon rövid időn belül forradalmi szintű változások,már középtávon Magyarország megszünéséhez vezetnek a jelenlegi folyamatok.Az utolsó majd kacsolja le a villanyt.Zigunerlandban ugysem fizeti ki senki majd a számlát

"Az értelmes emberek,a fiatalság elhagyja az országot."

Legalább több marad nekünk...ezt az értelmetlen kivándorló demagóg dumát...o_Oo_O:(:(
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
"Az értelmes emberek,a fiatalság elhagyja az országot."

Legalább több marad nekünk...ezt az értelmetlen kivándorló demagóg dumát...o_Oo_O:(:(
Nem személyeskedtem,de a tapsolóbrigád oszlopos tagjaként hogylehet,hogy nem olvastad Matolcsy "nagybecsű" könyvét?Kijózanitó hatással lehetne reád-ha képes lennél megérteni,mit is irt:Dehát a demagóg migráncsozásnál magasabb szintre jutáshoz kapaszkodni kéne kicsiny kis kezeiddel,nem tapsikolni.
Werbőczy tripandiuma hatalmas mű,és máigható iromány.Az államban továbbélő nemesi öntudatos szellemisége okozza Magyarország halálát.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 388
8 592
113
Magyarországon mikor volt független biróság?o_O

Hát szerintem alapvetően független a bíróság. Épp azon akarnak változtatni. Szakmailag gáz a bírói állomány, de az másik probléma. Most - ha nem történik semmi - akkor a kormány felállít egy különbíróságot, ahová ők jelölnek bírókat. Az államot érintő jelentősebb ügyek pedig oda kerülnek majd. Így maguk döntenek majd a saját ügyeikről :)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 860
15 256
113
Azért örülök hogy e hatalmas műnek a nevét sem tudod leírni rendesen, mindenesetre annyira jelentőségteljes, hogy tudtommal egyetlen egyetemen kb. egy betű sem szerepel belőle tananyagként (ellentétben római jogból két félév is van), így max. jogtörténeti jelentősége van, hogy valaki anno vette a fáradságot és az országban fellelhető, szerteágazó bíró gyakorlatot, szokásjogot - merthogy egyseges törvény nem nagyon volt - összegereblyézte és kiadta.

A modern magyar jognak sokkal több köze van az osztrák és német jog fejlődés vívmányaihoz, mint bármilyen középkori vagy ‘nemesi’ előzményhez. Werbőczyre hivatkozni a mai magyar jog kapcsán meg végképp baromság.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Azért örülök hogy e hatalmas műnek a nevét sem tudod leírni rendesen, mindenesetre annyira jelentőségteljes, hogy tudtommal egyetlen egyetemen kb. egy betű sem szerepel belőle tananyagként (ellentétben római jogból két félév is van), így max. jogtörténeti jelentősége van, hogy valaki anno vette a fáradságot és az országban fellelhető, szerteágazó bíró gyakorlatot, szokásjogot - merthogy egyseges törvény nem nagyon volt - összegereblyézte és kiadta.

A modern magyar jognak sokkal több köze van az osztrák és német jog fejlődés vívmányaihoz, mint bármilyen középkori vagy ‘nemesi’ előzményhez. Werbőczyre hivatkozni a mai magyar jog kapcsán meg végképp baromság.
A szellemisége nagyon is tovább él.Az állam,és az állami nomenklatura talláros nemesi kasztöntudatában.
Pedig szerintem már sokkal jobban gépelek,mint tavaly ilenkor.Dehát at tökéletesség nem:) létezik
Hát szerintem alapvetően független a bíróság. Épp azon akarnak változtatni. Szakmailag gáz a bírói állomány, de az másik probléma. Most - ha nem történik semmi - akkor a kormány felállít egy különbíróságot, ahová ők jelölnek bírókat. Az államot érintő jelentősebb ügyek pedig oda kerülnek majd. Így maguk döntenek majd a saját ügyeikről :)
Az állam anyagi függésben tartja a biróságokat.Sem a birókat,sem az ügyészeket nem az adófiztő közösség választja,hanem ilyen vagy olyan módon a parlamenti többség(a bolsevik)
Hogy ennek folyamánya,vagy csak alapbol korruptak e,azt most haggyuk
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
767
2 282
93
Véleménykülönbségek megvitatásának alapvető módja a beszélgetés.Ez meg a beszélgető rovat.

Az Északi-tengeren.Pocsék időt fogtam ki.Norvégiában voltam..
Miért?Magyarországon mikor volt független biróság?o_O89ben csak fellazitották a bolsevik intézményrendszert,de nem szüntették meg.Antal mondta,mikor szemére vetették
-Tetszettek volna forradalmat csinálni!
Szerintem az utóbbi 30év legjobb beszólása.
Még a 90es években olvastam Matolcsy könyvét.Már abban le volt irva,hogy a tulságossan "öntudatos"(!) és "drága"(!) magyar munkaerőt(humánerőforrást) le kell cserélni occcsó és engedelmes munkaerőre.Jelenleg ez zajlik.Az értelmes emberek,a fiatalság elhagyja az országot.Hozzák be helyettük az ukrán munkaerőt.Ha nem lesznek nagyon rövid időn belül forradalmi szintű változások,már középtávon Magyarország megszünéséhez vezetnek a jelenlegi folyamatok.Az utolsó majd kacsolja le a villanyt.Zigunerlandban ugysem fizeti ki senki majd a számlát

Az az Antal nem kellett volna ide....
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Nem tanulmányoztam ezt a rabszolgatörvényt, meg nem is nagyon érdekel, de a "dolgozókért" egyedül és kizárólagosan virágzó gazdasággal lehet tenni, mehetne jobban is az tény, meg lophatnának kevesebbet, meg kezdeni kellene azzal a 800,000 közalkalmazottal is valamit, mert oda nem jut belőlük, ahol hasznosak lennének, pazarlás felsőfokon. 2002/2010 között osztogatás ment, elég a veresjani féle 2006-os 10% költségvetési hiányra gondolni, amiről Öszödön lekerült a lepel, na az volt a merénylet a társadalom ellen, amikor mi már 2007-ben válságban voltunk, Izland, meg a törökök után a befektetők államcsődöt áraztak, az állampapír a kutyának nem kellett, úgy fordultak az IMF-hez.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
767
2 282
93
Ha jól emlékszem Dr. Kende Péter: Titkos magyar szolgálatok című könyvében írja,hogy pont az ő ideje alatt kezdték el kapargatni a civil titkosszolgálatokat,már hogy szükséges e ennyi,aztán a szolgálatok (állítólag) bevitték a politikus ügynöklistát,és rögtön megszűnt a kapargatás.Ezzel továbbra is fenn tartva a népfeszültséget...
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick
M

molnibalage

Guest
Nem kell túlzásokba esni, Kelet-Európában nálunk vándoroltak ki legkevesebben.
Sokadszorra lett cáfolva, de periodikusan előjön újra és újra ugyanaz a szöveg.

Tiszteletben kell tartani, hogy egyesek megalkottak maguknak egy alternatív valóságot, és abban élnek.
Esetleg forrássokkal is alá lehetne támasztani. Ha jól értem, akkor ez a külföldön élőket tartalmazza, de nem relatív, hanem abszolót számokban.

Expats_across_the_EU.png

Namármost Hollandia lakossága 70%-kal nagyobb, de ennél sokkal kisebb különbség van az abszolútban. És van még pár ilyen ország. Persze ez is csak becslés, csak mivel nem hazai elfogultsággal nehezen lehetne vádolni.

Engem forrássokkal meg lehet győzni, de handabandázással nem. Főleg alternatív valóságos dumával.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 333
13 681
113
Azért össze ne vesszetek, mert majd jönnek a kérdések?

- Hova tűnt Celebra?
- Kitiltva.
- Hova tűnt Antogonosz?
- Kitiltva!
- Hova tűnt a Beszélgető topik?
- Bezárva!
- Hova tűnt a HTK...:eek:

Nem vágom mi a baj.
Én is voltam bunkó, ki is raktak 2 hónapra. Jogosan, nem károgtam.
Egy ritka oldal a HTKA , mert megindokolja, miért is tesznek ki, ráadásul állati nagy tűréshatár van modiknál.
Chill. Viselkedni kell, betartani a szabályokat és nincs gond. Akit meg kivágtak gondolkozzon el.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Esetleg forrássokkal is alá lehetne támasztani. Ha jól értem, akkor ez a külföldön élőket tartalmazza, de nem relatív, hanem abszolót számokban.

Expats_across_the_EU.png

Namármost Hollandia lakossága 70%-kal nagyobb, de ennél sokkal kisebb különbség van az abszolútban. És van még pár ilyen ország. Persze ez is csak becslés, csak mivel nem hazai elfogultsággal nehezen lehetne vádolni.

Engem forrássokkal meg lehet győzni, de handabandázással nem. Főleg alternatív valóságos dumával.
Marhára kiváncsi lennék,hogy mennyi is az annyi a valóságban.Mert szerintem a hazai szám igencsak alábecsült.Ahol lakom,ott szomszédságom több mint a fele külföldön dolgozik,és életvitelszerüen ott is él.De hivatalosan magyarországi lakosok.
 
  • Tetszik
Reactions: Telak2
Status
Not open for further replies.