Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 519
63 485
113
Valószínűleg igazad LEHET, de ez akkor is csak egy VÉLEMÉNY, mégpedig egy KÍVÜLÁLLÓ véleménye. Egy venezuelai polgárnak is lehet véleménye Magyarországról, el is mondhatja, de ha dönteni kell Mo.-ról akkor jobb szeretem ha az ittenieket kérdezik meg. Nekem már csak ilyen a felfogásom. Ráadásul egy bolíviai nem biztos hogy örülne ha nekik kellene a szomszédot kihúzni a szarból, mert esetleg rájuk is kenődne valami ... Bolíviában se biztos hogy mindenki milliomos.
Megkerdezem errol a napokban aboliviai szomszedot.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 745
14 589
113
A baj az, hogy ott sem a polgárok döntenek, hanem a politikusok. A Dél-Amerikai országok polgárainak sokkal jobb lenne egy országban élni, mint sok megosztható, befolyásolható kicsiben. Viszont a sok zsebdiktátor meg valószínűleg úgy gondolkodik, hogy inkább egyedül vezet egy kisebb országot, mint többedmagával egy nagyot.

Mexikó pl. ilyen ország. Mexikói egyesült államok. Ráadásul a nalunk sokkal mélyebben rögzült konmunista berendezkedésből jönnek ki, tehát egy elvileg tényleg központositottabb gazdasági és poltikai modellből.

Annyi a diffi hogy zsebdiktator helyett korrupt helyi kormányzók es politikusok vannak.

Ettől meg egy ugyanolyan nyomor telep sok helyen, a legdurvább drog háború folyik amit el tudsz képzelni, évente nem tudom hány ezer halottal és tízezres gyilkossági számokkal.

Persze eközben vannak nagyon fejlett részei is, gyakran ugyanabban a városban, településen. Nagyok a társadalmi különbségek.

Lényeg hogy ha sok apró szarosvödröt összeöntesz egy nagy trágyadombbá, még nem változik meg minden. Külpolitikailag kétség kívül segíthet. De ezeknél azert nem az a probléma, hogy évente megszállják őket. Alig voltak komoly külső háborúk. Belső viszont..
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 840
5 028
113
Hát igen a csodálatos Mehiiikóó!

Egyes területeken szabályos ütközetek a fegyveres erők és a kartellek között...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 502
5 630
113
De mióta van embargó? Én a múlt évnen hallottam róla elősször. Az embargót oroszok, kínaiak is tartják?

Bazinagy hitel: Te kockáztatnád a pénzed oda?

Úgy tudtam, hogy már régóta különféle módszerekkel akadályozzák őket, hogy mással kereskedjenek. De megmondom őszintén, nem sokat olvastam Venezueláról az elmult években, lehet rosszul tudom.

Én az biztos, hogy nem fektetnék ott be, azok után, hogy csak úgy államosítottak gyárakat.
Viszont a kínaiak vagy az oroszok simán megtehetnék, hogy befektetnek, tőlük úgysem mernék elvenni a kőolajkutakat. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 502
5 630
113
Brazillia nem Portugál?

De. Ezzel kezdtem a legelső hozzászólásomat a tegnap:

Egyébként én rég furcsálom, hogy a sok Közép és Dél-Amerikai ország (Brazilia kivételével) mi a francért nem hozott létre először egy EU-hoz hasonló gazdasági szövetséget, majd pedig egy szövetségi országot, mint az USA. Ugyanaz a nyelv, ugyanaz a vallás, ugyanaz a kultúra, ugyanaz az eredet, nagyon hasonló gazdasági mutatók.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 502
5 630
113
Na igen és amikor ilyen alap nincs meg akkor innen KEUból fotelből ilyesmiket írni....

Úgy látom, hogy neked meg az olvasás alap nincs meg. Az első hozzászólásomat a témában azzal kezdtem, hogy Brazilia kivételével mind spanyol országok. Na jó, még van ott pár apró ország, ami angol (Belize pl.), francia (Haiti) vagy holland (Suriname).
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 026
113
LÉGIRIADÓ, 11,20: egy Chinook húz Szigetszentmiklós fölött K-ÉK irányba, Taksony felé!! Lehet hogy Ferihegyre tart?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 662
3 512
113
Úgy látom, hogy neked meg az olvasás alap nincs meg. Az első hozzászólásomat a témában azzal kezdtem, hogy Brazilia kivételével mind spanyol országok. Na jó, még van ott pár apró ország, ami angol (Belize pl.), francia (Haiti) vagy holland (Suriname).

Lehet elsőben vhol az volt. De erre regáltam:
"Ott Dél-Amerikában viszont mindenki egyforma nyelvet beszél, ugyanaz a vallású, kultúrájú, egyforma eredete van, a történelmük is egyforma az utóbbi 200 év történelmét leszámítva."

btw ebből speciel a nyelvet emeltem ki de az egyforma eredet, történelem is izgi. Onnan meg bizto az EU tűnik egyforma eredetnek.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 502
5 630
113
Lehet elsőben vhol az volt. De erre regáltam:
"Ott Dél-Amerikában viszont mindenki egyforma nyelvet beszél, ugyanaz a vallású, kultúrájú, egyforma eredete van, a történelmük is egyforma az utóbbi 200 év történelmét leszámítva."

btw ebből speciel a nyelvet emeltem ki de az egyforma eredet, történelem is izgi. Onnan meg bizto az EU tűnik egyforma eredetnek.

Igen, de ez előtt meg írtam a brazilok kivételét. Csak aztán már nem jegyeztem meg minden egyes hozzászólásomban.

Miért, nem egyforma történelmük volt?
500 éve megérkeztek a spanyolok, elfoglalták azt a kontinenst, innentől kezdve 300 évig egy birodalomban éltek. Az 1800-as évek közepén meg felbomlott a birodalom és onnantól van külön történelmük.

Nézz be a villamosenergiát topikba, kiváncsi lennék a véleményedre az utolsó hozzászólásommal kapcsolatban. :)
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 682
3 796
113
Nem, én a túlparton lakom :)
Azt viszont nem tudom melyik irányba ment, csak hallottam a hangját de mondták hogy beazonosították a Chinookot.
én is láttam a rühöst. :D
Épp Pestszentimre vasútállomás fölött kattogott el Ferihegy felé az esőben...
A mai meg kicsit délebbre Gyálon keresztül araszolt.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 026
113
én is láttam a rühöst. :D
Épp Pestszentimre vasútállomás fölött kattogott el Ferihegy felé az esőben...
A mai meg kicsit délebbre Gyálon keresztül araszolt.
Olyan hangja volt a Chinook-nak mint egy régi Hoffer-traktornak, csak sokkal gyorsabban közeledett, azért ugrottam ki az erkélyre hogy mi lehet ez!!? A Mi-26-nak volt hasonló jellegű hangja, csak az lágyabb volt kicsit, nem volt ilyen mélyen bufogós.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 813
2 503
113
  1. Olyan hangja volt a Chinook-nak mint egy régi Hoffer-traktornak, csak sokkal gyorsabban közeledett, azért ugrottam ki az erkélyre hogy mi lehet ez!!? A Mi-26-nak volt hasonló jellegű hangja, csak az lágyabb volt kicsit, nem volt ilyen mélyen bufogós.
Az 5 eves kislanyom is felismeri a Chinook hangjat., olyan jellegzetes. Tudja, ha hall egy helikoptert akkor az Chinook vagy a tobbi. :D "Sajnos" felenk igen sok fajta helikopter repked es nem egyszeru megkulonboztetni a hangjukat. (kiveve a Bell 212eseket mert azok a leghangosabbak! :D)
Ui: bocs az ekezetek hianya miatt, melobol irok) :D
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 226
24 181
113
Segítséget is kérnék! Mi a teendő a szomszéd hirtelen a csajával együtt beszerzett kutyájával kapcsolatosan?

https://forum.htka.hu/threads/humor.516/page-361#post-541884

Csak úgy általánosságban a gondjaim :)
Nagyon elgondolkodtató ilyen képeket látni. Nagy valószínűséggel mondható, hogy kutya egyedenként is eltérő lehet a viselkedés. Az is biztosnak ítélhető meg, hogy az esemény után viszonylag rövid időn belül reagálni kell, mert visszamenőleg már nehezen tehető értelmezhetővé a cselekménye jó/rossz volta az állat számára.

https://www.google.com/search?q=kut...ome..69i57.14588j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Kertövezetben lakom.

Sajnos, mostanában, a szomszédom esetében - akit viselkedése miatt kitessékeltek nem megfelelő viselkedése miatt a jól fizető mérnöki állásából - a barátnője által az állatmenhelyből kivett eb idehelyezésével számomra nem erősíti meg a kutyák szociális alkalmazkodó képességeit. Különösen abból az aspektusból, hogy az éjszakai ugatásai többször felébreszti a feleségemet is, így negatív hatást gyakorol rám is.

A kutyát nem sétáltatják, ha kiengedik, mindenkit megugat, engem már nem, mert csak.

Van valaki, aki hasonló esettel találkozott?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 902
53 288
113
Segítséget is kérnék! Mi a teendő a szomszéd hirtelen a csajával együtt beszerzett kutyájával kapcsolatosan?

https://forum.htka.hu/threads/humor.516/page-361#post-541884

Csak úgy általánosságban a gondjaim :)
Nagyon elgondolkodtató ilyen képeket látni. Nagy valószínűséggel mondható, hogy kutya egyedenként is eltérő lehet a viselkedés. Az is biztosnak ítélhető meg, hogy az esemény után viszonylag rövid időn belül reagálni kell, mert visszamenőleg már nehezen tehető értelmezhetővé a cselekménye jó/rossz volta az állat számára.

https://www.google.com/search?q=kutya+megbánás+bűntudat&oq=kutya+megbánás+bűntudat&aqs=chrome..69i57.14588j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Kertövezetben lakom.

Sajnos, mostanában, a szomszédom esetében - akit viselkedése miatt kitessékeltek nem megfelelő viselkedése miatt a jól fizető mérnöki állásából - a barátnője által az állatmenhelyből kivett eb idehelyezésével számomra nem erősíti meg a kutyák szociális alkalmazkodó képességeit. Különösen abból az aspektusból, hogy az éjszakai ugatásai többször felébreszti a feleségemet is, így negatív hatást gyakorol rám is.

A kutyát nem sétáltatják, ha kiengedik, mindenkit megugat, engem már nem, mert csak.

Van valaki, aki hasonló esettel találkozott?


De mi a kérdés?
Üsd agyon a kutyát,azt mondod,hogy megtámadott,és kész,vagy altatózd be esténként,és nem fog ugatni.
 
M

molnibalage

Guest
De mi a kérdés?
Üsd agyon a kutyát,azt mondod,hogy megtámadott,és kész,vagy altatózd be esténként,és nem fog ugatni.
Mi lenne, ha első körben megpróbálná megbeszélni vele? Valahol elképesztőnek találom, hogy fórumon, ami az eszmecsere hely a két felmerült megoldás részedről azt, hogy
  • megölsz egy élő érző lényt, aki nem tehet arról, hogy a gazdája szarik rá...
  • vagy bedrogozod, ami szintén nem éppen legális cselekeded...
Pislogok. Erősen.