1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Szóljál, ha a boltban van kutyakolbász. A kutya nem haszonállat, legalábbis itt nem.
    Másegyéb elmés észrevétel?

Ha nálad a férfiasság mércéje az, hogy agyonbaszol egy lényt, mert nem tudsz aludni.
    Akkor legyek "férfi" és basszam agyon az összes idiótát, aki zavar? Van elég csak itt a HTKA-n is. Nem arról van szó, hogy ne védd meg magad kutya ellen, mert rád támad, de amit leírtál rohadtul nem erről szólt.

Lásd fent.

blitzkrieg likes this.
  2. papajoe

papajoe Well-Known Member

Igen,a sertést pl feldolgozás után jellemzően visszatöltjük a saját tápcsatornájába,és úgy fogyasztjuk el,széles mosollyal a fejünkön.:D

nyugger and antigonosz like this.
  3. papajoe

A te döntésed,de ha egy idiótát baszol agyon,akkor előre szólok,hogy igen gyenge a börtönkoszt,és internet sincs,szóval ez nem ugyanaz,mintha én agyonütök egy kutyát.

4. megazez

megazez Well-Known Member

Amikor a mi kutyánk nagyobb lett (~10-12 hónapos /labrador-vizsla keverék/) akkor elkezdett este ugatni, amiről az istenért nem akart leállni, hiába mentem ki ránézni, hogy mi a nyűgje. Nagyjából ez az élvezeti faktor nála 2 hónapot tartott azután leszokott róla, azóta nagyon-nagyon ritkán fordul elő.
    Elsőnek beszélj a szomszédokkal, hogy törődjenek már az ebbel vagy passzolják el.

nyugger, fip7 and jani22 like this.
  5. megazez

megazez Well-Known Member

Én ennyire soha nem voltam ez ügyben szívbajos, általánosban a menzán akkora alu lábasokban főztek, hogy aludni tudtam volna bennük, sok bajom eddig nem lett a 6 évi folyamatos menza kajától.
    Amúgy ki szerette a menza kaját? Én a többségét imádtam :)

superjet100 and blitzkrieg like this.
  6. zeal

zeal Well-Known Member

Egy keveset toleral a szervezet, de csak valami nehany mg-os a hatarertek. Ha nem abban keszitik az etelt, akkor nem lesz baj. :rolleyes:

7. Morishima

Morishima Well-Known Member

Semmi férfias tett nincs abban hogy egy állat megölését előre kitervelten megteszed, olyan okból amiről nem ő tehet, az önvédelem egy dolog, azért megtenni hogy egyél egy másik, vidéken nőttem fel olyan családba ahol azért tartottunk állatokat hogy megegyük, sose találtam semmi élvezetet az ölésben, legyen gyors és fájdalommentes, amilyet én is szeretnék.
    De nem vagyok én se százas, embert képes lennék lelkiismeret furdalás nélkül ölni kutyát nem....
    Viszont ha már férfias cselekedet, mérgezni a nők szoktak, én mikor nem voltak képesek az egymásmellet élés szabályainak betartására, átmentem és úgy megbeszéltük a dolgot hogy utána már nem volt gond.
    A börtön is csak egy hely ahol a tetteid következményét viseled a férfi pedig ott kezdődik hogy felelősséget válla a tettei után.

8. Celebra

Celebra Well-Known Member

A kutya, mint élőlénynek,létének célja az ember szolgálata.Nem is létezne az ember nélkül.Amelyik nem szolgálja célját,annak bizony pusztulnia kell.
    Különben sok ilyen esetben a kutya gazdájával van a probléma,csak azt sajna nem lehet ilyen egyszerű célravezető módszerekkel megrendszabályozni.Mert mielött előkerül a preparált kolbász,azért már több környi a "gazdi"-hoz cimzett,egyre fokozódó hangvételű kérelem,felszólitás azért lezajlik.
    És azt nem sajnálod,ki a pihenés hiánya okozta kimerültségtöl hibázva mondjuk balesetet szenved?

9. jani22

jani22 Well-Known Member

:)

A kutyákat talán a távol-keleten részesítik megkülönböztethető módon.

Már több hete beszélgetünk szomszéddal, a csaja által idehozott neveletlen kutyája miatt. Nem hajlandók pórázon sétáltatni. nem nevelik, ilyet még nem láttam.

A környéken vagy 10-15-20 kutya tulajdonos van itt sétáltatják előttünk, némelyikük még a végterméket is felveszik.

A mérnökember szomszédom elüldözte régen a családját, kirúgták a viselkedése miatt kb 1 1/2 éve.

Sajnálom, hogy Titeket nyaggattalak, de nagyon nem jó a helyzetünk, úgy hirtelenjében.

Kutyasíp, hogy távoktatásban részesítsük? Van ilyen? És mi a hatása?

10. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Csak szólok, hogy állatvédelmi törvények is léteznek...

11. jani22

jani22 Well-Known Member

Az alumínium franyesz anyag, ha nem abban fűzöd, sütöd, mert ha kárt akarsz okozni, akkor a római szokást kell követni, hogy cukor híján réz üstben kell tárolni a savas kémhatású bort, mert úgy édesebb. :( NE TEDD!

Kivonták az alumínium kuktákat, nem hiába. Viszont átmetelileg a hideg üzemmódban az alu fólia hasznos.

https://www.google.com/search?q=alu...ome..69i57.11357j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

zeal likes this.
  12. MuldR

MuldR Well-Known Member

Bezony. Ha megmérgezik az 2 év dutyi.

Semmit nem lehet vele csinálni. Ez pont olyan mintha egy részeges ordibáló idióta lenne a szomszédod.

Ha tényleg ez van, hogy szarul bánnak a kutyával, akkor az állatvédőkkel kell beszélni. Akkor kimennek és elveszik tőlük a blökit. De ez kb éheztetés, verés, szarban-húgyban tartás esetén áll fenn.

nyugger and jani22 like this.
  13. phaidros

phaidros Well-Known Member

Van mozgásérzékelős kutya meg minden riasztó -sajnos hülye szomszédra nincs program- pl.: Floralbest animal repeller, hogy mennyire hatásos, azt nem tudom, bekapcsol, sípol, villog, de a tesztmacska nem kapott frászt, na meg, hogy ettől kevesebbet, vagy többet ugat e az kérdés.
    A szomszédot nem idegesíti az ugatás? Lehetne pár éjszakát rászánni és csillagnézős kerti programokat tartani, hátha a gazdája unná meg az ugatást. Vagy veszel Te is kutyát és kezdődhet egymás körbeszívatása.

jani22 likes this.
  14. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Bezony. Ha megmérgezik az 2 év dutyi.

Ha radbizonyitjak.De azt eleg nehez.
    Ezt a mergezosdit azert ha nem kozveszelyes allatrol van szo en elfelejtenem.

blitzkrieg and jani22 like this.
  15. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Utana kene nezni nincs e helyi rendelet allattartassal kapcsolatosan. Tul sok esely nincs ra de hatha.

jani22 likes this.
  16. jani22

jani22 Well-Known Member

Nagyon szépen köszönöm, hogy rám szántatok az időtökből- :)

Nagyon hasznos ötletek vannak. :D :D

Jelenleg időnként bekapcs. egy régimódi zenéket játszó rédióó, miheztertás végett.

Ja, még annyit, hogy ez is mutatja a dolgokat, hogy dülöngélve próbálja hazahívni a kiengedett kutyát:

/Ez az a tartalom, amely miatt ide írtam! :D /

"Őrparancsnok ide"

De, tényleg, ez nem kitaláció, első körben viccesnek találtam, de múltak a napok.

Ó, hogy a búbánatos kiképződ nem tanított meg a rendes viselkedésre. Sajnos az élet sem, a 3 gyermekét és a feleségét kidobta, most meg van kutya a csaja kislányától, és éldegél kirúgva a munkahelyétől.

A kutya neve - elmondás alapján - Viluka, elsőre Lilukát értettünk. Valami csajszi név.

Elmondtam a bánatom, legyen szép napotok Nektek. :)

17. papajoe

Fantasztikus!
    És ember védelmiek?
    Még egyszer,nem én vagyok a kutyáért.
    Ne üljetek már fordítva a lovon,költözzetek be pár napra egy ilyen szomszéd mellé,és ne aludjatok pár napot,majd meló,és pont az állatvédelmi törvényeket fogjátok keresni,mi?
    Engedjük el a témát,nem ér ennyit szerintem.

antigonosz likes this.
  18. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Nyugodj meg, nem fog orokke ugatni, csak par hetig kb mig megszokja a helyet es tudatja a kornyekkel hogy ez az o terulete. Ha forognak majd ujrakezdi, meg ha szabadban van a telihold is bejatszik, esetleg macskak. Lehet szivatni eros lampaval, petardaval stb, de az neked is nyug. Hivd fel a rendorseget hogy nagyon ugat a kutya es szerinted kinozzak. Ha van szabad jaroruk ki fognak menni, igy legalabb a szomszed is erzi a torodest. Amugy nem szeretem ezt a mai divatos kutyabuzulast. Egyre korcsabb lenyek jonnek elo, mar falun is boldog boldogtalan kutyat setaltat, pl 20 kilos kolompar gyerek a staffit, persze szajkosar nelkul. Aztan persze ezek a kutyak mivel megszoktak a csavargast le is lepnek. Aztan olyankor van hogy levadassza a gyereket a rollerrol. En ilyen gondokkal kuzdok kutya teren, ket eve a felesegemet allta korbe ketto ugy hogy a ket kisgyereket a vallara kellett kapnia. Szerencsere epp jott egyik osmeros es a kocsijaba be tudtak szallni. Bedontottem a rozzant fakapujat meg befenyitettem hogy kkihajtom a falubol ha meg egyszer stb. Ra ket honapra megteptek egy temetobe meno oreglanyt, mert ugye kerites az nuku. Betelepult faxkalap, amugy magyar. A staffi kolompareknal szemben helybol atugorja a betonkeritest. Mar eddig 3 ev alatt 5 kutyasetaltatot vadaszott le. 5 bol 4 kutya megdoglott, plusz par macska. Gyakorlatilag eljutottunk oda hogy ha gyerekekkel megyunk valahova akkor 200mre is kocsival mennek vagyvelem. Ha tudnam hogy van bennuk chip akkor beraknam oket az autoba es elengednem Ausztriaban, jo kis csekket kapnanak onnet ha befogjak.

jani22, nyugger, blitzkrieg and 2 others like this.
  19. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Grilltalca? Engem is zavar mikor elszinezodik a hotol pl a az alufolia.

20. zeal

zeal Well-Known Member

Szeretsz veszelyesen elni. :D
    Az aluminiumot a memoriazavarral hoztak kapcsolatba, nem az impotenciaval, szoval nem fogjak betiltani, de en azert inkabb lecserelnem valami vasra. Ja, es ezt ird fel valami bevasarlo cetlire kulonben elfelejted... :)

Ezen oldal megosztása