1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

“Hivd fel a rendorseget hogy nagyon ugat a kutya es szerinted kinozzak.”

Hatóság félrevezetése, 2 évig tartó ban jár érte. Btw az Állatkínzás szintén, szóval a fagyállós pörkölt kinntfelejtese se jo megoldás (egyes lakóközösségekben abból nagyobb baj is lehet).

Működő ötletem nekem sincs, esetleg társasházi szabályok megsértése miatt a közös képviselőt lehet zargatni, hátha tesz valamit, vagy a jegyzőt lehet piszkálni birtokvédelem kérése miatt.

Ha más nincs, a kutya nem szokik meg és valami humánusabb megoldás kell, esetleg a blöki tehet egy fuvart az egyik menhelyre, hogy találtad az utcán és be hoztad. Lehet jobb gazdája lesz.

2. Horizon

Horizon Well-Known Member

Az alumínium idegméreg.
    Több évtizednyi kutatás után végül megegyezésre jutott a tudomány, hogy az Alzheimer-kór kifejlődésének jelentős felgyorsítója és valószínűleg képes előidézni is. (Minél több alumínium van egy illető agyszövetében annál előbb jelentkezik nála az Alzheimer. A fiatalabb kori esetek, amik egyébként ritkák, kimagasló alumínium értékekkel járnak.)

- Nagyon kis mennyiség is elég az idegkárosító hatáshoz, annyi bőven bejut étkezéssel.
    - Könnyen átjut a vér-agy gáton.
    - Kumulatív bevitel agyszövetekben való szelektív felhalmozódást eredményez.
    - Kísérletileg bizonyított, hogy a krónikus alumínium bevitel Alzheimer-szerű idegrendszeri tüneteket okoz.

Vas, kerámia vagy üvegedényben főzz. A tetrafluoroetiléneket (Teflon) is messzire kerüld.

antigonosz, fip7 and zeal like this.
  3. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Próbáld a kutyariasztót. Amikor ugat, nyomod a riasztót, mivel az zavarja őt, előbb-utóbb megtanulja, hogy ne ugasson éjjel, mert akkor neki is csengeni fog a füle. :)

jani22 and zeal like this.
  4. papajoe

papajoe Well-Known Member

Sejtettem.
    A vas,itt a zománcozottat jelenti?

5. papi

papi Well-Known Member

A póráz nélküli sétáltatás már önmagában elég lehet egy jó kis büntetésre. Településen belül, közterületen kutya csak pórázon sétálhat. Oltási könyvnek mindég a gazdinál kell lenni. Veszélyes kutyáknál a szájkosár is kötelező. Szerintem beszélj a közteresekkel.

Nekünk egy kaukázusi-német juhász játszótéri mix és egy am-staff van. Mind a kettő kan.
    Cicát, mókust, postást ugatják. Amivel gondunk van az, hogy 16 óra után megindul a kutyasétáltatás az utcában és tart 23-ig. A mi vaczakjaink is bele-bele vakkantanak, de nem folyamatosan ugatnak, viszont az utcában több helyen ezt az időt a kutyusok végig tombolják.

jani22 and blitzkrieg like this.
  6. blitzkrieg

Csak szólok, hogy Magyarországon a kutya agyonütéséért is jár a börtönkoszt.

jani22 likes this.
  7. papajoe

papajoe Well-Known Member

Indokolt esetben,nem hinném.

8. Horizon

Horizon Well-Known Member

A sima öntöttvastól a rozsdamentes acélig minden jó, egy kis vas még kifejezetten jót is tesz, legalább tuti nem kapsz vérszegénységet.
    A hagyományos vastag tűzzománc bevonat, ami szüleink és nagyszüleink lábasán és tepsijén is található, az is rendben van.
    Amivel vigyázni érdemes az az új, vékony, teflonhoz hasonló, hamar lekopó 'kerámia' bevonat, igazából senki sem tudja pontosan mi van benne, illetve egyes olcsó (márkátlan, főleg kínai) kerámiákon a fényes, élénk színű zománcbevonat, ami ólmot és/vagy kadmiumot tartalmazhat.
    Ha mindenképpen alumínium edénnyel kerülsz szembe (pl. kirándulás) akkor legalább ne savas ételt főzz benne.

9. blitzkrieg

.
    Pár ezer forintért kapsz kutyariasztót, bár nem minden kutyára hat, de azért a legtöbb számára nagyon kellemetlen hangot ad ki (csak a kutya hallja), egyből behúzza fülét-farkát. Pár ugatás utáni riasztózgatás után szerintem megtanulja, hogy nem szabad neki ugatnia.
    Persze ez nagy távolságra nem hallatszik el, szóval ha a kutya 10 méternél messzebb van a házadtól, tuti nem fogja hallani.
    https://orkodo.hu/Kutyariaszto-ultrahangos-elektromagneses-kutyariaszto

jani22 likes this.
  10. blitzkrieg

Indokolt eset ha megtámad, de az nem, hogy ugat a szomszédban.

11. phaidros

phaidros Well-Known Member

...gyűjtsd össze, vidd el a méhbe, kiló alomóniumból kijön egy féldecis, az meg mint köztudott: élet-erő-egészség.

12. jani22

jani22 Well-Known Member

Nagyon szépen köszönöm az ötlet dús válaszokat! :)

blitzkrieg likes this.
  13. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Onvedelem volt. Egyik ismerosom egyszer puszta kezzel leutott egy kuvaszt, az is onvedelem volt.
    Miert vezetned felre. Azt mondod hogy szerinted feltehetoen, nem pedig hogy biztosan.

14. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Tenyleg egyre tobbmindent felejtek el, neha pl szavakat is. Lehet benne valami.

zeal likes this.
  15. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

blitzkrieg likes this.
  16. hunter85

hunter85 Well-Known Member

Basszus, jól értem, hogy II. vh óta tárolt zsákmányolt fegyvereket ilyen barbár módon szétcsesznek ahelyett, hogy kiárusítanák? A világ fegyverbuzijai és gyűjtői most fakadnak sírva.

Óóó lesz abból megmentve hidd el.

Kurfürst likes this.
  17. fip7

fip7 Well-Known Member

Ez egy számomra elég érdekes kis videó:

blitzkrieg likes this.
  18. molnibalage

Csak keressenek jobb narrátor hangot. Mondjuk az ilyen videók nagy része 0, de narrátornak okkal keresnek embereket akik adottsággal bírnak. Ezért nem csinálok én sem videókat, mert tudom, hogy nem menne.

19. fip7

fip7 Well-Known Member

molnibalage

Nekem megfelel a hangja. Gondolom egymaga csinálja.
    A tartalomhoz valami észrevétel? Csak mert jó pár elgondolkodtató dolog van benne :)

20. molnibalage

A bringás részen pislogok, hogy miféle rejtélyről beszélnek? Az ember képes egy lábon egyensúlyozni. Egy ponton támaszkodsz és minden irányú zavarásra instabil a helyzet.

Akkor mi a meglepő abban, hogy két pontos alátámasztásnál nem azonnal dől el és képes folyamatosan kiegyensúlyozni az instabil rendszert...? A FbW + FCS is erről szól. Csak ott a rendszer gyakrabban avatkozik be. Az bringánál olyan lassú és ritka beavatkozás kell, hogy az ember megtanulja és képes erre egy idő után ösztönből.

Egyébkén meg pontosan látszik az önstabilizáló hatás, ha kb. egyensúlyi helyzetben meglöknek egy bringát jó úton akkor csak akkor kezd elborulni, amikor lassul nagyon vagy szarul lökték meg. Az, hogy matematikailag nehéz leírni, annak semmi köze ahhoz, hogy ne értenénk meg. Egy pálcát is képes az ember egyensúlyozni kellő gyakorlással. A bringázás is erről szól.

Ezen oldal megosztása