Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Nem volt mit enni rajt, egy csontkollekcio volt gyakorlatilag. Igen kivancsisagbol meg hulyulesbol a haverok elott. Aztan mivel ugy gondoltam hogy vagy faradt, vagy kicsi meg a repuleshez, ezert par szaz meter utan betettem annak azelhagyott haznak a kapujan ahova feszkelni szoktak. Aztan mire mentem vagy 500 metert meg megjelentek a golyamenhelyesek vagy vagy kik, es kerdeztek nem e lattam gyakorlatilag magamat egy golyaval a honom alatt. :) GYorsak voltak, feltunoen gyorsak mert vagy 25km-roljottek. Kozoltem hogy hol talalhatjak a golyat, masszanak be erte. Kerdeztek miert nem hivtam oket, vagy vittem haza. Hat csak.
"megjelentek a golyamenhelyesek vagy vagy kik, es kerdeztek nem e lattam gyakorlatilag magamat egy golyaval a honom alatt. :)"
B+ a röhögéstől majdnem kiköptem a sört. :D:hadonaszos:
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Még mindig nem tudom felfogni hogy ezt mégis hogy csináltuk?
Persze értem én, hogy enervált, beleszarós, motiválatlan horvátok, de...
akkor sem szoktunk minden nap vb-ezüstérmest, vagy topcsapatot megverni.

Ez kb. olyan győzelem lehetett, mint a Manchester United elleni, ahol nem kis összegben fogadtak az esélytelenre, majd elintézték, hogy biztos legyen a befektetésük.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
https://index.hu/kulfold/ep/2019/03...at_jogvedett_zenet_ha_megegyezik_a_kiadokkal/

Csak nekem tűnik betarthatatlannak az egész és van az az érzésem, hogy 200 éves koncepcióval és gondolkozással próbálnak XXI. századi technikai környezetben élni...?
persze, és akkor az egészet becsomagolják azzal, hogy így a kutatók könnyebben hozzáférhetnek a cuccokhoz - ami ugyebár itt (Germoney) hangsúlyos érv volt.
Ez kapitális bullshit. Egyetemi rendszerekből eddig is hozzá lehetett férni ezekhez a publikációs site-okhoz (elsevier és társai), amik persze ezután is el elzárva maradnak mindenki elől - vagy fizess évi sokat érte. Oktatási anyagok eddig is voltak ingyen, csak ugyebár nem mindenhol van olyan szintű alkotás ingyen feltéve a neten, mint amik itt születnek a fórumon.

Amúgy ebben is benne van a nagyfaszoskodás. Persze, a Google, vagy akármelyik tartalomszolgáltató adóparadicsomosdit játszik, de ha most kénytelen fizetni az alkotóknak, akkor az alkotókra szépen kimegy a helyi adóhatóság - mivel a főzőcsatornás mama nem fog offshore számlával játszani. Német szinten beszéltek erről nem is olyan régen, hogy ez úgy évi 3-4 milliárd ójró.

(itt van olyan balfasz adóhivatalnok, hogy kiszáll az autóból és meg akar bírságolni, ha céges kabátban mész haza, mivel te így jogosulatlan anyagi előnyhöz jutottál - mert kaptál munkaruhát a munkahelyeden, így nem vettél télikabátot... Vagy, önkéntes bevallás alapján működik a munkahelyen kapott ajándékok esete is. 25 euró alatt elfogadhatod (felette komplájensz), de az adott évben több, mint 25 euró értékben kaptál ajándékokat, azt persze be kell jelenteni. ÉS BAZMEG,EZEK ÖSSZESZÁMOLJÁK ÉS BEÍRJÁK)
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Az EU-s döntéshozók folyamatosan olyan döntéseket hoznak a jövő (és már jelen) technológiai problémáinak megoldásaira amik úgy oldanak meg hogy akár be is tilthatnák a dolgokat, aztán meg siránkoznak hogy mindenki akinek valóban használható elképzelése van az agyonszabályzott és agyonadóztatott öreg unió helyett megy az USA ban...
Amúgy sokan bírálják az usa hozzáállását az eu felé de aki követi az eseményeket az látja hogy az eu folyamatos csapásokat már a tech cégekre akik lehet hogy nagyra nőttek, de az nem az ő hibájuk hogy az unió nem képes felnevelni olyan cégeket amik felvehetik a versenyt.

Ja amúgy egyenesen arányos az alkotók bevétele és a nag megosztók és közösségi portálokon való népszerűségük között. Ugye, ezt már nem sikerült megvizsgálni... például ha ezek a nagy cégek úgy döntenének hogy valakit némává valaki pedig hangossá tesznek, ugye... ekkora hatalommal a kezükben se élnek vissza fele annyira se vele mint az EU idiótái. Az én hozzáállásom nem lenne ennyire etikus azok felé akik folyamatosan támadnak éppen amiatt mert nem ők irányítják ezt is.

Ja azt meg mindenki verje ki a fejéből hogy ha valamit a nagy cégeken behajtanak ( google, fb megkerülhetetlen marketing csatorna) azt nem a végfelhasználó fizeti majd meg, mert ők fogják, még azok is akik habzó szájjal mondják hogy nekik nincs is fb, mert a plusz költséget minden terméken elfognak osztani a cégek.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur
M

molnibalage

Guest

Ehhez sajnos nem értek. Van aki igen? Mennyire realitás legalább lokálisan tesztelni? Nagyon veszélyes lenne?
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
millió eset van ahol utólag borult meg az illető, az előzetes szűrés erre nem megoldás

Igen van, rendőröknél is katonáknál is. Akkor tehát szereljük le az összeset és olvasszuk be az összes lőfegyvert.
Tökéletes szűrés nincs, mindig van aki átcsúszik, ez benne van a pakliban. A polgárok lefegyverzésével a bűnözést teszed kockázatmentsessé. 1944 -ig nálunk is normális fegyvertartás volt......valahogy érdekes módon a diktatúrák alapfeltétele a lefegyverzett polgár.

An armed man is a citizen. An Unarmed man is a subject
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Jóval komolyabb büntetési tételekre és jóval szigorúbb börtönéletre volna szükség. Annak lenne visszatartó ereje.
A civil fegyverkezés bizonyos szempontból üdvözölhető lenne, de amíg én jogkövető módon otthon tartanám a lemezben a csúzlit és csak a lőtérre vinném le, meg műszakira, addig a pirézek mindenhova azzal mászkálnának és simán lepuffantanának az utcán a mobilomért, vagy mert allahakbár.

Miért tartod az önvédelmidet a páncélban? A gázos pirézek már 18 előtt priusziosak, allahakbarosok is szűrhetők nagyrészt.Az önvédelmi fegyver célja az önvédelem, nem otthon pihengetés, ha enm viszed magaddal az egyéni szoc problem.
Azért a nagyon gáz alakokat simán lehet szűrni, meg kell csinálni egy rendőrségi/honvédségi pszicho tesztet és aki átmegy ok. Más az hogy én az egész engedélyezés rendszerét alakítanám át, közterületre engedélyt csak minősített GYAKORLATI vizsga után lehessen kapni. Az otthoni fegyver pedig más kategória.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Jóval komolyabb büntetési tételekre és jóval szigorúbb börtönéletre volna szükség. Annak lenne visszatartó ereje.

Ebben van igazság, de amikor lassan ott tartunk, hogy a legújabb PlayStation alapvető emberi jog lesz a sitten, addig ez esélytelen.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and zeal

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Amelyik bűnöző pedig lőfegyvert akar, az szerez is. Azért a Yugó háború elég jól ellátta a hazai alvilágot fegyverrel. Meg Ukrajna is elég jó forrás....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 123
53 706
113
Érdekes dolgok hangzanak el a videóban az EU által preferált új szerzői jogi szabályozásról: