Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 896
22 340
113
Rosszul emlekszel. Ahogy a cikkben is elhangzik, a feloszto-kirovo rendszerben nincs ertelme az egyeni szamlaknak. Nem ertem mit nem lehet ezen felfogni. Szazszor el lett mar magyarazva. (Persze mindig van par notorius aki nem erti. :oops:)
A penzedet nem nyulta le senki. (Csak a nyugdijbiztositok, de oket mar helyretette az allambacsi. :p )
Az allamnak mellette kevesebbet fizettel be es a hianyt hitelbol potoltak a nyugdijkasszanal. (Tudod, abbol lett az IMF es az EKB hitel... :rolleyes:)
Én -szlovákiában- már korábban felmondtam az ún. II.pillért, azaz a magán nyugdijszámlámat mert már másodszor vágták meg az arra folyósitható százalékot...Azaz hiába irtál alá anno egy részösszegről, azt az aktuális kormány a pénzhiány szerint lecsapolta/korlátozta kedvére. Halálom esetén pedig hiába örökölhető a felhalmozott pénzösszeg, ha az örökös nem tud róla ill. nem rendelkezik a szükséges dokumentumokkal a pénz elúszik...Annyi lett körülötte a kérdőjel, és a korm. ciklusokkal fellépő állandó bizonytalanság, hogy hagytam a p.csába...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Jobb esetben keresel egy normalis bankot egy normális portfolióval, a jobbak 7-8 % korul simán adnak.
Ezen a ponton már tényleg röhögnöm kell...

Rosszul emlekszel. Ahogy a cikkben is elhangzik, a feloszto-kirovo rendszerben nincs ertelme az egyeni szamlaknak. Nem ertem mit nem lehet ezen felfogni. Szazszor el lett mar magyarazva. (Persze mindig van par notorius aki nem erti. :oops:)
A penzedet nem nyulta le senki. (Csak a nyugdijbiztositok, de oket mar helyretette az allambacsi. :p )
Az allamnak mellette kevesebbet fizettel be es a hianyt hitelbol potoltak a nyugdijkasszanal. (Tudod, abbol lett az IMF es az EKB hitel... :rolleyes:)
Akkor meg mit hazudtak az emberek képebe? Hogy mi lesz...? Hm...
De azért védjed csak a védhetetlent....
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and migfun

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 860
15 256
113
Ez nem változtat azon, hogy a képedbe hazudtak. Meg lenyúlták a pénzedet, ami mellett egyébként fizettél az államnak is; nem minden pénz a magán számlára ment, ha jól emlékszem.

Mit nyúlt le és ki?

A Manyp rendszert anno Horn kormány verte át 2/3-al, egyébként egy mindenképpen szükséges, az egyik lehetséges reform változat volt a Ratkó korszak kifutása miatt recsegős ropogós állami nyugdíjrendszerre, csak épp nem hallgattak senki másra (ez eddig ismerős).

Mellesleg - semmiféle önkéntesség nincsen benne, a many up ‘választása’ egy időben ugyanúgy kötelező volt, mint az állami nyugdíj befizetése, csak az a teljes 8-9,5% kötelező nyugdíjjárulék befizetés aránya oszlott meg máshogy az tisztán állami és a vegyes állami-magánnyugdíj befizetők számlai között (manyup esetén 7-8% ment a magánbefektetők által kezelt kasszádba, csak 1% körüli az államiba).

Innentől kezdve valóban értelmezhetetlen, hogyan akarsz te rendelkezni a manyup pénzeddel.
Errre ugyanis eleve nem volt soha semmilyen jogod, lényegében arról szólt a rendszer hogy ugyanazt a kötelező 8-9,5%-os befizetésed hol landol és milyen arányban teszi ko majd nyugdíj jogosultságodat járadékra az állami és a magánnyugdíjpénztár között.

Tehát a zsindexpropin túl tényleg kíváncsian várom annak részletezését, hogy hogyan került ‘lenyúlásra’ az a számlád, amely felett soha semmilyen rendelkezési jogod nem volt, és amelynek megszűnésével amúgy pontosan azokat a nyugdíj jogosultságot kaptad meg, ami akkor járt volna, ha eleve be sem lépsz (n.b. egy időben kötelező volt belépned)

A gond a manyp-vel alapvetően az volt, hogy az eredeti pénzügyi, közgazdásági feltételek, amivel eredetileg számoltak hogy az új rendszer működőképes legyen, egyszerűen nem akartak megvalósulni, a manyp része is sokkal drágábban és sokkal kisebb kisebb hozammal működött, mint ami minimálisan kellett volna ahhoz, hogy életképes legyen. Ezek tények, a manyup egyszerűen nem volt fenntartható, kb. arra volt jó hogy befizetett pénz igen jelentős százaléka ‘működési költség’ címem elfolyt a bankok és a különböző pénzügyi vezetők kövér éves bónuszainak kifizetésére, vagy a tőzsdei veszteségek pótlására. Cserébe az állami rendszertől rengeteg forrást vont el.

Persze ennek van egy olyan gonosz olvasata is, hogy a rendszer arra épült hogy legyen a magánnyugdíjpénztár és a leendő nyugdíjas problémája az, amikor majd összeomlik a pénzügyileg n amúgy nem fenntartható rendszer, az állam majd max. folyósít 28.200-at abból az 1%-ból, és mutogat az epp felszámolás alatt levő magánnyugdíjpénztáradra, hogy tessék őket kérdezni, hol a nyugdíj

Ezt már a 2000-es évek elején láttak, csak ugye akkor az illetékes elvtársak inkább lopással voltak elfoglalva kormányzás vagy épp a szar pályára lépett és hosszu távon biztosan kisikló nyugdíjreform korrekciója helyett.

De a válságát a Libajnai féle kapkodás idején határidővel biztosított kilépési lehetőség is mutatja... 2010 után egyszerűen az volt a két opció, hogy minden marad a régiben, és hosszútávon összeomlik mind a magán, mind az állami nyugdíjrendszer, vagy valamit nagyon kell csinálni vele, az alapoktól.

Itt a fityiszkormány annyit tett, hogy megszüntette a korábbi, egyébként tényszerűen működésképtelen rendszert a francba és mindenkit, akit az előző brancs egy szadeszmaszopos 2/3-os tolvonással kényszerbeléptetett a manyup rendszerbe, ők most egy narancsos 2/3-al kényszerkiléptették vissza az államiba, ‘bocs nem jött be horngyusziék reformja’ felkiáltással. De a befizetés ugyanaz, a nyugdíjjogosultság ugyanaz.

Mellesleg az is igen jól jött hogy az így hirtelen felszabadult pénzt elore elkölthették beletömték az igencsak híján lévő államkasszán tátongó lyukak ba. Kvazi a jövőből vették kölcsön a pénzt hogy az azonnali pénzügyi összeomlást és azt követő, sanszosan sokéves válságot és mélyrepülést elkerülhető legyen.

Félreértés ne essék, ezt a pénzt valahonnan elő kellett teremteni, az alternatíva amiből választhatsz az kb. a hiperinfláció vág masszív adóemelések, hosszú távú fejlődés nélkül.

Szerintem kezd el itt az olvasgatást aztan gyere vissza.

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Magánnyugdíjpénztár?wprov=sfti1
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 860
15 256
113
Pont tegnap hívtak oda dolgozni (fogalmam sincs miért kell nekik egy közlekedésmérnök aki hülye a pénzügyekhez), pénteken lenne az elbeszélgetés, mit kell róluk tudni? :D

Valemelyest ismerem az egyik oda tartozó tagot, kifelé sikerember, bazi nagy hiteles dzsippel és a többi kellékel, engem nem győzött meg. Végzettség persze nulla, szélszes bullshit nyomtatása megy ezerrel. Ha jól tudom kvazi ez is egy MLM rendszer, a felül lévőknek már jó, alul meg éhen halsz, amúgy meg megy a pénz valami standard alapba.

Másik hasonlo társaságtól (ügynöktől) kaptam befektetési ajánlatot, ez nagyjabol arról szólt, hogy pakoljak be nekik pénzt, aztan majd ilyen évtizedes távlatban persze jön a Nagy Pénz, az elejen persze semmi mert ugye a költségek (muhahahah) persze garancia nulla, és az első hét évben persze hozzá se nyúlhatok.

Ebből nekem az jött le, hogy 7 évig eszement módon pörgetik a pénzt, mindenféle nagy kockázatú befektetési alapban, addig jön belőle mindenkinek a sáp és a jutalék (kb. máséval a csalánt, aztán max. nem jön be), és utána bepakolják valami mérsékelt hozamú alapba, és örülj neki ha akarsz, a vezetők és ügynökök addigra már úgyis mások, a mostaniak meg mossák kezeiket.

Az ügynök amúgy relatív korrekt volt, kapnak ilyen egy-két hetes gyorstalpalót aztán lehet hajtani az ügyfeleket. Reszemrol passzoltam, magam is be tudom fektetni a pénzemet, és semmi kedvem bizonytalan képességű emberek bizonytalan ígéreteire bízni. Ha nincs saleses mentalitásod és nem akarod nagy tömegben átbaszni a jonepet, inkabb passzolnám a helyedben.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and zeal

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 199
113
Pont tegnap hívtak oda dolgozni (fogalmam sincs miért kell nekik egy közlekedésmérnök aki hülye a pénzügyekhez), pénteken lenne az elbeszélgetés, mit kell róluk tudni? :D
Kurfürst már leírta a lényeget, minden kockázatot veled fognak vállaltatni az induló költségekkel együtt, és az első felkereséseteket ugye ismerősi körből fogjátok hozni alapvetően mert ugye más csatornákat ha az átlag ismerne akkor nem jutalékért bolondul meg hanem saját maga ad el valamit vállalkozás keretében ( itt is az vagy csak apróért) . Nekik mindegy hogy 1 vagy 100 szerződést hozol mielőtt kibuksz, vagy sikeres leszel benne, ingyen volt az egész. Ráadásul ők csak egy felhajtó közvetítő cég, aki ilyet akar csinálni inkább egy nevesebb biztosítóhoz menjen ott lehet nem vesznek fel mert ott már ők is vállalnak a kockázatodból egy minimális kis összeggel segítik az elindulásod, de korrektebb.
Ja meg ha valaki valami okból bizonyos időn belül mégis bont amit kötöttél, akkor a jutalékot azért ne költsd el nagyon :) mert vissza kell fizetni.
Nem mondom hogy rosszabb mint sok más de érzék kell hozzá, viszont ha már vállalod a kockázatot, eszed az ideget, és keresel is vele, akkor ne másnak az embereként tegye az ember, legalábbis én így gondolom.
 
T

Törölt tag 008

Guest
.... ... csak addig ő már sehol mem lesz, rosszabb esetben az alapkezelő és a hozam sem. ...
15 év alatt 3 manyupban voltam úgy, hogy én egyszer sem váltottam. Mindig meglepett amikor egy tök új pénzintézettől jött a papír, hogy helló mostantól a mi ügyfelünk vagy.

ők most egy narancsos 2/3-al kényszerkiléptették vissza az államiba,
Nem, nem volt kényszer. Lehetett maradni mert én is még éveken keresztül maradtam a magánban. Majd amikor elegem lett belőlük és csak tereltek minden kérdésemre közöltem, hogy akkor zárják a számlám és megyek vissza az államiba. A pénzt feleztük Viktorral, de még így is jól jártam.

Ennek ellenére nem örülök, hogy nem lesz magán számla, mert elég sok ember van aki havonta felveszi a jó zsét, járulékokat meg nem fizet. Persze majd 20 év múlva sír a szája, hogy ő csak 28 000-et kap és éhen hal, de most pörgeti az iphonet meg csapatja a bömössel.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 199
113
Amúgy a magánnyugdíj pénztárba bízni.... egy vállalkozás felett mindig ott lebeg Damoklész kardja, akármilyen alapjai legyenek és meghatározó legyen, de ha már ilyen jellegű befektetést akar valaki akkor tegye a pénzét Coca Cola, Amazon Pepsi stb részvénybe, de ezek nem egy átlag Jóska Pista valakinek való dolgok, aki csak akar valami stabilat mert figyelni kell olyan dolgokra amire a legtöbben nem fognak.
Én azt mondom akinek nincs pénze lakóingatlanra az vegyen garázst, akinek arra se de mondjuk van egy kis örökölt földterülete vagy akár vehet is, telepítsen egy erdőt, és ilyenekben gondolkozzon amit megtud nézni, amire hatással tud lenni, kockázat itt is van, de mikor lélegzik az ember abban is ott a kockázat hogy megszűnhet...
 
T

Törölt tag 008

Guest
...Én azt mondom akinek nincs pénze lakóingatlanra az vegyen garázst, akinek arra se de mondjuk van egy kis örökölt földterülete vagy akár vehet is, telepítsen egy erdőt,...
4 milliót (60%) buktunk egy telken, mert a kedves polgármester átminősítette alattunk a földet és hirtelen 80 nm lakóház helyett csak 50 nm nyaralót lehetett építeni rá.
A szemben lévő dombon vett egy jó nagy telket amit felparcellázott és eladta építési teleknek így a konkurenciát kiütötte. Amikor jött a 2008-as válság a lakások instant 30-40% -ot veszítettek az értékükből.
Szóval a föld/lakás sem biztos.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 860
15 256
113
Ennek ellenére nem örülök, hogy nem lesz magán számla, mert elég sok ember van aki havonta felveszi a jó zsét, járulékokat meg nem fizet. Persze majd 20 év múlva sír a szája, hogy ő csak 28 000-et kap és éhen hal, de most pörgeti az iphonet meg csapatja a bömössel.

A régi 3 pillér közül csak a 2., a (kötelező) magánnyugdíjpénztár vérzett ki, az önkéntes mind a mai napig van nem (+alternatívái, befektetési alapok, életbiztosítás stb).

Aki járulékokat nem fizet, az a régi rendszerben sem fizetett (ott sem volt rá opció, hogy nem fizeted a nyugdíjjárulékot, kvázi csak két külön - állami és magánbefektetői - számlára ment, a harmadik, ÖMANYUP volt opcionális) , és szívja is meg szvsz. Boom környezetben elege tahóság nem befizetni a közösbe..
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 199
113
4 milliót (60%) buktunk egy telken, mert a kedves polgármester átminősítette alattunk a földet és hirtelen 80 nm lakóház helyett csak 50 nm nyaralót lehetett építeni rá.
A szemben lévő dombon vett egy jó nagy telket amit felparcellázott és eladta építési teleknek így a konkurenciát kiütötte. Amikor jött a 2008-as válság a lakások instant 30-40% -ot veszítettek az értékükből.
Szóval a föld/lakás sem biztos.
Nyilván ott a kockázat mindenben, a legjobb ha minél több helyen fekteted be a pénzed ( sajnos nem mindenkinek van lehetősége), én amúgy könyörögtem a családnak a válság közepén hogy vegyük a földet (akkor még nem voltam önálló) nevetséges összegekért adták el a földeket, 50 ezres telek most lett felparcellázva 5 építési teleknek, 10 év alatt nem akarod megtudni mekkora hozam. A válságon lehet a legjobban meggazdagodni ha tudod mit kell csinálni és van érzéked hozzá. Enni nem kért, de ezekre a földekre pl még ha fát ültet az ember is jó mert telepítési engedély sem mindig kell, az meg csak növeszti a pénzt magán, szóval kitermeli az árát +a költségeit és még marad is aztán meg ha ott hivatalosan erdő sincs gond sincs de ha van is... ( kicsit ezek a szabályok szigorodtak de jó értelemben)
Azért mondom ezt mert most mi nyugdíj kiváltó befektetésekről beszéltünk magyarán évtizedes távlatban
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Aero Friedrichshafen 2019 – Európa legnagyobb kisgépes seregszemléje

20190423aero-friedrichshafen-20194.jpg


Azt hiszem a husveti penznek itt lenne helye. Levagom a malacperselyt es hozzacsapom az iskolai takarekbelyeg gyujtemenyem, akkor mar csak egy kicsi hianyzik. :rolleyes:

O, igen! Nekem meg mindig megvan:
20060310takarekbe4.jpg

Na, ez a hosszu tavu befektetes, nem a manyup. :)
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat
M

molnibalage

Guest
Szemmel láthatóan pénzügyi analfabétaként... elárulom a magánnyugdíjpénztár sem csinál mást, csak beletolja a pénzedet egy rizikós vagy kevésbé befektetési alapba, csak levonja a vezérigazgató és az ügynök bónuszát is.
Nem, azon a ponton röhögök, hogy képes vagy olyan orbitális marhaságot leírni, hogy 7-8%-os hozamot ad neked bármilyen bank.
BANK...?

Baszod, kockázatos befektetési alapok sem hoznak sokszor ennyit és inkább buksz csak rajta. Fogalmazzunk úgy, hogy ilyen stabil hozamot nagyon kevesek voltak csak elérni értelmezhető időszakot fogva. Erre te meg előállsz azzal, hogy csípőből "bankok" (már a kifejezés önmagában röhejes) fog neked adni.

349thumbnail.png


Komolyan mondom, hogy keresem a kandi kamerát...
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 225
4 577
113
Ahogy a cikkben is elhangzik, a feloszto-kirovo rendszerben nincs ertelme az egyeni szamlaknak.
Én értem, de egyrészt azt ígérték, hogy lesz egyéni számla; tehát élből olyat ígért, amiről tudta, hogy nem fogja teljesíteni. Másrészt az elosztó-kirovó rendszer is fenntarthatatlanná kezd válni, és nem jön el az a népességnövekedés, ami kihúzná a rendszert a bajból. Semmi fáradságba nem kerülne egyéni számlákat vezetni (a szükséges adatok most is ott vannak a NAVnál). Így meg a zenekar új bőgősének az esete fog előállni, amikor nyugdíjat kellene kapnunk; járni jár, de nem jut. Az nem mindenkinek alternatíva, hogy előtakarékoskodjon még a kötelezőn felül, mert nem marad rá, vagy már nincs annyi ideje a nyugdíjig.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Én értem, de egyrészt azt ígérték, hogy lesz egyéni számla; tehát élből olyat ígért, amiről tudta, hogy nem fogja teljesíteni. Másrészt az elosztó-kirovó rendszer is fenntarthatatlanná kezd válni, és nem jön el az a népességnövekedés, ami kihúzná a rendszert a bajból. Semmi fáradságba nem kerülne egyéni számlákat vezetni (a szükséges adatok most is ott vannak a NAVnál). Így meg a zenekar új bőgősének az esete fog előállni, amikor nyugdíjat kellene kapnunk; járni jár, de nem jut. Az nem mindenkinek alternatíva, hogy előtakarékoskodjon még a kötelezőn felül, mert nem marad rá, vagy már nincs annyi ideje a nyugdíjig.
- Nem tudom ki igerte az egyeni szamlat, de semmi ertelme nincs a feloszto-kirovo rendszerben, ezert ezt szamonkerni is butasag. Annyi lett a tortenetbol, hogy a digitalizacionak hala ma mar monitorozhatod a sajat befizetesed (talan az ugyfelkapun?). Ebbol az osszegbol lesz kalkulalva a nyugdijad. Ez a rendszer nem tud fenntarthatatlanna valni, mert mindig csak az aktualisan beszedett osszeget osztjak szet (es nem kockaztatjak a piacokon illetve nem nyereszkednek rajta). Mas rendszeru nyugdijbiztositok viszont sokszor csodbe szoktak menni.
- Mindig megeri takarekoskodni, meg nyugdijaskent is, de ha valakinek nincs penze vagy mar nincs annyi ideje, akkor azon az egyeni szamlas manyup sem segitene, sot...
 
  • Tetszik
Reactions: Matróz Kommandó

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 225
4 577
113
Ez a rendszer nem tud fenntarthatatlanna valni, mert mindig csak az aktualisan beszedett osszeget osztjak szet
De nem a rendelkezésre álló összeget osztják szét, különben nem lenne hiány :
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 225
4 577
113
"a munkáltatók által fizetett 24%-nyi nyugdíjbiztosítási járulék továbbra is a Nyugdíjbiztosítási Alapba folyik be." forrás ugyanott.
Mi meg a maradék, munkavállaló által befizetett pénzről beszélünk, mint egyéni szálmán vezethető - és ezáltal akár örökölhetővé is tehető pénzről, amit korai halálod esetén elfelejthetsz. Jelen estben ez 10%https://www.nav.gov.hu/nav/ado/jarulek/Fizetendo_jarulekok.html
 
Status
Not open for further replies.