Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Molninál kevésbé szemellenzősek számára ajánlom elolvasásra az alábbi könyvet, amely részletesen leírja a Berlini fal két oldalán szembenálló felek közötti mocskos háborút:

843272_5.jpg


Megj.: azt az állításomat, hogy a Berlini fal a kémek munkáját volt hivatott megnehezíteni, ebből a könyvből vettem.
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 454
113
http://index.hu/kultur/2017/03/31/l...driver_orkeny_szinhaz_nehezgep_markolokezelo/

"Horváth 15-16 fontos órabérrel nagyjából havi 2500 fontot (900 ezer forint) keres, amiből mindent egybevéve nagyjából 16 százalékot vonnak le. Ezer font elmegy a lakásra, még 2-300 autóra, telefonra, egyebekre, és heti 80-100 font a bevásárlás."

Marad cirka 400-450 font?

Ja, és:
„Pedig el tudtam volna képzelni az életemet nyugdíjasként a gyönyörű családi házamban, amit a tíz körmömmel kapartam össze, még a kerti bútorokat is én csináltam” – vallja be. Munkaidőn kívül, saját célra majdnem húsz éve kezdett építkezni: az egyik blogbejegyzésében azt írta meg, hogyan húztak fel egy kertes házat önerőből, a rokonaival az agglomerációban az alapoktól a tetőcserepekig, hogyan készített az előszobára színes fényt vető ólomüvegablakot abból a pénzből, amit azon spórolt, hogy nem áccsal csináltatta a tetőt, hanem inkább kitanulta maga egy szakmunkás könyvből, hogyan kell. És hogy olyan málnabokra volt, amiről még novemberben is lehetett szedni egy tálka gyümölcsöt, lekvárból meg több tízkilónyit tettek el minden évben, írja, és a végén hozzáteszi:

„Szóval ezt hagytam ott.”"

Valakik beköltöztek a szomszédba?
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 885
113
http://index.hu/kultur/2017/03/31/l...driver_orkeny_szinhaz_nehezgep_markolokezelo/

"Horváth 15-16 fontos órabérrel nagyjából havi 2500 fontot (900 ezer forint) keres, amiből mindent egybevéve nagyjából 16 százalékot vonnak le. Ezer font elmegy a lakásra, még 2-300 autóra, telefonra, egyebekre, és heti 80-100 font a bevásárlás."

Marad cirka 400-450 font?

Ja, és:
„Pedig el tudtam volna képzelni az életemet nyugdíjasként a gyönyörű családi házamban, amit a tíz körmömmel kapartam össze, még a kerti bútorokat is én csináltam” – vallja be. Munkaidőn kívül, saját célra majdnem húsz éve kezdett építkezni: az egyik blogbejegyzésében azt írta meg, hogyan húztak fel egy kertes házat önerőből, a rokonaival az agglomerációban az alapoktól a tetőcserepekig, hogyan készített az előszobára színes fényt vető ólomüvegablakot abból a pénzből, amit azon spórolt, hogy nem áccsal csináltatta a tetőt, hanem inkább kitanulta maga egy szakmunkás könyvből, hogyan kell. És hogy olyan málnabokra volt, amiről még novemberben is lehetett szedni egy tálka gyümölcsöt, lekvárból meg több tízkilónyit tettek el minden évben, írja, és a végén hozzáteszi:

„Szóval ezt hagytam ott.”"

Valakik beköltöztek a szomszédba?


Hmm,ezt én is írhattam volna,csak én nem élvezem annyira az emigrációt,hogy itt is maradjak.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Szerintem te is erted.
Csak ravilagitottam, hogy a kiragadott tenyekkel szemben hasonloan kiragadott tenyeket lehet felsorakoztatni. Jo moka. :)

Akkor nem jött át, bocs. De így most már világos :)


Legyen ez az o gondjuk.

Nem én kezdtem példálózni velük. :p

Mit jelent ez? Ki tudjak fizetni a civileket, szines forradalmakat? Vagy talan segitenek megvedeni a hatarokat? Az oroszoktol megbizhatoan es olcsobban jon a gaz, az olaj es az atommal sem elnek vissza. Nincs orosz Mrs. Nuland sem. stb.

Nekem nincs különösebb bajom az oroszokkal. Sok dologban JELENLEG szimpatizálok is velük. Az meg, hogy az üzleti érdekekeiket nagy mértékben figyelembe veszik és nem a sérelmeik miatt, indulatból reagálnak? Ez a pragmatizmus is tetszik nekem. Csak azt nem csipázom, amikor már kvázi "szentté" vannak avatva, mint gáncs nélküli lovag, de bezzegazusanyugatstb... Miközben lehetne boncolgatni az oroszok oldaláról is sok dolgot. Az állítólagos lakóházas FSzB-önmerényletek-9/11 párhuzam, beavatkozások a "közelkülföldön" (most még csak azért ott, mert az akciórádiuszuk a lehetőségeik miatt leginkább addig terjed jelenleg, kivéve Szíria, stb.)... Persze ez most pont olyan téma, ami az itteni "mainstream"-mel szembe menne... De én nem fogok beállni egyik tábor zászlaja alá sem (ha a saját véleményem jelentősen eltér), csak azért, hogy azzal nyugtatgathassam magam, hogy tartozok valahová, ahová sokan mások is. :)

Jelenleg eppen lefejezos dzsihadistakat irtanak. Ettol meg a komcsi rendszerben meghurcoltaknak sem szorul gorcsbe a gyomra.

Nme önzetlenül teszik, hanem a saját jól felfogott érdekükben (a "saját" idegenlégiós terroristáik irtása, plusz a szíriai befolyásuk megőrzése/erősítése miatt). Ettől még nem kell piedesztálra emelni őket. Az amcsik is irtják az IÁ-sokat. De ettől még ők sem lesznek szentek.

Ez a vonat mar elment. Persze egy ilyen barmikor szivathato es vallalhatatlan ellenzek elfer az orosz politikaban, de azert komolyan ne riogassunk mar vele.

Szerintem meg ez egy olyan parázs, amit szándékosan tartanak életben, hogy aztán bármikor lángra lehessen lobbantani és lehessen vele mozgósítani az embereket valakik ellen, ha az adott kormány/vezér épp úgy akarja. Mint az elmebeteg kamusovinizmus pl. a szerbeknél, románoknál...

Pont azt irtam, hogy megvannak a forrasaik masok szivatasahoz, megsem zsarolnak. Lehet veluk tisztesseges uzleteket kotni. Ellenben az eu-ban vagy az amikkal mar sokkal nehezebb. (pl.: A minap epp a passziv hazas kamu szabvany eu-nemet lehuzason ragtam be. ... Nagyon oda kell figyelni minden sunyi eu-s jogszabalyra, mert valami trukk mindegyik mogott van. Szornyu ez.)

Igen, most lehet. Kérdés az, hogy ha megerősödnek, felnőnének-túlnőnének gazdaságilag a riválisaikon, akkor is ennyire "jófejek" maradnának-e? Nekem vannak kétségeim, már csak az emberi természet miatt is.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
. Az amcsik is irtják az IÁ-sokat. De ettől még ők sem lesznek szentek.
Lehet hogy irtják, de lehet hogy nem. Mondani mondják, de videókat eddig erről nemigen láthattam. Arról viszont igen, hogy a fekete zászlósok, az IÁ-harcosok százával lövöldözik a TOW-rakétákat a szíriai kormánycsapatokra. Ha fekete zászlós T-55/72 harckocsit látok, akkor tudhatom hogy azt a kormánycsapatoktól zsákmányolták, ami harcban, háborúban előfordul. A TOW-rakétákat viszont nem zsákmányolhatták a szíriai hadseregtől, mert olyan nincs nekik. A TOW-rakéta USA-gyártmány. Hogy kerültek azok a fekete zászlósokhoz, mert nyilván nem tudták ellopni százszámra?!! Arról aki fegyvert szállít az IÁ-nak nehezen tudom elhinni hogy olyan buzgón irtanák őket, főleg bizonyíték nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and fishbed

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Lehet hogy irtják, de lehet hogy nem. Mondani mondják, de videókat eddig erről nemigen láthattam. Arról viszont igen, hogy a fekete zászlósok, az IÁ-harcosok százával lövöldözik a TOW-rakétákat a szíriai kormánycsapatokra. Ha fekete zászlós T-55/72 harckocsit látok, akkor tudhatom hogy azt a kormánycsapatoktól zsákmányolták, ami harcban, háborúban előfordul. A TOW-rakétákat viszont nem zsákmányolhatták a szíriai hadseregtől, mert olyan nincs nekik. A TOW-rakéta USA-gyártmány. Hogy kerültek azok a fekete zászlósokhoz, mert nyilván nem tudták ellopni százszámra?!! Arról aki fegyvert szállít az IÁ-nak nehezen tudom elhinni hogy olyan buzgón irtanák őket, főleg bizonyíték nélkül.


Azért ennyire nem kéne... Pláne neked nem. Operation Inherent Resolve. ;) Ha akrsz, találsz róla anyagot bőven.
A TOW-okat meg a szaúdi pajtiktól kapták, bár elsősorban a "mérsékelt" ellenzék... Ezért is nincs TOW 2B-je ott senkinek. Na igen, az viszont tény, hogy az USA a szaúdiaknak puszipajtija... Szóval nem fekete-fehér ez sem. Viszont nyíltan még a szaúdiak sem merik felvállalni, hogy az IÁ-t támogatnák. Mint ahogy a törökök sem, hogy bizniszeltek velük...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Azért ennyire nem kéne... Pláne neked nem. Operation Inherent Resolve. ;) Ha akrsz, találsz róla anyagot bőven.
A TOW-okat meg a szaúdi pajtiktól kapták, bár elsősorban a "mérsékelt" ellenzék... Ezért is nincs TOW 2B-je ott senkinek. Na igen, az viszont tény, hogy az USA a szaúdiaknak puszipajtija... Szóval nem fekete-fehér ez sem. Viszont nyíltan még a szaúdiak sem merik felvállalni, hogy az IÁ-t támogatnák. Mint ahogy a törökök sem, hogy bizniszeltek velük...
"Pláne nekem nem " lehet véleményem? Oszt miért is?
Nyíltan vagy nem nyíltan, de támogatják, üzleteltek/nek velük. Viszont még nem hallottam, hogy az USA bármelyiket is szankciózná érte, vagy pl. a bahreinben civil tüntetők elleni szaúdi hadsereg által elkövetett vérengzésért, holott nagyon "demokratikusan fel voltak háborodva" a kínai Tienanmen téren történtekért, és volt is "némi" szankciózás miatta....
Kettős mérce "demokratikus" oldalról belefér?!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zsolti

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
"Pláne nekem nem " lehet véleményem? Oszt miért is?

Már hogyne lehetne neked is véleményed. De téged egy nem elvakult embernek tartalak. Ezért is remélem, hogy objektivitásra törekszel és nem nyeled be a propagandát. Egyik oldalét sem. :)

Nyíltan vagy nem nyíltan, de támogatják, üzleteltek/nek velük. Viszont még nem hallottam, hogy az USA bármelyiket is szankciózná érte, vagy pl. a bahreinben civil tüntetők elleni szaúdi hadsereg által elkövetett vérengzésért, holott nagyon "demokratikusan fel voltak háborodva" a kínai Tienanmen téren történtekért, és volt is "némi" szankciózás miatta....
Kettős mérce "demokratikus" oldalról belefér?!

Ebben egyetértek. Több évvel ezelőtt megmondtam itt, hogy az egyik legveszélyesebb állam pont Szaúd-Arábia. És rohadtul kettősmérce-elvek szemen köpése a támogatásuk.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Azért ennyire nem kéne... Pláne neked nem. Operation Inherent Resolve. ;) Ha akrsz, találsz róla anyagot bőven.
A TOW-okat meg a szaúdi pajtiktól kapták, bár elsősorban a "mérsékelt" ellenzék... Ezért is nincs TOW 2B-je ott senkinek. Na igen, az viszont tény, hogy az USA a szaúdiaknak puszipajtija... Szóval nem fekete-fehér ez sem. Viszont nyíltan még a szaúdiak sem merik felvállalni, hogy az IÁ-t támogatnák. Mint ahogy a törökök sem, hogy bizniszeltek velük...
"Pláne nekem nem " lehet véleményem? Oszt miért is?
Nyíltan vagy nem nyíltan, de támogatják, üzleteltek/nek velük. Viszont még nem hallottam, hogy az USA bármelyiket is szankciózná érte, vagy pl. a bahreinben civil tüntetők elleni szaúdi hadsereg által elkövetett vérengzésért, holott nagyon "demokratikusan fel voltak háborodva" a kínai Tienanmen téren történtekért, és volt is "némi" szankciózás miatta....
Kettős mérce "demokratikus" oldalról belefér?!
Na erre mondom, és mondtam azt pl. a Steyer és FN FAL zsír új cuccok révén, ami erre is feltakar, hogy NYILVÁN nem rakkába mennek a konténerek direkt, de okos összekacsintás, minimum félrenézés viszont egyértelmű a nyugat részéről! Ezt persze elhalgathatjuk, mert szövetségesek vagyunk, csak ettől még igaz sajnos. Annyi nyugati eredetű fegyver van a fanatikus iszlamisták kezében, és 5-6 éve van hozzá folyamatosan alkatrész, lőszer, minden, hogy azt aki nem teljesen hülye, az LÁTNIA KELL, hogy direktben szállítanak nekik valakik. A TOW-ot, STEYER AUG-ot+5.56mm ammo-t kifogyhatatlan mennyiségben nem találhatják még évekkel később is a volt Szír hadsereg raktáraiban.
Ne játszuk a hülyét...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Na erre mondom, és mondtam azt pl. a Steyer és FN FAL zsír új cuccok révén, ami erre is feltakar, hogy NYILVÁN nem rakkába mennek a konténerek direkt, de okos összekacsintás, minimum félrenézés viszont egyértelmű a nyugat részéről! Ezt persze elhalgathatjuk, mert szövetségesek vagyunk, csak ettől még igaz sajnos. Annyi nyugati eredetű fegyver van a fanatikus iszlamisták kezében, és 5-6 éve van hozzá folyamatosan alkatrész, lőszer, minden, hogy azt aki nem teljesen hülye, az LÁTNIA KELL, hogy direktben szállítanak nekik valakik. A TOW-ot, STEYER AUG-ot+5.56mm ammo-t kifogyhatatlan mennyiségben nem találhatják még évekkel később is a volt Szír hadsereg raktáraiban.
Ne játszuk a hülyét...


Na igen az a baj, hogy ott az "ellenzék" egyik pillanatban még FSA, aztán Nuszra, aztán IÁ... Hogy ezt nem látják, avagy szándékos-e a támogatók részéről... Meg, hogy Európából/AMerikából kik, milyen érdekcsoportok támogatják adott pillanatban... Nekem erre nincs valódi rálátásom. :(
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Na igen az a baj, hogy ott az "ellenzék" egyik pillanatban még FSA, aztán Nuszra, aztán IÁ... Hogy ezt nem látják, avagy szándékos-e a támogatók részéről... Meg, hogy Európából/AMerikából kik, milyen érdekcsoportok támogatják adott pillanatban... Nekem erre nincs valódi rálátásom. :(
Persze, nem látják, véletlen :D. Remélem ez most nem komoly!

Ha nem vagyok indiszkrét, hány éves is vagy te :D? Mesékkel hogy is állsz :D?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Mondtam már, nem fekete-fehér. Most kérdezzem meg én is, hogy te hány éves vagy?
Hát pedig az, hogy valaki támogatja-e vagy nem az IÁ-ot az nekem eléggé egyértelműen fekete-fehér. Még az is, hogy támogatja-e azt aki közvetlenül támogatja, vagy "csak" elnézi neki hogy az általa szigorú állami export-kontroll alatt szállított fegyvereket továbbadja az IÁ-nak.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and zeal