Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 819
7 233
113
Gyerekek? A falon mászó házi pókok tényleg megcsípnek? :eek::eek::eek::eek:

Több okból sem. Egyrészt a pókok nagyon félnek ez embertől, amint lehet elfutnak és elrejtőznek előlük, másrészt a házban előforduló pókok (zugpók, kaszáspók, törpepók, keresztespók, faggyúpók, ugrópók, stb.) nem harapnak vagy harapásuk emberre nem hat. (Ez alól csak akkor lehet kivétel, ha kifejezetten allergiás vagy rájuk vagy hisztamin érzékeny vagy, de az már tudnád.) Ellenben, ha már csípés, akkor azt megakadályozzák, hiszen összefogdossák a különféle rovarokat. A pók a barátod. Szeret téged. Vigyázza, hogy békésen aludj.
(Magyarországon nem él emberre veszélyes pók, az időnként visszatérő kellően horrorisztikus városi legendáknak nem kell hinni.)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 460
113
Plusz allitolag az a jo ha van, mert akkor nem vizes dohos a lakas es levegoje hanem jo minosegu.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 001
113
Halkan kérdem melyik városban élsz?

Na még egyszer.Szóval Szolnokon élek ami egy 70.000-es megyeszékhely és még is az egész kórházban(2db) kevesebb ultrahang gép van mint a Debreceni Egyetem neuro klinikáján(4db).Szóval te vagy elkényeztetve Budapesten, de az ország lakosságának a fele félbalkáni körülményeket talál az egészségügyben.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Több okból sem. Egyrészt a pókok nagyon félnek ez embertől, amint lehet elfutnak és elrejtőznek előlük, másrészt a házban előforduló pókok (zugpók, kaszáspók, törpepók, keresztespók, faggyúpók, ugrópók, stb.) nem harapnak vagy harapásuk emberre nem hat. (Ez alól csak akkor lehet kivétel, ha kifejezetten allergiás vagy rájuk vagy hisztamin érzékeny vagy, de az már tudnád.) Ellenben, ha már csípés, akkor azt megakadályozzák, hiszen összefogdossák a különféle rovarokat. A pók a barátod. Szeret téged. Vigyázza, hogy békésen aludj.
(Magyarországon nem él emberre veszélyes pók, az időnként visszatérő kellően horrorisztikus városi legendáknak nem kell hinni.)
Nálunk olykor elfőfordul vmi fekete, termetes és nagyon fürge pókfaj. Az az egyetlen, ami rámhozza a frászt :)
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Na még egyszer.Szóval Szolnokon élek ami egy 70.000-es megyeszékhely és még is az egész kórházban(2db) kevesebb ultrahang gép van mint a Debreceni Egyetem neuro klinikáján(4db).Szóval te vagy elkényeztetve Budapesten, de az ország lakosságának a fele félbalkáni körülményeket talál az egészségügyben.
Én ilyenkor abba gondolok bele, hogy Pesten is simán közlekednek 1 órát az emberek, többek között kórházba is, és ha így nézem, akkor az egy órán belüli körbe (pedig nekem a kör csak 1/3-ad kör, a többi piros csíkon túli :) ) elég sok minden fér bele, 4 kisvárosi kórház, egy (két) megyei kórház és egy klinika, jó orvosokkal és hol rosszabb, hol (többségében) jobb körülménnyel. Nyilván nincs ennyi intézményben full top egészségügyi személyzet (szerintem ez képtelenség is lenne, bár néha meglepő, hogy milyen eldugott helyeken is vannak igen kiváló szakemberek) és sokan ott hibázzák el, hogy nem néznek és nem mennek utána, hogy mi hol a jobb.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 001
113
Én ilyenkor abba gondolok bele, hogy Pesten is simán közlekednek 1 órát az emberek, többek között kórházba is, és ha így nézem, akkor az egy órán belüli körbe (pedig nekem a kör csak 1/3-ad kör, a többi piros csíkon túli :) ) elég sok minden fér bele, 4 kisvárosi kórház, egy (két) megyei kórház és egy klinika, jó orvosokkal és hol rosszabb, hol (többségében) jobb körülménnyel. Nyilván nincs ennyi intézményben full top egészségügyi személyzet (szerintem ez képtelenség is lenne, bár néha meglepő, hogy milyen eldugott helyeken is vannak igen kiváló szakemberek) és sokan ott hibázzák el, hogy nem néznek és nem mennek utána, hogy mi hol a jobb.

De ne vicceljünk már...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 860
15 244
113
Olyan horrorokat írtok egészségügyről, hogy el kell gondolkoznom, hogy másik dimenzióban élek? Mert én nem tudok ilyenekre panaszkodni, pedig volt szerencsém eléggé megismerni mind az állami, mind a magán eü-t, pedig legtöbbször nem ismeretség, vagy borítékos megoldás játszott be. Nekem teljesen pozitív a kép. Mind magam, mind a családban el lehetett mindent intézni korrektül és észerű időn belül.
(Persze volt, szerencsém olyan kórterembe feküdni, amit frissen csempéztek fele ilyen, fele olyan színűre és eléggé lepusztult volt az egyetlen mosdó a folyosó végén, viszont a személyzet főorvostól a takarítónőig kifogástalan volt -azóta meg úgy gondolom, hogy sikerült a legalját kifognom, mert azóta szinte annál csak fényévekkel szebb, modernebb, kórtermeket láttam.)

Most leírhatnám ugyanezt tapasztalatból, de közben eltűnődtem hogy talán a vaksi szemem csapta be a tompa agyamat és mégsem úgy volt hogy a sima TB-ben láttak el korrektül, és volt röntgen, CT, szívultrahang napokon belül amikor szükség volt rá, nagyon lelkiismeretes és hozzáértő személyzettel, miközben egy vasat se fizettem paraszolvenciában (nem hagyták), legfeljebb az épület volt kopott de amúgy funkcionális, no meg a kaja, az elég tré volt.

De lassan kezdek rájönni, hogy igazából nem is TB-n voltam, hanem tuti magánrendelésen, csak biztos nem vettem észre amikor lehúztak amúgy full ugyanazok a - magánrendelőben is is dolgozó - szakorvosok, akik amúgy ott is full ugyanazokat a gépeket és laborokat használják, ugyanazt a szaktudást adják, mint a TB. ;)

Legalábbis az ismerős szakorvos akivel jóban vagyok ilyesmit magyarázott - ugyanazok a szakorvosokkal, ugyanazok laborokkal van szerződés, ahova ő is küldene, meg hogy mellesleg őt se fizették ki rendesen a magánban, mert kb. arról szólt hogy volt csicsa 2milliós recispult, aztán gyakorlatilag átküldtek az álllamiba, a plusz szolgáltatás adott esetben a szép környezet volt meg egy kis beépített korrupció és ismerős az adott osztályon, aki előre vesz.

Ott is hagyta a fenébe a magánrendeléseket és maradt az államiba, ahol persze mondja hogy kellene több pénz normálisan kiméző rendelőre (és igaza is van), de amúgy az orvosi gépek full high tech amennyire lehet.

Nekem ebből az jött le hogy lehet csicsa kórházra költeni, meg lehet amúgy rohadt drága orvosi felszerelésre költeni, és inkabb arra költik, az orvosi infrastruktúra meg egyelore marad ronda de alapvetően funkcionális.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and phaidros

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
De ne vicceljünk már...

Ne várd már el, hogy egy poros 70 ezres kisvárosban -mert az, mint oly' sok megyeszékhelyünk- klinikai szintű szakellátás legyen. 50 percnyire meg ott van Kecskemét, kicsivel messzebb BP., meg érjen az ember élete vagy egészsége annyit, hogy elmenjen egy jobb orvoshoz, vagy jobban felszerelt helyre.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 001
113
Ne várd már el, hogy egy poros 70 ezres kisvárosban -mert az, mint oly' sok megyeszékhelyünk- klinikai szintű szakellátás legyen. 50 percnyire meg ott van Kecskemét, kicsivel messzebb BP., meg érjen az ember élete vagy egészsége annyit, hogy elmenjen egy jobb orvoshoz, vagy jobban felszerelt helyre.

Az a baj,hogy itthoni viszonylatban a 70.000-es megyeszékhely marhára nem poros.
Ha Pestet nem nézzük az ország 10. legnépesebb városa(még a megyeszékhelyek közt is középmezőny)...
Szerintem meg ha már fizetem a TB-t és a lakóhelyemen megyei kórház van(nem sima ellátóközpont) akkor ott ne kelljen már heteket várni egy ultrahangra!
 
M

molnibalage

Guest
Most leírhatnám ugyanezt tapasztalatból, de közben eltűnődtem hogy talán a vaksi szemem csapta be a tompa agyamat és mégsem úgy volt hogy a sima TB-ben láttak el korrektül, és volt röntgen, CT, szívultrahang napokon belül amikor szükség volt rá, nagyon lelkiismeretes és hozzáértő személyzettel, miközben egy vasat se fizettem paraszolvenciában (nem hagyták), legfeljebb az épület volt kopott de amúgy funkcionális, no meg a kaja, az elég tré volt.

De lassan kezdek rájönni, hogy igazából nem is TB-n voltam, hanem tuti magánrendelésen, csak biztos nem vettem észre amikor lehúztak amúgy full ugyanazok a - magánrendelőben is is dolgozó - szakorvosok, akik amúgy ott is full ugyanazokat a gépeket és laborokat használják, ugyanazt a szaktudást adják, mint a TB. ;)

Legalábbis az ismerős szakorvos akivel jóban vagyok ilyesmit magyarázott - ugyanazok a szakorvosokkal, ugyanazok laborokkal van szerződés, ahova ő is küldene, meg hogy mellesleg őt se fizették ki rendesen a magánban, mert kb. arról szólt hogy volt csicsa 2milliós recispult, aztán gyakorlatilag átküldtek az álllamiba, a plusz szolgáltatás adott esetben a szép környezet volt meg egy kis beépített korrupció és ismerős az adott osztályon, aki előre vesz.

Ott is hagyta a fenébe a magánrendeléseket és maradt az államiba, ahol persze mondja hogy kellene több pénz normálisan kiméző rendelőre (és igaza is van), de amúgy az orvosi gépek full high tech amennyire lehet.

Nekem ebből az jött le hogy lehet csicsa kórházra költeni, meg lehet amúgy rohadt drága orvosi felszerelésre költeni, és inkabb arra költik, az orvosi infrastruktúra meg egyelore marad ronda de alapvetően funkcionális.
Nem. Egyelemes példából extrapolálsz a végtelenbe és azt hiszed, hogy mindenhol ez van. Ordas hiba. És teszed mind ezt mérhetetlenül cinikusan és nagy arccal. Irritáló.

Én el akartam menni bőrgyógyászhoz, majd közölték, hogy X hét. Az, hogy a bőröm meg lassan lerohadt rólam és sürgősen kellett rá valami senkit nem érdekelt... ---> Magán ---> Szteroidos kenőcs, ami receptköteles...

Vagy amikor a lábkörmöm életemben először problémát okozott és az SZTK-ban egy bunkó orvos közölte, hogy pedikűrös is el tudja ezt látni és érzéstelenítés nélkül vágott kettőt belém. Anyád. Persze a probléma nem szűnt meg. Elmentem magánba és úgy 2-3 mm-es körömdarabot húzott ki a húsból a dokinő, ami annyira fájt már akkor, hogy kvázi fél lábon jártam már akkor. Persze megkérdezte előtte, hogy én mit műveltem a lábammal. Közöltem, hogy a hentes nem én voltam, hanem egy "szakorvos". Az az arc, amit vágott, az leírhatatlan volt.

Ez volt az ellátás "színvonala" 5-8 éve.

Soroljam még azt, hogy miért és hogyan látott csak az állami rendszer? Amikor a magán átterelt oda. Tehát kvázi hálapénz, csak nem úgy hívják. Ez minimum a szürke zóna...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 860
15 244
113
Nos a cinizmus beépített de amúgy ugyanúgy az egyelemes mintáimból tudok dolgozni - ahogyan te is.

Soha nem volt gondom a TB-vel az ellátás szakszerűsége terén sem nekem, se a környezetemnek. Ez tény.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Nem. Egyelemes példából extrapolálsz a végtelenbe és azt hiszed, hogy mindenhol ez van. Ordas hiba. És teszed mind ezt mérhetetlenül cinikusan és nagy arccal. Irritáló.

Mondjuk nem mint ha Te nem ezt tennéd.
A lényeg, hogy nem fekete-fehér a dolog.
Én is tudnék körömtől a szervkivételig csak személyes példákban előcitálni, hogy nekem az SZTK-tól, a Klinikáig, magántól az államiig tényleg mennyire korrektül ment minden. És mire mennénk? Úgyis rávágná valaki, hogy Egyelemes példából... Nem értem, hogy miképpen van valaki, aki nem tudja elfogani, hogy van, akinek pozitív tapasztalatai vannak túlsúlyban a magyar eü. terén?
 
T

torsen

Guest
Nem. Egyelemes példából extrapolálsz a végtelenbe és azt hiszed, hogy mindenhol ez van. Ordas hiba. És teszed mind ezt mérhetetlenül cinikusan és nagy arccal. Irritáló.

Én el akartam menni bőrgyógyászhoz, majd közölték, hogy X hét. Az, hogy a bőröm meg lassan lerohadt rólam és sürgősen kellett rá valami senkit nem érdekelt... ---> Magán ---> Szteroidos kenőcs, ami receptköteles...

Vagy amikor a lábkörmöm életemben először problémát okozott és az SZTK-ban egy bunkó orvos közölte, hogy pedikűrös is el tudja ezt látni és érzéstelenítés nélkül vágott kettőt belém. Anyád. Persze a probléma nem szűnt meg. Elmentem magánba és úgy 2-3 mm-es körömdarabot húzott ki a húsból a dokinő, ami annyira fájt már akkor, hogy kvázi fél lábon jártam már akkor. Persze megkérdezte előtte, hogy én mit műveltem a lábammal. Közöltem, hogy a hentes nem én voltam, hanem egy "szakorvos". Az az arc, amit vágott, az leírhatatlan volt.

Ez volt az ellátás "színvonala" 5-8 éve.

Soroljam még azt, hogy miért és hogyan látott csak az állami rendszer? Amikor a magán átterelt oda. Tehát kvázi hálapénz, csak nem úgy hívják. Ez minimum a szürke zóna...

Csatlakoznék. Szemészeti szakrendelés: időpont nincs, mert amíg a szoftver engedi, minden hely betelt, talán tessék később próbálkozni. 4 hónapra előre nincs. (Az ország 2. legnépesebb városa) Másik: menj be egy tüdőosztályra Magyarország keleti felében. Rögtön halálos beteg leszel...csal a látványtól. (pl. Miskolc, Debrecen)
 
M

molnibalage

Guest
Mondjuk nem mint ha Te nem ezt tennéd.
A lényeg, hogy nem fekete-fehér a dolog.
Én is tudnék körömtől a szervkivételig csak személyes példákban előcitálni, hogy nekem az SZTK-tól, a Klinikáig, magántól az államiig tényleg mennyire korrektül ment minden. És mire mennénk? Úgyis rávágná valaki, hogy Egyelemes példából... Nem értem, hogy miképpen van valaki, aki nem tudja elfogani, hogy van, akinek pozitív tapasztalatai vannak túlsúlyban a magyar eü. terén?
A probléma az, hogy K. barátunk olyan dumát levágott, amilyet. Hogy csak egy igazság létezik, amit ő ír. Ehhez képest láthatod, hogy vannak páran, akik pont úgy jártak, mint én.

Viszont egyesek ezt tagadják és szerintük átlagosan minden rendben van. Na ez az, ami kibaszottul irritáló.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
A probléma az, hogy K. barátunk olyan dumát levágott, amilyet. Hogy csak egy igazság létezik, amit ő ír. Ehhez képest láthatod, hogy vannak páran, akik pont úgy jártak, mint én.

Viszont egyesek ezt tagadják és szerintük átlagosan minden rendben van. Na ez az, ami kibaszottul irritáló.
Vannak páran, akik így, vannak páran, akik úgy tapasztalták. Nem fekete-fehér. Személyes és családi tapasztalatok Kurfürstéhez állnak közel, mondhatni megeggyeznek; de elfogadom, hogy vannak más tapasztalatok -mert miért ne lennének- de szerintem mindenkinek el kéne fogadni a másik tapasztalatát, hogy lehet olyan is. Felesleges a lövészárkokat áskálni.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 221
4 573
113
Nálunk olykor elfőfordul vmi fekete, termetes és nagyon fürge pókfaj. Az az egyetlen, ami rámhozza a frászt :)
Az a pókszázlábú lehet! Baromi veszélyesen néz ki, és fut, mint a villám. De állítólag hasznos jószág, bár én is jobb szeretem kívül látni. :cool:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 951
82 751
113
https://index.hu/belfold/2019/05/20/toalmas_gyilkossag_emesztogodor/

"Férjével folytatott kapcsolata megromlott, miután egyik lányát azzal gyanúsította meg, hogy férjével szexuális kapcsolatba került. A lány mellkasát leforrázta, aki harmadfokú égési sérüléseket szenvedett. A férj ezért elköltözött, és magával vitte közös gyermeküket.

A szakítást követően a nő összejött egy másik férfival, akivel összeköltöztek, majd közös gyermekük is született. Az élettárs is többször összeveszett a nővel annak a gyermekei felé tanúsított agresszív magatartása miatt. Végül ez a férfi is elköltözött és magával vitte közös gyermeküket.

A nő nem tudta feldolgozni, hogy elhagyták, a vele maradt gyerekei előtt többször dührohamot kapott, a ház több ablakát kitörte, végül öngyilkossági szándékkal fagyállót ivott. Az életét a gyors orvosi ellátás mentette meg, viszont újra kellett tanulnia járni és beszélni. A gyanúsított és testvérei ezért hazaköltöztek, hogy a segítségére legyenek.

A nőt utoljára egyik lánya látta 2013. szeptember 7-én délután ..."
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst
Status
Not open for further replies.