1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

2. molnibalage

I fucking love áramlástan.

fishbed and KoviUbi like this.
  3. molnibalage

Zseniális csatorna.

4. papi

papi Well-Known Member

A kitelepítésekkel nagyon megcsappant létszám, és a szocializmus alatti ellehetetlenítésük volt az igazi ok, ami miatt asszimilálódtak.
    Ne ringassuk magunkat abba az illúzióba, hogy a kis picsányi Magyarországnak nem okozna gondot, ha mondjuk 20 év alatt bevándorolna 300 000 hírhedten rugalmas német.
    Nem értem ezt a magyar sajátosságot, hogy bizonyos népeket zsigerből utálunk, lecigányozunk, röhögünk rajtuk, de a németek csizmáját fényesre nyalogatjuk és valamiféle félistenként tekintünk rájuk.

5. phaidros

phaidros Well-Known Member

"A betelepult ill behivott nemetek (szaszok, svabok, bajorok stb) az egyik legjobban integralodott kisebbseg volt a Magyar Kiralysagban. A Habsburg eraban biztosan mas volt a hozzaallasuk, de a K.u.K. vilagosan megmutatta, hogy hibatlanul tudnak integralodni egy tobbsegi magyar tarsadalomba is."

A magyarországi németek integrálásanem nevezhető sikertörténetnek. Persze a szó mai értelmében, amikor is az integrálás a saját, népi kultúra elvesztését és új felvételét jelenti, ami Nyugat-Európában, különösen Franciaországban már pár száz éve megszokott, azonban Magyarországon az intgráció, ha lehet egyáltalán bármikor is erről beszélni nem volt a történelmi Magyaországon és viszonylag modern gondolat. Mire kialakult volna egy kormányzati igény az integrációra (pl. névmagyarosítások a Horthy korszakban), addigra a svábok kívülről igen erős támaszt és patrónust kaptak (No.), mikor ez a külső erős támasz megszűnt a magyarországi németek jelentős része (nem is feltétlen számszerűen) is odalett.
    Nyilván nem lehet teljesen általánosítani, mert voltak, akik integrálódtak, de vélhetően a nagy többség sosem integrálódott. A szászok a sok évszázad alatt sem integrálódtak, mindig is állam volt az államban és inkább kereskedtek és tanultak a német anyaországgal/ban mint Mo.-n. A sváboknál sem beszélhetünk integrálódásról. Sőt a 20. sz. első felében sváb problémáról beszéltek (De ezt nem lehet feltétlen a svábság számlájára írni, mert a probléma egyik forrása az egyke és egyse következtében kiürülő magyar falvakban való térnyerés jelentette.), de a 30'-as évekre igen világosan megmutatkozott, hogy jó integrálódásról nehéz beszélni, hisz tömegek nem csak eszmeileg, de anyagilag és katonailag is az első "szikra hatására" inkább támogatták Németország "gyarmatosító" elképzeléseit, mint Magyarországot.
    Ahogy volt zsidókérdés Magyarországon, úgy volt németkérdés is; ahogy probléma volt a zsidók integrálódása, úgy a németeké is.
    Tehát nem lehet kijelenteni, hogy a magyarországi németség=integrációs sikertörténet.

Robur, notaricon and fapp_supervisor like this.
  6. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

7. papajoe

papajoe Well-Known Member

gacsat likes this.
  8. gacsat

gacsat Well-Known Member

M zárolt készlet. Én se láttam még ilyet. ZIL 130ason tanultam vezetni. Imádtam a hangját, de ha beleléptem a gázba, már koppant is az oktatópálca. (fél seprűnyél) Olyan volt, mintha locsolóautó lett volna. Fél óránként újra kellett tölteni a hűtővizet. Mintha a Margit-szigeti szökőkutat vezettem volna.:)

9. Pogány

Pogány Active Member

10. phaidros

phaidros Well-Known Member

Elképzelhető, hogy volt már, de mivel ennyi év alatt is elég alacsony a nézettsége, lehet, hogy van, akinek újdonság:
    Mélységi felderítők

fip7 likes this.
  11. papajoe

Ki nyert a választásokon?

12. emel

emel Well-Known Member

A politikusok ...

13. megazez

megazez Well-Known Member

Fidesz most 13at hozott (előzőleg 12 szóval +1), dk 4(előző 2 szóval +2), momentum 2, mszp 1 (-1),jobbik 1(-2). Szóval várjuk a haderőfejlesztési bejelentést mert elég jót hozott a fidesz.

14. papajoe

Az eura gondoltam,a bevándoroltatók,vagy a másik brigád?

15. Schurrer

Schurrer Active Member

Egyik sem, ha már ilyen kétbitesen lett megközelítve.

16. megazez

https://m.portfolio.hu/gazdasag/ime-az-ep-valasztasok-vegeredmenye.325577.html
    "konzervatív erőket tömörítő pártcsalád 179 képviselőt küldhet a 751 tagú testületbe. A második helyezett szociáldemokraták (S&D) 150, a harmadik liberálisok (ALDE) pedig Emmanuel Macron francia elnök pártjával együtt 107 mandátumot kaphatnak."
    Ők a top3. de a néppárt hiába" konzervatív" egy részük eléggé fullba nyomja a kretént.

vata and blitzkrieg like this.
  17. Schurrer

Schurrer Active Member

A bajorok bevándorlás ellenesek és ők adják az elnököt valószínűleg.

blitzkrieg and megazez like this.
  18. megazez

De a többség akkor sem biztos hogy 100as lesz.

19. Schurrer

Schurrer Active Member

Ez több mint valószínű. ;)

20. beta

beta Well-Known Member

Ez egybites megközelítés, nem kétbites :)

1 bit az két állapotot vehet fel. 2 bit az négyet.

gergo55 likes this.

Ezen oldal megosztása