Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 658
12 347
113
Mondjuk Gyurcsány fia tíz lehetett akkor kb, amikor az apja elnök volt. Bajnainál fogalmam sincs, Megyónak meg lánya van. Nem hiszem, hogy számon lehetne kérni egy fiataltól, hogy mivel szeretne foglalkozni. Magánügyük. De ez most dicséretes, nem vitatkoznék ezzel, én is így gondolom.
Mindkét nagy fia nagykorú volt bőven mikor Gyurcsány lemondott. Akár meg is tehették volna bár én csak egy bolti lopási ügyre emlékszem a részükről.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 658
12 347
113
Én biztos vagyok benne, hogy mindenki akinek köze volt hozzá, annak szépen okosan elmagyarázták hogy ki az apuka ;).
Gáspárnak állítólag nem túl jó a kapcsolata az apjával. Szerintem a legkevésbé sem igényli a családi háttere miatti plusz figyelmet.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Mindkét nagy fia nagykorú volt bőven mikor Gyurcsány lemondott. Akár meg is tehették volna bár én csak egy bolti lopási ügyre emlékszem a részükről.
Én nem követtem ennyire a fiúkat, valóban 19 és 21 évesek voltak a lemndásakor, mondjuk legalább nem alapítottak egyházat. Lopást inkább hagyjuk, nem az ő családjuk jut erről eszembe elsőre. Gáspár hivatásos katona lett, ez a lényeg.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff and kamm
K

kamm

Guest
Nyílván vigyázni fognak rá, mint az angolok is vigyáztak Harry hercegre, s ezt még kérni sem kell az apjának majd, abban is biztos vagyok, de ezzel semmi baj nincs szerintem.

Err, mar miert is ne lenne "semmi baj" ezzel...? Raadasul megis mi koze az aktualis, civil miniszterelnok fianak egy majomkodo 'kiralyi csalad' tagjahoz barmilyen szempontbol?

FYI a vilagon semmifele "vigyaznak ra" nem jarna neki, ez teljesen abnormalis, ha igy van. Normalis tarsadalmakban pont nem himes tojas szolgalatot szokas adni az ilyen onkenteseknek, hanem az ellenkezojet, bizonyitasi lehetoseget - lasd a tavaly nyaron elhunyt Sen McCaint, mint naval aviator, aki eveket utott el vietnami kinzasokkal szorakoztatva magat, hadifogsagban pedig az apja Navy admiral volt, lelovese utan pedig konkretan CINCPAC Commander-in-chief lett (ide tartozott Vietnam is), egeszen 1972-es nyugdijazasaig (egyebkent mar az o apja is egy USS Washingtonon szolgalo navy officer volt, a nagybatyja pedig Army Brig Gen, amugy az egesz McCain csaladfa tele van magas beosztasu katonakkal, tengereszekkel, tobb generaciora visszamenoleg.)
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Err, mar miert is ne lenne "semmi baj" ezzel...? Raadasul megis mi koze az aktualis, civil miniszterelnok fianak egy majomkodo 'kiralyi csalad' tagjahoz barmilyen szempontbol?

FYI a vilagon semmifele "vigyaznak ra" nem jarna neki, ez teljesen abnormalis, ha igy van. Normalis tarsadalmakban pont nem himes tojas szolgalatot szokas adni az ilyen onkenteseknek, hanem az ellenkezojet, bizonyitasi lehetoseget - lasd a tavaly nyaron elhunyt Sen McCaint, mint naval aviator, aki eveket utott el vietnami kinzasokkal szorakoztatva magat, hadifogsagban pedig az apja Navy admiral volt, lelovese utan pedig konkretan CINCPAC Commander-in-chief lett (ide tartozott Vietnam is), egeszen 1972-es nyugdijazasaig (egyebkent mar az o apja is egy USS Washingtonon szolgalo navy officer volt, a nagybatyja pedig Army Brig Gen, amugy az egesz McCain csaladfa tele van magas beosztasu katonakkal, tengereszekkel, tobb generaciora visszamenoleg.)
Valljuk be ez most itt, hazánkban egy ritka és új helyzet. Én nem tudom mi a protokoll ilyen esetben, egyrészt egyet értek veled, másrészt vmilyen szinten ez mégis nemzetbiztonsági kérdéseket is felvethet, tegyük fel egy országunkon kívüli bevetés esetén. De mondom, ez teljesen új helyzet, itt 89 óta ennek nincsen hagyománya, mint ahogy a briteknél vagy az amcsiknál viszont igen.
 
K

kamm

Guest
Valljuk be ez most itt, hazánkban egy ritka és új helyzet. Én nem tudom mi a protokoll ilyen esetben, egyrészt egyet értek veled, másrészt vmilyen szinten ez mégis nemzetbiztonsági kérdéseket is felvethet, tegyük fel egy országunkon kívüli bevetés esetén. De mondom, ez teljesen új helyzet, itt 89 óta ennek nincsen hagyománya, mint ahogy a briteknél vagy az amcsiknál viszont igen.

Meg annyit sem vet fel, mint a briteknel vagy amerikaiaknal vetett fel. Zero jelentosege kell legyen es szerintem Orban is erzi ezt, nem veletlenul ment ilyen csondben az avatasra.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 028
113
Ha valaki ezt is mínuszos hírként látja, azzal nem értek egyet. Jó hogy ott van az avatottak közt, és az is szimpi hogy apu csendben jött, nem marketinges stábbal. Mindig mindenhol hasonló szituban apu kérése nélkül is oda fognak figyelni az ilyen fiúkra. Ezen nincs mit polemizálni. Egy ország első közjogi emberét ne hasonlítsuk már egy admirálissal össze.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 125
93
Meg annyit sem vet fel, mint a briteknel vagy amerikaiaknal vetett fel. Zero jelentosege kell legyen es szerintem Orban is erzi ezt, nem veletlenul ment ilyen csondben az avatasra.
Nem kedvelem Orbánt, de ő a jelenlegi miniszterelnökünk. Az egész családjának jár a védelem, nem véletlenül. Nem Orbánnak mint embernek, hanem a beosztást betöltő személy családjának. Nem lenne fasza, ha a gyerekét elrabolnák a második legfőbb közjogi méltóságunknak. Az első ugye a köztársasági elnök.

Az hogy beállt a gyerek katonának dicséretes. De nem várható el, hogy ne figyeljenek oda, hogy ne tudják vele zsarolni a miniszterelnöki székben ülő apját.
 
K

kamm

Guest
Ha valaki ezt is mínuszos hírként látja, azzal nem értek egyet. Jó hogy ott van az avatottak közt, és az is szimpi hogy apu csendben jött, nem marketinges stábbal. Mindig mindenhol hasonló szituban apu kérése nélkül is oda fognak figyelni az ilyen fiúkra. Ezen nincs mit polemizálni. Egy ország első közjogi emberét ne hasonlítsuk már egy admirálissal össze.

Nem is, mert a valagat nem torolhetne ki az admiralisnak, az mondjuk teny.

Eleve nem az elso szamu kozjogi "ember", ennyit legalabb illene tudni mar ugy hatodikos korod ota (ti az a bajszos horgasz), masreszt *normalis* orszagokban a miniszterelnok jon meg megy, valtjak egymast.
Tenyleg alljon mar meg a menet ezzel a rohejes Orban-imadattal, uljetek mar fel egy vonatra es nezzetek szet nyugatabbra, hogyan szokas kezelni egy miniszterelnokot...
 
K

kamm

Guest
Nem kedvelem Orbánt, de ő a jelenlegi miniszterelnökünk. Az egész családjának jár a védelem, nem véletlenül. Nem Orbánnak mint embernek, hanem a beosztást betöltő személy családjának. Nem lenne fasza, ha a gyerekét elrabolnák a második legfőbb közjogi méltóságunknak. Az első ugye a köztársasági elnök.

Az hogy beállt a gyerek katonának dicséretes. De nem várható el, hogy ne figyeljenek oda, hogy ne tudják vele zsarolni a miniszterelnöki székben ülő apját.

Ezzel nincs is problema, de ez max eltavon ervenyes.
Pont ugy, ahogy egyik elnoki csemete mellett aem all testor az osztalyban az orak alatt es hasonlok.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 692
113
Ezzel nincs is problema, de ez max eltavon ervenyes.
Pont ugy, ahogy egyik elnoki csemete mellett aem all testor az osztalyban az orak alatt es hasonlok.

Fordítva ülsz a lovon és elvakít a fóbia.

Teljesen mindegy kicsoda az, a mindenkori kormányfő családjára a szolgálatoknak oda kell figyelni, mert zsarolási potenciál van bennük.

A hivatásosak majd eldöntink hogyan, meddig és mikor védik őket, nem kell és nem is fogjak erről megkérdezni a civileket, mert szart se ér a véleményük ebben a témában, már elnézést.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 028
113
Nem kedvelem Orbánt, de ő a jelenlegi miniszterelnökünk. Az egész családjának jár a védelem, nem véletlenül. Nem Orbánnak mint embernek, hanem a beosztást betöltő személy családjának. Nem lenne fasza, ha a gyerekét elrabolnák a második legfőbb közjogi méltóságunknak. Az első ugye a köztársasági elnök.

Az hogy beállt a gyerek katonának dicséretes. De nem várható el, hogy ne figyeljenek oda, hogy ne tudják vele zsarolni a miniszterelnöki székben ülő apját.
De jure a második, de facto az első. Magyarországon a Köztársasági elnök személye inkább formális az államigazgatásban, ellenben a miniszterelnök valóban a végrehajtó hatalom legfontosabb szereplője.
A többivel egyet értek pont úgy, ahogy leírtad.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 028
113
Nem is, mert a valagat nem torolhetne ki az admiralisnak, az mondjuk teny.

Eleve nem az elso szamu kozjogi "ember", ennyit legalabb illene tudni mar ugy hatodikos korod ota (ti az a bajszos horgasz), masreszt *normalis* orszagokban a miniszterelnok jon meg megy, valtjak egymast.
Tenyleg alljon mar meg a menet ezzel a rohejes Orban-imadattal, uljetek mar fel egy vonatra es nezzetek szet nyugatabbra, hogyan szokas kezelni egy miniszterelnokot...
Hagyjuk már ezt a nyugat imádatot!
Ültem már fel vonatra is, repülőre is, és kurvára nem láttam hogy ott kolbászból lett volna a kerítés! Ellenben azt mondjuk láttam, hogy az Orly-n fehér embert alig láttam, hiába volt Párizsban, azt hittem rossz gépre szálltam ami Lagosban szállt le!

Más országok nem Magyarország, itt tényszerűen mindig is a miniszterelnök személye a legfontosabb közjogi méltóság, az a büdös nagy helyzet, hiába tanítják azt mindenhol hogy az első közjogi méltóság a köztársasági elnök, és szintén magasan jegyzett az Országgyűlés elnöke, a valóságban nálunk az a lényeg, hogy ki a Prime Minister. Lehet Orbánozni, meg azt mondani hogy azért mert diktatúrát épít, de ez pont így volt Antall Józseftől Horn Gyulán át Gyurcsányig is.
Ezek tények, elvitatni szerintem meg sem érdemes őket. Innentől kezdve az hogy ki kinek törölheti ki egy nálunk értelmezett valós ország első embere vs magas beosztásban lévő katona közt, kár erőltetni.
Ráadásul ha meg moralizálni akarunk, McCainről elég lesúlytó véleményem volt mindig is mint politikus, szóval még úgy sem esek tőle hasra...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 028
113
Ezzel nincs is problema, de ez max eltavon ervenyes.
Pont ugy, ahogy egyik elnoki csemete mellett aem all testor az osztalyban az orak alatt es hasonlok.
Nyilván nem áll az órák alatt mellette külön testőr, mivel az ilyen fontos emberek gyermekei jellemzően külön iskolába vannak járatva, ahol már a kapuban is fegyveres őrök vannak. Még nálunk is tudok ilyen iskoláról, s még csak azt sem mondanám hogy csak csúcs vezetők gyermekei járnak oda.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 125
93
Ezzel nincs is problema, de ez max eltavon ervenyes.
Pont ugy, ahogy egyik elnoki csemete mellett aem all testor az osztalyban az orak alatt es hasonlok.
Nem az osztályteremben áll mellette, hanem az ajtón kívül. Mikor az RTF-en tanultam, tartott nálunk órát a Legfőbb ügyész és képzeld el, a testőrei kint álltak a tanterem bejáratánál, pedig nem volt más bent, csak 200+ hivatásos rendőr, akiknek az előadást tartotta. El ne képzeld már, hogy pl. Orbán lányait szórakozás közben valaki be tudta volna ginázni, aztán meg telibe verni. De vonatkozik ez bármelyik másik védendő személyre. Törvényben le van írva, hogy kinek milyen védelem jár, és milyen családtagnak még.

De az USA-ban is el ne hidd már, hogy pl. mikor a Clinton volt elnök, akkor a lánya nem kapott 24 órás védelmet az iskolában, buliban stb. Egyetemista volt, meg kollégista, nyilván majd annyiból állt a védelme hogy kapott egy mobiltelefont, hogy ha baj van akkor csipogjon. Mikor összeverekedett valamelyik szenátor lányával vagy kivel az iskolában, az apja botránya idején, akkor is sejtheted, hogy a testörök patikamérlegen mérlegelték, hogy mikor lépjenek közbe, mikor éri el a cicaharc azt a szintet, hogy bele kell avatkozni.

Megkockáztatom, hogy még a fogába is raktak jeladót vagy valahova a bőre alá. És nem volt opció az hogy azt mondja : "Nekem ez nem kell.".

Ne legyünk naivak. Mikor hatalom kerül valaki kezébe, akkor az egyik első lépése, hogy megakadályozza hogy a családját szivassa bárki is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 028
113
Elnöki csemeték nem svájci meg hasonló iskolákba járnak a többi elnöki csemete társaságában?
Jellemzően de, vagy valami hasonlóban. Nálunk is van nem egy védett iskola, s még elnöknek sem kell lenni hozzá, csak mondjuk Izraeli vagy Orosz nagykövetségen dolgozónak a teljesség igénye nélkül. S nem, nem azért van nekik sem külön iskola, mert ne lehetne megoldani azt hogy a saját anyanyelvükön/esetleg angolul tanítsák őket, hanem pontosan a védelem miatt főleg. Nos ha egy egyszerű diplomata családjára is vigyáznak, majd pont egy de facto ország első emberére nem kéne?

Tegye fel a kezét aki olyan helyzetben, ahol az ország első emberének fia az Ő alakulatában szolgál, közép vagy pláne felső vezetőként nem gondoskodna róla hogy kizárt legyen az, hogy valamelyik beosztottja aki a fiú kiképzésében részt vesz, esetleg nem tudásból, vagy pláne politikai unszimpátiától vezérelve nem megfelelően viselkedne a sráccal...

Én mondjuk hasonló helyzetben kínosan ügyelnék rá, hogy ez elő ne forduljon, mivel nem vagyok önsorsrontó. Kurva könnyű jól megmondani a számítógép mögül az okosságot, meg moralizálni, de mikor valaki ott ül főtisztként már min. középvezetőként Orbán Gáspár alakulatánál, nincs előttem hogy nem az pörög a fejükben, hogy nehogy valaki úgy viselkedjen vele, ahogy azt nem kéne. Ezt viszont hogy magyar sajátosság lenne, konkrétan kizártnak tartom. A hagymázas képzelgésen túl nézve, a világ így működik, így is működött, meg a jövőben is pont így fog.