Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 174
8 013
113
Náluk a harctervezés nem más mint egy marha nagy protokoll halmaz.Ami hatékonnyá teszi ezt a rendszert az az,hogy nem a protokollhoz igazítják a gyakorlatot hanem agyakorlathoz a protokollt így a protokollok harmóniában vannak a legfrisebb tapasztalatokkal és kihívásokkal nem pedig azok felett azoktól teljesen függetlenül léteznek.
Nem tudom, olvastad-e a Most és mindörökké-t, de abban van egy rész,ami eléggé megragadt bennem. Így emlékszem rá:
A csendes-óceáni hadszíntéren egy amerikai hadosztály (vagy valamilyen magasabbegység) kétcsillagos tábornok parancsnoka (aki egyébként katonai zseni) éppen eltávon van amikor megkapja a helyettese (aki egy sokkal tehetségtelenebb, aminek tudatában is van, ezért bizonytalan magában, és a vőrgy meg mindenki által lenézett dandártábornok), hogy egy szigetet kell elfoglalniuk. Reménykedik az ipse, hogy visszajön a pk, és neki csak végre kell hajtania a parancsokat (amiben mindig jó volt), és nem neki kell levezényelnie a hadműveletet (amit önállóan még sohasem csinált). Viszont a zseni nem érkezik meg, a beosztottjaitól körülvéve, az utolsó pillanatig kivárva, (Uram, mi a parancs?) de végül teljesen leizzadva, tele a kudarctól való félelemmel megindítja a támadást - ahogy azt ilyen esetre a West Pointon tanulta. Úgy emlékszem, tüzérségi előkészítést kér, majd megindítja a csapatokat. A lehető legkevesebb veszteséggel óriási győzelmet arat. (A felettese őrjöng.)

A projektmenedzsment tudománya, de a minőségirányítás/biztosítás is az amerikai hadseregtől származik, ott jöttek rá a szükségességére. Ha elég rugalmasan használod a sztenderdeket (mint ahogy mindkettő esetében hangsúlyozzák is, hogy az alkalomhoz kell megválasztani a megfelelő eljárásokat, eszközöket, miközben a birtokodban van az összes.

Ezeket azért írtam le, mert ezért sikeresek: a korábbi legjobb tapasztalatokból (best practice) építenek fel egy olyan szabályzat rendszert, amiből a körülményeknek megfelelően kiválasztják a legjobbat. És ez nem csak a seregben, hanem a polgári életben is működik.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 199
93
Túl gyakran találkozok ezekkel a sztereotípiákkal. Lehet, hogy a hiba ott van, hogy én olyan amerikaikkal beszélgettem, akik pilóták, oktatók voltak, stb. Fogalmazzunk úgy, hogy rohadtul nem azt láttam, amiket ti általánosan felhoztok.

Lehet, hogy a mezei US Army /USMC bokorugró ilyen, vagy a legalsó szinten levő egyszerű technikus, de mondjuk az az ex. US Navy vagy USMC pilóta, akivel egy repszim fejlesztő csoportban dolgoztam fogalmazzunk úgy nem ez volt. Persze az egyik egy egy P-3 Orion pilóta, aki később oceanográfiából doktorált, a másik meg a sereget elhagyva anno a Patriot szoftverének egy részét írta.
Talán nem töltöttél el elég időt egy táborba zárva amerikaiakkal.

Legalja :
1. : Álltam az izraeli-egyiptomi határon, és a mellettem álló amerikai katona azt hitte, hogy még az USA-ban van. Próbáltuk megvilágítani neki, hogy egy másik kontinensen van, mire a válasza csak annyi volt, hogy : "Amerika nagy ország." Ja, és nem tudtuk meggyőzni.
2. : Gyüjtöttük a nagyeddollárosokat, mert minden tagállam kiadott egyet. Elég jól néztek ki, unaloműzőnek jó volt. Próbáltunk segitséget kérni az egyik amerikaitól, mire kiderült hogy ő azt hitte, hogy az USA 6 tagállamból áll. A sajátjából, meg a körülötte lévőkből.

Szerintem, ha megeröltetném az agyam, még biztos tudnék mondani pár hasonló dolgot.
Kultúrálisan is vannak problémák rendesen.
1: WC teleszarva, kefe nincs használva.
2: késsel-villával enni nem tudnak és finoman fogalmaztam
3: gördeszkával kézben bejön az étkezdébe, nekibassza a falnak, nem baj koszos lesz.(hasonló példa jó pár lenne)
4: étkezési szünetben egyenruhában bemennek a gymbe, szétizzadják magukat, aztán még 4 órát vissza az irodába dolgozni.
5: elég sokan szarba sem nézik aki nem amerikai, pontosabban van egy angolszász összetartás a nagyjából fehér amcsik, kanadaiak, angolok, anzac katonák között, aki azon kívül van, az nem ember.
6: remélem ezért nem tiltanak ki, de a latino amcsik, élükün a Puerto Ricoiakkal szerintem messze rosszabbak mint a cigányok.
7: tartottunk magyar napot, megcsináltuk a marhapörköltet, odajött a latino, kimert egy púpozott tányérral, belekóstolt :"this is shit" mondta, beleköpött, ott hagyta az asztalon és elsétált.

Legteteje:
Igen, a tiszti állományban a fehér arcok között voltak akik toppon voltak tudásban, probléma megoldásban és hazafiasságban is. Faszi kora harmincas, százados, jó egyetemmel, azt mondta hogy azért állt katonának, mert szereti a hazáját, olyan sokat kapott már a hazájától, hogy úgy érezte öt évet szolgálnia kell fegyverrel, hogy igy fizesse vissza.

Meg nyilván nem homogén semelyik társadalom, főleg nem egy 300 milliós, kontinensnyi ország. A New York és Puerto Rico nemzeti gárda tragédia volt, utánuk valami északi csapat jött, ott nem is voltak köztük feketék, talán Massachusetts, de azok normálisak voltak. De összességében amerikaiakban csak az a jó, hogy sokszor ugyanazt a logisztikát kapod, mint ők. Ugyanazt a kaját, meg ellátást és szállást. Meg az hogy mindenre van pénz.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Túl gyakran találkozok ezekkel a sztereotípiákkal. Lehet, hogy a hiba ott van, hogy én olyan amerikaikkal beszélgettem, akik pilóták, oktatók voltak, stb. Fogalmazzunk úgy, hogy rohadtul nem azt láttam, amiket ti általánosan felhoztok.

Lehet, hogy a mezei US Army /USMC bokorugró ilyen, vagy a legalsó szinten levő egyszerű technikus, de mondjuk az az ex. US Navy vagy USMC pilóta, akivel egy repszim fejlesztő csoportban dolgoztam fogalmazzunk úgy nem ez volt. Persze az egyik egy egy P-3 Orion pilóta, aki később oceanográfiából doktorált, a másik meg a sereget elhagyva anno a Patriot szoftverének egy részét írta.

Ehhez képest valahol érdekes, hogy az elmúlt 70 év harci visszaemlékezéseinek sorából akár jenki, akár brit oldalról is látni azt, hogy ott is voltak notórius szabálykövetők és azok is, akik szartak erre. Pl. Winters a 101. Easy-ben nem adta le a lőszert a frontot elhagyva, amit a szabályzat megkövetelt és így volt valami tartalékuk, amikor kizavarták őket Bastogne-hoz. Nem ez volt az egyetlen szabályszegése és kreatív megoldása. Ezzel szemben a Market Garden hadműveletnél vicces volt olvasni a britek marhaságait, ami oda vezetett, hogy volt használhatatlan rádiójuk...

Érdekes, hogy kb. kb. suttyónak fogjátok fel a jenkiket az valahol érdekes, de valahogy mégsem ők adták elő a kabarét a CVN-ekkel és az F-35-tel, hanem a fantasztikuan kreatív britek...
...akik már az EF + gépágyú történetnél is eljátszották ugyanezt. És ez nem a bokorugró szint volt, hanem nagyon magasan...

Valahogy olyan kurvára érdekes, hogy a jenki az ostoba, sablonokban gondolkozó, nem kreatív, de valahogy mégis ők a világ vezető hatalma úgy 70 éve. Biztos véletlen. Jah persze, mert csak agyelszívás van.

Sóhajt, legyint...

Szerintem te felreertettel.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 174
8 013
113
Csak csendesen mondom, hogy bár az én hátamon is feláll a szőr tőle, a nyelvészek már elfogadottnak tartják az "avval" formát is, mint a köznyelveben meghonosodott változatot. Mint a rabsic-rapsic páros...
A bocsájt-tól a falnak megyek, mert ugye ilyen szavunk igazából nincs, hanem csak a bocsát. A mért pedig azért nem jó írásban a miért helyett (az eredeti írásoktól függetlenül mondom), mert annak más a jelentése (pl. a mért súly). Beszédben oké.
De azt mondják a nyelvészek, hogy amit a nép használ, és ahogy használja, az lesz a nyelvtani szabály. Ez van, sajnos.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hát, ez jó messzire vezetett...

Végén a D&D könyveket nem igazán értem, W40k jobban illett volna oda.

Engem is az fertőzött meg 16 évesen (Daemonhunters, Black Templars), aztán jött OWW2/Final Assault (német/amerikai/francia), Battletech, Helldorado (Westerners), Trafalgar (Dutch), The Lord of Rings (Gondor), Flames of War (szovjet), Sturmovik Commander (német/szovjet), Doctor Who (Sontarans, Hitler & bodyguards, 3rd Doctor...)...

Félkövérekkel mai napig játszok, döntötteket eladtam.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 413
4 447
113
Vicces a Nyugati liberálist meg a keresztényt egy mondatban látni.

Hogy hogynem egy oldalra kerültek, de nem csak az ő érdemük.

Kezdjük ott hogy a nyugati kereszténység fejét napi szinten becsmérli a mértékadó illiberális szélsőjobboldali páholy. Tudod hol kell őket keresni.

Másodszor pedig eltévelyedett vagy fizetett kelet imádók rendszeresen kiemelik az ortodox egyház erkölcsi magasabbrendűségét a nyugati népek katolikus vagy protestáns egyházai felett, ezzel szembeköpve nekik otthont adó nemzetük múltját.

Röviden ennyi. Nem csoda hogy a nyugati kereszténységet ami felnevelt liberálisként részemnek érzem az autokrácia imádók leki ürességét és meghasonulását ezzel kontrasztosabbá téve.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hogy hogynem egy oldalra kerültek, de nem csak az ő érdemük.

Kezdjük ott hogy a nyugati kereszténység fejét napi szinten becsmérli a mértékadó illiberális szélsőjobboldali páholy. Tudod hol kell őket keresni.

Másodszor pedig eltévelyedett vagy fizetett kelet imádók rendszeresen kiemelik az ortodox egyház erkölcsi magasabbrendűségét a nyugati népek katolikus vagy protestáns egyházai felett, ezzel szembeköpve nekik otthont adó nemzetük múltját.

Röviden ennyi. Nem csoda hogy a nyugati kereszténységet ami felnevelt liberálisként részemnek érzem az autokrácia imádók leki ürességét és meghasonulását ezzel kontrasztosabbá téve.

"Nyugati" kereszténység mindig is rossz vicc kategória volt (érdemes megnézni a kialakulásának körülményeit), nem véletlenül nevezik a keletit "ortodox"-nak.
Mondjuk vicces, hogy egy izraelita halálkultusz (aminek a kereszt csak jóval később vált a jelképévé) hová jutott.

Keresztes hadjáratok mészárlásait is érdemes tanulmányozni amit az erkölcsös nyugati keresztények okoztak, ami keveredve az akkoriban muszlimmá váló törökök harciasságával elindította a oszmánokat a jihád útján.
 
T

Törölt tag 008

Guest
.......Keresztes hadjáratok mészárlásait is érdemes tanulmányozni amit az erkölcsös nyugati keresztények okoztak, ami keveredve az akkoriban muszlimmá váló törökök harciasságával elindította a oszmánokat a jihád útján.
Gratulálok, hogy sikerült csak az okozatot látnod. Ha elrabolod valakinek a gyerekeit meg nőjeit rabszolgának, lemészárolod a népét elfoglalod a földjét, kirabolod a hajótit több száz évig majd az odamegy pofánb@szni akkor ő a köcsög. Nem kellett volna évszázadokig a fehéreket ölni és akkor nem lett volna keresztes hadjárat.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Gratulálok, hogy sikerült csak az okozatot látnod. Ha elrabolod valakinek a gyerekeit meg nőjeit rabszolgának, lemészárolod a népét elfoglalod a földjét, kirabolod a hajótit több száz évig majd az odamegy pofánb@szni akkor ő a köcsög. Nem kellett volna évszázadokig a fehéreket ölni és akkor nem lett volna keresztes hadjárat.

Hispániában jobban éltek a keresztények muszlim uralom alatt, mint a keresztény királyságokban.
Jeruzsálem lakói se felszabadítókként üdvözölték a kereszteseket...
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 049
2 743
113
"Nyugati" kereszténység mindig is rossz vicc kategória volt (érdemes megnézni a kialakulásának körülményeit), nem véletlenül nevezik a keletit "ortodox"-nak.
Mondjuk vicces, hogy egy izraelita halálkultusz (aminek a kereszt csak jóval később vált a jelképévé) hová jutott.

Keresztes hadjáratok mészárlásait is érdemes tanulmányozni amit az erkölcsös nyugati keresztények okoztak, ami keveredve az akkoriban muszlimmá váló törökök harciasságával elindította a oszmánokat a jihád útján.

Remélem Boullion Gottfried-en nem fogjuk számon kérni a genfi konvenciókat.
Én úgy tanultam a poitiers-i csata "néhány" évvel megelőzte a clermonti zsinatot.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 1711

Guest
Én úgy tanultam a poitiers-i csata "néhány" évvel megelőzte a clermonti zsinatot.

Meg, de azok mórok, később mamelukok voltak a messzi nyugaton (érdemes megnézni miket hagytak hátra Hispániában).

Egészen a keresztes hadjáratokig a keresztények szabadon zarándokolhattak Jeruzsálembe, semmiféle védelemre nem szorultak, jó néhány uralkodó is megfordult ott.
A Problémák akkor kezdődtek amikor megjelentek a törökök Anatóliában, majd elkezdték felvenni és saját ízlésükre formálni a muszlim vallást, ekkor kérte a Római (reneszánsz óta Bizánci) császár a pápa segítségét.

Az erre adott keresztény válasz pedig brutális volt, komplett városokat irtottak ki, hiszen ez Isten akarata volt.

Cselekedeteik nyomán egy erővákuum alakult ki a közel-keleten amibe berobbantak az immár szunnita Oszmán törökök, jelentőségüket jól jelzi, hogy sokan a mai napig a muszlim vallás jelképének tartják a zászlajukat.

Btw. én az összes modern, centralizált vallást baromságnak tartom, az eredeti keresztény felfogás szerint tilos Istennek templomokat emelni és bálványokat imádni. Nem véletlenül próbálta a római és az ortodox egyház közös erővel eltüntetni a nyomait is ennek.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus
T

Törölt tag 008

Guest
....
Egészen a keresztes hadjáratokig a keresztények szabadon zarándokolhattak Jeruzsálembe, semmiféle védelemre nem szorultak,.....
De cukik, leigáznak egy fél kontinenst elrabolnak másfél millió embert rabszolgának, kirabolják a falvakat.....de szabadon lehet mozogni.
Mondjuk ha a muszlimok és az arabok maradnak az arab félszigeten és nem irtják ki szinte teljesen az asszírokat, egyiptomiakat, anatóliai görögöket, berbereket nem kezdik el bedarálni ibériát akkor pláne nem kellett volna védelem. Szóval érezzük....még legyünk is nekik hálásak gondolom.
Amúgy Hitler és Sztálin alatt is példás volt a közbiztonság. Akkor ők is jó fejek voltak?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mondjuk ha a muszlimok és az arabok maradnak az arab félszigeten és nem irtják ki szinte teljesen az asszírokat, egyiptomiakat, anatóliai görögöket, berbereket

Amúgy Hitler és Sztálin alatt is példás volt a közbiztonság. Akkor ők is jó fejek voltak?

Hírhedten szar volt mindkét államban a közbiztonság...
Történelmi ismeret -1.

Ja, az egyiptomi kopt keresztények pl. köszönik szépen mai napig léteznek.
Hispániában is megmaradt a keresztény és zsidó népesség, sőt hadvezérek is kerültek ki közülük, akik többek között harcoltak a keresztény királyságok ellen is (meg kegyetlenül lemészárolták a vikingeket mikor náluk is bepróbálkoztak).
Ahol totális népirtások voltak azok mind a muszlim mongolok (oszmán törökök) számlájára írhatóak.
 
  • Tetszik
Reactions: migfun
Status
Not open for further replies.