Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Bike theft
Bike theft is a serious problem in the Netherlands, especially around train stations, and in larger cities. If possible, use the guarded bike parking ('stalling') at train stations and in some city centres. They will cost up to €1.25 per day. In general, use 2 locks of different kinds (for example, one chain lock and one tube lock). This is because most bike thieves specialize in a particular kind of lock, or carry equipment best suited to one kind of lock.


Unsafe parts of cities In the larger cities, certain areas are considered unsafe at night. A few are also unsafe in daylight (but only relatively so; the chances of you getting in trouble in one of these areas are still very small):

  • Amsterdam: Kolenkitbuurt, Overtoomse Veld, Amsterdam-Zuidoost, Osdorp
  • The Hague: Morgenstond, Schilderswijk
  • Deventer: Heechterp/Schieringen, Rivierenwijk
  • Eindhoven: Woensel West
  • Leeuwarden: Heechterp/Schieringen
  • Maastricht: Noord-Oost
  • Nijmegen: Hatert
  • Rotterdam: Bloemhof, Hillesluis, Oude Noorden, Oude Westen, Pendrecht, Spangen, Tarwewijk, Tussendijken
  • Utrecht: Kanaleneiland, Overvecht
  • Zaanstad: Poelenburg
  • Tilburg: Broekhoven, Kruidenbuurt, Stokhasselt


https://wikitravel.org/en/Netherlands

Nice try.
Tyűha,tudsz angolul.Én meg nem,de attol még simán elsétálgattam Liveroolba,Bistrolba,meg fél Angliába-is.Hollandul sem beszélek,de attol még Tilburgtol Hágáig több tucat hollandus városban jártam
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 458
113
Ilyen a hatalom természete. Aki tartja a kormányrudat, az mondja meg hogy akkor ki mennyire férhet hozzá a bödönhöz. Botka elvtárs biztosan csakis törvényes eszközökkel gyarapodott, Lőrinc elvtárs meg nem? Napestig lehetne sorolni a visszás pénzügyeit nem csak Viktorék oldalának, ingatlanpanama, nokiás dobozok, sikerdíjak stb.

Mostanra érdektelen lettem, de teljesen hogy jobbos tolvaj, balos tolvaj, meg melyikről épp mi derül ki.
Engem hagyjanak élni. Nekem most jobb, mivel a családtámogatási rendszerük nálam telibe talált. Mindenki vessen szépen számot, hogy neki mikor volt jobb, és döntsön szabadon ahogy érzi, csak ne próbálja nekem megmagyarázni hogy van egy fekete, meg egy fehér oldal, mert nincs.
"havonta utalta a kutatók fizetését"

Hogy mik vannak?! Havonta? Ejjj. El is ment. Liverpoolban nem havonta fogja kapni, nyilván, kolbászból lesz a migrikkel teli ház kerítése, ahol majd albérletben lakik, sajtból pedig a Hold.

https://index.hu/gazdasag/2019/07/22/murakozy_interju/
Komoly egy "kutatasok" voltak ezek a CEU-n belul allami finanszirozassal. Azt hittem egy kutatas az valami komolyabb dolog nem ilyen buveszkedes a szamokkal meg Norvegiaval hasonlitgatni. Valami olyan amit Szent-Gyorgyi meg Richter csinalt pl. Hat az ilyen mai himbilimbi magyar kutatokert nem kar szerintem. A hetvenes evek ota nem talaltunk semmi erdemlegeset, azota eltelt 40 ev, ablakon kidobott penzek. Ez nem kutatas, ez csak statisztika.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 221
4 573
113
Bike theft
Bike theft is a serious problem in the Netherlands, especially around train stations, and in larger cities. If possible, use the guarded bike parking ('stalling') at train stations and in some city centres. They will cost up to €1.25 per day. In general, use 2 locks of different kinds (for example, one chain lock and one tube lock). This is because most bike thieves specialize in a particular kind of lock, or carry equipment best suited to one kind of lock.


Unsafe parts of cities In the larger cities, certain areas are considered unsafe at night. A few are also unsafe in daylight (but only relatively so; the chances of you getting in trouble in one of these areas are still very small):

  • Amsterdam: Kolenkitbuurt, Overtoomse Veld, Amsterdam-Zuidoost, Osdorp
  • The Hague: Morgenstond, Schilderswijk
  • Deventer: Heechterp/Schieringen, Rivierenwijk
  • Eindhoven: Woensel West
  • Leeuwarden: Heechterp/Schieringen
  • Maastricht: Noord-Oost
  • Nijmegen: Hatert
  • Rotterdam: Bloemhof, Hillesluis, Oude Noorden, Oude Westen, Pendrecht, Spangen, Tarwewijk, Tussendijken
  • Utrecht: Kanaleneiland, Overvecht
  • Zaanstad: Poelenburg
  • Tilburg: Broekhoven, Kruidenbuurt, Stokhasselt


https://wikitravel.org/en/Netherlands

Nice try.
Kis hazánkban is hosszan lehetne sorolni a problémás helyeket, borsodiként igen hosszú listát tudnék írni, és sehol srm a migránsok okozzák a problémát. Azért mert nem beszélnek róla, még létezik saját, belső gondunk, nem is kicsi...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Tyűha,tudsz angolul.Én meg nem,de attol még simán elsétálgattam Liveroolba,Bistrolba,meg fél Angliába-is.Hollandul sem beszélek,de attol még Tilburgtol Hágáig több tucat hollandus városban jártam

Én maradok a déli országoknál, azok kordában tartják a niggereket.
Mondjuk én legalább köszönni és rendőrt hívni megtanulok mielőtt elmegyek egy országba.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
T

Törölt tag 1711

Guest
Kis hazánkban is hosszan lehetne sorolni a problémás helyeket, borsodiként igen hosszú listát tudnék írni, és sehol srm a migránsok okozzák a problémát. Azért mert nem beszélnek róla, még létezik saját, belső gondunk, nem is kicsi...

Szabolcsi vagyok :)
Attól még pl. ellopták sógornőm kocsiját Pizában fekete bőrű emberkék.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Kis hazánkban is hosszan lehetne sorolni a problémás helyeket, borsodiként igen hosszú listát tudnék írni, és sehol srm a migránsok okozzák a problémát. Azért mert nem beszélnek róla, még létezik saját, belső gondunk, nem is kicsi...
Egyértelműen, de ott is migránsok csinálják legtöbbször a bajt. Csak már régóta, ők nem 2015 óta jöttek, hanem korábban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Tyűha,tudsz angolul.Én meg nem,de attol még simán elsétálgattam Liveroolba,Bistrolba,meg fél Angliába-is.Hollandul sem beszélek,de attol még Tilburgtol Hágáig több tucat hollandus városban jártam
Ha még ángliában vagy, nyugodtan nézz szét Londonban az East End-en. Asszonyra azért valamit takarjál fel arc tájékon, nehogy megbotozzon egy Sharia-őrjárat!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 951
82 750
113
Nem erről beszélt. Itt konkrétan a fizujáról sírt, amit Liverpoolban is havonta, vagy hetente fog kapni. Persze belemagyarázhatsz baromságokat, védheted a kis krampuszt, de itt spec a fizuról volt szó. "ha nem viselkedik jól az akadémia, akkor nem biztos, hogy kap mindenki fizetést" Szó sincs "hosszú tervezési projek"-ekről. Csak fizuról.

Ennyi, meg egy bambi, plusz a többi a szokásos Orbánfóbiás baromság. Halálba is tapsolhatod magad, de ettől még baromságot írtál, nem először.

Mégse olvastad végig...

Végigolvastam. Hogy egy kollégát idézzek a nyilatkozó kapcsán: "Vegyünk érzékeny búcsút! Kicsit fáj a távozásod, de csak, ha röhögök!"
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 951
82 750
113
Kis hazánkban is hosszan lehetne sorolni a problémás helyeket, borsodiként igen hosszú listát tudnék írni, és sehol srm a migránsok okozzák a problémát. Azért mert nem beszélnek róla, még létezik saját, belső gondunk, nem is kicsi...

Persze, hogy nem ők okozzák, de azért én még emlékszem a Keletire, a II. János Pál térre, a Berlin szálló és környékére, stb. stb.

Maradjunk abban, hogy a legjobbkor volt a legjobb kormányunk. Nem is emlékszem ilyenre a történelem során. Talán még Bethlen Istvánnal volt ekkora mákunk.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 839
65 458
113
Hát,én speciel ont ángliában vagyok.A hétvégét hollandusoknál töltöttem.Jelentem,vannak migrik.De a házak keritése ccsak jelképes,ha van egyáltalán.Félméteres sövény,kb.Hollandok igen szorgalmas bicciklizők,és feleségemmel szombat-vasárnap körbesétáltuk Arnheimet-ahol a hid túl messze volt-rengeteg cangát láttunk.És egy db bicikli lakatot nem láttunk.Bolt elött csak úgy le vannak támasztva-biciglis átalvető rajt a csomagtartón,benne az előző boltban vett dolgokkal.Csak rátéve,simán leemelhető.Persze vannak rossz környékek,de nem az az átlag.Marha sok a mese,amit elhisztek a propagandának.El kéne menni,és megnézzni,mi is a valóság.No-ba már több a rossz környék,de közel sem annyira.Minnél délebre/keletebbre menyünk,annál rosszabb.De ennek nem a propaganda migráncsai az igazi oka,hanem a helyiek.
Azert nincsen kerites mert mar elloptak. ;) Amugy ez a biciklis dolog nekem tok uj, nekem eszembe nem jutna hogy lezarjam ha valahol ott hagyom valami haz elott vagy sorozonel, etteremnel. Mas se nagyon zarogatja errefele ahogy latom, pedig rengeteg a biciklis turista. Sot a ket kocsim is kint all a haz elott, nyitva, kulcs benn, ablak lehuzva egesz nap. Az utcasarkon meg az ajtokat is kitarjak a kocsin a haz elott. Az ocsemnek is ablak lehuzva.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 951
82 750
113
Komoly egy "kutatasok" voltak ezek a CEU-n belul allami finanszirozassal. Azt hittem egy kutatas az valami komolyabb dolog nem ilyen buveszkedes a szamokkal meg Norvegiaval hasonlitgatni. Valami olyan amit Szent-Gyorgyi meg Richter csinalt pl. Hat az ilyen mai himbilimbi magyar kutatokert nem kar szerintem. A hetvenes evek ota nem talaltunk semmi erdemlegeset, azota eltelt 40 ev, ablakon kidobott penzek. Ez nem kutatas, ez csak statisztika.

"Az alapfinanszírozás egy fikció, amire nem szabadna hivatkozni. Az akadémiai törvényben nincs is benne.(...) Egy jogállamban a kormány nem finanszírozhat tudomány vagy bármi más címen az adófizetők pénzéből olyan tevékenységet, amelynek tartalmáért, országos hasznosságáért és a teljesítés ellenőrzéséért nem tartozik felelősséggel."

Na ezt korrigálták most, hogy új tv. van. Egy Akadémikus havi juttatásairól, amit csak azért kapott, mert akadémikus már nem is beszélnék. Itt 700 forintokért mentek ki tízezrek tüntetni, miközben Heller néni félékxtöbbezer havi 600+okat kaptak csak azért, mert az MTA állandó tagjai voltak. Minden más bevételbe már ne is menjünk bele. Abba se, hogy miket írt milliókért.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 221
4 573
113
Persze, hogy nem ők okozzák, de azért én még emlékszem a Keletire, a II. János Pál térre, a Berlin szálló és környékére, stb. stb.

Maradjunk abban, hogy a legjobbkor volt a legjobb kormányunk. Nem is emlékszem ilyenre a történelem során. Talán még Bethlen Istvánnal volt ekkora mákunk.
Szerinted ki rakta őket vonatra, hogy a keletinél legyen a gyűjtőpont? Megijesztettek vele mindenkit, szemmel láthatóan sikeresen...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 221
4 573
113
"Az alapfinanszírozás egy fikció, amire nem szabadna hivatkozni. Az akadémiai törvényben nincs is benne.(...) Egy jogállamban a kormány nem finanszírozhat tudomány vagy bármi más címen az adófizetők pénzéből olyan tevékenységet, amelynek tartalmáért, országos hasznosságáért és a teljesítés ellenőrzéséért nem tartozik felelősséggel."

Na ezt korrigálták most, hogy új tv. van. Egy Akadémikus havi juttatásairól, amit csak azért kapott, mert akadémikus már nem is beszélnék. Itt 700 forintokért mentek ki tízezrek tüntetni, miközben Heller néni félékxtöbbezer havi 600+okat kaptak csak azért, mert az MTA állandó tagjai voltak. Minden más bevételbe már ne is menjünk bele. Abba se, hogy miket írt milliókért.
Palkovics úrral együtt, aki zokszó nélkül felvette a pénzt...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 990
113
Szerinted ki rakta őket vonatra, hogy a keletinél legyen a gyűjtőpont? Megijesztettek vele mindenkit, szemmel láthatóan sikeresen...
Ja, gondolom a franciákat és tsai is még terv szerint rémisztgetik, sajnos ők nem tojtak be úgy mint mi sikeresen, én mondjuk örülök, hogy nem nálunk gyilkolásztak meg kapnak jóformán mindent ingyen (van elég ómigranténk). Részvétem az áldozatoknak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 951
82 750
113
Palkovics úrral együtt, aki zokszó nélkül felvette a pénzt...

Heller néni 1995 óta cirka 150+ millát vett fel. És akkor csak Ági néniről van szó. Én még emlékszem 2006 rendőrterror kapcsán tett kijelentéseire. Mindezt külföldön. 2011ben. Tudod mit? Akkor inkább a Palkovics, és jó, hogy felvette.
De volt itt Pálinkásunk, aki szintén felvette. De ő már nem kormányközeli. MZPs lett. Akkor ezt most vizsgáljuk?
 
Status
Not open for further replies.