1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Miért haltak is meg?

2. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

1 katona meghalt sajnos.

3. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Nem mondtak konkrétumokat, csak, hogy baleset volt az M7-en.

4. antigonosz

2 főt vittek kórházba. Valami most futó Bátor Harcos vagy mifene fantázianevű hadgyakorlatra mentek. Amit láttam képet az egy Rába teherautó volt,de hogy illusztráció-e,passz. Borulást nem írtak, tehát nem defekt. Gondolom nem tartotta be valaki a követési távolságot. Konvojnál ez érdekes.

5. antigonosz

Igen?

6. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Igen sajnos, egy fiatal katona meghalt egynek meg súlyos sérülései vannak. Jelenleg ennyit tudunk.

antigonosz likes this.
  7. megazez

megazez Well-Known Member

Hát erről a témáról nem kell magyarázni nekem sokat, annó Dr.Galbács Z. elmondta, hogy mekkora humbug az egész lúgosítás szépen levezette és elmondta élettani dolgokat, nem biológusnak tanultam szóval csak a kötelező ingyen kreditre mentem de ez az előadásából a lényeg megmaradt. Emlékeim szerint ahhoz, hogy a gyomrod ph-ja 3,5-4 körülire emelkedjen már halálos mennyiségű lúgot kell bevenned, de ha mégis sikerülne ezt megtenned akkor is még bőven a savas tartományból jut tovább az emésztőrendszered többi szakaszára az anyag.

8. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Erről nagyfater jut eszembe, mikor gyerekként mentem vele a hegyre szőlőt metszeni vagy kapálni akkor mindig forró teát hozott. Én csak néztem hogy meghülyült vagy mi, de belegondolva ha meleget iszol a szervezet elkezdi hűteni magát, hogy helyreálljon a normál testhőmérséklet. Nem is nagyon izzadt velem ellentétben.

FilcTroll likes this.
  9. antigonosz

Jah olvastam, ezért remélem megnyúzzák a parancsnokot. Az legnagyobb hiba amit elkövethetett,pont ennek elkerülése a cél már a lovasszekerek kora óta is.

10. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

11. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Szia, akkor átadom neked ezennel, a mai, hajnali ügyeletet. :D

12. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ezt ne az autó motorban, ha kérhetném.

Mi az, hogy szükség van...? Mi szükség van üres stadionokra? A tömegek számára használható sportlétesítmény vagy az iskoláknak valóban kéne. Csak az nem kibaszott stadion, ami az ideje többségében üresen áll, amikor meg van benne meccs, akkor 10k+ stadionban kÉvek óta nem tudunk normális időpontban röpladázni. Totálisan össze tetszik téveszteni azt, hogy élsport és mi kéne az egészségesen élők és sportolni szeretők számára.

Mitől lesz nekem és a tömegeknek jobb, hogy vannak stadionok, amibe a kutya nem jár...? Ellenben úgy szeretném, ha pl. akár az egészséges életmód, akár a tiszta munkába járás kapcsán támogatnák pl. a kerékpározást olyan nagylelkűen, mint a fociban élsportnak csúfolt valamit. Lehet, hogy élsport a megye kettőhöz képest, de világszinten 0.

Mitől megtérülő beruházás? Elhiszem, hogy egyesek szívügye a sport, de nekem személy szerint hol és miben térül meg, ha mondjuk Hosszú Katinka aranyérmet úszik össze? Az államtól életjáradékot kap, a szponzorok őt tömik pénzzel és az új méregdrága létesítményből kiszorít mindenkit, a szerződés meg titkos. Aha.

Lehet, hogy valakinek ez jó, de hogy kurvára nem nekem, az is biztos...

Az érvelése a legszebb. Az világszintű rendezvény alapkövetelménye, hogy lehessen mozogni. Majd, ha egyszer lesz megfelelő infrastruktúra ahhoz, hogy a város üzemeljen és elbírjon egy olimpiát is, akkor mehet. Ameddig ott tartunk, hogy a buszok átlagéletkora 13 év felett van, a légkondi szórványosan megy, a villamos vonalak egy része szétrohad, addig itt kurvára ne akarjon senki olimpiát. Olimpia nélkül is megbénul nyáron is már Bp közlekedése... De persze, akkor épüljön meg a stadion része a történetnek, az hogy közlekedni nem lehet, az le van szarva...

Megint dübörög a zeal féle kormipropi max. fordulatszámon.

fishbed, notaricon and alali77 like this.
  13. zeal

zeal Well-Known Member

Azt irtam, hogy szukseg van sportletesitmenyekre. Nem ertem mi baj ezzel a kijelentessel.
    Minden stadion szinte mindig ures. Ezeket egyszer felepitik a varhato maximalis nezoszamot szem elott tartva, de amugy nem az a dolga, hogy folyton tele legyen. Hulyen is nezne ki ha ott ulnenek a lelaton az emberek, amikor nincs meccs. :)
    Vagy ugy erted, hogy keves nezo van a meccseken? Oke, ez igaz. De ez igaz mas sporokra is. Majd ha nem lesz kinos vegignezni egy bajnoki vergodest a palyan, akkor lesznek tobben is. Igazabol par jo meccs alatt visszahozza az arat.
    Nem jatszhat mindenki a legjobb idoben. Ezert folosleges panaszkodni.
    Az elsport huzza magaval a rekreacios sportokat. Tomegeknel ez igy mukodik. Ha te mashogy ra tudod venni az embereket a mozgasra akkor hajra, ne fogd vissza magad!
    En csak azt mondtam, hogy a videk nem fog lemondani a neki jaro fejlesztesi penzekrol nyomos indok (pl. Olimpia) nelkul. Ettol meg nincs leszarva Pest, de csak azt kapja meg ami neki jar.
    Nem rajongsz a fociert. Ruhelled a fonokot, aki viszont szereti a focit. Ergo nincs olyan opcio, amelyikben te ne szidnad a stadionokat. Ez a tema nem sportrol, testmozgasrol, vagy az egeszseges fiatalokrol szol szamodra, hanem csak a szokasos ellenzeki gyuloletkampany.

Kurfürst and Matróz Kommandó like this.
  14. Cifu

Cifu Well-Known Member

Szóval az élsport miatt zumbáznak vagy kangoo-znak annyian például? A fene, ma is tanultam valamit... :eek:

15. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

Az a probléma, hogy fordítva ülnek a lovon, a focistákat pénzel inspirálják, a tanárokat és (ha már hadtudomány) a katonákat meg hazafisághal lelkesítik.
    Persze hogy kell sportcsarnok, meg világverseny is, csak ne ez legyen a fő csapásirány! (Az árakat meg, a belpolbűnözés elkerülése miatt ne is hozzuk ide!)

16. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Igen!!
    A belpolbűnözést jobb elkerülni.

17. zeal

zeal Well-Known Member

Igen, Cifu, csak mert te nem ismered a zumba es (mi a tokom az a *)kangoo bajnokokat, attol meg mas rajonghat ertuk. :)

Oke, ha nem forgatod ki amit mondtam, akkor azert meg all a kijelentesem, miszerint tobb embert lehet ravenni a sportolasra az elsportal mint anelkul. A zumbazo neptomegekkel nem gyoztel meg ennek az ellenkezojerol.
    En csak depresszios?/problemas? noket es a rajuk vadaszo ferfiakat ismerek akik zumbaznak. Igazabol ezt nem is neveznem sportnak, mert nem az a lenyeg. Persze ha te is zumbazol akkor bocsi, ...ja, es sok sikert! :D

Kurfürst likes this.
  18. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Látom nem sikerült megérteni. Az idő nagy részében az MU stadionban sincs meccs. Csak az teltházas jellemzően és így "kicsit" más mutatókkal operál, mint egy magyar...

Ezt a faszságot kérném számokkal levezetni és nem a levegőbe dumálni.

Mennyi is pl. az új Grupama Aréna? 14 Mrd HUF. De ezt üzemeltetni is kell és magának a csapatnak is van bére. Ebből kérlek úgy ökölszámokkal vezesd már le, hogy átlagos NB1 3000 nézővel hogyan térül meg ,amikor egy belépő átlagosan 2500-4000 HUF helytől és meccstől függően? Ja, és ebben ÁFA is van.

Tudod mit? Legyen akkor 4k HUF a jegy, ÁFA ne legyen, üzemköltség 0.
    14 mrd beruházás mellett 4k HUF jegyből 3,5 milliót kell eladni ahhoz, hogy elérd ez a bevételt. Átlagos 3300 nézővel ez 1060 db meccs. Ez hány futball idény? Hol vannak a kiadások ehhez képest?

A koncert és egyéb hülyeségekkel ne gyere, mert ott a profit nagy része nem az aréna tulajnál csapódik le, neki ez ajándék a megtérülés szempontjából.

Ennyit a foci és beruházásról. Állambácsi nélkül hol lenne az egész...? Milyen alapon basszák el a pénzt erre?

Lásd Cifu kommentjét. A magyar röplabdának semmiféle komoly sikere sincs, a stradröpinek sem még olyan szinten nincs hozzá pálya, hogy az elképesztő. Ellenben közelharc megy a termekért és kihalásos alapon lehet kb. egy újhoz jutni aranyáron.

Az élsportról meg csak annyit, hogy pont az egyik BME-s versenycsapta lenyúlta a teremidőnket emberi sávban, majd aztán baszott megjelenni az edzések úgy 80+ százalékán, de ettől az idő övék és kész. LOL. Az élsport húzza fel a többit ugye? Lófasz. Speciel minket még tönkre is tett. 2 év után úgy döntött a csapat, hogy péntek este 20:30-ra inkább nem kérjük a termet, mert alacsony a létszám. Pedig mi is kifizetnénk a termet korábbi időpontra.

Köszi "élsport".

15+ éve hallom azt a faszságot, hogy a élsport húzza magával, én meg azóta is magamnak intézem, hogy sportolhassak. Jah, persze. Látom. Azóta csak 3 generáció ért el futballban kb. semmit és basztek el egy rakás pénzt. De, ha még elértek volna is, attól nekem mitől jó...? Az, hogy röplabdázzak úgy havi 20k kiadás görgetve. Nekem miért nem fizeti állambácsi? Vagy más csapatnak? Csak mert neki hobbija az ami?

Miért a foci a kiemelt és kap olyan pénzeket, hogy ihaj, amikor kb. teljes ifi és felnőtt korom alatt a magyar futballsport komoly nemzetközi sikereinek száma úgy 1 db volt, de az is véletlen volt a 2016-os EB-n. A világraszóló zakók száma ellenben no.1, mert tudtommal nincs még egy olyan ország a világon, ahol futball és élsport szavakat használják egy mondatban és szerkezetben, majd egy év alatt sikerült két olyan "futball nagyhatalomtól kikapni", mint Andorra és Luxemburg.

Ez az "élsport" kérlek magyarázd már meg, hogy mit húz fel és hogy és mivel indokolható, hogy erre 0 Ft-nál többet költsön az állam?
    (Egy diktatúrában ezek már egy bányában dolgoznának vagy a föld alá lennének temetve.)

Nagyon sokszor kellett hússzor elmszámolnom, hogy ne küldjelek el oda, ahova váló vagy a propagandáddal és "érveiddel" együtt a francba.

fishbed, notaricon, Cifu and 2 others like this.
  19. Cifu

Cifu Well-Known Member

Mondj nekem Kangoo bajnokokat...
    Mondj nekem Jóga bajnokokat...
    Mondj nekem TRX bajnokokat...
    Mondj nekem Kettlebell bajnokokat...
    Sorolni lehet még a példákat, hogy hány és hány teremben vannak csoportos órák, amelyeknek semmiféle versenysport ága nincs.

Ezek például direkt csoportos testedzésről, testmozgásról, sportolásról szólnak. Semmi, de semmi köze a élsporthoz, ehhez képest tömegeket mozgatnak meg...

BTW én például Crossfitelek, a teremben van egy szűkebb réteg, aki oda meg vissza van a versenyzőktől, a terem nagyobb része (engem is beleértve) talán egy-két egykori versenyzőt tudna mondani, akik ki vannak plakátolva. Nem miattuk edzem a testem, hanem saját magam miatt...

Tehát én ne forgassam ki a szavaidat, de te megteszed szemrebbenés nélkül?
    Értem.
    Én kérek elnézést, hogy próbáltam alátámasztott érvet felmutatni arra, hogy marhaságot írtál le... :confused:

20. zeal

zeal Well-Known Member

Vicceltem banyek. Meg a szmajlit kitettem, nehogy felreertsd.
    Miert ne johetnek a koncertekkel? Nem csak a focistaknak epult a stadion. Ezt is bele kell szamolni a bevetelbe.
    Sot, a Groupama arena nem is csak egy alap stadion, hanem van ott tobb terem is amik hozzak penzt. A reklamok es a kozvetitesi dijak is bevetelt jelentenek, foleg ha komolyabb meccsrol van szo. Egy-egy BL szereples akar mrd-os bevetelt is jelenthet.
    Ne vedd sertesnek, de kevesen rajonganak a roplabdaert. Neked is csak az hozhato fel mentsegul, hogy vannak ott ropis csajok is.
    A kolbaszkerites-orszagok egesz komoly kulturat epitettek a foci kore, aztan idonkent megis irgalmatlan zakokba szaladnak bele. Pl.: Nemetorszag vb szereplese.
    A mostani eredmenytelensegunk engem nem zavar annyira. Inkabb amiatt aggodom, hogy a fiatalokat is elrontjak.
    Es ez engem miert is zavarna? Tudod, egyik fulemenbe a masikon ki.
    Vagy en is kuldjelek el ugyanoda a folyamatosan gyulolkodo, arrogans stilusod miatt?

Kurfürst likes this.

Ezen oldal megosztása