Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 090
3 023
113
Blogen
Bocsi de pont emiatt veszi sok butuska ember az iphone-t,mert elhitették velük azt hogy az ár egyenlő az értékkel.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
mi olyan qrva bonyolult ezen?! van az eladó és van a vevő, az egyiknek áruja van a másiknak pénze, a vevő minél kevesebbet akar fizetni, az eladó minél töbet akar kapni a termékéért, a vevő tudja, hogy mennyit ér meg neki max a termék, az eladó tudja, hogy mennyi az a legkevesebb amennyiért neki megéri eladni azt a terméket, ha a két összeg találkozik, azt hívják árnak, és abban az esetben létrejön az üzlet és mindkét fél úgy érzi jó járt. Ha a vevő max 100 forintot lenne hajlandó adni a termékért, az eladó meg legalább 150 forintot kér érte, hogy neki megérje, akkor az üzlet nem jön létre és kész. Ha fogsz sok vevőt és sok eladót, akkor egyik oldalon a sok vevőnek lesz a sok max összege, amit fizetne a termékért, a másik oldalon a sok eladónak asok minimál ára, amennyiért eladná a terméket. Ezekből felrajzolhatsz egy keresleti- és egy kínálati görbét az ár és a mennyiség függvényében. Ahol metszik egymást az lesz az egyensúlyi ár, és ugyanott leolvashatod, hogy hány darab üzlet jön létre. Az, hogy valami mennyit ér, azt a kereslet és kínálat dönti el, pont.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 556
113
Namost ez OFF is lesz, meg nem is.

NEM. Én az értéket a gyufának az előállítására fordított anyag, energia és munkamennyiségből vezettem le. A piaci érték fogalmát nem használtam.

Pont mint a szovjetek, ők is erre alapozták az értékek meghatározását a gazdaságukban és ők is szóról-szóra így érveltek:

Pont azt magyarázom, hogy pont az a probléma, hogy a jelenlegi gazdasági paradigma mindent a piaci értéknek (=árnak) rendel alá.

Csak ez a probléma túlélte őket a rendszerrel együtt, aminek szerintük ez volt a problémája. Namost az ő teóriáiknak összeomlása idézte elő Ukrajnát és minden Ukrajnával kapcsolatos problémát végső soron. :)
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Namost ez OFF is lesz, meg nem is.

<blockquote rel="laudarage">NEM. Én az értéket a gyufának az előállítására fordított anyag, energia és munkamennyiségből vezettem le. A piaci érték fogalmát nem használtam.

Pont mint a szovjetek, ők is erre alapozták az értékek meghatározását a gazdaságukban és ők is szóról-szóra így érveltek:

Pont azt magyarázom, hogy pont az a probléma, hogy a jelenlegi gazdasági paradigma mindent a piaci értéknek (=árnak) rendel alá.

Csak ez a probléma túlélte őket a rendszerrel együtt, aminek szerintük ez volt a problémája. Namost az ő teóriáiknak összeomlása idézte elő Ukrajnát és minden Ukrajnával kapcsolatos problémát végső soron. :)</blockquote>

Most pedig majd az USA és a kapitalizmus megy utánuk a kukába. A kérdés csak az, hogy az emberiség egészével együtt, vagy anélkül.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 699
28 114
113
easter-brigade.jpg

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek! :D
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 535
5 015
113
Csak annyit akarok megjegyezni a pénzügyi hozzászólásokhoz hogy mindenki a csengő pénzre gondol. Pedig ez így nem igaz. Ugyan is maga a hitelkibocsátás a pénzcsinálás eszköze. Hiszen maga a pénz tulajdon képen bankjegy (eleve hitel). A bank bocsátja ki a felhasználó számára. Ezzel mint egy fedezetet teremtve. Addig nincs probléma maga a kibocsátó rendszer a bankrendszer ezt elfogadja. Maga a bankjegy azt szimbolizálja hogy a hitelfelvevő ezzel a papírral fizetheti a költségeit, és tudja is fizetni hiszen aki elfogadja az tovább tudja adni, hiszen a névértékében azt a bank visszavéve elfogadja és így tovább. A probléma nem ez hanem hogy olyan értékpapírokat ( nem bankjegyet és hitelt ) bocsátottak ki maguk a bankok amik eleve nem is volt hitelfedezetük valamikor abban a menyiségben amiben piacra kerültek.És mivel a pénzügyi rendszer mára már csak nem globális lett (nyugat) ezek az eszközök a befektetési alapokon keresztül az egész ismert nyugat pénz ügyeit mérgezte. De még ez sem lett volna baj hiszen amikor ez napvilágra került ezeknek a cégeknek, értékpapírjaiknak, követeléseiknek meg kellettek volna semmisülni, még ha ez fájdalmas is lett volna. Magyarán a kibocsátott (fedezetlen) papírokat nem fogadták el mindenhol a bankokban fedezetként, holott éppen ez a rendszer bocsátotta ki fedezetként és ez okozta a problémát. De ezt egyetlen kormány sem akarta bevállalni, ezért kormányzati pénzek (hitelek, támogatások) bevetésével legalizálni próbálták a hamis pénzeket, fékezve a tisztulási folyamatot, és az egész népességre testálva a költségeit egy korrupt USA és pénzéhes európai bankrendszernek. E mellet a bankrendszer is a saját maguk generálta veszteséget nem lenyelni hanem a lakosságra és az üzleti világra akarta terhelni) Nem is beszélve az USA mértéktelen háborús költségeiről ami szintén a hitelpiacon landolt. Nem is lehetett csak úgy leállítani a háborúkat mert akkor mára ronda világ lenne. De talán és így kapcsolódik ide és a többi hozzászólóhoz hogy nem is merik leállítani de ehhez kell egy újabb ellenfél. Irán Oroszország teljesen mindegy. Egy a lényeg hogy a közvélemény szemében elfogadható legyen. Ukrajna ezért ideális az USA számára. Hogy miért ? (legyetek kreatívak és nézzétek a híreket.)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 315
54 788
113
Nem tudtam hova rakni, szóval ide teszem. Sok olyan érdekes dologgal foglalkozik a cikk (röviden) ami engem is mindig ámulatba ejtett...
http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/a-fizika-9-legnagyobb-megoldatlan-rejtelye/
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 339
10 698
113
http://www.boon.hu/a-durva-hangu-netes-kommentek-eretlen-tarsadalomrol-arulkodnak-kutatjak-az-okokat/2551978

"...A durva hangú netes kommentek éretlen társadalomról árulkodnak – kutatják az okokat

Az internet robbanásszerű terjedése kísérő jelenségeként a blogolás, kommentelés egyre inkább beépül a mindennapi médiahasználatba, a különféle bejegyzések hangvétele pedig sok esetben képet ad a lappangó társadalmi feszültségekről is – állítja a témát kutató Kelen András szociológus, közgazdász.


Az online oldalakon megjelenő hozzászólások a közösségi érintkezés újszerű színterét jelentik, amely a technika jóvoltából gyakran a hagyományos kocsmai beszélgetések pótlására szolgál – mondta az Általános Vállalkozói Főiskola tanszékvezetője az MTI-nek.

“E megnyilvánulások lehetnek termékenyítő jellegűek, a gondolatok cseréje által a résztvevők kreatív képességei erősödhetnek.” Amíg azonban a szakmai jellegű hozzászólások általában a különböző nézőpontok közreadása révén egy-egy feladat megoldására fókuszálva alternatív megoldásokat kínálhatnak fel, bővíthetik az ismereteket, addig a politikához köthető témák körüljárása nyomán az észérvek helyett jellemző módon inkább az érzelmek irányítják ezen interakciókat – tette hozzá.

Ilyenkor az adott témát felvető sajtóorgánum írásának mondanivalója az eredeti gondolattól eltávolodva rövid időn belül önjáróvá válhat. A reagálások “közösség által gondozott tartalomként”, immár mint köztulajdon, önálló életre kelhetnek – magyarázta a szakember. A hozzászóló “civilek” akár újraírhatják az eredeti felvetést, eközben felerősödhet a “kocsma hangja”. A higgadt érvelés elvész, helyette – nem ritkán – a gyalázkodás, a verbális agresszió motiválja az interneten egymással értekező résztvevőket. Mivel pedig az arctalanság megóv a kijelentésekkel járó felelőségtől, az effajta indulatok mindinkább elszabadulhatnak, egyre vaskosabb sértegetésekben merülhetnek ki. Sok esetben már szóba sem kerül az eredeti téma, a szellemi erőfeszítés a minél durvábbra hangszerelt személyeskedésbe megy át. E jelenség tömeges méreteket öltve jelzést ad nem csupán az adott kommentelők, de a társadalom nagy részének mentális állapotáról, a méltánytalanságok, a kibeszéletlen, szőnyeg alá söpört kérdések tömkelegéről, amelyek mind válaszra várnak – hívta fel a figyelmet a szociológus.

Az internetes kommenteléseknél gyakorta nyomon követhető verbális agresszió jelensége mögött Mészáros Judit pszichoterapeuta, egyetemi tanár véleménye szerint egyebek mellett a társadalom éretlensége mutatkozik meg. Az MTI-nek kifejtette: néhány vonatkozásban szabadságban, demokratikus viszonyokban élni nehezebb, mint önkényuralomban, amelyben az ember külső okokra hivatkozva mentesítheti magát az egyéni felelőség alól.

“Viharos történelméből adódóan a magyar társadalom a mai napig sem tanulta meg elviselni a szabadság valamennyi következményét.” A nehézségekben sokan a kiszolgáltatottságot élik meg és másokat hibáztatnak kedvezőtlen helyzetükért. A tehetetlenség érzése pedig az emberben elfojtott indulatokat kelthet; amelyek aztán például a névtelenség mögé bújva a netes bejegyzéseknél, hozzászólásoknál a kulturális mázat letörölve, minden gátlás nélkül törhetnek elő.

“Cselekedeteinkért a felelőség vállalása autonóm személyiséget feltételez”, ami a demokratikus értékrend, létforma alapja – magyarázta a pszichológus. “Nálunk viszont más országokkal összehasonlítva” – különféle okok miatt – lassabban alakul ki a polgárosodott társadalom, és talaján a demokrácia, amelyben az egymás ellehetetlenítése helyett az együttműködésen, az egészséges versenyszellemen, a kompromisszumkeresésen van a hangsúly. Az autonóm, felnőtt személyiség elviseli a különbözőségeket, az éretlen gondolkodásból viszont hiányzik az ellentétes álláspontok, tények integrálásának képessége. Amikor a hétköznapok kihívásaiban az ilyen személyiség más véleményekkel szembesül, fenyegetettséget élhet át. Úgy érzi, hogy személyét éri támadás, ami pedig könnyen agressziót válthat ki.

“Az egészséges, bizakodó, az állandó panaszkodástól, agresszív megnyilvánulásoktól kevésbé terhes társadalomhoz az út az autonóm személyiség kialakításán, a demokratikus gondolkodás általánossá válásán át vezet” – összegezte álláspontját Mészáros Judit.

- MTI -
..."
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Bocsi egy OFF-ért, de nem tudtam kihagyni....Angliában szadisták majdnem halálra verték Baza 7 éves házi kándúrt, aki nagyon hasonlít / szegény / Hitler-re...
6841917.jpg

Tulajdonosa világ legkedvesebb házi macskájának tartja.....műtéte 600 fontba került és már nem fogja látni...:(
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
A helikopteresekhez szólnék:

Nem egyszer kerültem közel mentőhelikopterekhez, szűkös körülmények közt,ezért az jutott az eszembe,hogy ilyen esetekben jó lenne ha tudnék segíteni a pilótának. Ezért kellene nekem infó: (Én volnék az aki a földről,szemből hadonászna a pilótának)

<b>Milyen helyet kell keresni a helikopternek?</b> (csúszótalpas)
Tudom, hogy lehetőleg nagy,kemény és sima felület lenne az ideális, a távvezetékektől messzebb.

<b>Hogyan tudom jelezni a pilótának,ha megtaláltam 1 ilyen helyet?</b>

<b>A kézjelek érdekelnének,hogy jelzem a pilótának,hogy tudok segíteni, a jelzések maguk érdekelnének,mit hogyan kell jelezni és a jelzés előtt,közben,utána mire kell figyelni?
</b>

Ha esetleg valakinek ezekről lenen valami irománya, videója azt nagyon szívesen fogadnám!
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
A helikopteresekhez szólnék:

Nem egyszer kerültem közel mentőhelikopterekhez, szűkös körülmények közt,ezért az jutott az eszembe,hogy ilyen esetekben jó lenne ha tudnék segíteni a pilótának. Ezért kellene nekem infó: (Én volnék az aki a földről,szemből hadonászna a pilótának)

<b>Milyen helyet kell keresni a helikopternek?</b> (csúszótalpas)
Tudom, hogy lehetőleg nagy,kemény és sima felület lenne az ideális, a távvezetékektől messzebb.

<b>Hogyan tudom jelezni a pilótának,ha megtaláltam 1 ilyen helyet?</b>

<b>A kézjelek érdekelnének,hogy jelzem a pilótának,hogy tudok segíteni, a jelzések maguk érdekelnének,mit hogyan kell jelezni és a jelzés előtt,közben,utána mire kell figyelni?
</b>

Ha esetleg valakinek ezekről lenen valami irománya, videója azt nagyon szívesen fogadnám!

Megtaláltam, ha valakit érdekelnének a jelzések:

http://www.globalsecurity.org/military/library/policy/army/fm/3-04-513/appb.htm
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Remélem nem lesz túlságosan off-topic, de tudna valaki ajánlani egy jó orosz tankönyvet? 0-ról indulok, nekünk már a németet és az angolt tanítottak.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 699
28 114
113
Remélem nem lesz túlságosan off-topic, de tudna valaki ajánlani egy jó orosz tankönyvet? 0-ról indulok, nekünk már a németet és az angolt tanítottak.
Én ebből tanulok, egész jó: http://www.libri.hu/idegen_nyelvu/konyv/szekely_andras.sag-za-sagom-1-orosz-nyelvkonyv.html
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Mivel ez a legolvasottab topik, ide írom:

Boldog Karácsonyt mindenkinek!
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
joker 17:02

Köszönöm, és én is mindenkinek kívánok áldott és békés karácsonyt!
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Az oldal Szerkesztőinek, Olvasóinak és a Fórumozó Társaknak ezúton kívánok <b>Békés</b>(ebb) és <b>Sikeres Boldog Új Esztendőt</b>, semmi háborút és egy alapvetően dögunalmas biztonságpolitikai környezetet.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Köszönöm!

Neked is, és mindenkinek haditechnikában gazdag-, háborúban szegény, sikeres boldog új évet!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az oldal Szerkesztőinek, Olvasóinak és a Fórumozó Társaknak ezúton kívánok <b>Békés</b>(ebb) és <b>Sikeres Boldog Új Esztendőt</b>, semmi háborút és egy alapvetően dögunalmas biztonságpolitikai környezetet.

A Nagy Tollaskígyó szóljon szavaiddal, úgyhogy ehhez én is csak csatlakozni tudok, nyugodt, békés és Boldog Új Évet mindenkinek
Üdv ML
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Hurrá, újra működik Natalia facebook oldala. Mondjuk nem pont ezt kértem a Mikulástól, de majd jövőre szebben írok. :D
j82pEEPEUp8.jpg

Boldog Új Évet kívánok Neki és a htka közösségének! :)