1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. Lator

Lator Well-Known Member

2. Fennek

Fennek Well-Known Member

Mert a légkört lefújta a napszél, mert nincs mágneses mező ami megvédte volna.

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Nem találtam specifikus topikot neki, hát ide tettem. Sok jó videója van, az információ történeti kurzus előadását azt anno végignéztem. Van légvédelmi vonatkozása is.

megazez, Horizon and Masztiff like this.
  4. jani22

jani22 Well-Known Member

5. alali77

alali77 Well-Known Member

blitzkrieg, migfun and fishbed like this.
  6. molnibalage

7. arbalest

arbalest Well-Known Member

Mondanám, hogy fog összeszorít, pénztárca kinyit, magánisklola...

8. hunter85

hunter85 Well-Known Member

9. Fennek

Fennek Well-Known Member

Skype tanár távolról.
    A tanfolyamok jelentős része már ilyen. Amekkora tanár hiány van simán lehet hogy lassan a sima iskolák is átveszik. Nem kell épület, tanterem, fűtés és egy tanár akár 10 000 gyereket is taníthat. Persze a színvonal szar lesz de az senkit sem érdekel.

10. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Mi ezt nyomjuk. Eddig beválik, befektetés a család jövőjébe. Kevesebb gyerek, jobb tanarak, jobb felszereltség, motiváló hozzáállás. Amúgy kurvára drága, de az államiban a gyerek két év alatt megutálta az iskolába járást, csak nyűglődés volt, fölösleges hajsza és büntető jellegű osztályzás.

Robur likes this.
  11. molnibalage

Magyarországi bérek mellett ezt egynél több gyerek esetén nem látom be hogyan lehet összehozni úgy, hogy ha az ember saját házat is szeretne...

12. arbalest

arbalest Well-Known Member

Rosszat eddig még nem hallottam róluk. Magán suli, magán orvos, csak hát bírd pénzzel... :(

Egyrészt erre gondoltam, másrészt ki tudja, végül hogy lesz a magán iskolák szabályozása alakítva. :(

migfun likes this.
  13. FilcTroll

A pénz az csak pénz. És mert nem járok kokóskurvákkal yachtozni az Adriára, még ki is tudjuk gazdálkodni. :)

notaricon, fishbed and arbalest like this.
  14. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

15. emel

emel Well-Known Member

Nemcsak a színvonal lesz kaki, hanem a gyerek azt se fogja tudni mi az hogy közösségben élni, igazodni másokhoz, együttműködni másokkal, örülni közös sikereknek, segíteni másoknak, stb., tehát totális társadalom-rombolást jelent ...

fishbed, fip7, zeal and 3 others like this.
  16. Robur

Robur Well-Known Member

Említettem korábban. Az oktatásra költött pénzt az embereknél hagyni. Innentől fogva a szülőknek nagyobb beleszólásuk lesz az iskolában történésekre, az oda nem való tanár/diák hamarabb el lenne tüntetve, stb.. Nem a központnak kell megfelelni, hanem az embereknek, stb.. Kialakulna ez, csak a gondolkodásmódot kell egy kicsit átalakítani.

17. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Pénzzel nem lehet megoldani kulturális és hozzáállásbeli problémákat. Sajnos. Az oktatási rendszerrel alapvetően nincs probléma, bevált sémák alkalmaz, csak az emberek lettek hulladékok közben.

18. FilcTroll

Az sajnos vitathatatlan, hogy romlott az emberanyag, de az iskola hagyományos sémái is elavultak már. Az információ már mindenkinek hozzáférhető, így a felhasználást, az összefüggések feltárását, az analitikus gondolkodást kellene tanítani sokkal jobban. És persze filozófiát gazdagon. :)

fishbed, fip7, notaricon and 2 others like this.
  19. migfun

migfun Well-Known Member

Nrm tudom. Az ötödikes törikönyvben O. V. Churchillel, Hitlerrel és Sztálinnal van egy sorban. Bármilyen kontextusban legyen, akkor sem érzem a létjogosultságát. Majd megnézem, miben azonos súlyú, még csak a gyerektől hallottam...

fishbed and FilcTroll like this.
  20. Fennek

Fennek Well-Known Member

Most is csak ülnek egymás mellett és pörgetik az okostelót. Nem foglalkoznak már egymással.

Ezen oldal megosztása