Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 120
33 403
113
Azért megnézem, hogy ma , hozzá nem értő emberekkel (rokon/barát), hogy építesz föl egy házat....
Kötelező az E-napló, a műszaki vezető stb... Nem poénból ;)


Meg ugye amikor ez a kalákás dolog volt jellemző nem nagyon volt derékszög a derékszög meg egyenes az egyenes.... ugye "gyere Pistám igyunk még egy fröccsöt..."
Mondjuk most meg a kóklerek miatt, de ne istenítsük már annyira a múltat. A jó szakember, mert van ilyen csak kevés-DRÁGA!
Ez van.
Hat aki hagyja a rokonsagnak hogy ne hasznalja a vinklit.../nezd meg a 30 eves ketszintes hazakat derekszoket talalsz benne mindenhol./a 80 as evekbe epult hazak a kadarkockak utan nagyon jo minosegu hazak am /blokk tegla./ alatalaba betoncserep... Hogy ne lenne vizszint meg fuggo... Meg a cigo soron se nagyon tudnal nekem abba az idobe epult hazat mutatni ami el lett cseszve.../mert ami el lett cseszve az be se lett fejezve.../ember is lenne ma is csak ez a dolog vica versa... Vissza kell menni segiteni vagy mar a sajat melo megkezdese elott segiteni a rokonnak komanak../azelott se pusziert mentek hanem mert tudtak hogy ameik rokonnak komanak segit az vissza fogja segiteni./ha egy csaladba meg nincs bizalom annak csaladihaz se valo mert a gyerekei se lesznek kulonbek./
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon and zeal

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 120
33 403
113
Nugodtan bele mehetunk csak a vege az lessz hogy a 80 s evekbe jobb volt az elet mint ma /a cocializmusba...bezony.../mert akkor megthette az ember hogy sajat haza legyen potomert.... Ma 50 evnyi hitelre...tehat 50 ev mulva sajat./es meg kessz sincs annyi ido alatt.. Csak hamarabb valtozatosabban be lehet rendezni :D./megerte valtani hisz a berendezes valtozatossaga tobbet er mint egy haz tulajdonlasa.../
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 316
54 797
113
Szittya

Ami építési engedély vagy egyszerűsített bejelentés köteles az E-naplós. Pont.
A többiben szintén nincs igazad, de már most látom, hogy nem tudlak meggyőzni az ellenkezőjéről, szóval elengedem ezt a témát a magam részéről.
De azt bátran ki merem jelenteni, hogy egy, a mai szabályoknak valóban megfelelő ingatlan fényévekkel jobb minőségű, mint egy 30 vagy 60 évvel ezelőtt épült.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 120
33 403
113
Szittya

Ami építési engedély vagy egyszerűsített bejelentés köteles az E-naplós. Pont.
A többiben szintén nincs igazad, de már most látom, hogy nem tudlak meggyőzni az ellenkezőjéről, szóval elengedem ezt a témát a magam részéről.
De azt bátran ki merem jelenteni, hogy egy, a mai szabályoknak valóban megfelelő ingatlan fényévekkel jobb minőségű, mint egy 30 vagy 60 évvel ezelőtt épült.
Hat az biztos mert az 30-60 eves epulet ma mar. :) ha azok a hazak ma epulnenek hoszigetelesi tenyezot leszamitva semmivel nem lennenek rosszabbak a mainal.../de akkor a futes igen olcso volt tehat a szigeteles lett volna a dragabb valasztas akkor./penzkidobas./ statikailag viszont joval erosebbepuletek epultek mar 30 eve is mint manapsag.../ha olyan alapot akarnal mint akkor ma dragabb lenne mint ma egy uj haz csak a sguterin../mindenbol ki van sporolva az anyag...hoszigetelesnel is papirteglakat hasznalnak ma mar...a regi blokkok se voltak tul vastag faluak de a maiakhoz kepest.../ az itongnak meg nincs szinte semmi sulytarto kepessege../amellett hogy kiskanallal bejutok...a konnyuszerkezeteseknel meg egyszerubba. Falon at bejutni mint a biztonsagi ajton szarakodni.../doboz az nem haz./
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Hat aki hagyja a rokonsagnak hogy ne hasznalja a vinklit.../nezd meg a 30 eves ketszintes hazakat derekszoket talalsz benne mindenhol./a 80 as evekbe epult hazak a kadarkockak utan nagyon jo minosegu hazak am /blokk tegla./ alatalaba betoncserep... Hogy ne lenne vizszint meg fuggo... Meg a cigo soron se nagyon tudnal nekem abba az idobe epult hazat mutatni ami el lett cseszve.../mert ami el lett cseszve az be se lett fejezve.../ember is lenne ma is csak ez a dolog vica versa... Vissza kell menni segiteni vagy mar a sajat melo megkezdese elott segiteni a rokonnak komanak../azelott se pusziert mentek hanem mert tudtak hogy ameik rokonnak komanak segit az vissza fogja segiteni./ha egy csaladba meg nincs bizalom annak csaladihaz se valo mert a gyerekei se lesznek kulonbek.


Jellemzően abból az időből ha cserépfedés az nem beton, hanem kerámia, meg a legnagyobb divat az azbesztpala volt. A 80 as években már azért jellemzően szakemberrel készültek ezek a többgenerációs házak, akkor már elérhetők voltak a viszonylag modern építőanyagok.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ha jó szaki csinál valamit, akkor az állad leesik. Tényleg jó és te magadtól hasonlót sem tudsz. A gond, hogy ha belenyúl az ember akkor kétszer kell megcsináltatni. :(
Ha építtet az ember az a lényeg, hogy fölöttük kell állni, hogy mit akarnak kispórolni. Esetleg egy megbízott műszaki ellenőr nagyon megéri...de nem olyan amit a cég hoz, hanem akit te.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 120
33 403
113
Koze nincs a mostani anyagfelhasznalasnak a regebbiekhez... Minden ki van sporolva... /30 eve inkabb legyen benne tobb volt a szemlelet./
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 120
33 403
113
Ha jó szaki csinál valamit, akkor az állad leesik. Tényleg jó és te magadtól hasonlót sem tudsz. A gond, hogy ha belenyúl az ember akkor kétszer kell megcsináltatni. :(
Ha építtet az ember az a lényeg, hogy fölöttük kell állni, hogy mit akarnak kispórolni. Esetleg egy megbízott műszaki ellenőr nagyon megéri...de nem olyan amit a cég hoz, hanem akit te.
Epito iparba dolgozgatok../mert jo a penz benne es az a vegzetsegem amugy ha nem lenne jo a love nem tennem inkabb a sajatomat epitenem.../ahogy most is teszem./havi 10-12nap nekem belefer maszekba./ugyhogy en nem kulso szemlelo vagyok vagy megrendelo nekem fizetnek hogy epitsek felujitsak renovaljak restauraljak./amikor sok komment jon hirtelen tollem eltero iranyokba akkor altalaba "epitkezem" masnak penzert./es egyszerre kuldom el mar itthon./
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 316
54 797
113
Szittya

Nem csak hőszigetelésben. Hidd el nekem, az épület szerkezete is jobb ma. Semmi nincs kispórolva!
A legutóbb épített 100+ nm-es családi házba, közel 5 tonna acél került bele. A felhasznált beton minősége is sokkal jobb, mint régen, és hát minden valamire való épület vasbeton vázas.
Régen a fő fal téglasora tartotta az épületet, amiket én építek ott meg vasbeton gerendák és pillérek :D
Én 30-60 éves házaknál sosem láttam ilyet. A legtöbbnek normális alapja sincs. Se a vasszerelés se a beton minősége meg sem közelíti a mait.
Én így látom. ;)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 120
33 403
113
Szittya

Nem csak hőszigetelésben. Hidd el nekem, az épület szerkezete is jobb ma. Semmi nincs kispórolva!
A legutóbb épített 100+ nm-es családi házba, közel 5 tonna acél került bele. A felhasznált beton minősége is sokkal jobb, mint régen, és hát minden valamire való épület vasbeton vázas.
Régen a fő fal téglasora tartotta az épületet, amiket én építek ott meg vasbeton gerendák és pillérek :D
Én 30-60 éves házaknál sosem láttam ilyet. A legtöbbnek normális alapja sincs. Se a vasszerelés se a beton minősége meg sem közelíti a mait.
Én így látom. ;)
Persze tetszik nekem is a mediterran kozelkeleti stilusu vasbeton vaz kitolto falazassal... Egybe mozog az epulet meg minden.., de vannak hatranyai is a mi eghajlati ovezetunkbe... /akkor inkabb szazszor egy fahvaerk tolgy gerendazattal.../

Nemtudom te hol laksz de erre felenk nemigen sporoltak a vasalassal... /5t nem is olyan sok egy betonvazas epuletnel.../ csak az aljaz fodem zabal.../ hol van meg az alap../ 60 eves hazat nem szabad a maihoz viszonyitani az mar kapott 60 evet az elettol... Jo hogy az uj szebb.../egy 20 eves lany is szebb mint egy 80 eves no ebbe szerintem nincs vita koztunk... Es nem a frizuraja vagy a ruhaja miatt.../

Hidd el hogy gyari szinten ki van sporolva mindenbol minden.../afestektol a cementig.../ a gerendatol a lecigminden gyenge minoseg... Aki nem hiszi nezze meg a kajajabol mi mindent sporoltak ki... Gondolod az epitoipari termekeknel nem sporolna /nem maximalizaljak a beveteleket es minimalizaljak a koltsegeket.../
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 120
33 403
113
A teglakba sporolnak /alig van anyag ki van centizve minden minimumra vive hogy nagyobb legyen a legkamra.../ a festekek hatalmas minosegromlason estek at... A faanyag olyan szar hogy megnyitod a bekotegelt tetolecet es homlokon csap szinte.../meg fent sincs de mar vetemszik../ gerendak a tetobe epitve szaradnak ki /mozognak.../ a betonnal a mixer jol kever ez teny jo hig cuccot nyomat cserebe... Ami szep szurke csak nem epp a minosegi cementtol.../ a beton erosseget meg amugy is az avh meret adja meg mekkora komerettel kered es az a zuzaleknak mi az anyaga.../na regen ott is minosegibb zuzalekot kaptal mint ma../
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 120
33 403
113
Mi a bré az az e napló?
Magam sem hívnók vállalkozót max az elektromossághoz,mondjuk renováláshoz nem kell napló,vagy tévedek?
Epitkezeshez is akkor fontos a vallalkozoval dolgoztatsz... Ha magadnak csinalod rpteszem azt tesoddal sogoroddal...egy ggarazst vagy nyaralot /3 an csaladihazat nehezen./ a kutya nem ker e naplot nem is kotelezhet ra.../nincs penzmozgas.../
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 120
33 403
113
A regi kadarkockaknal meg annyi a titok hogy kb 1 m el 80 cm el lejjebb kell vinni a tetot amerikai stilusba.../csinald meg programmal/ qva szep ki haziko lessz belolle egybol.../egyedul a tetoforma nem szep mai szemmel divatiranyzatnak.../egyebkent nem veletlen lett meredek dolesu tetokkel tervezve tehat szerkezetileg visszalepes az egesz de esztetikailag a mai szemnek es sporolas szempontjabol sokat ad./ tehat aki kadarkockaba lakik anak a kovetkezo /esedekes tetofelujitaskor./ jelencse le a jegyzonek a valtozast es alacsonyabb tetot rakadson az ingatlanra... Ha az esztetika es a sporolas fontos.../ ha tartosan teherviselo tetot akar /+20 ev elettartam./ az hagyja meg az eredeti acsolat for!ajat./de ez nem csak tetore igaz a mai hazak kompromisszummal epultek az elettartam rovasara./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 120
33 403
113
Az altalad emlitett betonvazas hazak nem fognak allni 100 ev mulva. Mig a kadarkockabol /lesajnalt./ siman lessznek 100 evesek... Ahogy a vajog vagy vertfal eseteben is igaz /ha idobe csatornaztak vagy nem hagytak elhanyagolva a vizelvezetest.../ami altalaba emberi mulasztas miatt elmaradt./ a vajoghaz siman all tobb mint szaz evig a verfal is./ mig a vasbetonvazasnal a beton szigetel a kulcs... /ami ugye elmarad mert mediterraneumbol es kozelkeletrol atvett stilus.../ a polisztirol csak ho ellen szigetel.../ a zsalus polisztirol meg egyenesen veszelyes.../ elobb utobb be fog rohadni a vas ha tetszik ha nem... Ki van sporolva a beton /hoogy legyen jo a vas beton aranya../ nagy nedszivo kepessegnek es a hig anyagnak koszonhetoen /ami tovabbi prpzusossagot okoz./ a viz elobb utobb bejut tavozni nem tud... Vagy ha nincs szigetelve akkor tud de viszont idoszakosan rohad.../ nem ide valo... /szerintem irom ugy hogy en is akartam hasonlo epitkezesbe vagni./
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
10%-kal drágábbat az ember el tudna viselni, ha patentosan csinálnák meg. De így...?
Gyakorlatilag csak szétbaszták az egészet. A nettó totálkárért még fizetni is kell...? Ez így +100% és ötször több idő meg gyomorfekély? A gatyát is le kéne perelni ezekről a "szakikról". Mert az, hogy ott vannak a piacon az kb. olyan, mintha ott sem lennének. Nem kár azért, amit művelnek. Egyértelműen nem végezte el a munkát amire szerződött, a határidőn régen túl van a markát meg tartja..?

MIVAN...?

Amit látok az kb. olyan, hogy ha én megnézek 10 YT videót és gyakorlok 2 hétvégét akkor lassabban, de én is megcsinálnám. Az első pár csempét bizosan elszabnád, de a huszadik már menne. Csak talán ismerném a vízszintes és függőleges forgalmakat és egy lécet talán jó illesztéssel össze tudnék tenni. Csak persze jó drága lenne, mert minden szerszámot egy projekt miatt beszerezni... Bár a kétszer kifizetésnél lehet, hogy nem.

Lassan ott tartunk, hogy tényleg profi szakik tarthatnának pénzért csoportos oktatást.
Ha az új 25-30 millás lakások is ilyen "színvonalon" készülnek, akkor én soha nem akarok új lakást venni.

Csempézéshez nem kellenek drága szerszámok.
Kell egy 10000 forintos fúrógép a ragasztóanyag megkeveréséhez, meg egy szintén 10000 forintos csempevágó a többi eszköz pár ezerből megvan. Nem kell megvedd a professzionális márkákat, mert nem használod napi 8 órában évekig, szóval az olcsó is bírni fogja.
A csempevágót ugyan másra nem fogod használni utána, viszont a többit úgyis egyéb dolgokra is használod, szóval nem veszed meg feleslegesen. Pl. elég sűrűn kell egy fúrógép felrakni a falra valamit.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and arcas

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 854
15 219
113
Csak ugye kell a csempe is aminek a jo minőségben négyzetmétere 8-12000 forint.. Egyéni döntés hogy ekkora értékű anyagot ki gányol maga, és az is tény hogy sok a kókler szaki, de vannak jó mester is aki úgy 4000 körül felrakja neked elso osztályú minőségben. Kell keresni ismerősi körben ajánlás alapján aki jól dolgozik és tartja a határidőt is.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7