1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Alapból a lehetőség mindenki esetében megvan rá, hogy 2/3 letöltése után feltételesen szabadlábra mehet, ha nem zárják ki vagy nem bűnszervezetes/visszaeső az illető, plusz benn is viselkedett. Régi Btk alapján még a végrehajtási rezsim szerint alakult a feltételes (2/3-tól 4/5-ig) de ez megszűnt. Alapból minenkinek jár a 2/3. Az értelme meg annyi hogy valamivel elfele kell motíválni a rabokat a benti bűnözéstől (ugyanis ugrik a feltételes) és van aki tényleg javul, benntartani felesleges, káros.

Amit viszont nem értek (utólag könnyű okosnak lenni) hogy miért nem zárták eleve ki a könnyítést feltételest, de gondolom alaposan átrágták.

Viszont ha most még feltételesen volt akkor jó hír hogy a feltételes szabadláb az ugye feltételes. Ha bűnözöl alatta akkor mész vissza és még kapsz egy kicsit, ráadásul jobban meg is zúznak. Sztojka úrnak most van 4,5 év hátralévő, plusz egy fincsi bűnszervezetben üzletszerű halmazat. Ha ismét elítélik, a feltételes kizárt. Egy ideig ki lesz vonva a forgalomból.

pöcshuszár and zeal like this.
  2. papajoe

papajoe Well-Known Member

Azt tudtam, hogy valamennyit elengednek mindenkinek,azt is,hogy amilyen börtönben van, fegyház,vagy börtön,ahhoz képest, de az 1/3-ad nem kevés.
    Értem persze, hogy motiválni kell a normális életre a rabokat,de a sikkasztók,közlekedésiek,kisebb lopásoknál gondoltam erre,akkor a minden rab így van.

3. boki

boki Well-Known Member

4. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

5. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

6. arcas

arcas Well-Known Member

Rájöttem, hogy sokkal jobb, izgalmasabb a magyar fociválogatott helyett a magyar haderőfejlesztésnek szurkolni... mert itt legalább van eredmény :confused::rolleyes:
    Hajrá HM :D hajrá Zrínyi 2026 :p

fip7, Masztiff, silurusglanis and 3 others like this.
  7. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Amúgy félig viccesen, de a Zrínyi 2026 az melyik Zrínyiről kapta a nevét? Miklós, Miklós vagy esetleg Ilona?

arcas likes this.
  8. megazez

megazez Well-Known Member

Mind a 3-nak nagy neve van szóval lényegtelen.

9. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Az egyikük Munkácsot védte sokáig, nehogy diplomáciai botrány legyen belőle. :)

BiancoGasto likes this.
  10. KoviUbi

KoviUbi Well-Known Member

A magyar válogatott szemét.Néha elhitetik velem, hogy "na most aztán megtaláltak valamit", aztán jönnek az ilyen meccsek...
    A horvátok azt hiszem elég jók még, szóval nagyon nyakatekerten Zrínyi mindenképpen el van, akármelyikről is van szó :)

arcas likes this.
  11. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

Én azt feltételeztem, hogy az író-hadvezérről, de a felvetésed után elbizonytalanodtam.

12. molnibalage

13. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

Mondjuk feltehetjük a kérdést,hogy mi történt a brit akármelyik iparral.

14. molnibalage

Azért Rolls Royce, a BAE és a Bentley még létezik, de nagy hirtelen valahogy tényleg nem ugrik be olyan angol cég, amivel kapcsolatban kerültem volna az iparban. Hogy ez csak szakterület miatt van-e azt nem tudom.

15. molnibalage

ÖÖö. Ez így tényleg működhet?

16. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

plusz ARM (chip-gyártó), Thales, Babcock (ipari kazán), meg a TIMET-nek egész komoly R+D egysége arra. Az tény, hogy az iparukat jól megtépázza a vezetők hülyesége (is)

fip7, BiancoGasto and molnibalage like this.
  17. Fennek

Fennek Well-Known Member

Az ARM nem gyárt, csak tervez és licenszel. Amúgy meg rég megvette a japán Softbank. Szóval annyira angol mint az Aston Martin (ford) vagy a Vauxhall (opel).

fip7, Kurfürst and zeal like this.
  18. boki

boki Well-Known Member

19. Irsai Olivér

Irsai Olivér New Member

A Thales az pont francia.

szerk: ja látom, hogy a brit K+f leányt említed

20. boki

boki Well-Known Member

Ezen oldal megosztása