Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Ismeretlen gépek csapást mértek éjszaka a törökpárt iszlamista csoportok benzinszállító tartálykocsiaira Aleppo tartomány északi részén-Al-Bab és Jalabrus körzetében , közel a török határhoz.

Az iszlámista nyivákolásának fordítása:..."három új import benzinszállító, 3 új Toyota pickup, Mercedesz G osztály..szintén 3 darab..."


Ha nem látszódik-go to vk.com
Most örül vagy sajnálkozik?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Nem megnevezett helyen, nem megnevezett időben, valahol Magyarországon, nem megnevezett kiskereskedelmi élelmiszerlánc a helyszín.

Közelben építkezés, TELE jól szituált ukránokkal. NEM kárpátaljai magyarokkal, egy büdös szót magyarul nem beszélő ukránokkal.
Betódul kb. 10+ belőlük a boltba, élelmiszer kevés, alkohol annál több mindegyiknek a kezében(kosarat basznak használni). Állok kb. köztük a sorban békésen, majd azt hallom hogy khhrrrhhhkkkmmm PFFEEEEJJJJ. Nem akartam elhinni! Megfordulok, nézem TÉNYLEG mögém köpött kb. 30 cm-el egy kiváló derék ukrán 23-25 körüli fiatalember, rá a fehér járólapra a bolt kellős közepén!
Elszakadt a cérna. Elkezdtem vele ordibálni, csak vigyorgott a nyomorult - sokat nem hiszem hogy értett az angol szövegből hogy ezt nálunk nagyon nem így szokás, micsoda igénytelen szar embernek kell ehhez lenni, nem hiszem el hogy ideköpött egy bolt közepére etc - a kis pajtásai is csak gunyorosan vihogtak, összekacsintva vele.

A lényeg az lett a végén, hogy jött a bolt biztonsági őre, kérdezte mi van, elmondtam, jött még pár ott dolgozó nő, mind kiakadt. Megkértek hogy mondjam el neki/k, ha még egyszer ilyen lesz, ki lesznek tiltva a boltból.

Mivel egy 1 vs 11 ökölharcba nem akartam belemenni, azért nyomatékosítva a helyzetet, mutattam már nekik gyorsan egy szolgálati igazolványt is, azonnal fehéredés, meg sorry - sorry, vihogó tömeg elfele nézelődik-re változott a szituáció. El lett nekik magyarázva, hogy zárt láncú kamera rendszer van bent, ez így nem szokás nálunk, meg kurva gyorsan lehet menni a forintos fizetés helyett Mo-ról építkezésről vissza a keleti frontra az orosz rakéta sorozatvetők elé.

A slusz poén az volt, mikor jött egy ott dolgozó hölgy, hogy nem-e tudjuk megoldani, hogy feltakarítsa a nyomorult.
Megoldottuk, bár próbált úgy csinálni mint ha nem értené hogy miről van szó és elsomfordálni, visszarángattam, és a kezébe lett adva a felmosó. Kb. a saját kis társain kívül 20 ember nézte végig.

Szerintem többet nem fog köpködni!

Sry, ezt gondoltam kiírom magamból, mert a tököm kivan már az ilyen lényekkel.

NE hagyjuk már ezt!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Ismeretlen gépek csapást mértek éjszaka a törökpárt iszlamista csoportok benzinszállító tartálykocsiaira Aleppo tartomány északi részén-Al-Bab és Jalabrus körzetében , közel a török határhoz.

Az iszlámista nyivákolásának fordítása:..."három új import benzinszállító, 3 új Toyota pickup, Mercedesz G osztály..szintén 3 darab..."


Ha nem látszódik-go to vk.com

@aamen
"tegnap a török megszállt területen jarablus mellett valaki megbombázott valamiféle üzemanyagszállító (vagy finomító) létesítményt vagy ezek körül valamit:"

Usákok voltak.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Nem megnevezett helyen, nem megnevezett időben, valahol Magyarországon, nem megnevezett kiskereskedelmi élelmiszerlánc a helyszín.

Közelben építkezés, TELE jól szituált ukránokkal. NEM kárpátaljai magyarokkal, egy büdös szót magyarul nem beszélő ukránokkal.
Betódul kb. 10+ belőlük a boltba, élelmiszer kevés, alkohol annál több mindegyiknek a kezében(kosarat basznak használni). Állok kb. köztük a sorban békésen, majd azt hallom hogy khhrrrhhhkkkmmm PFFEEEEJJJJ. Nem akartam elhinni! Megfordulok, nézem TÉNYLEG mögém köpött kb. 30 cm-el egy kiváló derék ukrán 23-25 körüli fiatalember, rá a fehér járólapra a bolt kellős közepén!
Elszakadt a cérna. Elkezdtem vele ordibálni, csak vigyorgott a nyomorult - sokat nem hiszem hogy értett az angol szövegből hogy ezt nálunk nagyon nem így szokás, micsoda igénytelen szar embernek kell ehhez lenni, nem hiszem el hogy ideköpött egy bolt közepére etc - a kis pajtásai is csak gunyorosan vihogtak, összekacsintva vele.

A lényeg az lett a végén, hogy jött a bolt biztonsági őre, kérdezte mi van, elmondtam, jött még pár ott dolgozó nő, mind kiakadt. Megkértek hogy mondjam el neki/k, ha még egyszer ilyen lesz, ki lesznek tiltva a boltból.

Mivel egy 1 vs 11 ökölharcba nem akartam belemenni, azért nyomatékosítva a helyzetet, mutattam már nekik gyorsan egy szolgálati igazolványt is, azonnal fehéredés, meg sorry - sorry, vihogó tömeg elfele nézelődik-re változott a szituáció. El lett nekik magyarázva, hogy zárt láncú kamera rendszer van bent, ez így nem szokás nálunk, meg kurva gyorsan lehet menni a forintos fizetés helyett Mo-ról építkezésről vissza a keleti frontra az orosz rakéta sorozatvetők elé.

A slusz poén az volt, mikor jött egy ott dolgozó hölgy, hogy nem-e tudjuk megoldani, hogy feltakarítsa a nyomorult.
Megoldottuk, bár próbált úgy csinálni mint ha nem értené hogy miről van szó és elsomfordálni, visszarángattam, és a kezébe lett adva a felmosó. Kb. a saját kis társain kívül 20 ember nézte végig.

Szerintem többet nem fog köpködni!

Sry, ezt gondoltam kiírom magamból, mert a tököm kivan már az ilyen lényekkel.

NE hagyjuk már ezt!

Ez se rossz!

https://888.hu/bulvar/a-modern-csalad-harom-apuka-es-het-gyermek-4216453/
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
...NE hagyjuk már ezt!

Ahhoz, hogy ne hagyjuk, sok mindenen kellene változtatni. Most jobban megéri őket dolgoztatni, mert a normális fizetésre rakódó munkáltatói terheket egy cég sem akarja/tudja megfizetni a versenyképessége fenntartása érdekében. Ergo behozza a lehető legkevesebbért dolgozó ukránokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Ahhoz, hogy ne hagyjuk, sok mindenen kellene változtatni. Most jobban megéri őket dolgoztatni, mert a normális fizetésre rakódó munkáltatói terheket egy cég sem akarja/tudja megfizetni a versenyképessége fenntartása érdekében. Ergo behozza a lehető legkevesebbért dolgozó ukránokat.
Ezzel semmi bajom nincs, hogy behoznak akár ukránokat is! Azokkal az ukránokkal/pírézekkel/akárkivel sincs semmi bajom, akik itt vannak, dolgoznak tisztességesen, ÉS nem turháznak egy bolt kellős közepére - tudnak viselkedni - de azért már mindennek van határa!
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nem megnevezett helyen, nem megnevezett időben, valahol Magyarországon, nem megnevezett kiskereskedelmi élelmiszerlánc a helyszín.

Közelben építkezés, TELE jól szituált ukránokkal. NEM kárpátaljai magyarokkal, egy büdös szót magyarul nem beszélő ukránokkal.
Betódul kb. 10+ belőlük a boltba, élelmiszer kevés, alkohol annál több mindegyiknek a kezében(kosarat basznak használni). Állok kb. köztük a sorban békésen, majd azt hallom hogy khhrrrhhhkkkmmm PFFEEEEJJJJ. Nem akartam elhinni! Megfordulok, nézem TÉNYLEG mögém köpött kb. 30 cm-el egy kiváló derék ukrán 23-25 körüli fiatalember, rá a fehér járólapra a bolt kellős közepén!
Elszakadt a cérna. Elkezdtem vele ordibálni, csak vigyorgott a nyomorult - sokat nem hiszem hogy értett az angol szövegből hogy ezt nálunk nagyon nem így szokás, micsoda igénytelen szar embernek kell ehhez lenni, nem hiszem el hogy ideköpött egy bolt közepére etc - a kis pajtásai is csak gunyorosan vihogtak, összekacsintva vele.

A lényeg az lett a végén, hogy jött a bolt biztonsági őre, kérdezte mi van, elmondtam, jött még pár ott dolgozó nő, mind kiakadt. Megkértek hogy mondjam el neki/k, ha még egyszer ilyen lesz, ki lesznek tiltva a boltból.

Mivel egy 1 vs 11 ökölharcba nem akartam belemenni, azért nyomatékosítva a helyzetet, mutattam már nekik gyorsan egy szolgálati igazolványt is, azonnal fehéredés, meg sorry - sorry, vihogó tömeg elfele nézelődik-re változott a szituáció. El lett nekik magyarázva, hogy zárt láncú kamera rendszer van bent, ez így nem szokás nálunk, meg kurva gyorsan lehet menni a forintos fizetés helyett Mo-ról építkezésről vissza a keleti frontra az orosz rakéta sorozatvetők elé.

A slusz poén az volt, mikor jött egy ott dolgozó hölgy, hogy nem-e tudjuk megoldani, hogy feltakarítsa a nyomorult.
Megoldottuk, bár próbált úgy csinálni mint ha nem értené hogy miről van szó és elsomfordálni, visszarángattam, és a kezébe lett adva a felmosó. Kb. a saját kis társain kívül 20 ember nézte végig.

Szerintem többet nem fog köpködni!

Sry, ezt gondoltam kiírom magamból, mert a tököm kivan már az ilyen lényekkel.

NE hagyjuk már ezt!
Nagyon jól csináltad, köszönöm mindenki nevében, DE ... mint tudjuk, nem lehet mindenki (ukrán, román és szerb stb.) mellé rendőrt/Zsoltit állítani!! Ezt egyféleképpen lehetne megoldani: ha "családbarát" kormányunk nem engedne be tömegesen ilyeneket az országba, nem lehetne havi 300-350 órát kötelezően robotoltatni bagóért a magyar munkavállalót, és a multik, meg utánuk minden cég kénytelen lenne emelni a béreket, a magyar munkavállalók zöme meg itthon maradna. Amíg ez nem így lesz, addig tetszik-nem tetszik - ez van, ez lesz, és el kell tűrni. Ha én ott lettem volna, nálam nem lett volna hatósági igazolvány (és kevés embernél lett volna!), ergo köpéssel együtt maradt volna minden úgy, max égett volna a pofám mert kiröhög az ukrán és az agyvérzés kerülgetett volna ...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Nem megnevezett helyen, nem megnevezett időben, valahol Magyarországon, nem megnevezett kiskereskedelmi élelmiszerlánc a helyszín.

Közelben építkezés, TELE jól szituált ukránokkal. NEM kárpátaljai magyarokkal, egy büdös szót magyarul nem beszélő ukránokkal.
Betódul kb. 10+ belőlük a boltba, élelmiszer kevés, alkohol annál több mindegyiknek a kezében(kosarat basznak használni). Állok kb. köztük a sorban békésen, majd azt hallom hogy khhrrrhhhkkkmmm PFFEEEEJJJJ. Nem akartam elhinni! Megfordulok, nézem TÉNYLEG mögém köpött kb. 30 cm-el egy kiváló derék ukrán 23-25 körüli fiatalember, rá a fehér járólapra a bolt kellős közepén!
Elszakadt a cérna. Elkezdtem vele ordibálni, csak vigyorgott a nyomorult - sokat nem hiszem hogy értett az angol szövegből hogy ezt nálunk nagyon nem így szokás, micsoda igénytelen szar embernek kell ehhez lenni, nem hiszem el hogy ideköpött egy bolt közepére etc - a kis pajtásai is csak gunyorosan vihogtak, összekacsintva vele.

A lényeg az lett a végén, hogy jött a bolt biztonsági őre, kérdezte mi van, elmondtam, jött még pár ott dolgozó nő, mind kiakadt. Megkértek hogy mondjam el neki/k, ha még egyszer ilyen lesz, ki lesznek tiltva a boltból.

Mivel egy 1 vs 11 ökölharcba nem akartam belemenni, azért nyomatékosítva a helyzetet, mutattam már nekik gyorsan egy szolgálati igazolványt is, azonnal fehéredés, meg sorry - sorry, vihogó tömeg elfele nézelődik-re változott a szituáció. El lett nekik magyarázva, hogy zárt láncú kamera rendszer van bent, ez így nem szokás nálunk, meg kurva gyorsan lehet menni a forintos fizetés helyett Mo-ról építkezésről vissza a keleti frontra az orosz rakéta sorozatvetők elé.

A slusz poén az volt, mikor jött egy ott dolgozó hölgy, hogy nem-e tudjuk megoldani, hogy feltakarítsa a nyomorult.
Megoldottuk, bár próbált úgy csinálni mint ha nem értené hogy miről van szó és elsomfordálni, visszarángattam, és a kezébe lett adva a felmosó. Kb. a saját kis társain kívül 20 ember nézte végig.

Szerintem többet nem fog köpködni!

Sry, ezt gondoltam kiírom magamból, mert a tököm kivan már az ilyen lényekkel.

NE hagyjuk már ezt!

Sajnos a nyugat-ukránok általában ilyen primitív viselkedésüek.(Tisztelet a kivételnek) :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Nagyon jól csináltad, köszönöm mindenki nevében, DE ... mint tudjuk, nem lehet mindenki (ukrán, román és szerb stb.) mellé rendőrt/Zsoltit állítani!! Ezt egyféleképpen lehetne megoldani: ha "családbarát" kormányunk nem engedne be tömegesen ilyeneket az országba, nem lehetne havi 300-350 órát kötelezően robotoltatni bagóért a magyar munkavállalót, és a multik, meg utánuk minden cég kénytelen lenne emelni a béreket, a magyar munkavállalók zöme meg itthon maradna. Amíg ez nem így lesz, addig tetszik-nem tetszik - ez van, ez lesz, és el kell tűrni. Ha én ott lettem volna, nálam nem lett volna hatósági igazolvány (és kevés embernél lett volna!), ergo köpéssel együtt maradt volna minden úgy, max égett volna a pofám mert kiröhög az ukrán és az agyvérzés kerülgetett volna ...
Ez sajnos nekem is egyértelmű, ez tény amit írsz elejétől a végéig :( .
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Sajnos a nyugat-ukránok általában ilyen primitív viselkedésüek.(Tisztelet a kivételnek) :)
Nem ez volt a lényeg, biztos vagyok benne hogy van olyan ukrán-ukrán állampolgár is hazánkban, aki tisztességesen nyomja reggeltől estig az építkezéseken úgy ahogy ÉN pl. nem szeretném, aztán húz haza pihenni, és spórolgatja a kis pénzét.

Ezek pont nem olyanok voltak...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Nem ez volt a lényeg, biztos vagyok benne hogy van olyan ukrán-ukrán állampolgár is hazánkban, aki tisztességesen nyomja reggeltől estig az építkezéseken úgy ahogy ÉN pl. nem szeretném, aztán húz haza pihenni, és spórolgatja a kis pénzét.

Ezek pont nem olyanok voltak...

Nekem sok tapasztalatom van az ukránokkal. A fiatalabbak 20-30 nem tudnak viselkedni-ukránul beszélnek.(Természetesen vannak kivételek) Viszont 35+ már képzettek és oroszul beszélnek azokkal pozitív.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Nekem sok tapasztalatom van az ukránokkal. A fiatalabbak 20-30 nem tudnak viselkedni-ukránul beszélnek.(Természetesen vannak kivételek) Viszont 35+ már képzettek és oroszul beszélnek azokkal pozitív.
Én meg még azt sem tudom biztosan hogy mikor beszél valaki oroszul - ukránul, de tényleg nem a nemzetiségük volt a lényeg.

Mivel zömében nálunk kis hazánkban ukránok vannak vendégmunkásként nem oroszok, ezért írtam ukránt, biztosra nem tudom.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Én meg még azt sem tudom biztosan hogy mikor beszél valaki oroszul - ukránul, de tényleg nem a nemzetiségük volt a lényeg.

Mivel zömében nálunk kis hazánkban ukránok vannak vendégmunkásként nem oroszok, ezért írtam ukránt, biztosra nem tudom.
Én is ukránokról beszéltem. (nem oroszokról)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Nem megnevezett helyen, nem megnevezett időben, valahol Magyarországon, nem megnevezett kiskereskedelmi élelmiszerlánc a helyszín.

Közelben építkezés, TELE jól szituált ukránokkal. NEM kárpátaljai magyarokkal, egy büdös szót magyarul nem beszélő ukránokkal.
Betódul kb. 10+ belőlük a boltba, élelmiszer kevés, alkohol annál több mindegyiknek a kezében(kosarat basznak használni). Állok kb. köztük a sorban békésen, majd azt hallom hogy khhrrrhhhkkkmmm PFFEEEEJJJJ. Nem akartam elhinni! Megfordulok, nézem TÉNYLEG mögém köpött kb. 30 cm-el egy kiváló derék ukrán 23-25 körüli fiatalember, rá a fehér járólapra a bolt kellős közepén!
Elszakadt a cérna. Elkezdtem vele ordibálni, csak vigyorgott a nyomorult - sokat nem hiszem hogy értett az angol szövegből hogy ezt nálunk nagyon nem így szokás, micsoda igénytelen szar embernek kell ehhez lenni, nem hiszem el hogy ideköpött egy bolt közepére etc - a kis pajtásai is csak gunyorosan vihogtak, összekacsintva vele.

A lényeg az lett a végén, hogy jött a bolt biztonsági őre, kérdezte mi van, elmondtam, jött még pár ott dolgozó nő, mind kiakadt. Megkértek hogy mondjam el neki/k, ha még egyszer ilyen lesz, ki lesznek tiltva a boltból.

Mivel egy 1 vs 11 ökölharcba nem akartam belemenni, azért nyomatékosítva a helyzetet, mutattam már nekik gyorsan egy szolgálati igazolványt is, azonnal fehéredés, meg sorry - sorry, vihogó tömeg elfele nézelődik-re változott a szituáció. El lett nekik magyarázva, hogy zárt láncú kamera rendszer van bent, ez így nem szokás nálunk, meg kurva gyorsan lehet menni a forintos fizetés helyett Mo-ról építkezésről vissza a keleti frontra az orosz rakéta sorozatvetők elé.

A slusz poén az volt, mikor jött egy ott dolgozó hölgy, hogy nem-e tudjuk megoldani, hogy feltakarítsa a nyomorult.
Megoldottuk, bár próbált úgy csinálni mint ha nem értené hogy miről van szó és elsomfordálni, visszarángattam, és a kezébe lett adva a felmosó. Kb. a saját kis társain kívül 20 ember nézte végig.

Szerintem többet nem fog köpködni!

Sry, ezt gondoltam kiírom magamból, mert a tököm kivan már az ilyen lényekkel.

NE hagyjuk már ezt!
Azért ebből egy rendes TASZ-os simán összehozna vagy 8 év letöltendőt:
Idegengyűlölet, hatalommal való visszaélés, kényszerítés, csoportosan elkövetett garázdaság, félelemkeltés, stb... :p;)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Azért ebből egy rendes TASZ-os simán összehozna vagy 8 év letöltendőt:
Idegengyűlölet, hatalommal való visszaélés, kényszerítés, csoportosan elkövetett garázdaság, félelemkeltés, stb... :p;)
Most röhögős szmájlit nyomtál bakker, de nem véletlen nem írom le hogy hol történt a történet.

Szerintem a TASZ bekaphatja amúgy, így volt helyes...

Az a kemény az egészben, hogy kb. 10 éve meg közterületen fogtam meg egy cigány gyereket rablás után, esélye nem volt, épp heti 12-et edzettem és abból 8 küzdősport volt, viszont tényleg a lehető legkevesebb erőszakkal/finomabb módon. Utolérés után mikor felém fordult, mellbe rúgtam lendületből és utána kapott egy hátsó fojtást. Nem lett megrugdosva, nem kapott állast, nem törtem el semmit rajta. Harcképtelenné lett téve. Mikor utolértek ismerősök és körbevettek már hátán voltam, fojtottam akkor szólt aki ismert, tudta hogy ki vagyok mi vagyok, hogy inkább ballagjak el mielőtt kiérnek a rendőrök.

Későbbi elmondások alapján tudom, hogy miután elmentem 2 percre rá jött a rendőrautó, azzal kezdte a retek hogy őt ott egy rövid hajú ember "agyonverte" mer' cigány. Ez nem vicc! Közben akiről viszont letépte az arany nyakláncot néni odaért, és azonosította.

Na a rendőrök úgy rakták be a kocsiba utána, hogy már lefejelte a B-C oszlop közti tetőlemezt, s rácsukták az ajtót majd beszállt még mellé a legnagyobb darab készenlétis rendőrgyerek is megmasszírozta :p!

Szóval van olyan Happy End, csak okosan nem kell ottmaradni, mert az nekem még ha tisztázom is magam, csak papírmunka, meg szabadidőből nyűg mászkálni.
Végén megkérdezték mert azért nyilván "híre ment" hogy ki volt aki megfogta, hogy ne - e akarom bevállalni, kapnék egy önkormányzati jutalmat. Mondtam hogy THX nem. S jól döntöttem.

Hozzáteszem, ma már lehet hogy utána se mennék, mert közben hasonló szituációban egy kollégámat majdnem halálra késelték, 2 napig volt élet halál közt, mikor ő is utolért egy rablót, csak az szúrt azonnal, többször...
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Nem megnevezett helyen, nem megnevezett időben, valahol Magyarországon, nem megnevezett kiskereskedelmi élelmiszerlánc a helyszín.

Közelben építkezés, TELE jól szituált ukránokkal. NEM kárpátaljai magyarokkal, egy büdös szót magyarul nem beszélő ukránokkal.
Betódul kb. 10+ belőlük a boltba, élelmiszer kevés, alkohol annál több mindegyiknek a kezében(kosarat basznak használni). Állok kb. köztük a sorban békésen, majd azt hallom hogy khhrrrhhhkkkmmm PFFEEEEJJJJ. Nem akartam elhinni! Megfordulok, nézem TÉNYLEG mögém köpött kb. 30 cm-el egy kiváló derék ukrán 23-25 körüli fiatalember, rá a fehér járólapra a bolt kellős közepén!
Elszakadt a cérna. Elkezdtem vele ordibálni, csak vigyorgott a nyomorult - sokat nem hiszem hogy értett az angol szövegből hogy ezt nálunk nagyon nem így szokás, micsoda igénytelen szar embernek kell ehhez lenni, nem hiszem el hogy ideköpött egy bolt közepére etc - a kis pajtásai is csak gunyorosan vihogtak, összekacsintva vele.

A lényeg az lett a végén, hogy jött a bolt biztonsági őre, kérdezte mi van, elmondtam, jött még pár ott dolgozó nő, mind kiakadt. Megkértek hogy mondjam el neki/k, ha még egyszer ilyen lesz, ki lesznek tiltva a boltból.

Mivel egy 1 vs 11 ökölharcba nem akartam belemenni, azért nyomatékosítva a helyzetet, mutattam már nekik gyorsan egy szolgálati igazolványt is, azonnal fehéredés, meg sorry - sorry, vihogó tömeg elfele nézelődik-re változott a szituáció. El lett nekik magyarázva, hogy zárt láncú kamera rendszer van bent, ez így nem szokás nálunk, meg kurva gyorsan lehet menni a forintos fizetés helyett Mo-ról építkezésről vissza a keleti frontra az orosz rakéta sorozatvetők elé.

A slusz poén az volt, mikor jött egy ott dolgozó hölgy, hogy nem-e tudjuk megoldani, hogy feltakarítsa a nyomorult.
Megoldottuk, bár próbált úgy csinálni mint ha nem értené hogy miről van szó és elsomfordálni, visszarángattam, és a kezébe lett adva a felmosó. Kb. a saját kis társain kívül 20 ember nézte végig.

Szerintem többet nem fog köpködni!

Sry, ezt gondoltam kiírom magamból, mert a tököm kivan már az ilyen lényekkel.

NE hagyjuk már ezt!
Helyes-helyes!
Felénk az összeszólalkozás/anyázás majdnem mindennapos, bunyóvá eddig kétszer fajult a dolog, egyszer nyolcan jöttek nekünk(5-en voltunk, abból két ismeretlen részeg), rosszul jártak...egyszer meg döntetlen lett a vége mert rendőrök elől kellett kocogni.
De futtattunk már meg Debrecenben heréskedő románokat is.
Most jobban megéri őket dolgoztatni, mert a normális fizetésre rakódó munkáltatói terheket egy cég sem akarja/tudja megfizetni a versenyképessége fenntartása érdekében.
Mindjárt sírva fakadok szerencsétlen magyar munkáltatók miatt.
Az utóbbi 3 munkahelyemen kisvállakozó foglalkoztatott. Mindegyik 2-3 évente cserélte az autóját(nem szarráhajtott F Astrákról van szól, fullos céges autók másodkézből, Passatok, Polok, Aurisok, BMW-k meg hasonlók), mindegyik gyarapodott, házat vett, egyre jobb helyeken nyaralt.
A legjobb amire be voltam jelentve az 8 óra minimál szakmunkásként de volt 4 óra segédmunkásként is. Mindenütt 80-100 vagy több óra túlóra havonta, fűtés vagy légkondi nuku, eszközök gépek szar állapotban.
Az eredeti munkaköröm mellett még lehettem villanyszerelő, kőműves, vízszerelő meg karbantartó is, mert szakembert nem hívunk(drága!!!), viszont valahogy dolgozni kell. A szombat elvárt, 8 órán felüli túlóra elvárt. Ha nem csináltam valamiért(ugyebár fogorvoshoz, ügyetintézni nekem is mennem kell, más egyéb problémám is lehet) akkor jött a pofahúzás meg a geciskedés(jutalom elmaradt, fizetésemelés elmaradt).

Itt vagyunk lassan 2020-ban, három évtized eltelt a kádár-rendszer óta, pontosan tudjuk hogy milyen módon lehet értelmes embert találni és megtartani őket. Normális munkakörülmények és elfogadható fizetés. Nem havi 180ezerért 12-óráztatni meg lerobbant kohószökevény gépeket nyüstölni addig amíg ki nem leheli a lelkét vagy össze nem esik mellette a szakember. Amíg ez nincs meg addig egy kurva szót ne szóljon semelyik munkáltató, vagy lehet szenevdni a semmire nem való ukrán meg vietnámi csőcselékkel.
Esetleg el lehet menni ugyanígy alkalmazottként szerencsét próbálni.
Nekem sok tapasztalatom van az ukránokkal. A fiatalabbak 20-30 nem tudnak viselkedni-ukránul beszélnek.(Természetesen vannak kivételek) Viszont 35+ már képzettek és oroszul beszélnek azokkal pozitív.
Hagyjuk ezt a marhaságot, az ukrán meg orosz semmiben sem különbözik egymástól, azért van itthon probléma velük mert a legputtóbb réteg jön hozzánk(egyelőre), az építőipari segédmunkások meg betanított melósok.
Mikor utolértek ismerősök és körbevettek már hátán voltam, fojtottam akkor szólt aki ismert, tudta hogy ki vagyok mi vagyok, hogy inkább ballagjak el mielőtt kiérnek a rendőrök.
Erről jutott eszembe: https://odin.blog.hu/2019/10/11/kaloz_leszerelo_bulija
Az illetőt ismerem, nem kitalált történet.
Részlet a bejegyzésből:
"Az esettel kapcsolatban egyszer hívtak be a Gyorskocsiba kihallgatni, már a liftben felhívta a nyomozó a figyelmem: "Ha eltérő kultúrából származóknak baja lesz, nem járok jól"."
26528449_44a7ad6fb61d973bfd33639e5884e46f_xxl.jpg
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Mindjárt sírva fakadok szerencsétlen magyar munkáltatók miatt.
Ne fakadj sírva. De a minimálbéren a következő jön ki: minimálbér bruttó 149.000Ft, ez nettó 99.085Ft, a munkáltató által kifizetendő bérköltség 177.310Ft.
Ha nettó 200.000Ft-ot szertne keresni az ember (ugye havi 200 pengő fixszel...), az bruttó 310.000 körül van, ami a munkáltatónak 368.900Ft költséget jelent. Meggondolja kétszer is egy kisvállalkozó, hogy ki tudja-e termelni a plusz 170.000 forintot.