1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. alali77

alali77 Well-Known Member

Te értesz hozzá?!

fishbed and molnibalage like this.
  2. fonak9

fonak9 Well-Known Member

Ebben a nyomorgó országban, ahol tízezrek állnak sorba az ételosztáshoz (gondolom idén is majd), tényleg nem is értem, miért nem jelentkeznek többen.

3. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

Drága fórumtársak! Kár vitatkozni. Valakinek vagy van ,,politikai intelligenciája", vagy nincs.
    1919 óta ugyanazt benyalni azt jelenti,hogy nincs.
    Itt senki nem fog megtéríteni senkit.
    Ne is legyen cél.
    Akit meg zavar a komipropi,azt zavarja a ballibpropi is.

fishbed, notaricon, fip7 and 6 others like this.
  4. alali77

Mert saját munkaruha és cipő kell, és aki igazán nyomorog annak olyan nincsen, a hidegben beázott cipővel nem bírja ki.
    https://index.hu/gazdasag/magyar/hfofo080102/
    Bár eszerint ha kell kibírja...

Ooorky likes this.
  5. zeal

zeal Well-Known Member

Azok sem indultak el amik már megvannak.
    Azért legalább egy ilyen reggelen 10 óra előtt is felkelhetett volna...
    Azt mondta Karácsony, hogy azért nem indította el a takarítást, mert a munkagépek csak még nagyobb dugót okoztak volna. :)
    Hómunkások bérére is el lehetett volna költeni a kamu állásokra elvert pénzeket.
    Te még hiszel nekik? És szerinted ezért nem volt eltakaritva a latyak?
    Majdnem 2, de ott amúgy is szakik vannak, vagy nem?
    Mert felmelegedett az idő és elolvadt a hó, szerencsére még a tavasz előtt. :)
    Ezt pont te mondod? Haha! :D
    Terelsz.
    Visszaéltek az országos ellenzéket támogató újságírók a korábbi szabad rendszerrel és ezért lekorlátozták őket.
    Megint terelsz és csak az ellenzéki hazugságokat büfized fel.
    Már vártam a nácizást. :D
    Amilyen szépen a jobbikot is kimosdattátok, úgy a Pravdával sem lehet baj. :p
    Vagy ha ő nem, akkor a csekatka' úgyis behívta már a NATO-t rendett tenni. :)
    Ez hazugság. :rolleyes:
    Nem a haveroknak kell nagy pénzt fizetni a kamu helyettesi állásban, hanem a többi dolgozónak.
    Nyenyenye...!:rolleyes:

vata, fip7, Matróz Kommandó and 4 others like this.
  6. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

2005/6 táján - laza 13 éve - majdnem ennyi diákmelósként a bérem éjszakai műszakban a TESCO-ban. Úgy, hogy 1x30 és 1x15 perc pihenőm volt és nem hidegben végeztem kemény fizikai munkát. Na jó, ha éppen olyan részre tettek, akkor azért pakolgattam tonnás tömeget is egy műszak alatt, de azért a hólapátolás 8 órán keresztül pihivel is más.

7. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

Hidd el, Téged se a nagy eszedért "nem szeretnek" itt! De most tényleg személyeskedni akarsz minden alkalommal amikor nincs igazad? Meg minősíteni? Mire fel? De

Maradjunk a tényeknél. Bassza meg, nem délután ötkor volt hóhelyzet, a hó se esett. Hazamértél és nem volt semmi gond? Siker! Az ő sikerük? Nem hinném. Maradjunk ennyiben. Reggel 7-10 között állt a város. Hány centi hó esett? Erre munka helyett Szilveszter facebookozni ment.

A jövő meg egyértelmű. Velük mindig az. 133 nap +43+12 év van mögöttük. Egyik se szép fejezete ennek az országnak. De oké. Mire alapozom, hogy elqurják? Arra, hogy ugyanaz a banda, csak sokkal több farkasnak kell megfelelniük. Akkor csak kettő volt. Most 7 és a "függetlenek" családjai.

2006 két forduló között Orbán elmondta MI FOG TÖRTÉNNI. Sokat nem lőtt mellé.

Most tényleg azt várod, hogy ugyanaz a társaság 9 év éhezés után bármit is jobban csináljon úgy, hogy eltelt lassan 2 hónap a választások óta, és egy pozitívumot nem tudok elmondani lassan 60 nap alatt róluk.

A hó volt az első konkrét probléma ezalatt. Nem oldották meg. És hol van még a 3as metró középső szakaszának felújítása!

"Esetleg akkor magyarázzátok meg, hogy kormányzati 2/3 és 9 év után miért van az, hogy 10-15 év múlva gyakorlatilag az ország felében nem lesz se háziorvos, tanár, óvodába nevelő stb. Ja, hogy nem adnak bért."

Euró punnó. Ha most lennék 22, én is lelépnék külföldre.

"A munkaerőhiány közepette meg senki nem megy szar pénzért esete havat lapátolni? Nahát..."

Nem ez a probléma, hanem hogy előbb elszórtak millákat KOkra, majd, száz forintokon vitatkoznak a hómunkások kapcsán.

Kurfürst and zeal like this.
  8. jurgenbauer

"Akkor esetleg magyarázhatnátok az, hogy az közpénből működő közszolgák (képviselőknek) gyakorlatilag kérdéseket sem lehet feltenni, mert a médiát kiszorították a Parlamentből."

Csak erre az egyre még. KO kapcsán a nagy átláthatósági főpolgármesteri stábnak kérdést tettek fel, a mennyit keres, mire, stb kategóriában. Válaszra se méltatták. Már a 168 órának is ciki volt, és lehozta, hogy mennyi Olgi fizuja. Persze csak úgy, hogy egy milla. De gondolom már kapott prémiumot év végére, mert így szokták.

Kurfürst and zeal like this.
  9. jurgenbauer

A 444en már nem. Amikor ez az erős csapat (Draskovics and CO) bejött a városházára, azért páran a 444en is kiborultak. Azóta új szabályok vannak. :)

10. molnibalage

Egyetlen kérdésemre sem válaszoltál úgy, hogy orbitális baromsággal nyitottál. Az eszemről és másról meg legalább ez alapot ad. A kommentjeid meg a tiedről.
    https://htka.hu/author/molnibalage/

Ja persze, mert mágikus módon elolvadt a hó vagy mi? Eszemfaszom megáll, hogy egyesek szerint annak, hogy éppen más a főpolgármester hatása van annak, hogy egy cég, aminek tevékenységi köre az, hogy az utat tisztán tartsa van köze. Ez kb. akkora baromság, mitha Paks úgy termelne, ahogy Orbán mondja...

Az igen, kun bélákékat összemosni a maiakkal. Nem semmi... Nem mintha odalennék a mai politikai garnitúrából bárkiért, de ekkora baromsághoz mennyire kellett megfeszülni...?

Délutánra járható volt minden út. Vagy akkor ezentúl a mérce az legyen, hogy a szervezet tetszőleges nagyságú havazásra legyen felkészítve és úgy takarítson le 1 óra alatt mindent? Ezt is lehet, csak nagyon drága mulatság.

Ez a kommented legröhejesebb része annak fényében, hogy az előző garntúra a következőt volt képes összehozni...
    • Mindkét fázis csúszásban van...
    • A legújabb résszel kezdték a felújítást...
    • A külső szakaszokon az akadálymentesítés sem történt meg, ahol csak kéregvezetésű magasságból kellett volna liftet építeni.
    • Az aluljárókhoz hozzá sem nyúltak. Lényegében egy nagytakarítást csináltak, mert baszott mindenki a karbantartásra költeni rendesen. Mikor is mosták rendszeresen az alagutat, mint régen?
    Ez is LOL része a kommentednek, mert minimálbér közeli pénzét nem is értem, hogy miért nem tódulnak a munkások. 10 éve és 20 és soha nem tódultak. De erre meg te ezt úgy állítod be, mint egy kb. 40 napja hivatalban levő főpolgármester hibáját úgy, hogy hatáskörét meg sem vizsgálod és azt, hogy kerületek is vannak és nem mindenhol lett leváltva narancsos polgármester és van közgyűlés is.

Röviden. Nevetséges itt, amt itt előadsz.
    A topik meg be lesz zárva délutánra. Azt már látom.

Ez a komment is LOL. Itthon a MH állománytába hogyan is néz ki? Vagy akkor a honvédek hatásköre már a hólapátolás is a fővárosban? Oh, wait, akkor ez most akkor a MH hibája? Ki jogilag az MH főparancsnoka? Ja, hogy a köztársasági elnök?

fishbed and Bleroka like this.
  11. jurgenbauer

Jó kérdés. A válasz talán annyi, hogy az emagnak idén is több milliárdos bevétele volt BFen, tehát tényleg nagy a nyomor. :)

Kurfürst likes this.
  12. alali77

Hogy a bal oldalon vannak szar alakok? Vannak dögivel, persze.
    Hogy a bal oldal nem tanult semmit, nem érti hogy miért baszták ki? Nem érti.
    De hogy miként gondolod hogy az átlagosan 14 éves gépekről a Karácsony Gergő tehet, na ezt nem értem.
    De hogy egyenlőség jelet teszel Karácsony Gergő és Rákosi közé az meg egy zagyvaság finoman szólva...

fishbed, Bleroka and molnibalage like this.
  13. jurgenbauer

1. Válaszoltam.

2. Elolvadt.

3. Ugyanazok, sőt, némelyik rosszabb ...

4. Nem délutánnal volt a gond. A nem takarítás gondjai ma reggel jöttek elő.

5. Közbeszerzés.
    Azzal kezdték, amivel lehetett.
    Nem akartatok olimpiát. Ha akartatok volna, lett volna akadálymentesítés, mert a paralimpia miatt szükség lett volna rá.
    Erre volt keret. Attól, hogy régen többet mosták, a helyzet nem volt jobb, max. elmondhatták, hogy "csináltak valamit".

6. Ők adják a pénzt, nem én. Én amikor kellett valami, megfizettem a saját embereimet, maradtak is velem, még ha akkor többe is kerültek, mint a Moszkváról felkapottak.

7. Írtam, hogy Tarlósék se voltak a helyzet magaslatán. De ők nem is hirdették magukat megváltóként.

8. Saját maga se ismeri a hatáskörét (lásd kampány!). Nem a kerületi feladatok miatt nem jártak a buszok, villamosok.

9. Ugyanilyen nevetséges vagy te is, csak még személyeskedsz is.

10. Zárasd is be! Nehogy már bárhol is meggyőződéseddel ellentétes vélemény hangozzon el!

zeal likes this.
  14. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

Alapvetően politizàlni nem egy haditechnikai oldalon kéne, van a zinterneten elég ilyen témájú oldal.

fishbed, pöcshuszár and molnibalage like this.
  15. molnibalage

Túrót. Melyik cég? Ki a vezetője? Hol a hatásköre? Miért is nem kezdték meg éjszaka a takarítást? Miért is kell várni a főpolgármester utasítására? Mintha a eü, miniszter hagyna jóvá napi szintű operatív tevékenységet?

Sajátos az a klíma, ahol az csak az utakon olvad a hó, de az út mellett a járda ma is jeges és havas volt... Igen, az autók hőt is bocsátanak ki, de ettől nem olvad el 5 centi hó.

Ja értem, akkor ezek szerint akadálymentesíteni csak paralimpiához kell...
    Csak olimpia miatt lehet infrastruktúrát fejleszteni?

Mennyire mentek el otthonról...?

És ki hirdeti magát annak? Ez valami hobbi egyeseknél, hogy más nevében beszélnek és azt idézik, amit soha nem mondák el?

Nem én záratom be. N+1-szer volt belpolbűzönés miatt, de ezt is csak told rá másra.

fishbed likes this.
  16. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

Ha bajod van bármelyik politikai oldallal, azt mindenképpen tedd szóvá egy pilitizálós oldalon. Ez az oldal alapvetően hadtudományról szól.

17. alali77

Kurvára jobb volt, nem véletlenül kell takarítani az alagutakat, csökkenti a kopást-avulást, nő az üzembiztonság és csökken tűz esélye. Minden kulturált országban takarítják, nálunk is takarították régen.

Ooorky likes this.
  18. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

2008-ban 6240ft nettó volt egy 12 órás éjszakai műszak a Tesco-nál, éjfél körül 1 óra "ebédszünettel", ahol megfőzték az aznap megromló ételeket, úgyhogy szójafasírttól vaddisznópörköltig bármi beleeshetett a szórásba.
    De akkoriban diákok után nem kellett adózni, csak a közvetítő húzott le 5%-ot... Mióta a diákmunka is szja köteles, inkább bejelentett melósokat alkalmaznak.
    Ja és hajtottak minket egész éjjel, volt hogy beküldték négyünket a mélyhűtőbe átnézni minek járt le a szavatossága, aztán csak két kabátot + kesztyűt tudtak adni, másik kettő pólóban fagyoskodott.

vilmoci, fonak9 and Kurfürst like this.
  19. Fennek

Fennek Well-Known Member

Nem, ez nem jó pénz, de netto 108 000 - 128 000 /hó ra jön ki. Tudom, télen, hóban hidegben fizikai munka, de sok szalagmunkás nem kap ennyit.
    Mindez leginkább végzettség és állás nélkülieknek van kitalálva.
    Apropó én ingyen szoktam 1 órát a havat lapátolni ilyenkor, hogy ne csússzon el senki előttünk.

arcas, antigonosz, fip7 and 1 other person like this.
  20. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Remélem igen. De politizálni tenyleg nem itt kell.

Ezen oldal megosztása