Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Múlt hét csütörtökön hoztam haza Skodámat, RAPID Drive 1.0 TSI 81kW (110lóerő) ...eddig le vagyok vele nyűgözve, az idő persze majd megmutatja, mit bir ez a paripa...
Három évig semmi gond nem volt vele, 4. évben, azaz idén már másodjára visszük olajnyomás problémával. Amúgy egy nagyon jó és szerethető autó.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 337
10 690
113
Múlt hét csütörtökön hoztam haza Skodámat, RAPID Drive 1.0 TSI 81kW (110lóerő) ...eddig le vagyok vele nyűgözve, az idő persze majd megmutatja, mit bir ez a paripa...

Volt régebbi Renault 11-em, illetve még meg van a régi Skoda Fabia 1,4 MPI-m (a leg-strapabiróbb motor), de francia meg olasz autót soha.

A szomszédom vadiúj KIA-ját adta el villámgyorsan, mert ráment a gatyája...szóval,...
Egy vadonatúj; garis autóra hogy mehet rá a gatyája? Milyen probléma kell hozzá?
Nekem olasz autóm van, 11 éves, napi használatban, eddig egy hűtőcsövet cseréltem rajta 2 éve, mert láthatólag túl volt húzva gyárilag a az egyik bilincs...jobb a nyugalom. Ennyi.
Bár a mintavételi mélység kicsi, statisztikailag értelmezhetetlen, de 7 VW tulajból (Ezek mind munkatársak) 5-nek problémái vannak/voltak.
11 éves 1.4-es Polo. Új korától (tényleg) zajosan járó motor. Képviselet készségesen elismerte; garanciaidőben háromszor szedték szét kosárra, a hiba okát nem találták, új motort nem kapott: "Fogadd el, ez ilyen"
10 éves Crafter: Külföldre áruszállítás pályázva. A részecskeszűrő miatt rendszeresen random letilt a motorvezérlés, aztán lehet csorogni "gyökkettővel": "Nem kéne ennyit városban tötymörögni":eek:
10 éves Fabia 1.2 TSI:Random működő elektromos ablakok, elektromos kormányszervo csere többször.
7 éves Touran 1.6 TSI: Kábelkorbács rövidzárlatok /Ő már eladta, Hyundait vett/.
6 éves Superb: Három év alatt kettő, az 5. ajtóba átmenő kábel cseréje. (Egy 9 milliós autón...)
Munkahelyi Jetta 1.6 7 éves. Eddig három Miskolc - Bp. utat fejezet be tréleren...
Szóval a VW konszern már nem az a minőség szerintem, amit akárcsak a 15 éve gyártottak képviseltek.

Az új autódhoz jó egészséget és balesetmentes közlekedést kívánok!
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka and fip7

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Egy vadonatúj; garis autóra hogy mehet rá a gatyája? Milyen probléma kell hozzá?
Nekem olasz autóm van, 11 éves, napi használatban, eddig egy hűtőcsövet cseréltem rajta 2 éve, mert láthatólag túl volt húzva gyárilag a az egyik bilincs...jobb a nyugalom. Ennyi.
Bár a mintavételi mélység kicsi, statisztikailag értelmezhetetlen, de 7 VW tulajból (Ezek mind munkatársak) 5-nek problémái vannak/voltak.
11 éves 1.4-es Polo. Új korától (tényleg) zajosan járó motor. Képviselet készségesen elismerte; garanciaidőben háromszor szedték szét kosárra, a hiba okát nem találták, új motort nem kapott: "Fogadd el, ez ilyen"
10 éves Crafter: Külföldre áruszállítás pályázva. A részecskeszűrő miatt rendszeresen random letilt a motorvezérlés, aztán lehet csorogni "gyökkettővel": "Nem kéne ennyit városban tötymörögni":eek:
10 éves Fabia 1.2 TSI:Random működő elektromos ablakok, elektromos kormányszervo csere többször.
7 éves Touran 1.6 TSI: Kábelkorbács rövidzárlatok /Ő már eladta, Hyundait vett/.
6 éves Superb: Három év alatt kettő, az 5. ajtóba átmenő kábel cseréje. (Egy 9 milliós autón...)
Munkahelyi Jetta 1.6 7 éves. Eddig három Miskolc - Bp. utat fejezet be tréleren...
Szóval a VW konszern már nem az a minőség szerintem, amit akárcsak a 15 éve gyártottak képviseltek.

Az új autódhoz jó egészséget és balesetmentes közlekedést kívánok!

Köszönöm.
Persze, ...mindenkinek a saját környezetéből vannak tapasztalatai, tudok én is olyan vadiúj Octavia-ról, ami az első szolgálati úton bagatel hibajelentés miatt állva maradt. Nálam a kerülendők listáján mégis a francia csodák vannak, az én és környezetem tapasztalatai alapján.
A KIA átlagos motorjával mobil benzinkutat igényelt, olyan szomjas volt mindig,...a kopó alkatrészek pedig állítólag nem garanciásak...ha gond van velük....szval túladtak rajta.
Egyébként meglepődtem az enyémen is, mikor megláttam, hogy az "agyam" román Bosh gyártmány :S
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 337
10 690
113
Köszönöm.
Persze, ...mindenkinek a saját környezetéből vannak tapasztalatai, tudok én is olyan vadiúj Octavia-ról, ami az első szolgálati úton bagatel hibajelentés miatt állva maradt. Nálam a kerülendők listáján mégis a francia csodák vannak, az én és környezetem tapasztalatai alapján.
A KIA átlagos motorjával mobil benzinkutat igényelt, olyan szomjas volt mindig,...a kopó alkatrészek pedig állítólag nem garanciásak...ha gond van velük....szval túladtak rajta.
Egyébként meglepődtem az enyémen is, mikor megláttam, hogy az "agyam" román Bosh gyártmány :S
Már a románok sem a régiek:rolleyes:;)
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
Mennyi balf@sz van,elképesztő,a csaj a kalával ráfordul a pasijára simán,a rendőrségi oktató lábon lövi magát,mag a cowboy is,miközben előrántja a stukit.Nálam a vadász kapja a darwin díjat,aki nekitámasztja a lepkefing deszkának a sörétest,kibiztosítva,majd eldől,és a pityu meglövi az okos gazdit,ilyen kor gondolkozok el,hogy mennyire vagyok balf@sz,nekem is sikerülne e meglőnöm magam a saját fegyveremmel,eddig 51-49-re vezetek magam ellen,talán nem lőném le magam.:eek:

 
  • Tetszik
Reactions: arcas and szuvorov

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 453
10 539
113
http://index.hu/kulfold/2017/07/29/szankciok_bovitese_oroszorszag_eu_egyesult_allamok/
Valaki eltudná nekem magyarázni hogy miféle szankciòkat tudna hozni az USA euròpai cégek ellen? És hogy milyen jogalapon? Ez most komoly hogy ők csak így lazán b*tnak mindenkit a világon? Kinek kèpzelik ezek magukat? Èrtem én az Oroszok elleni szankciókat meg hogy a saját gázukkal akarják kiszorítani a ruszkikat a piacról, de ez így már meghaladja a képességeimet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 261
13 633
113
http://index.hu/kulfold/2017/07/29/szankciok_bovitese_oroszorszag_eu_egyesult_allamok/
Valaki eltudná nekem magyarázni hogy miféle szankciòkat tudna hozni az USA euròpai cégek ellen? És hogy milyen jogalapon? Ez most komoly hogy ők csak így lazán b*tnak mindenkit a világon? Kinek kèpzelik ezek magukat? Èrtem én az Oroszok elleni szankciókat meg hogy a saját gázukkal akarják kiszorítani a ruszkikat a piacról, de ez így már meghaladja a képességeimet.

Mikor megválasztották a tagság rengeteg tagjával ellentétben nem voltam egyáltalán optimista. Nem láttam az ember mögött egy épkézláb tervet, csak mindenféle populista ígéreteket (fal a mexikói határra, a rozsdaövezet felszámolása stb.).
Úgy érzem a munkája kimerűl abban, hogy kielégíti a milliárdos baráti köre rövidtávú igényeit és fut az események után meg kapálózik.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and emel

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 453
10 539
113
Igen,
Mikor megválasztották a tagság rengeteg tagjával ellentétben nem voltam egyáltalán optimista. Nem láttam az ember mögött egy épkézláb tervet, csak mindenféle populista ígéreteket (fal a mexikói határra, a rozsdaövezet felszámolása stb.).
Úgy érzem a munkája kimerűl abban, hogy kielégíti a milliárdos baráti köre rövidtávú igényeit és fut az események után meg kapálózik.
Igen, lassan megértetik vele hogy ő egy báb. Hogy hiába kapálózik. De visszatérve a szankciókra, mit tudna csinálni az USA európai cégekkel és milyen jogalapon??
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 261
13 633
113
Igen,

Igen, lassan megértetik vele hogy ő egy báb. Hogy hiába kapálózik. De visszatérve a szankciókra, mit tudna csinálni az USA európai cégekkel és milyen jogalapon??
Fogalmam sincs, de ahogy látom a szenátus is rájött, hogy baj van a pofával és gyorsan lekorlátozták a jogkörét.
A szankciók meg ugyebár visszaütnek. Ha én nem veszem meg tőled a terméket, ok, hogy nem kapod meg a pénzemet, de én termék nélkül maradok. Akkor új beszállítót kell keressek, aki ezt látva minimum drágábban adja majd el nekem.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 453
10 539
113
Megvan e valakinek pdf, mobi, prc, vagy epub formátumban
Erwin Rommel -Gyalogság, Előre!
Című könyve?
Nagyon megköszönném