1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Milyen nyerészkedésre?Mindenkinek egy halom budipapír van otthon,amiből meg nem halmozott fel készleteket abból meg van a boltban elég.

2. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Mondjuk kötve hiszem hogy tartós készlethiány lépne fel. Van egy átmeneti keresleti csúcs, ami hirtelen meghaladta a kínálatot, ezért most egyes helyeken átmeneti áruhiány van, mert sokan tartalékot halmoztak fel. Mivel azonban semmi okuk arra, hogy a jelenlegi volumenben rendszeresen vásároljanak (nem fognak minden nap 50 tekercs vécépapírt venni, meg 10 kiló húst, mert van már otthon), ezért majd szépen helyreáll a rendszer, ez egy átmeneti zavar.

Ha nem, az a helyzet hogy nekik volt igazuk. :D

3. Negan

Negan Well-Known Member

Ha ez bekövetkezik,akkor a rendfentartás és a törvényesség is megszünik.Akkor a készlete nem cserealap,hanem csábitó célpont.
    Szóval ez a nyakló nélküli felhalmozásnak nincs sok értelme.
    De szerintem el fogják engedni a virust,ha záros időn belül nem sikerűl megfékezni.Inkább lemondanak a népesség 5-7%áról,mintsem a gazdaság leállásával megkockáztassák az összeomlást.És ez a rideg döntést,ha szükség lesz rá,meg kell hozni.Az összeomlást bármi áron meg kell akadályozni.

blitzkrieg likes this.
  4. zeal

zeal Well-Known Member

Valójában neked is van élesztőd. Ott van mindenhol, a levegőben, a lisztben, stb.
    Készíts kovászt. Egy hét alatt "felnő", aztán "nevelgetheted", ameddig szükséged van rá.

Ha véletlenül kifogynál a pálinkából, de van cukrod, akkor alkoholt is tudsz vele csinálni. :)

gergo55, blitzkrieg, phaidros and 6 others like this.
  5. dudi

dudi Well-Known Member

Valaki nagyon gonosz módon ezt a vírust nyudíjreformnak nevezte....

kiskrumpli, fishbed and fip7 like this.
  6. Negan

Negan Well-Known Member

Hát elég fekete a humora

7. Fennek

Fennek Well-Known Member

Norvég millenárisok.
    Az amcsi általános iskolások meg boomer removernek.

8. Veér István

Veér István Well-Known Member

Élesztővel már dolgoztam, kovászt még nem neveltem. Lehet, hogy nekilátok most, az egyetlen tasak szárított élesztőt amit szerezni tudtam kincsként fogom őrizni.

gergo55 and zeal like this.
  9. megazez

megazez Well-Known Member

Meg itthon valamelyik firkászoldal használta

10. zeal

zeal Well-Known Member

Jó móka. Olyan mint egy új családtag. :)

11. papi

papi Well-Known Member

Lisztről volt szó, nem budipapírról. Normális helyzetben is tudok olyan emberről, aki azért vette a cukrot raklapszámra, mert az akkor még illegális cefrézés időszakában 150 forintot lehetett keresni egy kilón. Egy raklap esetén az picit több mint 100 000 HUF haszon. Nem mindenkinek elérhető egy Tesco vagy Auchan. Ess be bármelyik pár száz fős falu boltjába és láthatod, hogy a bevásárlóközpontokban összeszedett első áras termékek milyen áron vannak kirakva. Szerinted Mari néni, aki azt hallja, hogy ez sincs meg az sincs a boltban, nem fog kifizetni 400 forintot egy kiló lisztért a falu egyetlen kisboltjában?

phaidros and Ooorky like this.
  12. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Nem is tudtam, hogy lehet érte fizetni.

Meg vagyunk mentve :D

13. fip7

fip7 Well-Known Member

Amúgy benne vagyok tavaly óta a házhoz szállítós szállítmányozásban is. Elmondom nektek, hogy olyan forgalom lett, mint karácsony előtt!
    A top 3 termék amivel rogyásig van rakva minden autó:
    1. Fagyasztóláda
    2. Kombinált hűtő
    3. TV (Utóbbiból majdnem minden napra jut egy fél millió Ft körüli.....)

Az ügyfelek ostobasága miatt pedig a közegészségügyi minimum betartása is lehetetlen. És természetesen minél idősebbek annál ostobábbak, erőszakosabbak és sértődékenyebbek.
    Amúgy meg az utóbbi napokban több idős embert láttam az utcán lófrálni, mint valaha. Elrémiszt az, hogy milyen egy tufa emberekkel élek egy országban.... :(

14. blogen

blogen Well-Known Member

Reggel arra értem haza, hogy a szomszédban perelnek, mert az öreg papa mindenáron boltba akar menni még étolajért és lisztért, a mama meg kiabál vele és próbálja elvenni a kocsikulcsot.

15. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Persze! Minek kockáztasson ilyen szarért...

Élesztő nélkül meg****hatja!

16. phaidros

phaidros Well-Known Member

Meg magyar vágópisták.

Az pont elég, hogy sokminden ne jusson el a felhasználóhoz. Pl. nem szállítják szolgálják ki a festékboltot, nem viszik ki az autóalkatrészt és egyre több leállás van/lesz, egyre több mindent érinthet.

Víz és liszt csodákra képes.

Veér István likes this.
  17. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Ha azt a sok nutellát megeszi, akkor nem kell aggódnia a vírus miatt, hamarabb elviszi a cukorbetegség.

FilcTroll likes this.
  18. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Egy kis segítség a NAV-tól a nehéz időkben: inkasszó a bankszámlámra :D. Király!

fip7, fishbed, jurgenbauer and 4 others like this.
  19. zeal

zeal Well-Known Member

Al Caponénál is így kezdődött. :cool:

FilcTroll likes this.
  20. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ha már úgyis otthon kell maradni sokaknak, akkor podcast azon helyekről, amik eleve elszigeteltek. Mindig is érdekeltek ezek a helyek.
    https://anchor.fm/extremities

Veér István likes this.

Ezen oldal megosztása