1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

https://www.hellovidek.hu/gazdasag/...nak-emiatt-szallnak-el-az-arak-magyarorszagon

https://www.hellovidek.hu/otthon/20...ette-meg-az-osszes-lisztet-a-baranyai-faluban

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

3. arbalest

arbalest Well-Known Member

Rájuk is büszkék lehetünk. :)

fishbed, fip7 and Hegylakó like this.
  4. molnibalage

Szuper, akkor már csak áruházak bevásárló kosarait és kocsijait kellene...

fishbed, Masztiff and fip7 like this.
  5. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nem tudom miért, de ahogy figyeltelek az elmúlt egy két évben hogy már a HT-ban is egyre több dologban nyilvánulsz meg szerintem jóval objektívabban mint mondjuk 5-8 éve, totál furcsa érzésem kezd kialakulni veled kapcsolatban:

Megkedveltelek :p !

Csak semmi buzulás !

FilcTroll likes this.
  6. molnibalage

Mivel a HTÖ írása során sok minden mással kapcsolatba kerültem és több téren fejlődtem is, ezért egyes dolgokról többet tudok. Nagyon erős ráhatása volt a Wargame szériának is, hogy akkor melyik harckocsi generáció mikor és kb. mit tudott. Sokszor csak feltettem egy kérdést és a hozzértők meg írtak oldalakat ide. Csak olvasnom kellett. A csapatlégvédelem és a szervezeti felépítéséről 5 éve halvány fogalmam sem volt. Most már van. És ez n+1 dologra igaz. Az 5-10 évvel ezelőtti tudásom és annak megértési szinte felett annyival vagyok, hogy össze sem tudnám mérni.

A fejődés azon területeken, ahol semmi tudásom nem volt igen látványos számomra is. Hpasp olvasta részben az angol fordítását is a HTÖ-nek és mondta, hogy látszik, hogy emésztődött és kiegészült sok mindennek az, amit 2 éve tudtam és ma.

A nyugati túlfogyasztásról és hozzáállásról mindig is megvolt a magam véleménye. Csak most még látványosabb lett az, hogy helyzet van. Szélsőségesen énközpontú. Nagy szavak vannak a felelősségről, meg a fenntarthatóságról, de ha kicsit is életmódot kell váltani, na, azt már nem. Legalábbis egy részük ilyen.

7. zsolti

zsolti Well-Known Member

Így igaz! Balázs, beértél! Ezt nem bántásból mondom.

molnibalage likes this.
  8. molnibalage

zsolti likes this.
  9. emel

emel Well-Known Member

Ez tipikusan olyan dolog amit a piac nem szabályoz, mert aki belehal az nem reklamál. De a piacgazdaság szabályaiba esetleg beleférhet, mert van rajta haszon ...

KoviUbi and zsolti like this.
  10. phaidros

phaidros Well-Known Member

11. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ott ha van pénzed, a világ egyik legjobb szolgáltatását kapod. Méreg drágán, de megbízhatóan. Ha nincs, akkor jajj neked! Sicko!!! Michael Moorertől! Amerikai docufilmes az Usa egészségügyi rendszeréről! Félelmetes és szomorú egyben! Kötelezően nézős!

12. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Vagy pedig hülyeséget olvastál! :) Nem kezelik C-vitaminnal a betegeket, hanem a gyulladás miatt fellépő hiányt pótolják vele, amitől a betegek relatíve jobban is lesznek. Kínában próbálkoztak óriási adag C-vitaminnal kúrálni a fertőzést, de nincs róla megbízható adat, hogy mennyire használ. Nyilván segít valamennyire, de nem gyógymód.

Az tévhit ám, hogy minden amerikai tökhülye. :D

blitzkrieg, Masztiff and Cifu like this.
  13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Természetesen!

14. papajoe

papajoe Well-Known Member

Biztos.....? :rolleyes:
    Átlag Johnny, lóf@sz Billy ott sem ért tobbet a világból, mint a mi jancsink alsó bogyoros valagpuszta túlsóról, ahogy az árkot gerebjézi kozmunkában.
    Mesélték.... :rolleyes::D

15. FilcTroll

A hangsúly azon volt, hogy nem minden amerikai olyan :D Amennyire a fórumokból következtetni lehet, az átlag IQ-t inkább a fekete és a latin népesség húzza le -- fura sztorik vannak arról, hogy az iskolai számonkérés rendszere is többször megkapta már a "rasszista" jelzőt, mert egyes "rasszok" sokkal gyengébben teljesítenek, főleg természettudományos téren. A megoldás "természetesen" a követelmények megvágása, a szintek leszállítása.

blitzkrieg, zsolti, KoviUbi and 7 others like this.
  16. phaidros

phaidros Well-Known Member

Sajnos az a helyzet, hogy ez nem rassz, vagy USA kérdése, nálunk is ugyan ez megy.

zsolti and FilcTroll like this.
  17. FilcTroll

Iskolája és családja válogatja... :)

blitzkrieg, zsolti and phaidros like this.
  18. Árpicsek

Árpicsek Active Member

19. molnibalage

20. Cifu

Cifu Well-Known Member

blitzkrieg and zsolti like this.

Ezen oldal megosztása