Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Ezért viszont részvétem.Csunya világ jön.
Elejétől mondom,baj lesz
Ezt mindenki tudja, aki nem teljesen hülye.


Olaszoknál kaptam olyan hírt, most az hogy igaz vagy sem én innen eldönteni nem tudom, mert cáfolatot is láttam utána szinte azonnal, hogy boltokat fosztogatnak itt ott...



Akinek esze van, mikor még nyugi volt, már tartalékolta a lisztet, megvette a fertőtlenítőt, konzervet. Mikor az emberek elkezdték ezt felvásárolni, már veszi a vitamint, bérescseppet, állatnak kaját, ha tudja hova ültetni akkor vetőmagot, paracetamolos láz és gyulladás csillapítókat, mikor a tömeg ideér tudatban, már veszed a WC-papírt, nedves törlőkendőt, üzemanyagot. Aki figyelmes, az az USA-ban láthatja/láthatta azt is hogy a következő lépcsőfok, amikor már nem kaját, gyógyszert, tisztító és fertőtlenítő szert vesznek az emberek, hanem tömegesen fegyvert, lőszert.

Az elejétől mondom én is, hogy a vírus az a kisebbik rossz, az igazán fontos az az, hogy elkerüljük a társadalmi törést, a nullára leállt gazdaságot, mert egy vadnyugati helyzet nem állna jól a XXI. század emberének, attól tartok...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
3 Sparban volt. Túljenetkezés van.

Beszéltem itt egyik szomszéd asszonyal, lánya ügyvéd, ugye minden tárgyalás halasztva van most, veje turizmusból élt....szóval az ő pénzéből él a 2 fiatal + a 4 éves unoka.
Baromi nagy gáz lesz az országba :( Jöhetne a 30 fok és tünhetne a vírus.
Baromi nagy gáz lesz az egész világon, ez így helyes.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Pont ezért kevés a mindenfajta járlékfizetés elengedése. Mert fizetés sem lesz, nemhogy járulékfizetési kötelezettség. Értem én a kormány elveit, hogy a munkát végzőket támogassuk, ne a segélyből élőket, de jelen helyzetben átmeneti időre a munkanélküli segély összegének és időtartamának jelentős emelése lesz az egyetlen mentsvár nagyon sokak számára. Hangsúlyozottam átmenetileg, és lehet mondjuk olyan kitétellel, hogy csak azokra vonatkozzon, akik a veszélyhelyzet kihirdetése után veszítették el állásukat. Úgyis rendeleti kormányzást szavaznak meg maguknak, hát pont beleférne... Mert kétlem, hogy mindenki 3 hónapon belül talál munkát.
Ez ahogyan semmilyen adjunk ingyen pénzt az embereknek program azt nem fogja megoldani, ha áll a gazdaság!

Adhatsz Te 300.000 ft-ot, de 30 milliót is alanyi jogon havonta minden magyarnak, HA leáll a termelés, járványügyi szigorítás miatt leáll a malom, a szállítmányozás, a péküzem, a bolt, akkor a sok pénzét mindenki a hajára kenheti, nem lesz kenyér senkinek sem.

Nyilván egyszerűsített és kiragadott példa, de ettől még a lényeg átmegy remélem. Ha meg kinevezünk fontos dolgokat, hogy pl. a fentiek NEM állhatnak le még sok egyéb mással együtt, mert strat. fontosságú hogy legyen pl. kenyér, tej, üzemanyag, orvosi ellátás, rendvédelem, akkor meg a vírus terjedni fog. Lassabban mint a svédeknél, de terjedni fog, és nincs rá jelenleg garancia hogy nem lesz 2. meg N+1 kör még idén, vagy hogy jövőre nem jön vissza egy picit combosabbra mutálódva.

Ez egy ördögi kör, attól félek, abban biztos vagyok, hogy adjunk alapjövedelmet, ennyit meg annyit, az semmire sem lesz jó!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ezért viszont részvétem.Csunya világ jön.
Elejétől mondom,baj lesz

Én azért még nem vagyok ilyen pesszimista.
Olaszban azt hiszem 20 napja van kijárási tilalom és már 9 napja elkezdett stagnálni és mostmár csökkenni a kimutatott fertőzöttek száma, pedig ők azért elég lazán kezelték az elején.
Még vagy két hét és valószínűleg visszaesnek a napi pár százas sávba.
Így náluk lesz vagy 1-1,5 hónapos fék a gazdaságban.
Nálunk szerencsére hamar reagáltak, valószínűleg nem fogjuk elérni a napi pár százas új fertőzöttnél többet.
Így mi is 1-1,5 hónapos fékre számíthatunk.
Hétvégi munkával még ebből le lehet faragni valamennyit, hogy év végére ne legyen akkora a visszaesés.
Persze a turizmus, légitársaságok erre az évre valószínűleg már mennek a levesbe. Max. nyár után ha elkezd helyreállni a régi rend.
Balatonon max. magyar vendégek lesznek idén.
A Wizz Air viszont elég derűlátó, szerintük ők még jól is kijöhetnek az egészből, mert nekik van pénzük, hogy kihúzzák a leállást, a versenytársaik egy része viszont csődbemegy.

Ha viszont a kijárási tilalmak ellenére mégsem fog visszaszorulni a járvány, akkor 3-4 hónapnál tovább szerintem nem fogják fenntartani a kijárási tilalmat.
Akkor már inkább bevállalják, hogy akinek meg kell halni, az meghal, de legalább nem fog az egész ország Szomália szintjére süllyedni, majd éhenhalni.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Ez ahogyan semmilyen adjunk ingyen pénzt az embereknek program azt nem fogja megoldani, ha áll a gazdaság!

Adhatsz Te 300.000 ft-ot, de 30 milliót is alanyi jogon havonta minden magyarnak, HA leáll a termelés, járványügyi szigorítás miatt leáll a malom, a szállítmányozás, a péküzem, a bolt, akkor a sok pénzét mindenki a hajára kenheti, nem lesz kenyér senkinek sem.

Nyilván egyszerűsített és kiragadott példa, de ettől még a lényeg átmegy remélem. Ha meg kinevezünk fontos dolgokat, hogy pl. a fentiek NEM állhatnak le még sok egyéb mással együtt, mert strat. fontosságú hogy legyen pl. kenyér, tej, üzemanyag, orvosi ellátás, rendvédelem, akkor meg a vírus terjedni fog. Lassabban mint a svédeknél, de terjedni fog, és nincs rá jelenleg garancia hogy nem lesz 2. meg N+1 kör még idén, vagy hogy jövőre nem jön vissza egy picit combosabbra mutálódva.

Ez egy ördögi kör, attól félek, abban biztos vagyok, hogy adjunk alapjövedelmet, ennyit meg annyit, az semmire sem lesz jó!
Nem alapjövedelre gondoltam. De amint fentebb láthattad, sokaknak 0 jövedelmük lett hirtelen. A munkanélküli segély meg semmire sem elég jelenleg, főként, ha minimálbérre volt bejelentve a dolgozó, és ők vannak a legtöbben. "...a befizetett munkaerőpiaci járulék alap havi átlagának hatvan százalékát fogjuk megkapni, azonban a maximálisan adható összeg nem haladhatja meg az aktuális minimálbér napi összegét." Vagy rezsit se kelljen fizetni, akkor talán marad kajára...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zsolti
M

molnibalage

Guest
Ezt a libsizést és más gyalázást nem lehetne befejezni...?

Pont ezért kevés a mindenfajta járlékfizetés elengedése. Mert fizetés sem lesz, nemhogy járulékfizetési kötelezettség. Értem én a kormány elveit, hogy a munkát végzőket támogassuk, ne a segélyből élőket, de jelen helyzetben átmeneti időre a munkanélküli segély összegének és időtartamának jelentős emelése lesz az egyetlen mentsvár nagyon sokak számára. Hangsúlyozottam átmenetileg, és lehet mondjuk olyan kitétellel, hogy csak azokra vonatkozzon, akik a veszélyhelyzet kihirdetése után veszítették el állásukat. Úgyis rendeleti kormányzást szavaznak meg maguknak, hát pont beleférne... Mert kétlem, hogy mindenki 3 hónapon belül talál munkát.

Mindenki nem, viszont azért vegyük már észre a difi. A 2008-as válság miatt sokan vesztették el melót vagy csökkent a fizetés és az emberek nem fogyasztottak és jártak szórakozni, mert nem volt miből. A hiányzó fogyasztási összeg a közösből alacsonyabb volt havi átlagban, mint most, de sokáig tartott. A görbe alatti terület = integrál = érték nagy volt. Nehezen kúszott vissza a fogyasztás.

Mi van most? Tényleg 0-ra esett a szórakozás és egyebek. Viszont amit tudunk az, hogy az emberek nem változtatnak életmódot. Tehát lehet, hogy most 2-4 hónapig semmi, de aztán igény az lesz és fizetőképes kereslet is. Mert vegyük már észre, hogy a megtakarítani nem képes vagy a szarok bele módon élők vannak most lekvárban, akik nem tettek félre semmit. Tehát igen gyorsan vissza fog pattani a fogyasztási igény. A kínaiaknál már látszik. Véget ért ott nagyjából a helyzet és már mászik fel a légszennyezettség újra. Gondoljátok, hogy itthon máshogy lesz?

Tehát arról van szó, hogy akkor a 2008-as válásághoz képest a "görbe alatti terület" az mekkora összegű. Viszont nemigen látni azt, hogy ez mitől húzódna el. Az újraindulás talán nehezebb lesz egyes szektorokban, de ahogy mondtam, az igény nem tűnt el a legtöbb leállt területen. A kérdés az, hogy az utazási kedvvel mi lesz és a belföldi / külföldi turizmus aránya hogyan változik.

Halkan jegyzem meg talán végre némi pénzügyi tudatosságra neveli ez a társadalmat. Egészen elképedek, hogy egyesek, akiknek lenne lehetősége mennyire nem tartalékolnak semmit. A korábbi munkahelyemen egy emberről aki sanszosan vagy 2-3-szor többet keresett nálam és saját házban lakott a 4 napos munkahét bevezetésnél derült ki, hogy ha 2-3 hónap fizetés nélküli szabi lett volna, azt nem bírta volna. Én annál sokkal sokkal többet. Albérletben.

Igen, tudom, van akinek nincs miből félretenni, de amikor nettó 600-800k fizetésből valaki nem tud félretenni, akkor ott szerintem baj van a fejekben.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
3 Sparban volt. Túljenetkezés van.

Beszéltem itt egyik szomszéd asszonyal, lánya ügyvéd, ugye minden tárgyalás halasztva van most, veje turizmusból élt....szóval az ő pénzéből él a 2 fiatal + a 4 éves unoka.
Baromi nagy gáz lesz az országba :( Jöhetne a 30 fok és tünhetne a vírus.

Gondoltam, hogy nem aktuális az már. :(
Akit nem rugnak ki, annak ki kell venni a szabadságokat, akár előre is, nyáron, karácsonykor meg majd dolgozik.

Viszont azt azért nem értem, hogy az embereknek mi a francért nincs semmi félre tett pénzük?
Ügyvéd, 1-2 hete ha nincs jövedelem és máris a szülők pénzéből kell éljenek?
Én még minimálbérből is mindig félretettem valamennyit, hogy probléma esetén legyen mihez nyúlni, amióta meg nagyobb a fizu, azóta az asszony szinte teljes fizuja megy tartalékba.
Az asszony fél, hogy mi lesz velünk, ha kiraknak? Hát mondom, mire nekünk elfogy a pénzünk, addigra már a háromnegyed ország éhenhal. :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ezt mindenki tudja, aki nem teljesen hülye.


Olaszoknál kaptam olyan hírt, most az hogy igaz vagy sem én innen eldönteni nem tudom, mert cáfolatot is láttam utána szinte azonnal, hogy boltokat fosztogatnak itt ott...



Akinek esze van, mikor még nyugi volt, már tartalékolta a lisztet, megvette a fertőtlenítőt, konzervet. Mikor az emberek elkezdték ezt felvásárolni, már veszi a vitamint, bérescseppet, állatnak kaját, ha tudja hova ültetni akkor vetőmagot, paracetamolos láz és gyulladás csillapítókat, mikor a tömeg ideér tudatban, már veszed a WC-papírt, nedves törlőkendőt, üzemanyagot. Aki figyelmes, az az USA-ban láthatja/láthatta azt is hogy a következő lépcsőfok, amikor már nem kaját, gyógyszert, tisztító és fertőtlenítő szert vesznek az emberek, hanem tömegesen fegyvert, lőszert.

Az elejétől mondom én is, hogy a vírus az a kisebbik rossz, az igazán fontos az az, hogy elkerüljük a társadalmi törést, a nullára leállt gazdaságot, mert egy vadnyugati helyzet nem állna jól a XXI. század emberének, attól tartok...

Nyugi, nem lesz ilyen rossz a helyzet.
Ha 1-2 hónapon belül nem javul a járványhelyzet, akkor inkább hagyni fogják, hogy elterjedjen.
Tudom, hogy durván hangzik amit írok, de nem fogják a civilizációt tönretenni azért, hogy megvédjék az idős betegeket. Úgyis ők lennének az elsők akik meghalnának egy ilyen összeomlásban, akkor meg miért vigyenek magukkal még fiatalokat is milliószámra?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A legszarabb meló meg az ami már nincs is.
Csak a szűk családomból már négyen ülnek otthon. :(
És ugye most másik munkát is nehéz lesz találni, mert még azok a cégek sem vesznek most fel, amiknek még van munkájuk.
Pl. nálunk a cégnél durva munkaerőhiány van, munka is van bőven, jelentkező is lenne már rengeteg, de ilyen bizonytalanságban nem vesznek fel embereket, mert bármikor mi is leállhatunk.

https://www.mavcsoport.hu/mav-csoport/allasajanlataink

Mondjuk most itt is áll minden, de amint elindulunk kifele csúcsra lesz járatva a felvétel/oktatás mivel kiesik fél évnyi friss ember + közben folyamatos a nyugdíjazás, hiszti táppénz.
Mi meg unalmunkban ücsörgünk a tanszüneti menetrendben minimális teherforgalommal és röhögünk azon, hogy többet fizetnek a kevesebb munkáért :D
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and zeal
M

molnibalage

Guest
Ezt mindenki tudja, aki nem teljesen hülye.

Olaszoknál kaptam olyan hírt, most az hogy igaz vagy sem én innen eldönteni nem tudom, mert cáfolatot is láttam utána szinte azonnal, hogy boltokat fosztogatnak itt ott...

Akinek esze van, mikor még nyugi volt, már tartalékolta a lisztet, megvette a fertőtlenítőt, konzervet. Mikor az emberek elkezdték ezt felvásárolni, már veszi a vitamint, bérescseppet, állatnak kaját, ha tudja hova ültetni akkor vetőmagot, paracetamolos láz és gyulladás csillapítókat, mikor a tömeg ideér tudatban, már veszed a WC-papírt, nedves törlőkendőt, üzemanyagot. Aki figyelmes, az az USA-ban láthatja/láthatta azt is hogy a következő lépcsőfok, amikor már nem kaját, gyógyszert, tisztító és fertőtlenítő szert vesznek az emberek, hanem tömegesen fegyvert, lőszert.

Az elejétől mondom én is, hogy a vírus az a kisebbik rossz, az igazán fontos az az, hogy elkerüljük a társadalmi törést, a nullára leállt gazdaságot, mert egy vadnyugati helyzet nem állna jól a XXI. század emberének, attól tartok...
Jaj, ne már. Nem azért volt időleges áruhiány, mert nincs. Csak nem a megfelelő helyen van. Itthon is 6-7 napig nem volt hús a boltokban. Aztán megérkezett a készlet. Csak mivel a sok gyök2 már betárazott most kb. senki nem viszi. Múlt héten az Alléban akciós volt asszem az összes hús.

Ez a fegyverkezünk és majd jön a Mad Max akkora marhaság, hogy arra szavak nincsenek.

Gazdaságilag tényleg odaver egyeseknek ez az egész, de vegyük már észre, hogy pl. a spanyolnáthához képest ezt a vírus csak egy gyenge legyintés. Akkor megszűnt a civilizáció és lett polgárháborő vagy bármi? Nem. Ahhoz képest ma a fejlett világban olyan korlátlan árubőség van, hogy arra szavak nincsenek. Csak a logisztika a kérdés. Ami a jelek szerint megy.

Én azért még nem vagyok ilyen pesszimista.
Olaszban azt hiszem 20 napja van kijárási tilalom és már 9 napja elkezdett stagnálni és mostmár csökkenni a kimutatott fertőzöttek száma, pedig ők azért elég lazán kezelték az elején.
Még vagy két hét és valószínűleg visszaesnek a napi pár százas sávba.
Így náluk lesz vagy 1-1,5 hónapos fék a gazdaságban.
Nálunk szerencsére hamar reagáltak, valószínűleg nem fogjuk elérni a napi pár százas új fertőzöttnél többet.
Így mi is 1-1,5 hónapos fékre számíthatunk.
Hétvégi munkával még ebből le lehet faragni valamennyit, hogy év végére ne legyen akkora a visszaesés.
Persze a turizmus, légitársaságok erre az évre valószínűleg már mennek a levesbe. Max. nyár után ha elkezd helyreállni a régi rend.
Balatonon max. magyar vendégek lesznek idén.
A Wizz Air viszont elég derűlátó, szerintük ők még jól is kijöhetnek az egészből, mert nekik van pénzük, hogy kihúzzák a leállást, a versenytársaik egy része viszont csődbemegy.

Ha viszont a kijárási tilalmak ellenére mégsem fog visszaszorulni a járvány, akkor 3-4 hónapnál tovább szerintem nem fogják fenntartani a kijárási tilalmat.
Akkor már inkább bevállalják, hogy akinek meg kell halni, az meghal, de legalább nem fog az egész ország Szomália szintjére süllyedni, majd éhenhalni.
Mi ez a marhaság? Mitől halna éhez az ország...?
 
M

molnibalage

Guest
Visszaütött a JIT mánia, ennyi.
Jaja.

Nem alapjövedelre gondoltam. De amint fentebb láthattad, sokaknak 0 jövedelmük lett hirtelen. A munkanélküli segély meg semmire sem elég jelenleg, főként, ha minimálbérre volt bejelentve a dolgozó, és ők vannak a legtöbben. "...a befizetett munkaerőpiaci járulék alap havi átlagának hatvan százalékát fogjuk megkapni, azonban a maximálisan adható összeg nem haladhatja meg az aktuális minimálbér napi összegét." Vagy rezsit se kelljen fizetni, akkor talán marad kajára...
Ez arra ösztönzi a munkáltatót, hogy inkább tartsa meg a munkaerőt.
Halkan jegyezem meg, hogy ha ha valakinek 1-2 hónapos végkielégítést kell adni, akkor kb. már nem éri meg kirúgni. Akkor mi azt, amit még ez a vírushelyzet megmutatott? Hogy azon pozíciókban, ahol nagy a mozgás nem túl kifizetődőek annyira és kb. bármilyen gikszer esetén azonnal mehet a levesbe...

Gondoltam, hogy nem aktuális az már. :(
Akit nem rugnak ki, annak ki kell venni a szabadságokat, akár előre is, nyáron, karácsonykor meg majd dolgozik.

Viszont azt azért nem értem, hogy az embereknek mi a francért nincs semmi félre tett pénzük?
Ügyvéd, 1-2 hete ha nincs jövedelem és máris a szülők pénzéből kell éljenek?

Én még minimálbérből is mindig félretettem valamennyit, hogy probléma esetén legyen mihez nyúlni, amióta meg nagyobb a fizu, azóta az asszony szinte teljes fizuja megy tartalékba.
Az asszony fél, hogy mi lesz velünk, ha kiraknak? Hát mondom, mire nekünk elfogy a pénzünk, addigra már a háromnegyed ország éhenhal. :)
Mert itt tart az ország pénzügyi tudatossága.
Ha nekem a cég azt mondta volna, hogy 2-3 hónap fizetés nélküli, megvonom a vállam és megyek cikket írni és játszani. Persze nincs saját lakásom, nincs hitelem "csak" lakbért fizetek, viszont nem válok nincstelenné, ha 2-3 hónapra vagy akár 1 évig nincs pénz.

Kb. az lenne az alap pénzügyi tudatosság, hogy 1 évig képes legyél jövedelem nélkül megélni. Azt a pénzt úgy kezeld, hogy NINCS. Nem nyúlsz hozzá.

Nyugi, nem lesz ilyen rossz a helyzet.
Ha 1-2 hónapon belül nem javul a járványhelyzet, akkor inkább hagyni fogják, hogy elterjedjen.
Tudom, hogy durván hangzik amit írok, de nem fogják a civilizációt tönretenni azért, hogy megvédjék az idős betegeket. Úgyis ők lennének az elsők akik meghalnának egy ilyen összeomlásban, akkor meg miért vigyenek magukkal még fiatalokat is milliószámra?
Ez sokkal súlyosabb kérdés, mint hinném. Mert ez gyak. azt jelenté, hogy kor szerinti diszkrimináció lenne. Ezt próbáld beadni a lakosságnak úgy, hogy kb. 1/4 vagy 1/3-a nyugdíjas....

Nem csak politikailag, de morálisan is erősen megkérdőjelezhető ez a lépés. Eddig senki nem merte ezt meglépni. Kettőt találhatsz, hogy miért.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
30km kaminsorban,25km.re a határtol mégis kinek mutogassak wc papirt?
Őrizd meg a humorérzéked. ;) Sokkal többet nem tudsz tenni.
Ja, keresztlányom szerdán rúgták ki a pékségből. Bezártak a menzák, az emberek ritkábban járnak boltba így péksütiből és kenyéből is kevesebb fogy.
Azóta rohangál munkáért mint a mérgezett egér, gyakorlatilag bármit megcsinálna, de sehova sincs felvétel.
Álítólag árufeltöltőnek százszoros túljelentkezés van.
Na igen, én is belenyúltam a szarba könyékig. 2008-ban kirúgtak a munkahelyemről, utána 3 hónapot úgy tudtam átvészelni hogy elmentem szexshopba eladónak. :D Valamiért ott nem nagyon volt visszaesés, sőt segédeszközökből meg dvd-ből több is fogyott. Közben tudtam keresni valami más melót, addig is volt pénzem.
Most a közelemben nincs ilyen jellegű szaküzlet, az önkormányzatnál is 15x túljelentkezés van segédmunkára, otthon sem tudok mókolni semmit mert kereslet nem nagyon van kovácsoltvas kapura vagy hasonlóra... úgyhogy életemben először fingom sincs hogyan tovább.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Jaj, ne már. Nem azért volt időleges áruhiány, mert nincs. Csak nem a megfelelő helyen van. Itthon is 6-7 napig nem volt hús a boltokban. Aztán megérkezett a készlet. Csak mivel a sok gyök2 már betárazott most kb. senki nem viszi. Múlt héten az Alléban akciós volt asszem az összes hús.

Ez a fegyverkezünk és majd jön a Mad Max akkora marhaság, hogy arra szavak nincsenek.

Gazdaságilag tényleg odaver egyeseknek ez az egész, de vegyük már észre, hogy pl. a spanyolnáthához képest ezt a vírus csak egy gyenge legyintés. Akkor megszűnt a civilizáció és lett polgárháborő vagy bármi? Nem. Ahhoz képest ma a fejlett világban olyan korlátlan árubőség van, hogy arra szavak nincsenek. Csak a logisztika a kérdés. Ami a jelek szerint megy.


Mi ez a marhaság? Mitől halna éhez az ország...?

Ráadásul a spanyolnátha előtt ugyebár volt egy 4 éves világháború, ami teljesen taccsraverte a gazdaságot.
Magyarország meg még rosszabb helyzetbe került, mert itt ugyebár plusz egy évet tartott a háború, aminek a végére a románok úgy kiürítették az országot, hogy valószínűleg még az egereknek sem jutott gabona, és akkor még lett párszázezer menekült is a megszállt területekről.
Mégis túlélte az ország még azt is.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Mi ez a marhaság? Mitől halna éhez az ország...?

Semmitől. Én pont azt bizonygatom, hogy valószínűleg a 2008-as válságot sem fogjuk megütni.
Olvasd el figyelmesebben mit írtam.
A feleségem félt, hogy mi lesz, ha kiraknak és elfogy a pénzünk?
Na egy ilyen elképzelt esetre írtam, hogy olyan nem fordulhat elő, mert ha már annyira cudar lenne a helyzet, hogy már mi (a családom) is felélnénk a megtakarításunkat, akkor addigra már az ország nagy része éhenhalna.
 
T

Törölt tag 008

Guest
...Tehát lehet, hogy most 2-4 hónapig semmi, de aztán igény az lesz és fizetőképes kereslet is....

Mi is startpisztollyal várjuk, hogy rendeződjön minden és a SZÉPkártyáról a felgyülemlett párszázezret elverhessük.
Segítjük a gazdaság talpraállását kis lazulással :)

Mégis túlélte az ország még azt is.
Akkoriban nem a WCnyalogatás volt a trendi. :p
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ez sokkal súlyosabb kérdés, mint hinném. Mert ez gyak. azt jelenté, hogy kor szerinti diszkrimináció lenne. Ezt próbáld beadni a lakosságnak úgy, hogy kb. 1/4 vagy 1/3-a nyugdíjas....

Nem csak politikailag, de morálisan is erősen megkérdőjelezhető ez a lépés. Eddig senki nem merte ezt meglépni. Kettőt találhatsz, hogy miért.

Hát pedig ha nem fog csökkenni az új esetek száma a jelenlegi intézkedések hatására (szerintem fog, kordában tartható a jelenlegi intézkedésekkel is), akkor pedig az következne, hogy elkapja az ország nagy része.
Olyan karantént nem tudunk bevezetni, mint a kínaiak, hogy leáll minden, senki nem megy munkába se, mert nálunk már érintett az egész ország, nem csak az ország 5%-a.

Egyébként mi a diszkrimináció? Hogy a vírus leginkább az öregeket vagy krónikus betegeket visz el?
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger
M

molnibalage

Guest
Hát pedig ha nem fog csökkenni az új esetek száma a jelenlegi intézkedések hatására (szerintem fog, kordában tartható a jelenlegi intézkedésekkel is), akkor pedig az következne, hogy elkapja az ország nagy része.
Olyan karantént nem tudunk bevezetni, mint a kínaiak, hogy leáll minden, senki nem megy munkába se, mert nálunk már érintett az egész ország, nem csak az ország 5%-a.

Egyébként mi a diszkrimináció? Hogy a vírus leginkább az öregeket vagy krónikus betegeket visz el?
Az, hogy az idősebb generáció védelmét beáldozod a gazdaság oltárán. Ezt minek neveznéd?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Mi is startpisztollyal várjuk, hogy rendeződjön minden és a SZÉPkártyáról a felgyülemlett párszázezret elverhessük.
Segítjük a gazdaság talpraállását kis lazulással :)

Akkoriban nem a WCnyalogatás volt a trendi. :p

WC nyalogatástól szerintem pont CSAK a koronavírust nem lehet elkapni. Annyira nem hinném, hogy elterjedt lenne ez a hóbort, hogy pont előtte is már nyalogatta egy fertőzött. :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az, hogy az idősebb generáció védelmét beáldozod a gazdaság oltárán. Ezt minek neveznéd?

Nem kell kimenni, nem lesz probléma.
Ha a nyugdíjasok nem járhatnak ki, még nem omlik össze a gazdaság, de ha a dolgozók nem járhatnak be dolgozni, akkor igen.
De mondom, ilyen szerintem nem fog előfordulni, mert az olasz adatok azt mutatják, hogy a részletes karantén bevezetése után 10 nappal már nem nőtt tovább a napi fertőzöttek száma, mostanra meg már csökkenés tapasztalható.
Szerintem még vagy 2-3 hét és kezdhetik a lazításokat.
1-2 hónap és az EU belső határait is nyitják szerintem.
Persze a koncertek, felvonulások valószínűleg sokáig elmaradnak még.
 
Status
Not open for further replies.