Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Jah, egyébként azoknak írom, akik elektromosautó ellenesek. A hagyományos autógyárak elég gyorsan bejelentették, hogy bezárnak, az SDI (akkugyár) és a beszállítóik nem szándékoznak bezárni.
 
M

molnibalage

Guest
Jah, egyébként azoknak írom, akik elektromosautó ellenesek. A hagyományos autógyárak elég gyorsan bejelentették, hogy bezárnak, az SDI (akkugyár) és a beszállítóik nem szándékoznak bezárni.
  • És ez mire érv? Hogy több égetni való pénzük van a hype miatt?
  • Elektromos autó ellenes nincs. Vagy az ellenesség, ha valaminek látjuk a hátrányait és irritál, hogy egy 11 milliós autóra adnak annyi támogatást a gazdagnak, amiből más használt autót sem vesz valami teljesen zavaros ideológia alapján....?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
A sakàl című filmben a tag mivel fújja be a kocsi ajtaját amitől habozni kezd a szája es meghal?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 921
113
Na a szappanhoz való viszonyról annyit, hogy mikor még egy cserediák programban voltam még süldőként Németországban, egy igen jó módban élő családnál, nem csóróknál(apu Bayern-nél volt mérnök, külön - külön apunak, anyunak, S/E classe, vendéglátó cserepajti nagyfiúnak kis renault, Tipp-topp ház), a saját házuk szuterénjében voltam egyedül elszállásolva saját fürdőszobával, amit néha napján ki is adtak, az amúgy kedves és segítőkész emberek kb. a 3 napon kérdezték meg, hogy mi a fasz bajom van hogy naponta!!! lezuhanyzok, van valami bőrbetegségem?

Komolyan mondom hogy kulturális különbségből adódóan nem értettem hogy mi a tökömet nem értenek, meg ŐK sem hogy velem mi van! Kérdeztem hogy nem alap náluk hogy naponta legalább 1x elmennek fürdeni/zuhanyozni? Nevetve és meghökkenve mondta egyöntetűen az egész család hogy NEM!

Utána hogy ÉS ha nem otthon vannak, hétvégén egész nap bent a házban, hanem menni kell munkába, esetleg sportolnak, etc? Akkor is jött a válasz, hogy van fasza dezodor, és ha nem lesznek konkrétan koszosak(egyik sem építőiparban dolgozott), a ruha tiszta, elég egy nedves törlőkendő!


Azt hittem rosszul értek valamit, mikor mondták hogy ők gyakorlatilag 2-3 naponta fürdenek jellemzően! Pedig nem, utána kérdeztem másoktól is, mondták hogy ez OTT teljesen általános!
Ugyan ezt mesélte ismerősöm, csak Ő a francúzoknál volt kint egy családnál 2 hónapot. Neki utána fizetnie kellett ha naponta akart fürödni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 099
113
Jah, egyébként azoknak írom, akik elektromosautó ellenesek. A hagyományos autógyárak elég gyorsan bejelentették, hogy bezárnak, az SDI (akkugyár) és a beszállítóik nem szándékoznak bezárni.


Ez milyen indok az elektromos autózás mellett???

Az pedig hogy nem szándékozik bezárni? És? Ha pl a vw nem veszi át az aksikat mivel áll, minek termelnek? Nincs akkora raktárkapacitás sehol mivel nem is gazdaságos.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Jah, egyébként azoknak írom, akik elektromosautó ellenesek. A hagyományos autógyárak elég gyorsan bejelentették, hogy bezárnak, az SDI (akkugyár) és a beszállítóik nem szándékoznak bezárni.
És ettől nagyobb lesz a hatótávja a villanyosnak, gyorsabban lehet feltölteni delejjel a kocsit, és meg lehet annyiért venni mint egy benzinest?! Szóval én nem a villanyautót ellenzem, hanem annak az egyenlőre sajnos elkerülhetetlen hátrányait.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Jah, egyébként azoknak írom, akik elektromosautó ellenesek. A hagyományos autógyárak elég gyorsan bejelentették, hogy bezárnak, az SDI (akkugyár) és a beszállítóik nem szándékoznak bezárni.
Folyton a lemaradással küzdenek az ilyen gyárak. Sok e-autót azért nem lehet kapni, vagy csak egy országonként erősen korlátozott készletből lehet vásárolni, mert nem bírják a tempót az akku-gyárak. Most egy kicsit előre tudnak dolgozni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 929
113
Őrizd meg a humorérzéked. ;) Sokkal többet nem tudsz tenni.


Most a közelemben nincs ilyen jellegű szaküzlet, az önkormányzatnál is 15x túljelentkezés van segédmunkára, otthon sem tudok mókolni semmit mert kereslet nem nagyon van kovácsoltvas kapura vagy hasonlóra... úgyhogy életemben először fingom sincs hogyan tovább.

Kezdj el kapu helyett pallost kovácsolni, vinni fogják mint a cukrot :D!
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 929
113
Ugyan ezt mesélte ismerősöm, csak Ő a francúzoknál volt kint egy családnál 2 hónapot. Neki utána fizetnie kellett ha naponta akart fürödni.
Tőlem márkát nem kértek szerencsére, csak furán néztek. Komolyan nem értették hogy minek fürdök egy egész napos városnézés - telerakva programokkal - után!
 
T

Törölt tag 008

Guest
Kezdj el kapu helyett pallost kovácsolni, vinni fogják mint a cukrot :D!
Túl hosszú!
Inkább 44 centis tőrt vagy wakizashit.

Tőlem márkát nem kértek szerencsére, csak furán néztek. Komolyan nem értették hogy minek fürdök egy egész napos városnézés - telerakva programokkal - után!

Mielőtt azt hisszük, hogy ez nyugat európai dolog, sorosnál az ex-szoci országból érkezett diákok egy része is bűzlött.

A magyarok nem.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
  • És ez mire érv? Hogy több égetni való pénzük van a hype miatt?
  • Elektromos autó ellenes nincs. Vagy az ellenesség, ha valaminek látjuk a hátrányait és irritál, hogy egy 11 milliós autóra adnak annyi támogatást a gazdagnak, amiből más használt autót sem vesz valami teljesen zavaros ideológia alapján....?
Csak arra írtam, amikor páran itt megjegyezték, hogy már így is túlságosan egyoldalú a gazdaságunk a sok autógyár miatt, nem kellene mégtöbbet behozni.
Én meg írtam, hogy bár ez is autógyár, de elektromos.
Szóval mégiscsak megérte diverzifikálni a gazdaságunkat legalább ennyire is.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
És ettől nagyobb lesz a hatótávja a villanyosnak, gyorsabban lehet feltölteni delejjel a kocsit, és meg lehet annyiért venni mint egy benzinest?! Szóval én nem a villanyautót ellenzem, hanem annak az egyenlőre sajnos elkerülhetetlen hátrányait.

Nem, de pár ezer embernek van munkája, míg a hagyományos autógyárak állnak. :p
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ez milyen indok az elektromos autózás mellett???

Az pedig hogy nem szándékozik bezárni? És? Ha pl a vw nem veszi át az aksikat mivel áll, minek termelnek? Nincs akkora raktárkapacitás sehol mivel nem is gazdaságos.

Valószínűleg nem fog 1-2 hónapnál tovább eltartani ez a helyzet. Addig meg termel raktárra.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 929
113
Visszaütött a JIT mánia, ennyi.
Tény, csak az EU nem kis részben erre alapozta a gazdaságát, és saját maga értelmét.

Lölö biztos épít majd szép nagy raktárházakat, ha lesz rá támogatás, megoldjuk azt is hogy legyen itt készlet gazdagon, ezen nem fog múlni.
Jaj, ne már. Nem azért volt időleges áruhiány, mert nincs. Csak nem a megfelelő helyen van. Itthon is 6-7 napig nem volt hús a boltokban. Aztán megérkezett a készlet. Csak mivel a sok gyök2 már betárazott most kb. senki nem viszi. Múlt héten az Alléban akciós volt asszem az összes hús.

Ez a fegyverkezünk és majd jön a Mad Max akkora marhaság, hogy arra szavak nincsenek.

Gazdaságilag tényleg odaver egyeseknek ez az egész, de vegyük már észre, hogy pl. a spanyolnáthához képest ezt a vírus csak egy gyenge legyintés. Akkor megszűnt a civilizáció és lett polgárháborő vagy bármi? Nem. Ahhoz képest ma a fejlett világban olyan korlátlan árubőség van, hogy arra szavak nincsenek. Csak a logisztika a kérdés. Ami a jelek szerint megy.


Mi ez a marhaság? Mitől halna éhez az ország...?
Én nem azt mondtam hogy a fegyverkezzünk mert Mad Max korszak jön, azt mondtam hogy erre utaló jelek vannak nem csak az USA-ban(ahol jönnek a hírek, videók hogy CSONTRA kifosztotta a lakosság az elérhető fegyverboltokat, nincs már kirakatban sem puska, a kiállítási darabokat is elvitték, lőszert mindent), de nálunk is folyamatosan azt hallom, hogy viszik a gumilövedékestől a bozótvágóig, csigás és számszeríjig az emberek amit csak tudnak.

Na ez viszont veszélyforrás, nem kicsi. Mert hiába van árubőség, HA egy helyre valamilyen ok miatt pár napig, tényleg csak pár napig nem jut alapvető fogyasztási cikk, és ott kicsúszik a rendvédelem kezéből az irányítás, annak csúnya munka lesz a vége.

Nem ezt várom, nem mondtam hogy ez lesz, figyelmet hívom fel rá hogy hogy gondolkodik a jelek szerint igen sok ember, meg mik a külföldi folyamatok.

Azt is leírtam, hogy bár szerintem a Covid-19 aki megnézi az Olasz, Spanyol videókat láthatja hogy nem tréfa, de messze nem a nagyobb probléma. Az igazi gond az, hogy mindenhol sok lesz az a kilátástalan helyzetbe akár 1-2 hónapon belül kerülő tartalékok nélküli család, akik nem akarnak majd nyugton otthon ülve fegyelmezetten éhezni. Ez az amire fel kell készülni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 929
113
Túl hosszú!
Inkább 44 centis tőrt vagy wakizashit.



Mielőtt azt hisszük, hogy ez nyugat európai dolog, sorosnál az ex-szoci országból érkezett diákok egy része is bűzlött.

A magyarok nem.
Wakizashit? Akkor már ha azon a kultúrkörön mozgunk, miért nem Katanát?

Szamurájok nem véletlenül használták az élet-halál harcban egymás ellen a hosszabb nagy testvért, nem a közepest!
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 921
113
30km kaminsorban,25km.re a határtol mégis kinek mutogassak wc papirt?
Egyébbként jellemzően határainkon a magyar oldalon nincs se kaminparkoló,se kaminnal igénybevehető wc.Magyar állambácsi csak hirhedten vastag ceruzával kontrolálni tud,de feltételek biztositására magasrol tesz.Pedig európai szinten is drágának számit a magyar útdij.
Jellemző a hozzáálláshoz,hogy 5évemként kemény pénzért meg kell újitani a sofőr szakvizsgát,de az állam nem ismeri el szakmunkának a sofőrtködés.Tipikus magyar állami fejőstehénnek nézés.
Most már iMo.on vagyok.Határon még csak hőmérőzés sincs,csak személyi szkennelés.Ippen csak nincs annyi eszük,hogy megnyissák a régi határposztot,és akkor 1állás helyett 6ban lehetne ezt csinálni.Ezért van dugó.
Stlacika rakott fel videót amikor vitték ki oroszba az élő állatot, lengyel fehérorosz határon a kamionosok van hogy 1 napot várnak az út mellett, hogy átmehessenek. Köcsög lengyel állam miért nem csinál parkolót....
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 456
23 921
113
Csakhogy ezek nálunk nem időszakos problémák,hanem állandóak.
Azonkívül én teszem adogom.speciel 24tonna fertőtlenítő vegyszert hoztam Hollandiabol.Nem kínai,vagy türkmén.hanem libsi holland.Azert jjo lesz,vagy visszavigyem?
Vidd vissza, a mol már tölti fel az állami dolgozók készleteit, lassan a civil szféra is kap.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 929
113
Vidd vissza, a mol már tölti fel az állami dolgozók készleteit, lassan a civil szféra is kap.
Igen, ezért írtam neki én is azt, amit, hogy jó az is ha hoz fertőtlenítőt, mert hasznos, csak hát az álarcainknak pl. jobban örülnénk, mert fertőtlenítőt mi is gyártunk magunknak...
 
  • Tetszik
Reactions: megazez
T

Törölt tag 008

Guest
Wakizashit? Akkor már ha azon a kultúrkörön mozgunk, miért nem Katanát?

Szamurájok nem véletlenül használták az élet-halál harcban egymás ellen a hosszabb nagy testvért, nem a közepest!
Ha utcán azzal mászkálsz rádugrik a TEK. Ha elcsomagolod a 175/2003 sz. kormányrendeletnek megfelelően akkor meg nem tudod vészhelyzetben használni.
Wakizashit könnyebb rejteni (bár az sem legális, mert 8 cm fölött van, de SHTFnél nem fogják nézni. Katana akkor is feltünő, szóval nem jó).
Beltérben meg katana túl hosszú. Szamurájok is wakizashival védekeztek beltérben.

Apropó, a leghosszabb nagytestvér az a Tachi. :)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti