1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

A szakszervezetek szenátusi meghallgatásig jutottak azzal, hogy a cégek profithajszolása miatt ne kelljen egyedül akár 45.000 tonnás vonatokat vezetni. Ráadásul leépítéseknél sokszor a legdrágább - legtapasztaltabb munkaerőt küldik el.
    Nálunk azért kiszűrték mikor az egyik laposföldes bepróbálkozott :cool:

fip7 and blitzkrieg like this.
  2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

More input! Ez hol és hogyan volt?

blitzkrieg likes this.
  3. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Csak azért hoztam fel a románokat, mert a magyar sajtó nagy része mindig őket hozza fel példának, hogy már ők is lehagyták Magyarországot és ez a szemlélet itt is megjelent néhány embernél.

Bár a járványokhoz nem értek, viszont némi logika szorult belém.
    Az USA 1,15 millió tesztet csinált eddig, amiből 245000 pozitív eset lett, vagyis 4,7 tesztre jut egy fertőzött.
    Magyarországon 16400 tesztet csináltak, amiből lett 585 pozitív, 28 tesztre jut egy fertőzött.
    Gondolom ebből már láthatod, hogy az USA-ban arányaiban legalább 6-szor több a fertőzött, mint Magyarországon.
    Az olaszok is ilyen helyzetben vannak, 4.7 tesztre jut egy pozitív.
    A példakép németeknél is 10,5 tesztre jut egy fertőzött.
    Akkor most ki is csinál kevés tesztet? Ha több tesztet csinálnánk, akkor arányaiban még kevesebb fertőzött jutna egy tesztre.
    https://ourworldindata.org/covid-testing

4. blitzkrieg

5. torsen

torsen Well-Known Member

Viszont több fertőzöttről tudnánk...

Masztiff and blitzkrieg like this.
  6. blitzkrieg

Ez igaz.
    Nyilvánvaló mindenkinek, hogy sokkal több fertőzött van Magyarországon is és máshol is, mint amennyiről megbizonyosodtak a tesztek által. Viszont az egy tesztre jutó fertőzöttek számából össze lehet hasonlítani, hogy arányaiban hol lehetnek sokkal többen a fertőzöttek.
    Mivel nálunk 28 embert kell leteszteljenek, amíg egy fertőzöttet találnak, addig az olaszoknál és az USA-ban 4,7 emberből találnak egyet.
    A nyugati országok ha le akarnák vinni az egy tesztre jutó pozitív esetek számát a mi szintünkre, akkor sokkal többet kellene teszteljenek, mint most és valószínűleg több milliós betegszám jönne ki.

Ooorky, csibeszke and zeal like this.
  7. gergo55

gergo55 Well-Known Member

8. aquarell

aquarell Well-Known Member

Nem tudtam, hogy ez a darab csak mâsfèl ève âll ott. Azt hittem inkâbb évtizedek óta. Ugy tünik, hogy cserèlgetik.

9. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

10. SilvioD

Ezt mi alapján számolhatják?

Egészségügyi biztonsági rangsor

11. SilvioD

A legrizikósabb országok

12. SilvioD

Kezelési hatékonyság

13. SilvioD

Bocsi, ezeket nem ide akartam...

14. gergo55

gergo55 Well-Known Member

Ne kerüljön a szemem elé!!
    :mad::hadonaszos:

15. molnibalage

Igen érdekes evolúció...

16. molnibalage

Még nem volt időm végignézni, de remélem pár jogász affinitású embernek is lesz ideje és kommentálja is majd a tartalmát.

17. lincolnosiris

lincolnosiris Active Member

Köszöntem a videót. 13 percet tudtam belőle végigszenvedni. Lenkei NEMDOKTOR bácsi is odaverős ebben a témakörben, egyszer elolvastam az egyik könyvét, mivel muter bele volt/van őrülve. Azóta sem tudtam megbocsátani magamnak az így elb@xott időt.:(

bartinieffektus likes this.
  18. molnibalage

MURICA.

fishbed and megazez like this.
  19. molnibalage

Én már leszoktam a Trump bashingről, többnyire csak legyintek baromságaira, de azért ez durva:

Innen hova sikerült eljutni? Ennek a baromnak a nyilatkozatainak és a tetteinek igen komoly következménye lesz. Vajon felelősségre fogják ezért vajon vonni? Mert a durva az, hogy a magyar gumitörvényt alkalmazva ezért itthon mentelmi jog nélküli repülne a kóterba...

Az timecode előtti imádkozás még amitől keringet a hányinger...
    Ima, baszod, ima, a XXI. században...

Last edited: 2020. április 4.
    fishbed and blitzkrieg like this.
  20. lincolnosiris

lincolnosiris Active Member

A benzinkutas ruha, amelyik olasz 38-as, az meg itthon nem?:D

Ezen oldal megosztása