Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 319
113
Ez elméletileg ugy van.Gyakorlatilag meg ez egy bújtatott fizetésemelés elsősorban a közalkalmazotti felső rétegnek.Sokkal többet érne,ha inkább az adók csökkenének,és egy valóban hatékony és kisebb államszervezet nem szivná el a forrásokat.Mert Mo-on valójában nagyon magasak az adók,csak olyan formában,ami nem jelenik meg a bérlapon.Az államszervezet rossz.Az ajnározott közalkalmazotti gárda meg egy idejétmúlt talláros nemesi öntudatú rossz értelembe vett mandarinréteg.Tisztelet a kivételnek,de a többségüket egy maszek cégtől úgy rugnák ki,hogy a lába se érné a földet.
Ez nem azt jelenti,hogy ne lenne szükség államszervezeter.Dehogynem van rá szükség.De nem erre a félfeudalista nomenklatúra rendszerre.
Attól, hogy fingod sincs a cafetera rendszerről - mert téged nem ebben fizetnek, vagy nem üzemeltetsz elfogadó helyet -, attól még jól működő, és nemzetgazdasági érdekeket szolgáló rendszer. /Megjegyzem, nekem sincs ilyen kártyám, és csak a feleségem kapja a fizetése egy csekély részét állami alkalmazottként. Nem, nem felső vezető!/
Az elfogadó helynél nem feltétel a NER-es tagság.
2018-ban, év végén, lejártak a szerződések, és 2019-re meg kellett újjíttatni a kártyákat.
Csak az OTP-nél (az egyik, a 3 kártyakibocsátó közül) 1,1M megújítas jött létre. Azaz ennyi ember aktívan használja is a kártyákat.
Akkor milyen közalkalmazotti felső rétegről beszélsz?
Szerinted a kb. 4,5 millió aktív foglalkoztatottból a biztosan több mint 1,1-1,3M az a közalkalmazotti kiváltságos felső réteg?

Az államszervezeti problémáiddal nem tudok mit kezdeni. :cool:
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 010
53 996
113
817 ezer, azaz nyolcszáztizenhétezer közalkalmazott és köztisztviselő van Magyarországon.



Kevesebb mint 1 tizede a populációnknak,mi ezzel a baj?
Csak szólok,hogy itt, a fejlett nyugaton,amikor "the shit hit the fan" volt 2010 körül,és papíron részmunkaidős lettem,nekem kellett elmennem személyesen a munkanélküli hivatalból,az adóhivatalba,hogy hozzak igazolást a fizetésemről,és az adó helyzetemről,onnan a földhivatalba,hogy milyen,mennyi ingatlan vagyonom van,meg a bankba is,hogy mennyi a fizum,meg a kp-m,hogy eldöntsék jogosult vagyok e,ez e egy cirka 200km-es karika volt,meg 1.5 nap....
Egy futó pillanatra se képzeljétek már el,hogy ez bárhol másképp van,pont úgy fikázzák a helyiek a vízfejet mint bárhol,pont úgy röhejes az egész állmapparátus mint máshol,és pont úgy éhen halna az állami alkalmazottak 95%-a civil szférában/építőiparban,mint máshol,ébresztő.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 067
31 001
113
Attól, hogy fingod sincs a cafetera rendszerről - mert téged nem ebben fizetnek, vagy nem üzemeltetsz elfogadó helyet -, attól még jól működő, és nemzetgazdasági érdekeket szolgáló rendszer. /Megjegyzem, nekem sincs ilyen kártyám, és csak a feleségem kapja a fizetése egy csekély részét állami alkalmazottként. Nem, nem felső vezető!/
Az elfogadó helynél nem feltétel a NER-es tagság.
2018-ban, év végén, lejártak a szerződések, és 2019-re meg kellett újjíttatni a kártyákat.
Csak az OTP-nél (az egyik, a 3 kártyakibocsátó közül) 1,1M megújítas jött létre. Azaz ennyi ember aktívan használja is a kártyákat.
Akkor milyen közalkalmazotti felső rétegről beszélsz?
Szerinted a kb. 4,5 millió aktív foglalkoztatottból a biztosan több mint 1,1-1,3M az a közalkalmazotti kiváltságos felső réteg?

Az államszervezeti problémáiddal nem tudok mit kezdeni. :cool:
Lehet,hogy az én ismeretségi köröm a speciális,de egy sincs közöttük,ki a magángazdaságban dolgozván kapna akármiféle cafetéria kártyát.A közpénzból fentartott intézményekben,vállalatoknál dolgozók viszont mind kapnak.Megjegyzem,magam is kaptam utalványt,mikor önkormányzati cégnek dolgoztam.
Az államszervezeti problémám meg az az alapprobléma,ami szerintem,és még sokak szerint,nem engedi kikecmeregni az országot a mucsajröcsögei posványbol.
Lehet akármilyen jóravaló is egyénileg egy közalkalmazott,ha a rendszer amiben dolgozik rossz,és mint társadalmi osztály meg hátráltatók.
http://epa.oszk.hu/00000/00017/00208/pdf/EPA00017_kozgazdasagi_szemle_2013_11_1278-1281.pdf
https://kupdf.net/download/miert-buknak-el-nemzetek_5afe250ee2b6f5886233dfa9_pdf
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 650
55 285
113
Kevesebb mint 1 tizede a populációnknak,mi ezzel a baj?
Csak szólok,hogy itt, a fejlett nyugaton,amikor "the shit hit the fan" volt 2010 körül,és papíron részmunkaidős lettem,nekem kellett elmennem személyesen a munkanélküli hivatalból,az adóhivatalba,hogy hozzak igazolást a fizetésemről,és az adó helyzetemről,onnan a földhivatalba,hogy milyen,mennyi ingatlan vagyonom van,meg a bankba is,hogy mennyi a fizum,meg a kp-m,hogy eldöntsék jogosult vagyok e,ez e egy cirka 200km-es karika volt,meg 1.5 nap....
Egy futó pillanatra se képzeljétek már el,hogy ez bárhol másképp van,pont úgy fikázzák a helyiek a vízfejet mint bárhol,pont úgy röhejes az egész állmapparátus mint máshol,és pont úgy éhen halna az állami alkalmazottak 95%-a civil szférában/építőiparban,mint máshol,ébresztő.

Igaz szavak Húsvét vasàrnapjára!
 
T

torsen

Guest
Különben a közalkalmazottak is igen gyakran kapnak SZÉP kártyára pénzt.

Igen, gyakran. Jelentős részük kb. 3000Ft/hó összegben. Én például konkrétan tudom, hogy nálunk a közoktatásban dolgozók nem kapnak semmit, ha van az intézményükben konyhai ebédelési lehetőség. Azzal a jelszóval, hogy a konyhán lehet kedvezményesen enni. (napi kb. 150Ft-tal olcsóbban). A Debrceni Egyetem dettó ugyanez. Azt nem tudom, hogy a tűzoltók, rendőrök, orvosok, áplók, könyvtárosok, múzeumi dolgozók stb mennyit kapnak, de ha kapnak is messze nem annyit, mint a vállalati szféra cafeteria összegei. Most mielőtt felhördül valaki, nem azok ellen beszélek, csak valaki azzal jött, hogy a közalkalmazottak...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Lehet,hogy az én ismeretségi köröm a speciális,de egy sincs közöttük,ki a magángazdaságban dolgozván kapna akármiféle cafetéria kártyát.A közpénzból fentartott intézményekben,vállalatoknál dolgozók viszont mind kapnak.Megjegyzem,magam is kaptam utalványt,mikor önkormányzati cégnek dolgoztam.
Az államszervezeti problémám meg az az alapprobléma,ami szerintem,és még sokak szerint,nem engedi kikecmeregni az országot a mucsajröcsögei posványbol.
Lehet akármilyen jóravaló is egyénileg egy közalkalmazott,ha a rendszer amiben dolgozik rossz,és mint társadalmi osztály meg hátráltatók.

Magam is dolgoztam olyan cégnél, ahol a cafeteriát egy belső kártyára kaptuk. A céges étkezőben csak ezzel lehetett fizetni. A piaci ár ötödéért benyomhatott az ember egy meleg főételt vagy egy szelet tortát, levest, kávét. A csoki, üdítő automaták is csak ezzel működtek, de azt egy külsős cég üzemeltette, ott bolti árak voltak.
Csomóan csinálták azt, hogy bejöttek picit hamarabb, és bent reggeliztek, mert még így is sokkal jobban kijöttek mintha boltban veszik és otthon esznek. Hátránya, hogy sehol máshol nem tudtad használni.
Dolgoztam olyan helyen is, ahol minden dolgozó mindenre 10 százalék kedvezményt kapott. Ez durván azt is jelenthette, hogy az áfával megküldött nagykereskedelmi áron tudtunk IT cuccokat kihozni. Ha valamit nagyon elbasztunk, akkor a maradékot mindég elsőnek magunk között árultuk ki. Beragadt cuccokat, sokszor toltunk ki 30-50 százalékos kedvezménnyel. Ha senkinek nem kellett, vagy már mindenki vett belőle a mieink közül, utána került ki csak a vásárlók elé az ár.
Cimborám bankban dolgozik, 3-4 éve minden hónapban annyi sárga Erzsébet utalványt kapott, hogy az agglegény életmódhoz társuló étkezést megoldotta belőle.
Nehogy azt gondold már, hogy Magyarországon nincsenek normális cégek és csak egy közrabszolga kap plusz juttatásokat?
Persze nem lehet minden cég fuvarozó, hogy a minimálbérre bejelentett sofőrjei után befizesse a terheket, a maradékot meg szépen lekönyvelje adómentesen adható napidíjnak.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 989
113
Igen, gyakran. Jelentős részük kb. 3000Ft/hó összegben. Én például konkrétan tudom, hogy nálunk a közoktatásban dolgozók nem kapnak semmit, ha van az intézményükben konyhai ebédelési lehetőség. Azzal a jelszóval, hogy a konyhán lehet kedvezményesen enni. (napi kb. 150Ft-tal olcsóbban). A Debrceni Egyetem dettó ugyanez. Azt nem tudom, hogy a tűzoltók, rendőrök, orvosok, áplók, könyvtárosok, múzeumi dolgozók stb mennyit kapnak, de ha kapnak is messze nem annyit, mint a vállalati szféra cafeteria összegei. Most mielőtt felhördül valaki, nem azok ellen beszélek, csak valaki azzal jött, hogy a közalkalmazottak...
A tanárokat ne sajnáltassuk, anyám menzán dolgozott jó pár évet, elmondom 1 tanár sem fizetett ott a kajáért és a "maradékot" (a mardék alatt nem a moslékra gondolok, hanem a nem kiosztott adagokra) vitték is rendesen, ha hiányzó gyerek volt azt extra adagként vitte haza a menzáról. Az meg külön vicces, hogy betegszabadságon lévő tanárok mindig beküldték a dupla ételhordót, hogy a napi adagot meg a "repetát" adják ki nekik, mindezt fizetetlenül....
Volt olyan tanár aki konkrétan a "kutyájának" külön ételhordót hozatott, hogy csak hús legyen benne, igen ám de amikor anyám első munkanapján betöltötte neki a hús moslékot azután el lett hordva minden szarnak, hogy hogyan merészel ő a "kutyájának" szemetet adni! Neki külön a megmaradtból kell. Gondolhatod milyen kutya ette azt...
Amúgy a tanárok legalább 50%-a alkalmatlan tanárnak.
Nagybátyám tűzoltó, nekik jár normálisan kafeteria.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 221
4 571
113
Az alkalmazott nem jár vele jól, mert ő több fizetést szeretne, amit arra költ, amire neki szüksége van.
Az elfogadóhelyet leveszik jó alaposan a kártyakibocsátók, százalékra, és ha olcsó/versenyképes akar lenni, nem tudja teljesen beépíteni az árba.
A munkáltatónak annyi haszna valóban van, hogy kisebb az utána fizetendő járulék, de ezt úgyis a dolgozó bruttója bánja, szerintem csak plusz adminisztratív teher, meg a harc a szakszervezetekkel, már ahol van olyan.
Ha érdemben csökkenne a munkabérre rakódó terhek nagyságrendje, az mindenkinek jobb lenne, még az államnak is, mert több lenne a bejelentett foglalkoztatott, aki után rendesen fizetnék a járulékokat, és a több pénzből több vásárlással nagyobb ÁFA-bevétel realizálódna.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 199
93
Rendörségnêl netto 160.000 a caffeteria, a miniszteriumban 4-500.000 ahogy hallottam. Magànszfêràban is van, apàmék gyàrban dolgoznak, havi 8.000et kapnak ök is. Van ahol magànszfèràban netto 1 millàs is van . Ismerösöm gyerekei a "soha ki nem fogyó kàrtyànak" hivjàk. Nem tudjàk a mekiben sem leenni egy év alatt.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 050
26 599
113
  • Tetszik
Reactions: Negan
M

molnibalage

Guest
A tanárokat ne sajnáltassuk, anyám menzán dolgozott jó pár évet, elmondom 1 tanár sem fizetett ott a kajáért és a "maradékot" (a mardék alatt nem a moslékra gondolok, hanem a nem kiosztott adagokra) vitték is rendesen, ha hiányzó gyerek volt azt extra adagként vitte haza a menzáról. Az meg külön vicces, hogy betegszabadságon lévő tanárok mindig beküldték a dupla ételhordót, hogy a napi adagot meg a "repetát" adják ki nekik, mindezt fizetetlenül....
Volt olyan tanár aki konkrétan a "kutyájának" külön ételhordót hozatott, hogy csak hús legyen benne, igen ám de amikor anyám első munkanapján betöltötte neki a hús moslékot azután el lett hordva minden szarnak, hogy hogyan merészel ő a "kutyájának" szemetet adni! Neki külön a megmaradtból kell. Gondolhatod milyen kutya ette azt...
Amúgy a tanárok legalább 50%-a alkalmatlan tanárnak.
Nagybátyám tűzoltó, nekik jár normálisan kafeteria.
Köszönjük a mai harmadik általánosan köpködő kommentet...
Ez valami új hobbi lett itt a HTKA-n...?
 
T

torsen

Guest
A tanárokat ne sajnáltassuk, anyám menzán dolgozott jó pár évet, elmondom 1 tanár sem fizetett ott a kajáért és a "maradékot" (a mardék alatt nem a moslékra gondolok, hanem a nem kiosztott adagokra) vitték is rendesen, ha hiányzó gyerek volt azt extra adagként vitte haza a menzáról. Az meg külön vicces, hogy betegszabadságon lévő tanárok mindig beküldték a dupla ételhordót, hogy a napi adagot meg a "repetát" adják ki nekik, mindezt fizetetlenül....
Volt olyan tanár aki konkrétan a "kutyájának" külön ételhordót hozatott, hogy csak hús legyen benne, igen ám de amikor anyám első munkanapján betöltötte neki a hús moslékot azután el lett hordva minden szarnak, hogy hogyan merészel ő a "kutyájának" szemetet adni! Neki külön a megmaradtból kell. Gondolhatod milyen kutya ette azt...
Amúgy a tanárok legalább 50%-a alkalmatlan tanárnak.
Nagybátyám tűzoltó, nekik jár normálisan kafeteria.

A tanárok kajahordására. Biztos igaz, amit írsz, de ott valószínű, hogy a konyha is partner volt a dologban...
A tanárok alkalmatlanságáról: A tanári fizetés pont 50%-a annak, amennyiért alkalmas emberek vállalják azt a munkát.
 
Status
Not open for further replies.