1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. blogen

blogen Well-Known Member

A kirándulással az a fő probléma, amikor több ezer budapesti nekiindul valami kis helyre és ott tumultust idéz elő! Ezen nem tudom, hogy tudnánk segíteni a kategorikus tiltáson kívül, vagy a zónából érkezők kitiltásán kívül! A zónán kívüliek a zónán kívül hadd mozogjanak, de a zóna lakóinak mozgását korlátozni kell a zónán kívül, mondjuk úgy, hogy rekreációs tevékenységet a zónán belül folytathatnak csak! A nyaralótulajdonosok esetét úgy rendezném, hogyha átjelentkeznek oda és életvitelszerűen ott tartózkodnak, akkor maradhatnak, de a zónát nem hagyhatják el pusztán azért, hogy a saját tulajdonukba menjenek ideiglenes ottartózkodás céljából, kivéve halaszthatatlan karbantartási folyamatokat, amiket igazolni is kell tudni a helyi önkormányzat felé!

2. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Építsünk egy falat! Make Vidék Great Again!

fip7, Kurfürst, notaricon and 2 others like this.
  3. Wilson

Wilson Well-Known Member

Ezzel a konteóval az a baj,hogy az osztrák államközi szerződés aláírása előtt egy nappal,írták alá a Varsói Szerződést amelyben a társult államok köztük Magyarország is hozzájárult ahoz,hogy az SZU csapatokat állomásoztasson a területén.Tehát az SZU-k nem kellett ürügy arra,hogy csapatokat tartson Ausztria szomszédságában.

blitzkrieg, FilcTroll and aquarell like this.
  4. milagro

milagro Well-Known Member

Csak az arányok, meg a mennyiség...
    És a fegyverek valahogy kikerültek a tömeghez...

5. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

Az '56-os emlékévben a reformkommunisták a legkissebb probléma! A szakmai színvonalat a "t-34 harckocsi a Szèna téren" feliratú plakát jellemzi ami egy pt-76 tankot ábrázolt az oktogonnál. (Elég sok haditechnikai-hadtörténelmi fórumon téma volt, gondolom itt is, csak akkor még nem követtem a fórumokat).

blitzkrieg, aquarell and ogretankHU like this.
  6. fip7

fip7 Well-Known Member

dudi

Nem vagyok szakember, de az alapján amit a témában olvastam egy mai modern páncél acél kb. 2-300%-al jobb védelmet nyújt, mint egy második VH-s.
    Sok tényezővel lehet mérni az acélokat, ebből az egyik a keménység. A II VH-s páncél acélok olyan 300 HB táján tudtak. A maiak 550-600 HB-t is tudnak, miközben minden egyéb tulajdonságuk is sokkal jobb.

7. blogen

blogen Well-Known Member

Hát kábé ez lett: https://index.hu/belfold/2020/05/02...i_nyaralojukba_kormanyinfo_plusz_koronavirus/

8. aquarell

aquarell Well-Known Member

Drâbikot csak kis adagokban szabad fogyasztani. Nagyobb adagban agyhalált okoz.
    A mergesitö, hogy valamilyen ténymagra vad elmèleteket épit. Azokra meg tovâbbi fellegvárakat...

blitzkrieg, Negan and Masztiff like this.
  9. aquarell

Érdekes, hogy reformkommunista az lehet. Reformnâci, reformnyilas az még csak elmèletileg sem.

Fennek, Galthran, phaidros and 4 others like this.
  10. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

NO, Migri vs Rendőr
    Leköpi és megveri A rendőrt ...

11. aquarell

Nagy mamlasz az a rendör. A kollganö meg ilyenkor nagyon hasznos, de legalâbb pc.

12. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

Itthon van "vki" aki tud ilyet(vmilyen méretig) gyártani? ...esetleg hazai tulajdonú cég?

13. fip7

fip7 Well-Known Member

LMzek 2.0

Tudtam nincs. A komondorhoz is Ausztriából vették a páncél lemezeket tudtommal. Egy modern páncél acél legyártásához nagyon komoly acél iparra van szükség.

14. LMzek 2.0

Azért kérdeztem, mert pl. a pót-páncélok, "kötényezés" viszonylag kisebb elemek, de a közeljövőben 100-as nagyságrendű (remélem min.) APC/IFV esetén az is szép tétel lenne(millió €-k), ami itthon maradna. Kisebb elemek, "szendvics páncél", valami egyszerűbb ERA/NERA Izraelből(know-how) :rolleyes: ...

15. Negan

Negan Well-Known Member

Diosgyörött volt a páncélacélt is előállitani képes nemesacélmű-Volt,nincs,és ha meglenne is,már elavult volna.Semmiféle páncélgyártásra nem vagyunk képesek.Megjegyzem,fegyveracéléra sem.

ogretankHU and fip7 like this.
  16. LMzek 2.0

17. LMzek 2.0

:(

átmentem: A magyar hadiipar napjainkban

u.i: vmi Java-script "lusta" volt :( bocssssss

18. ogretankHU

ogretankHU Well-Known Member

Ne akarjunk esment vasérc nélkül a vas és acél országa lenni ! Tetszik , nem tetszik mindent nem állíthat elő egy ilyen kis ország mint mi ! A Labancok más tészta ők Trianon előtt és után is komoly fegyver és fémiparral rendelkeztek ! Mondom ezt Diósgyőr-Perecesi születésűként . Jártam a gyárban , kohászatban fénykorukban is , a szétlopásuk alatt is meg most is amikor már csak a torzó gyár és csarnok maradványok emlékeztetnek a régi szép időkre !

jurgenbauer likes this.
  19. aquarell

Az acélipar ma egy hightech iparâg. A Voestalpine meg a Böhler világpiaci játékosok. Nem mennyiségben, hanem minöségben, kutatâsban.

Masztiff and Negan like this.
  20. Negan

Negan Well-Known Member

Japánban,Németországban sincs vasérc.Az elöbbibe kokszolható szén se.Minőségi acélgyártás nem lenne olyan rossz dolog,és nem csak a hadiiparnak van rá szüksége.De nincs meg hozzá a technológiánk,se a tőkeerőnk.

blitzkrieg likes this.

Ezen oldal megosztása