Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Én már egy ideje sejtettem, hogy kamu az egész, mert kizártnak tartom, hogy egy wuki értsen magyarul.

De a nonsense űrcsaták még mindig jobbak, mint amikor a Bosszúállók és Thanos gyalogos csatát vívnak a Végtelen kövekért úgy, hogy mindkét oldalon bolgyópusztító erejű haditechnika, illetve varázslók is rendelkezésre állnak.


+ennyi kutyu mellett a mindent eldonto csatát ketten vívják meg!
Kardokkal.... :D
 
M

molnibalage

Guest
Én őszintén szólva inkább azon vagyok leakadva, hogy a lore szerint egy sima csillagrombolón is vagy 37 000+ ember van. Meg közel 10 000 rohamosztagos.

Feltehetően fullra automatizált szuperspéci űreszközön, amin van asszem 120 energiafegyver meg olyan 80 körüli kisebb űrjármű, minek?

Ha 10 embernyi kiszolgáló személyzetet számolok fegyverenként / vadászgépenként, az is csak 2000.
Oké, legyen 3 váltás, az úgy 6000.

Hova teszik, miből zabáltatják a fennmaradó közel 30-40.000 embert, minek van ott ennyi, és milyen feladatot lát el? Pár ezer még oké. A birodalom legnagyobb lógósai :D
Hát ez az, az automatizáció abban a világban mintha nem létezne. :D

De tényleg. Mindenfelé protokolldroid és egyebek, de az előzménytirológia után senki nem használ harci robotokat...?
A Rouge One-ben mondjuk éppen volt és egyedül egy szál pisztollyal halomra mészárolt helyhez kötve gy rakás katonár.

A XX. században van automatizált löveg, de a messzi, messzi galaxisban se BVR, se automata... :D
Kéne egy filmes klisék topik. Bár a zskat blogon volt ilyen jó sorozat, a Zskat karakterek.
https://zskategoria.blog.hu/tags/zssablonkarakterek
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 328
13 662
113
Én őszintén szólva inkább azon vagyok leakadva, hogy a lore szerint egy sima csillagrombolón is vagy 37 000+ ember van. Meg közel 10 000 rohamosztagos.

Feltehetően fullra automatizált szuperspéci űreszközön, amin van asszem 120 energiafegyver meg olyan 80 körüli kisebb űrjármű, minek?

Ha 10 embernyi kiszolgáló személyzetet számolok fegyverenként / vadászgépenként, az is csak 2000.
Oké, legyen 3 váltás, az úgy 6000.

Hova teszik, miből zabáltatják a fennmaradó közel 30-40.000 embert, minek van ott ennyi, és milyen feladatot lát el? Pár ezer még oké. A birodalom legnagyobb lógósai :D

Én az SW világát sosem szerettem, részben pont emiatt hagyott hidegen, kisgyerekként zavartak már ezek a dolgok. Puritán volt az egész, sehol képernyők meg szupi műszerek - egy csillivilli 2. VH.

Amúgy viszont ha illogikus logikát keresel, az egész SW elbújhat a Warhammer 40k világa mögött minden tekintetben - ott aztán ki van maxolva a jövőbeni középkor (plusz ott meg van magyarázva, miért nincs fejlesztés, hogy fér össze a warp ugrás meg űrhajók a vallásterrorral meg a techno barbárokkal). Na ott aztán vannak óriás hajók, kisbolygóból összetákolt űrhajók, milliárdos emberveszteségek...
 
W

Wilson

Guest
Én őszintén szólva inkább azon vagyok leakadva, hogy a lore szerint egy sima csillagrombolón is vagy 37 000+ ember van. Meg közel 10 000 rohamosztagos.

Feltehetően fullra automatizált szuperspéci űreszközön, amin van asszem 120 energiafegyver meg olyan 80 körüli kisebb űrjármű, minek?

Ha 10 embernyi kiszolgáló személyzetet számolok fegyverenként / vadászgépenként, az is csak 2000.
Oké, legyen 3 váltás, az úgy 6000.

Hova teszik, miből zabáltatják a fennmaradó közel 30-40.000 embert, minek van ott ennyi, és milyen feladatot lát el? Pár ezer még oké. A birodalom legnagyobb lógósai :D

A Wikipédia szerint volt olyan csillagromboló amelyen 713000 fő szolgált.:):)

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Csillagrombolók
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 965
32 253
113
Azert van annyi emberre szukseg mert hullanak mint a legyek... A 10.000 rohamosztagos is tok keves hisz semmit sem tudnak eltalalni mert a fejukon a sisakkal nem latnak rendesen. A negrid gyerek amint levette a sisakot egybol tudott loni rohamosztagoskent valoszinuleg o sem fenyeskedett celloves tekintetebe... Az a franya sisak...

Pedig az Ep IV elején Obi-van meg is jegyzi, hogy csak a birodalmi rohamosztagosok lőnek ilyen pontosan :D
(Ami persze már a Halálcsillagon alaposan megcáfolódik, bár tudom, a magyarázat az egyesek szerint, hogy Vader megparancsolta, hogy hagyják megszökni a kis csapatot, hogy elvezessék a lázadók titkos bázisához. Persze nem hinném, hogy ezt így levezették magukban Lucasék, csak követték a szokásos klisét, az ellenség katonája - akár náci, akár komcsi - teljesen hülye, fejvesztett csirkeként rohangál ilyenkor és sosem talál, a tisztjeik mindig tökkelütöttek - akkor is, ha elvileg valami elitcsapatot képviselnek)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 950
30 820
113
Én az SW világát sosem szerettem, részben pont emiatt hagyott hidegen, kisgyerekként zavartak már ezek a dolgok. Puritán volt az egész, sehol képernyők meg szupi műszerek - egy csillivilli 2. VH.

Amúgy viszont ha illogikus logikát keresel, az egész SW elbújhat a Warhammer 40k világa mögött minden tekintetben - ott aztán ki van maxolva a jövőbeni középkor (plusz ott meg van magyarázva, miért nincs fejlesztés, hogy fér össze a warp ugrás meg űrhajók a vallásterrorral meg a techno barbárokkal). Na ott aztán vannak óriás hajók, kisbolygóból összetákolt űrhajók, milliárdos emberveszteségek...
Dűne.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 851
15 209
113
Azert van annyi emberre szukseg mert hullanak mint a legyek... A 10.000 rohamosztagos is tok keves hisz semmit sem tudnak eltalalni mert a fejukon a sisakkal nem latnak rendesen. A negrid gyerek amint levette a sisakot egybol tudott loni rohamosztagoskent valoszinuleg o sem fenyeskedett celloves tekintetebe... Az a franya sisak...

 
W

Wilson

Guest
Szerintem ez csak akkor lehet ha mindegyik fényevő vagy kannibál volt, másképpen gyorsan éhen haltak volna, esetleg a második héten kitört volna az éhséglázadás ... :D:p

Igen ez egy érdekes kérdés de hát ugye a mesében nem kell nagyon keresni a racionalitást vagy a logikát.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 950
30 820
113
Nem ismerem közelebbről a Warhammer 40k-t, de igen, a Dűne bevallottan az egyik ihletője volt a kitalálójának. Egyébként Lucasénak is valamennyire, lásd sivatagbolygó.
Én forditva vagyok.Warhammert nem ismerem,de a Dűne az egyik kedvencem.Tudom ajánlani.De olvasva.Hiába filmesitették meg többször is,nem sikerült visszaadni a könyvet.
Nagyon jó még a Mélyállomás is.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 037
10 076
113
Én forditva vagyok.Warhammert nem ismerem,de a Dűne az egyik kedvencem.Tudom ajánlani.De olvasva.Hiába filmesitették meg többször is,nem sikerült visszaadni a könyvet.
Nagyon jó még a Mélyállomás is.
A Mélyállomásból magyarul van több kötet is? Nagyon szeretem, de angolul nem élvezem az olvasást, magyarul meg csak egyet találtam.
A Düne nagyon jó.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 950
30 820
113
A Mélyállomásból magyarul van több kötet is? Nagyon szeretem, de angolul nem élvezem az olvasást, magyarul meg csak egyet találtam.
A Düne nagyon jó.
Én csak egyről tudok.Angolul meg nem tudok.
Wolfgang Petersennek kéne mindkét történetböl filmet csinálnia,szerintem
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 965
32 253
113
Én forditva vagyok.Warhammert nem ismerem,de a Dűne az egyik kedvencem.Tudom ajánlani.De olvasva.Hiába filmesitették meg többször is,nem sikerült visszaadni a könyvet.
Nagyon jó még a Mélyállomás is.

Én sem ismerem a WH-t, csak kb. hogy micsoda, a Dűnét olvastam, őszintén szólva szerintem csak az első könyv jó igazán. Esetleg a folytatásai közül az első kettő, bár már azok sem érik el az eredeti könyv színvonalát szerintem, a többinek meg már kb. köze sincs hozzá, nagyon "elszállt" a szerző a BDSM-amazonfétisével meg a filozofálásával. De valószínű nem véletlen, ennyi volt ebben a témában, Herbertnek gyakorlatilag az eredeti Dűne az egyetlen igazán jól sikerült regénye, a folytatásai pedig ebből "éltek". Persze ő is merített ihletet, pl. Arábiai Lawrence történetéből. :)
A Mélyállomás nekem annyira nem jött be, bár az "univerzumépítés" erős oldala a szerzőnek, utánanézve vannak folytatásai, de nem jelentek meg magyarul, csak két ehhez nem kapcsolódó fantasy könyv.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 969
113
Én sem ismerem a WH-t, csak kb. hogy micsoda, a Dűnét olvastam, őszintén szólva szerintem csak az első könyv jó igazán. Esetleg a folytatásai közül az első kettő, bár már azok sem érik el az eredeti könyv színvonalát szerintem, a többinek meg már kb. köze sincs hozzá, nagyon "elszállt" a szerző a BDSM-amazonfétisével meg a filozofálásával. De valószínű nem véletlen, ennyi volt ebben a témában, Herbertnek gyakorlatilag az eredeti Dűne az egyetlen igazán jól sikerült regénye, a folytatásai pedig ebből "éltek". Persze ő is merített ihletet, pl. Arábiai Lawrence történetéből. :)
A Mélyállomás nekem annyira nem jött be, bár az "univerzumépítés" erős oldala a szerzőnek, utánanézve vannak folytatásai, de nem jelentek meg magyarul, csak két ehhez nem kapcsolódó fantasy könyv.

Üdv! A Warhammer40000 világa és hangulata nagyon istencsászár(;)), szerintem, de teljesen idétlenségek is vannak benne. Több könyvet is olvastam ebből a világból, de még mindig az Inkvizítor és az Űrgárdista a legjobb. Mást nem is merek ajánlani, mert egyszerűen nem bírtam végigolvasni őket.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem ismerem közelebbről a Warhammer 40k-t, de igen, a Dűne bevallottan az egyik ihletője volt a kitalálójának. Egyébként Lucasénak is valamennyire, lásd sivatagbolygó.

Közvetlen előzmény inkább a Battletech.
-Szent Terra,
-vallási fanatikus, vörös csuhás papok akik a letűnt kor technológiáját rejtegetik és mindenféle rituálékkal terelik el a köznép figyelmét a tényleges ténykedésről
-energiapáncélos katonák halomra mészárolnak mindent és mindenkit aki szembeszáll velük
-hatalmas lépegetők amik ha megjelennek minden más háttérbe szorul
-kőkemény feudalizmus
-technológiai hanyatlás miatt nagyrészt csak a múltból megmaradt technika reszelgetése folyik, ami új az legtöbbször nem ér fel a régi korokból maradtal
-néhány ipari bolygót megkímélt a totális háború (legfőképp Terra-t), ezek gyártói (köztük olyanok, mint a Henschel vagy Ford művek) féltve őrzik a tervrajzaikat amik alapján a hadigépeiket gyártják...