Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Jobb ötletem nem volt, mint ide.
Nem olyan jók ezek az elméleti szimulálások. Pl. Észak-Olaszországban igen nagy esélye volt a háború után egy ideig, hogy kommunista felkelés tör ki. Nem tudom, hogy mit módosított volna a képleten, ha egy-két helyen, bármelyik oldalon komolyabb belpolitikai feszültség (értsd partizántevékensség, felkelés) tört volna ki.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 033
26 578
113
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 248
113
De jó lenne. Ha jól tudom a japán hadsereg átvett már 11 db-ot , a japán minőségből kiindulva szerintem nem lenne rossz választás. Azért az sem semmi volt, ami a japán parlamentben történt, a gyalázatos évfordulóval kapcsolatban, egyszerűen sorstársként, testvérként tekintenek ránk.
Azért elég cink, hogy beszopsz egy ilyen marhaságot. Én egy elég naiv embernek ismertelek meg, de ez...:eek::oops:
Figyelj! Ha nem akarod hogy legközelebb megszívassanak, akkor legalább kapcsold be az automatikus fordítást a youtube-on.
Ha megy az angol, akkor javaslom azt, mert általában a MI könnyebben fordít arra.
Itt egy gyorstalpaló:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Ez igaz kb az egész nyugatra, foleg a fiatalabb generációkra, akiket már a képernyo nevelt fel, meg a reklámok, közösségi médiák, de 1 szoget sem tud beverni a falba, 1 defektes kereket nem tud ki cserélni, vagy a lányok 1 levest nem tudnak meg fozni, 1 krumplit képtelenek megpucolni.
Az 1-1.5 generációval ezelotti kolkokben még volt kakaó, foleg a vidékiekben, nem vagyok egyedul, azzal, hogy a hetedikes nyári szunetemtol kezdve pénzt kerestem a munkámmal, sem azzal, hogy 1 vidéki házat, az alaptól, a kulcsig úgy 98%-ban séróból felhúznék, a szikracsoszt, meg az ácsot hívnám fel max 10 percre, hogy biztos legyek mindenben, de kb minden háziállat nevelése, feldolgozása, hozzá a takarmány termelése, vagy az ide vágó gépek, berendezések használta, javítása, a furdancstól :D a kombájnign simán megvan az adatbázisomban.
No, ehhez képest kérdezz ilyesmirol egy mai huszonévest.... ;)

oh-no-not-5ccde5.jpg


Volt, ja csak egy része elitta/szívta az agyát, a maradék meg felnevelte a szerinted szar mai generációt. Mekkora sikersztori!
Volt szerencsém a sokak szemében a munka utolsó igaz hőseinek tekintett generációhoz. Tudod azokhoz akik 20-30 évet lehúztak a szockóban és meg is ragadtak azon a munkamorálon. Szerintük a mi generációnk pont ugyanúgy szart sem ér.

20 éve hétvégén szétborítottam a 2101-et, másik hétvégén összeraktam, ma kinyitom egy modern autó motorház fedelét és zavarban vagyok, mint kurva a templomban.
Jó szerelgetést!
interior-combine-harvester-during-the-rice-harvest-hay-new-south-wales-B0EP3J.jpg
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 818
7 219
113
Azért ez így elég meredek lehet...
Wow. Ekkora értelmetlen fogyatékos döntésre nem magyarázat semmilyen politikai nézet. Az viszont igen, hogy évtizedek alatt sikerült kulcspozíciókba beépíteni sötét társadalomromboló elemeket, akik most megkapták az utasítást. Azt sem tartom kizártnak, hogy emögött a CCP pénze mozog, hasonlóan ahogy a béke/hippimozgalmak mögött is a KGB állt. (Stanislav Lunev szerint 1 milliárd dollárt adtak az amerikai háborúellenes mozgalmaknak, többet mint a vietkongnak.)
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Wow. Ekkora értelmetlen fogyatékos döntésre nem magyarázat semmilyen politikai nézet. Az viszont igen, hogy évtizedek alatt sikerült kulcspozíciókba beépíteni sötét társadalomromboló elemeket, akik most megkapták az utasítást. Azt sem tartom kizártnak, hogy emögött a CCP pénze mozog, hasonlóan ahogy a béke/hippimozgalmak mögött is a KGB állt. (Stanislav Lunev szerint 1 milliárd dollárt adtak az amerikai háborúellenes mozgalmaknak, többet mint a vietkongnak.)

Ebben van valami.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 976
13 981
113
Wow. Ekkora értelmetlen fogyatékos döntésre nem magyarázat semmilyen politikai nézet. Az viszont igen, hogy évtizedek alatt sikerült kulcspozíciókba beépíteni sötét társadalomromboló elemeket, akik most megkapták az utasítást. Azt sem tartom kizártnak, hogy emögött a CCP pénze mozog, hasonlóan ahogy a béke/hippimozgalmak mögött is a KGB állt. (Stanislav Lunev szerint 1 milliárd dollárt adtak az amerikai háborúellenes mozgalmaknak, többet mint a vietkongnak.)

Nem erről van szó.
A rendőr szakszervezezek rendkívül erősek, de egyúttal gátjai is minden reformnak. Továbbá az evek során sok olyan sociális feladat amit normális esetben más ellátó szervezetek végeznek a rendőrökhöz került, és ezáltal a ráfordított pénz is. Ezért ha érdemben szeretnék újraformálni a sociális ellátó rendszert az alapoktól kell kezdeniük.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 932
82 671
113
Új budapesti kerékpársávok: sikertörténet vagy azonnali katasztrófa született?
"A „hajlandósági haranggörbe” szerint az emberek öt kilométeres távolságig ülnek szívesen biciklire, utána ez meredeken csökken. A belvárosban és lokálisan a külvárosokban is ideális közlekedési eszköz a bicikli, de a kettő közt már kevésbé; 8-10 kilométeres táv felett már sokkal kevesebben használják a kerékpárt."
https://mandiner.hu/cikk/20200611_budapest_kerekparsavok
 
M

molnibalage

Guest
Új budapesti kerékpársávok: sikertörténet vagy azonnali katasztrófa született?
"A „hajlandósági haranggörbe” szerint az emberek öt kilométeres távolságig ülnek szívesen biciklire, utána ez meredeken csökken. A belvárosban és lokálisan a külvárosokban is ideális közlekedési eszköz a bicikli, de a kettő közt már kevésbé; 8-10 kilométeres táv felett már sokkal kevesebben használják a kerékpárt."
https://mandiner.hu/cikk/20200611_budapest_kerekparsavok
Én ezt azért kiegészíteném azzal, hogy ha megfelelő infrastruktúra lenne és tömeggel legalább egy átszállás, akkor még 8-10 km távban is igen nehéz megverni a bringát, mert az ajtótól ajtóig visz lényegében.

Én amit 30 perc alatt sétálok és tömegezek ma le (egyszer kell átszállni), az bringával kb. 12 perc. Bringával a megtett táv 4 km. A sok lámpa miatt ennyi idő.
A korábbi munkahelyemre a tömegezve egyszer volt 40 perc, de a realitás 50. Mert kétszer kellett átszállni és a séta így is 1,5 km... Bringázva 20 perc... A táv 6,7 km volt akkor. Lényegében ha a metróval nem megy az ember legalább 3-4 km távot és nem villamosra száll át, akkor a bringánál gyorsabb mód nemigen van. 10-11 km felett kezdni csak a tömeg is megverni, de csak akkor, ha busz a buszsávban mehet vagy kötöttpálya van.

Az "autók rovására" rész nyilatkozat vastagbőrős. A városban faltól falig autók vannak..
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Én ezt azért kiegészíteném azzal, hogy ha megfelelő infrastruktúra lenne és tömeggel legalább egy átszállás, akkor még 8-10 km távban is igen nehéz megverni a bringát, mert az ajtótól ajtóig visz lényegében.

Én amit 30 perc alatt sétálok és tömegezek ma le (egyszer kell átszállni), az bringával kb. 12 perc. Bringával a megtett táv 4 km. A sok lámpa miatt ennyi idő.
A korábbi munkahelyemre a tömegezve egyszer volt 40 perc, de a realitás 50. Mert kétszer kellett átszállni és a séta így is 1,5 km... Bringázva 20 perc... A táv 6,7 km volt akkor. Lényegében ha a metróval nem megy az ember legalább 3-4 km távot és nem villamosra száll át, akkor a bringánál gyorsabb mód nemigen van. 10-11 km felett kezdni csak a tömeg is megverni, de csak akkor, ha busz a buszsávban mehet vagy kötöttpálya van.

Az "autók rovására" rész nyilatkozat vastagbőrős. A városban faltól falig autók vannak..

A hajlandósági görbe leszálló ágáról jelentem, hogy összességében még akkor is megéri a hosszabb bringázás, ha az út időben ugyanannyi, mint bkv-val, de abban a szegmensben már elkezd nagyon számítani az infra.

MÁS: Akad itt olyan olvtárs, aki segítene egy orosz műfordítási ügyben? Előre is köszönöm!