Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 1711

Guest
Inkább hagyományos technológiájú ház, hűtő-fűtő klímával (a leggazdaságosabb) fenntartás/üzemeltetés, kis rezsi. :)

Lehet ott kapni téglaházat is, de jelen pillanatban költséghatékonyság fontosabb számomra, mint, hogy mi lesz 20 év múlva. Csak hát árat semmihez se írnak, azért gondoltam könnyüszerkezetes olcsóbb lehet.

Meg főleg a buktatók érdekelnének, be lehet-e a bukni pénzt, milyen minőségben dolgoznak, határidők stb.
Ha tőlük kérdezném úgyis csak szépet és jót hallanék.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 499
5 044
113
Lehet ott kapni téglaházat is, de jelen pillanatban költséghatékonyság fontosabb számomra, mint, hogy mi lesz 20 év múlva. Csak hát árat semmihez se írnak, azért gondoltam könnyüszerkezetes olcsóbb lehet.

Meg főleg a buktatók érdekelnének, be lehet-e a bukni pénzt, milyen minőségben dolgoznak, határidők stb.
Ha tőlük kérdezném úgyis csak szépet és jót hallanék.
Én kb. 20 éve nézegettem ilyen házakat. Alig volt olcsóbb mint a tégla ház. Emiatt maradtam a téglánál. Ha belegondolsz, rájössz, hogy csak a fal olcsóbb, minden más ugyanannyiba kerül. Ablak, mosdó, cserép stb. Csak akkor vennék ilyet, ha számottevően olcsóbb. Szerintem kérj árajánlatot mindkettőre.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Asszem vannak itt hozzáértők, megérné itt befizetni egy könnyűszerkezetes házra (esetleg milyen áron szokták dobálni őket), ha 3-4 éven belül szeretnék kiköltözni a lakótelepről?

http://www.erdoszel-lakopark.hu/index.php/hu/
Kész bepucoltat ne vegyél. Csak amit akkor építenek és vagy te vagy egy ÁLTALAD megbízott műszaki ellenőr naponta rájuknéz.
Ismerősnek a bogárvédő és tűzálló festést akarták csak lespórolni. Másiknak konkrétan kihagyták a szigetelést az ikerházban a szomszéd faláról így tudnak egymásról mindent.
A harmadik gyönyörű amikor a lejtős telket feltöltötték 2 teherautó szeméttel majd egy harmadikkal hoztak rá földet. Szép egyenes lett a telek, de az első ásásnál vicc lesz.
 
M

molnibalage

Guest
Kész bepucoltat ne vegyél. Csak amit akkor építenek és vagy te vagy egy ÁLTALAD megbízott műszaki ellenőr naponta rájuknéz.
Ismerősnek a bogárvédő és tűzálló festést akarták csak lespórolni. Másiknak konkrétan kihagyták a szigetelést az ikerházban a szomszéd faláról így tudnak egymásról mindent.
A harmadik gyönyörű amikor a lejtős telket feltöltötték 2 teherautó szeméttel majd egy harmadikkal hoztak rá földet. Szép egyenes lett a telek, de az első ásásnál vicc lesz.
Kb. ilyen történetek miatt van az, hogy új házat vagy lakást venni lassan LOTTÓZÁS szerű élmény lesz, csak sokkla nagyobb várható buktával...

Ha van egy régi épület, aminek legalább az alapjai jók és nem hulladék, akkor a belsőre költve teljesen vállalható eredményt lehet elérni.

Két 2004/05 táján épült lakóparkban laktam eddig. A mostani jobb, de az elsőnél valamit olyan csúnyán elnéztek, hogy cm-es faldarabok potyogtak a sarokból úgy megsüllyedt az épület... A mostaniban az egész lakásban van kb. 1 db vékony repedés a falon.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 186
33 573
113
Vájogtéglából lehet építkezni legális an?
Lehet /vert falat nem engedelyezik./ de ma mar lehet hogy azt is ujra /nemtudom pontosan./ egyebkent nincs ezekkel semmi gond ha jol le van szigetelve... Ez ma mar nem problema. /a regi vajog es verfalu hazakat azzal szirtak el hogy cementes vakolattal vakoltak le /utolag./ azokat /termeszetesen jo cementessek mesterur./ ami aztan olyan kemeny is lett mint egy jarolap szinte. A vizet kiparologni nem engedte a falbol csak egy bizonyos magassag felett igy persze a fal telitodott vizzel ami szagot eredmenyezett es a cementvakolat feletti reteg elgyenguleset mallasat okozva... Ezert ugye par ev mulva feljebb is vakolja be mestrerur lett az eredmeny es egy allandoan vizes fal amire a cementes vakolat kapillarisai rasegive megjobban szivtak fel a vizet....

Tanulsag nem szabad keverni a technologiakat. Ha nem jo a pojva legyen meszes a vakolat.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Egy érdekes Samsung kutatás legfrissebb adatai a tévénézési szokásokról. Ez a kutatás már a koronavírus járvány alatti tévénézési szokásokkal foglalkozik, százalékos adatokat közöl, és a magyar tv-t használók adataira épül.
2020. július 22 Digital Hungary
Új dimenzióba került a tévézés
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
hagyd a fenébe, a legnagyobb szemét. tégla a normális,tartós, a régi építésű vályogot meg kerüld el a lehető legnagyobb körben! akkor már inkább egy konténerház :D

Van aki szeret élete végéig kínlódni, pénzt ölni a házába ami falra hányt borsó. Én nem, de vannak ilyenek. Lebeszélni sem tudja őket senki.

Amúgy a vályogházból is lehet eredeti falakkal - persze jócskán átépítve - nagyon tökéletes házat csinálni, de ahhoz érteni is kell hozzá, mit hogyan kell megcsinálni. Én sok ilyen oldalt olvastam ahol vályogházzal foglalkoztak, de olyat egyet se láttam, ahol igazán értettek is hozzá. 21. századi technológiákat bevetve kiváló (és tartós) házat lehet belőlük varázsolni, de nem nem találsz hozzáértőket, másrészt nem egyszerű, és nem olcsó. (az egyszerűségről - melyik a jobb, a 20 éves mobil, vagy egy mai fullos okosmobil ??? - na erről van szó a vályogháznál is... :rolleyes::D:D) Én lehet hogy megcsinálom 2-3 éven belül a család egyik régi vályogházát, fullosra, de most nem tudok segíteni. Persze ha sor kerül rá a kezdettől fullra dokumentálva lesz, az előzményektől a kész állapotig, mert egyébként úgy sem hinnék el hogy ezt is lehet. Valószínűleg a sok vályogház tudós miatt pályázatra is be lesz adva, és internetes oldalon le lesz írva és dokumentálva, hogyan kell ezt megvalósítani, kihegyezve azokra a dolgokra, amiket mindenképp be kell tartani a felújításnál, és nagyon magas minőségben. Jót alkotni az mindig nagy munka, hatalmas odafigyeléssel, teljesen mindegy mi az alkotás tárgya, egy ház, hajó, repülő, autó, bicikli, stb. stb. Sok vályogház hívő viszont azt hiszi, azt egyszerűen és olcsón össze lehet tákolni, és az úgy is jó lesz. Egy örökös, soha véget nem érő kínlódásnak, "pénznyelőnek" igen, annak kiváló lesz úgy is ! :) De másra nem... :)

Egyébként igazad van Galthran ! Aki nem ért annyira hozzá, nem akar vele dolgozni, a "mekk-elekekre" hallgatva akar vályogházat építeni, felújítani, az inkább vegyen egy jó konténerházat, jobban fog járni sokkal ! :D
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 980
113
Hát nem tudom, a faterék maguk verték a vájogot, a tetot leszámítva mindent családon belul csináltak, ehhez képest sosem vizesedett sehol, nem reped, omlik, nem potyog a vakolat, a fa fodém is áll mint a covek, idén 50 éve koltoztek bele, 40 év után cserélték az ablakokat, meg a bejárati ajtót, és ennyi.
Nyáron huvos, télen meleg, és sokkal csendesebb, mint a tégla házak, kb 200 billencs megy el 10 méterre tole naponta, az utóbbi 15 évben, szóval nem szar az.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nyáron huvos, télen meleg

Voltak akik hivatalosan folyamatos energiafelhasználás mérésével és a belső és külső hőmérsékletet folyamatos dataloggerekkel követték, így hajszálpontos fűtési energia mérleget lehetett belőle készíteni. Na az az aztán nem hazudik. Ez alapján az jött ki, hogy a vályogházra hangoztatott "hú de energiatakarékos" állítás egy hoax. Nos erről nekem gyakorlati tapasztalataim is voltak, mert hogy tudom mennyi fát nyomattunk el telente, és sokat, csak mérni nem tudtam. De a fából is számolható volt a felhasznált energia mennyisége. Viszont tudni kellett volna a folyamatos külső és belső hőmérséklet adatokat is, hogy pontosan számolható legyen a hőszigetelési érték, vagyis a hőátbocsátás értéke. Ez még speciális infrakamerás mérésekkel pontosítható, a nyílászáróknál történt hőveszteséggel. (áramlás / hővezetés)

Nem kicsit értek már ezekhez a dolgokhoz, és gyakorlatban benne lakva ismerem az értékeket. A vályogház szuper hőszigetelése a valóságban a hivatalos méréseken és nálam is megbukott !!! De van rengeteg dilettáns, aki "megdumálás" alapon ezt a "szuper hőszigetelő" dumát nyomja egy életen keresztül, de fingja nincs a mérési értékekről és a valós hőátbocsátási adatokról. Mindenkinek ajánlom ezt komolyan venni amiket most elmondtam ! ;)

Én a legvékonyabb és leginkább hőveszteséget okozó padlást leraktam 5cm-es hőszigetelővel. Mondanom sem kell, hogy már ez is hatalmas javulást okozott. Amúgy meg régen rengeteg helyen nyáron száraz szalmát tettek fel az állatok téli almozásához a padlásra, persze hogy sokkal jobb volt a hőszigetelése. És ezt ma ki csinálja ??? SENKI ??? :D:D:D:p NaB+ !!! :)

Szóval ha tudni akarsz valamit a vályogházak hőszigeteléséről (akit érdekel annak mondom), akkor ne dőlj be soha a hasra-ütésre mérések és valós adatok nélkül oltogatók "hűűű de qurva jó a vályog hőszigetelése" dumájának, mert az nem úgy van, és ezt mérésekkel is bizonyították !!!!! :D:D:D:cool: (egy autóra is rá lehet fogni, hogy 4 litert fogyaszt, de ha beleöntesz 10 liter benzint, és 100km múlva megáll, akkor neked hazudtak !!!! Na ezt bizonyították be mérésekkel a vályogházak hőszigetelésére is ! ;):cool:)

Én annyira otthon vagyok ezekben a kérdésekben, hogy egy passzív házat készülök átépíteni egy masszív 200m2-es téglaházból. Ha az kész, az után építem át a családi vályogházat majd, amiben sokat laktam. Egyben két különálló 1-1 család részére megfelelő lakásra is szétválasztom. Természetesen összkomfortosra. Ha kész lesz, brutálisan jó hőszigetelési és fűtési értékei lesznek, és garantáltan nem kell majd 40 éven belül hozzányúlni. Kb. 140-160 éves lehet. A dédapámék a századfordulón vették. Amúgy nagyon mélyen vagyok a modern hőszigetelési és energiatakarékossági technológiákban, mind a két házhoz hőcserélős szellőztető rendszer is tervben van. Olyan energiatároló rendszereket is kidolgoztam, amikkel más fejlesztői innovációs pályázatot nyert, mindenhol ünnepelték. Nem tőlem lopta, hanem egy időben dolgoztuk ki a megoldást. Viszont az enyém sokkal jobb, azt még nem ismeri a világ. De remélem majd meg fogja... :D:cool:

Ennyit szerettem volna csak mondani. Sajnos nem nagyon érek rá tanácsot adni vályogház felújításhoz, de ha valkit nagyon érdekel, a legfontosabbakkal elláthatom, hogy ne kínlódjon később, ne szórja ki a pénzt és energiát az ablakon, hanem amit megcsinál az tartós legyen, és később is folytathassa, hogy egy nagyon modern és minimális fenntartású kiváló hőszigetelésű ház legyen az eredmény, amiben tényleg csak lakni kell, nem állandóan "szögelni ahol megrogyik". :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Lehet ott kapni téglaházat is, de jelen pillanatban költséghatékonyság fontosabb számomra, mint, hogy mi lesz 20 év múlva. Csak hát árat semmihez se írnak, azért gondoltam könnyüszerkezetes olcsóbb lehet.

Meg főleg a buktatók érdekelnének, be lehet-e a bukni pénzt, milyen minőségben dolgoznak, határidők stb.
Ha tőlük kérdezném úgyis csak szépet és jót hallanék.

Nos hogy egy kicsit azért segítsek neked a vásárlásodhoz tudásban felkészülni, kerestem neked egy kis neten elérhető anyagot, ami bármilyen házhoz jól fog jönni, ha használtat veszel. Az egyik legalapvetőbb dolog egy ház esetén a száraz falak. Ez hatalmas fűtés költségektől és kínlódástól ment meg, ha a nedvesedő falakat leszigetelve szárazzá teszed. Nem mellesleg a lakás értékét is jelentősen növelheted, már alkalmazhatsz höszigetelőket a falakra, stb., persze mindhez érteni kell legalább minimálisan. A vízszigetelés legfontosabb része a falak alatti szigetelés, az oldalról jövő nedvesség szigetelése, és ha nagyon rossz a fal hőszigetelő képessége, magában a falban is képződni fog nedvesség, ha fűtöd az épületet. Ez ellen egy 10-15cm-es külső hőszigetelés már pld. elég, és el sem fogod hinni a különbséget. Ilyenkor a belső oldalt vízáteresztőre kell készíteni, csak olyan festékkel festhető a fal, mert csak befelé fog szellőzni. A falszigetelésnek (alul a vízszigetelés a felban) jónak kell lennie, vagy meg kell javítani a hőszigetelés előtt. Ez csak egy példa volt.

Ezt tanulmányozd át mielőtt veszel valamit ! :) (tanuld meg, olvasd át tízszer ! :))
http://valyog.uw.hu/d3_2.htm

Basszus elfelejtem betenni ! (a linket) De azért utólag sikerült. ;)

Sajnos a vályogházról szóló mérések már nem elérhetőek a neten, így azt nem tudtam neked linkelni.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 1711

Guest
Nos hogy egy kicsit azért segítsek neked a vásárlásodhoz tudásban felkészülni, kerestem neked egy kis neten elérhető anyagot, ami bármilyen házhoz jól fog jönni, ha használtat veszel. Az egyik legalapvetőbb dolog egy ház esetén a száraz falak. Ez hatalmas fűtés költségektől és kínlódástól ment meg, ha a nedvesedő falakat leszigetelve szárazzá teszed. Nem mellesleg a lakás értékét is jelentősen növelheted, már alkalmazhatsz höszigetelőket a falakra, stb., persze mindhez érteni kell legalább minimálisan. A vízszigetelés legfontosabb része a falak alatti szigetelés, az oldalról jövő nedvesség szigetelése, és ha nagyon rossz a fal hőszigetelő képessége, magában a falban is képződni fog nedvesség, ha fűtöd az épületet. Ez ellen egy 10-15cm-es külső hőszigetelés már pld. elég, és el sem fogod hinni a különbséget. Ilyenkor a belső oldalt vízáteresztőre kell készíteni, csak olyan festékkel festhető a fal, mert csak befelé fog szellőzni. A falszigetelésnek (alul a vízszigetelés a felban) jónak kell lennie, vagy meg kell javítani a hőszigetelés előtt. Ez csak egy példa volt.

Ezt tanulmányozd át mielőtt veszel valamit ! :) (tanuld meg, olvasd át tízszer ! :))
http://valyog.uw.hu/d3_2.htm

Basszus elfelejtem betenni ! (a linket) De azért utólag sikerült. ;)

Sajnos a vályogházról szóló mérések már nem elérhetőek a neten, így azt nem tudtam neked linkelni.

Majd ha odakerülök kerítek egy szakaszmérnököt a cégnél oszt megnézetem vele, mert nekem ez kínai :D
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
G

Galthran

Guest
Hát nem tudom, a faterék maguk verték a vájogot, a tetot leszámítva mindent családon belul csináltak, ehhez képest sosem vizesedett sehol, nem reped, omlik, nem potyog a vakolat, a fa fodém is áll mint a covek, idén 50 éve koltoztek bele, 40 év után cserélték az ablakokat, meg a bejárati ajtót, és ennyi.
Nyáron huvos, télen meleg, és sokkal csendesebb, mint a tégla házak, kb 200 billencs megy el 10 méterre tole naponta, az utóbbi 15 évben, szóval nem szar az.
egy normálisan leszigetelt, modern téglából készült ház is tudja ezeket.
tiszteletben tartom a véleményed, de szerinted miért vált mindenki vályogról, aki teheti?

mellesleg a vályogot szereti az egér ;)
a szomszéd miatt tudom :( hiába van macska
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 980
113
egy normálisan leszigetelt, modern téglából készült ház is tudja ezeket.
tiszteletben tartom a véleményed, de szerinted miért vált mindenki vályogról, aki teheti?

mellesleg a vályogot szereti az egér ;)
a szomszéd miatt tudom :( hiába van macska



De ez nem modern,nem szigetelt,és nem tégla....:)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 987
113
FYI itt NYC-ben az olasz hentesemnel a gyonyoru serteshust $8-9 kozott veszem per lb azaz nem egeszen felkilonkent, a csike ugy $4-5/lb (csiribiri organikus, jogazva es masszazson nevelkedett csirke van $10-15 korul is) - ehhez kepest az osztrak arak kilonkent meg olcsonak is mondhatoak...
Inkább itt folytassuk a nemzetközi árak vizsgálatát.
Amúgy most a pennyben 1 egész kibelezett csirke 459Ft/kg, 1kg csirkemellfilé 1100Ft/kg, ezek akció nélküli árak.
A pick termékei pedig itthon valamiért extrém drágák, ezért szeretik mindig ezt felhozni példának, holott a minősége már rég nem olyan mint volt, sőt az "olcsóbbak" között van sokkal jobb is, de erről már hallgatnak.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
Szóval ha tudni akarsz valamit a vályogházak hőszigeteléséről (akit érdekel annak mondom), akkor ne dőlj be soha a hasra-ütésre mérések és valós adatok nélkül oltogatók "hűűű de qurva jó a vályog hőszigetelése" dumájának, mert az nem úgy van, és ezt mérésekkel is bizonyították !!!!! :D:D:D:cool: :cool:

Nem a hőszigetelő képessége a jó (egyik tömör anyagnak sem az) hanem a hőmegtartó képessége.

Az agyagnak, kerámiáknak magas a fajhője, ezért a vályogház vagy a tömör, vastagfalú régi épületek olyan, mint a cserépkályha. Lassan melegszik fel maga a fal anyaga, és lassan is hűl ki, így a nyári meleget, téli hideget sokáig raktározza, nincs hirtelen lehűlés vagy felmelegedés, szinte állandó a mikroklíma. Ehhez megfelelő falvastagság (tömeg) kell, ami pusztán a vastagságból kiad valamennyi hőszigetelést is. Ezért olyan kellemes nyáron, mert télen lehűlt falazat sokáig kiadja a hűvöset, télen meg fordítva.

Rosszul, ötletszerűen elhelyezett szigeteléssel, nem lélegző festékkel (nem véletlenül használtak meszet) utólagosan jól el is lehet k*rni ezeket, mert vizes lesz vagy dohos. Modern sokkamrás, légmentesen szigetelő ablakokkal is csodálatos penésztelepeket lehet létrehozni.
 
K

kamm

Guest
Inkább itt folytassuk a nemzetközi árak vizsgálatát.
Amúgy most a pennyben 1 egész kibelezett csirke 459Ft/kg, 1kg csirkemellfilé 1100Ft/kg, ezek akció nélküli árak.
A pick termékei pedig itthon valamiért extrém drágák, ezért szeretik mindig ezt felhozni példának, holott a minősége már rég nem olyan mint volt, sőt az "olcsóbbak" között van sokkal jobb is, de erről már hallgatnak.

A Pickbol a legkisebb (kabe 30 dekas lehet) itt $13 korul van az olaszoknal - ha van, most mar nincs maricus ota, mert akkor a cirkusz kitoresekor felvasaroltam mind az 5-6 darabot, ami volt naluk azonnal. :D
Talaltam a Mercaton, elvileg ebben a boltban a Union Sq (14th St, Manhattan) van most is, de ordenare arakon, $23/lb azaz $65-70/kg: https://www.mercato.com/item/garden...IsNTF_QNDaGrxi_YrzXc3aZPOMo5PcyhoCmwwQAvD_BwE
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 987
113
A Pickbol a legkisebb (kabe 30 dekas lehet) itt $13 korul van az olaszoknal - ha van, most mar nincs maricus ota, mert akkor a cirkusz kitoresekor felvasaroltam mind az 5-6 darabot, ami volt naluk azonnal. :D
Talaltam a Mercaton, elvileg ebben a boltban a Union Sq (14th St, Manhattan) van most is, de ordenare arakon, $23/lb azaz $65-70/kg: https://www.mercato.com/item/garden-of-eden-hungarian-pick-salami/366242?featuredStoreId=578&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=ML_PLA_New York%City_Smart Shopping (All Merchants)_NY&utm_content=&gclid=CjwKCAjwx9_4BRAHEiwApAt0zqcJZ8Bkpv5VOzSAfa8_rxIsNTF_QNDaGrxi_YrzXc3aZPOMo5PcyhoCmwwQAvD_BwE
Uhh itthon ez a téliszalámi olyan 2500Ft körül van ami 400g az lb valahol 0,5kg körül van szóval ez elég drága kint.
https://felvagott.arukereso.hu/pick/teliszalami-400-g-p573866751/
Van ez a fajta is ami olyan drága kb mint amit belinkeltél:
https://felvagott.arukereso.hu/pick/teliszalami-turista-kb-400-500-g-p505708516/
Szumma szummárum annyira nem drágák itthon a kaják.
 
Status
Not open for further replies.