Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 698
28 093
113
Van egy masszív, szovjet 60CsP típusú órám, melyről összesen annyit tudok, hogy repülőgépen/helikopteren használhatták. Az lenne a kérdésem, hogy mely típus(ok)ból származhat?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Van közületek valaki, aki a mezőgazdaságban, ne adj Isten vezetői pozícióban dolgozik, és válaszolna nekem néhány kérdésre privátban? :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
Nem találtam neki jobb helyet, szóval ide teszem, érdekes cikk, egy nagyon érdekes grafikonnal:
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2015/09/29/adac_a_legtobb_dizel_tobbet_szennyez/

10023799_890f20cde123eeb7cfb7f8a27e6b2803_o.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
Ez pedig egy régi cikk, de érdekes dolgokat tárgyal:
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2010/02/10/karosabb-e_a_fustolos/
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Na jó, nem tudom hova írjam szóval ide írom le mi történt kíváncsi vagyok mit gondoltok.

Szóval említettem valahol már hogy kapcsolatba lépett velem a neten egy abdullah nick nevű ürge, aki egyből csak ennyit linkelt be.

https://www.youtube.com/watch?v=7d16CpWp-ok

Nekem persze egyből bekapcsolt a fantáziám és arra gondoltam ha ez így kezdi a folytatás biztos érdekesebb lesz. Úgy hogy mondtam neki hogy mondja amit mondani akar. Ezek után az iszlám vallásról volt szó és egy kétmondatos hűségesküvel át is lettem konvertálva muszlimmá, ami amúgy amilyen meglepő annyira egyszerű és legalább ha meghalok van még egy láb amire támaszkodhatok.
Persze ezek után már testvér voltam az ürgének és ő is nekem habár valószínűleg a testvér jelentésével kapcsolatban eltért volna a véleményünk, eljátszottam neki a kíváncsi nyitott elmét ami amúgy is vagyok.
Szóval a beszélgetést az első alkalommal nem rögzítettem mert csak érdekes volt egy újabb nézőpontot megvitatni. (A beszélgetés chaten zajlott, írásban.) Viszont amikor második alkalommal egy héttel később újra használtam a programot (GameRanger) ismét rám írt.
Mivel eddigre tudtam hogy radikális nézetei vannak, és rájöttem hogy az ürge már várta hogy megint beszéljünk, felmerült bennem a gondolat hogy ha ilyen fontosnak tartja ezt akkor a következő lehetőségek vannak.
Az ürge vagy rohadt magányos, vagy valamelyik szervezetnek dolgozik, vagy szeret úgy csinálni mintha ezt tenné.
Szóval most végeztem a harmadik társalgással.
Állítása szerint húsz éves, nem dolgozik, egy muszlim közösség tagja és a fő foglalkozása az hogy terjessze az igét. Azt írta hogy egy programot használ amivel képes az IP címét elrejteni vagy más országba átirányítani. Az illető adatlapján Oroszország volt származási helyként megjelölve én pedig nem voltam benne biztos hogy szeretnék egy országba élni olyanokkal akik a kalifátus nézőpontját vallják.
Természetesen nekik is megvan a maguk nézőpontja és kurvára nem segít az hogy a járulékos veszteségekkel alá tudják támasztani a nézeteiket.
Szóval mivel Oroszországból írónak jelezte az ürgét a program, és mert a környezetemben senkihez nem tudtam fordulni így Oroszország itteni egyik nagy ismerőjét Boki-t kérdeztem meg mit tegyek.
Ő azt tanácsolta forduljak a konzulátushoz, úgyhogy fél órával ezelőtt elküldtem egy e-mailt és csatoltam azt amit lementettem hátha kezdenek vele valamit.
Szóval, ez van lehet hogy hülyét csináltam vagy csinálok magamból, de akkor is ezt éreztem helyén valónak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
omae
A magyar szervekhez is mehet egy mail.
Egyebkent meg jol teszed ha ezzel lekotod oket. Legalabb ezen ido alatt sem egy serulekeny kamaszt vesznek ra valami szornyusegre. Ketyeg am naluk is az oraber. Most vagy 10 dollarjukat elpazaroltak rad. Maris tobbet tettel a hazaert mint az egesz baloldal egyuttveve. :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 568
14 471
113
Na jó, nem tudom hova írjam szóval ide írom le mi történt kíváncsi vagyok mit gondoltok.

Szóval említettem valahol már hogy kapcsolatba lépett velem a neten egy abdullah nick nevű ürge, aki egyből csak ennyit linkelt be.

https://www.youtube.com/watch?v=7d16CpWp-ok

Nekem persze egyből bekapcsolt a fantáziám és arra gondoltam ha ez így kezdi a folytatás biztos érdekesebb lesz. Úgy hogy mondtam neki hogy mondja amit mondani akar. Ezek után az iszlám vallásról volt szó és egy kétmondatos hűségesküvel át is lettem konvertálva muszlimmá, ami amúgy amilyen meglepő annyira egyszerű és legalább ha meghalok van még egy láb amire támaszkodhatok.
Persze ezek után már testvér voltam az ürgének és ő is nekem habár valószínűleg a testvér jelentésével kapcsolatban eltért volna a véleményünk, eljátszottam neki a kíváncsi nyitott elmét ami amúgy is vagyok.
Szóval a beszélgetést az első alkalommal nem rögzítettem mert csak érdekes volt egy újabb nézőpontot megvitatni. (A beszélgetés chaten zajlott, írásban.) Viszont amikor második alkalommal egy héttel később újra használtam a programot (GameRanger) ismét rám írt.
Mivel eddigre tudtam hogy radikális nézetei vannak, és rájöttem hogy az ürge már várta hogy megint beszéljünk, felmerült bennem a gondolat hogy ha ilyen fontosnak tartja ezt akkor a következő lehetőségek vannak.
Az ürge vagy rohadt magányos, vagy valamelyik szervezetnek dolgozik, vagy szeret úgy csinálni mintha ezt tenné.
Szóval most végeztem a harmadik társalgással.
Állítása szerint húsz éves, nem dolgozik, egy muszlim közösség tagja és a fő foglalkozása az hogy terjessze az igét. Azt írta hogy egy programot használ amivel képes az IP címét elrejteni vagy más országba átirányítani. Az illető adatlapján Oroszország volt származási helyként megjelölve én pedig nem voltam benne biztos hogy szeretnék egy országba élni olyanokkal akik a kalifátus nézőpontját vallják.
Természetesen nekik is megvan a maguk nézőpontja és kurvára nem segít az hogy a járulékos veszteségekkel alá tudják támasztani a nézeteiket.
Szóval mivel Oroszországból írónak jelezte az ürgét a program, és mert a környezetemben senkihez nem tudtam fordulni így Oroszország itteni egyik nagy ismerőjét Boki-t kérdeztem meg mit tegyek.
Ő azt tanácsolta forduljak a konzulátushoz, úgyhogy fél órával ezelőtt elküldtem egy e-mailt és csatoltam azt amit lementettem hátha kezdenek vele valamit.
Szóval, ez van lehet hogy hülyét csináltam vagy csinálok magamból, de akkor is ezt éreztem helyén valónak.

B.ki ezek tényleg nagyon be akarnak valakit szervezni innen is.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Nem tudni hogy ez a gyerek csak radikális vagy tényleg kapcsolatban van valakivel. Nem tudni igazából semmit csak azt amit nekem írt. Ez kb olyan mint a radikális szélsőjobbos aki kiirtaná a cigányokat meg a zsidókat, de inkább csak a netten beszél róla. Nyomatta a propagandát és voltak linkei a kalifátus oldalához de még ezek sem bizonyítják közvetlenül a kapcsolatot. Ha végre lenyomozzák hogy ki ez akkor kiderül. Már ha közlik velem.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 137
113
A dalai láma mesterséges intelligenciaként születhet újjá

http://index.hu/tudomany/til/2016/04/03/a_dalai_lama_mesterseges_intelligenciakent_szulethet_ujja/
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 624
55 110
113
Érdekességként írok pár sort:
Baden-Württembergben dolgozok egy Mercedes gyárban, és van több egykori veterán és háborús áldozat a kollegáim között. Az egyik 30 év feletti koszovói albán kollégám harcolt a délszláv háborúban. Azt mondta, hogy teljesen kokain függővé tették őket, állandóan be voltak állva amikor harcba indultak. 75 kilós volt amikor bevonult, és 45 kilósan tért haza, egy mesterlövész által átlőtt térddel :-/ Meg is mutatta a két heget ahogy átment a térdén a lövedék (elég durva, de jól rendberakták neki és csak a gugolással van baja).
A másik kollégám egy idősebb Iráni fazon aki az Irak-Iráni háborúban még gyerek volt. Állítása szerint egy aknavető alakította át a térdét (érdekes, hogy neki is a térde bánta). Na az ő térde már érdekesebben nézett ki amikor megmutatta. Térden alul felül egy csomó heg... Szerintem jó orvosok lehettek akik így összepakolták neki, hogy nincs gond a járásával. Annyi, hogy ő évtizedek óta fájdalomcsillapítókon él.
Egyébként van több csecsen, kozák, szerb, arab kollégám is akik hasonló emlékekkel/élményekkel rendelkeznek... Érdekes, hogy legalább minden 20. kollégám tud személyes háborús élménnyel szolgálni... A legérdekesebb, hogy ezek az emberek a legvidámabbak, és ők értékelik leginkább az életüket. Társaságukban feltöltődik az ember.

Made in Germany.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 337
10 690
113
Hirtelen nem tudtam, hogy hova tegyem.

Ha tudnánk, kik vezetik, fel sem ülnénk a gépre:
http://index.hu/tech/2016/04/08/ha_tudnank_kik_vezetik_talan_fel_sem_ulnenk_a_gepre/
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 337
10 690
113
Mindig elhűlök/elképedek/elismerően hümmögök, amikor "típusbúvárkodással" találkozok; legyen szó harci repülőgépekről, harckocsikról, kézi lőfegyverekről, autókról, motorokról, stb. - nem találom, a megfelelő kifejezést - miközben azon kapom magam, hogy én is művelem :)

Egy - általam kitalált(!) - ilyen beszélgetés autókról.
- A képen X modell első sorozata látható.
- Tévedsz, ez már a következő évjárat, magasabban van 25 milliméterrel az oldalindex! /fotó/ (Hehe)
- Mind a ketten tévedtek, mert bár a bemutatott prototípuson már valóban így volt, de az új évjárat első 256 /és fél/ darabján még a régi sárvédő volt, de már fehér indexburával /Fogalmatlan laikusok)
- Mind a hárman tévedtek, mert 25 darab - az első órai termelés - tévedésből még sárga indexburával készült, de onnan lehet tudni, hogy már az újabb évjárat, hogy halványsárga helyett élénkpiros a sebességmérő mutatója, a prototípusok is ilyenek voltak. ( Lusta okoskodók)
- Mind a négyen tévedtek, mert 3 darab prototípus épült, abból a másik kettőn már négyzet alakú volt az oldalindexbura, de végül maradt a gyártásban ovális /fekete-fehér elmosódott fotó/ (Hogy ennyit nem lehet megjegyezni, már számos fórumon leírtam...)
- Igen, de a második négyzet alakú is újra sárga volt /kifakult színes fotó/ (Nem lehettek ebben biztosak, csak a gyári fejlesztők tudják, de ők már öregotthonban vegetálnak, miért kell minden érdeklődő laikust leoltani!?)
- Csakhogy van egy fotó, hogy a harmadik prototípust az egyik fejlesztő megvette, s visszaalakította a régi sárvédővel, de már fehér ovál indexburával, /A fotón ott az előző év végi dátum!/ viszont a négy centivel hosszabb tetőantenna alapján már a második évjárat 6217 példány után módosított antennáját tesztelte vele! ( A többek kórusban: Anyád!)

Aztán a beszélgetés eljut a:
-...a típustalálkozón majd találkozunk ne félj!
- Nyugi ott leszek!
- Majd letörlöm a képedről a vigyort!
- Letépem a füled kisfiam!
- Milyen kisfiam!? Csööög! A fejlesztővel beszélsz!
- Vén szenilis hülye!
S végül a legdulvább beszólás, ami fórumon előfordulhat:

<b><i>T V C !</i></b>
 

ssvenom

Member
2010. december 1.
223
19
18
Elore is elnezest kerek de nem tudom hirtelen hova irni mivel en nem vagyok se mernok se magamkepzelt technikus!En egyszeru magyar vagyok aki reszt vett 2 Balkani haboruban holott sem en meg gondolom a nemzettarsaim sem akartak ott lenni!csak egy ropke emlekezetet szeretnek leirni ami velunk megtortent es a haboru borzalmait idezi,1994et irunk egyszerre kaptam behivot a falumbelivel akivel Bacska Topolyan egyszerre kellett megjelennunk.Megkaptuk a behivot es mink azok koze tartoztunk akik nem tudtak vagy nem birtak idovel atszokni vagy atjutni Magyarorszagra igy kenytelenek voltunk teljesiteni a parancsot!en nehez tuzerkent lettem besorozva a falumbeli meg gyalogos!megis kaptuk mindketten hogy irany Bosznia!engemet tartalekba hejeztek es a harcvonaltol jol messze allomastattak bennunket es kesobb jutottam el Boszniaba ahol 152es agyuval lottuk az ellent!De ez most nem az en tortenetem (az majd kesobb) ...talan...A falumbeli akivel egyutt rukkoltunk be es egyutt ittuk le magunkat a sarga foldig hogy ez az utolso alkalom hogy lassuk egymast aki (egyebkenk ma a fogorvosunk a mi kis magyar lakta falunkba)a minap futottam ossze vele es egy jo mely beszelgetesbe kezdtunk mivel vagy 20 eve nem lattuk egymast!azt hallotuk egymasrol hogy tuleltuk azt a meszar szeket de semmi egyebet!es ne tudjatok meg mekkora orom telt el amikor ujra osszefutottunk es egy kave erejeig letuttunk ulni beszelgetni.Termeszetesen az altalanos kerdesek utan feljott a haboru mivel mindketten egyidobe rukkoltunk (vonultunk) be katonanak!O igy meselte el illetve O igy elte tul azt a borzalmakat amihez nekunk Vajdasagiaknak semmi kozunk sem volt!Szoval O gyalogoskent vett reszt a haboruban,1994 ben Szarajevotol 14KM
 

ssvenom

Member
2010. december 1.
223
19
18
A szokvanyos lovoldozes zajlott elmondasa szerint ellent nem latott csak a vilagito lovedekek illetve a hegyen gellert fogott lovedekek sokasagat latta!masnap pentek delutan kikultek oket felderiteni.ekkor tortent hogy a horvatok korbe csaltak oket es bekeritettek!2 valasztasuk volt!mivel csak 7 en voltak es semmi segitseg nem volt kilatasba es a horvatok felszolitottak oket hogy adjak meg magukat vagy lemeszaroljak oket!Megattak magukat...mast mit tehetnek amikor tobb tucat allig felfegyverzett katona korbe keritette oket ugy hogy a 7 kozul csak egy volt hivatasos a tobbi besorozott kiskatona mint az en faumbeli!a tobbseguk azt sem tudta hol vannak es egyaltalan mit keresnek ott!es a biztos halal arnyekaban meg adtak magukat!(mast abban a hejzetben nem tehettek)mivel azonos frekvencian zajlott a radio beszelgetes meg erositest sem kerhettek...mert amikor a hadnagy erositest kert akkor a horvatok oda uvoltoztek nekik hogy hallunk am titeket es erosites ugysem jon!ekkor letettek a fegyvert es feher also nemut kotve a bot vegere kiallt az utca vegere.(ez egy picike faluban tortent alig 2000es lelekszamu volt)korbe fogtak oket a horvat katonak es le fegyvereztek oket,mindenuket elvettek toluk es egy pajtahoz tereltek oket!a kihallgatas es veres utan meztelenre vetkoztettek oket es a tarkohoz ossze kulcsolt kezekkel a pajta falahoz parancsoltak oket!a homlokukat a falnak kellett donteni es meg egyszer feltettek a kerdest hogy hol vannak a szerb tuzerseg!valasz nem jott mert szerencsetlenek honnet tudtak volna raadasul mind kiskatonak voltak es hangosan elkezdtek sirni es kerlelni horvatokat hogy ne oljek meg oket!a horvat kapitany uvoltozte hogy kussoljanak mert kulonben lelovik oket mint a kutyat!erre a mi fogorvosunk elkezdett magyarul hangosan imadkozni!MI ATYANK KIVAGY A MENNYEKBEN... erre oda lepett a a horvat kapitany es megkerdezte tole hogy te talan magyar vagy?mire o valaszolta hogy igen az vagyok,a kapitany ujra kerdezett hogy mit keresel itt?mire O valaszolta hogy magam sem tudom egyszeruen megkaptam a behivot es ide hoztak,fogalmam sincs hogy hol vagyok es mit keresek itt valaszolta a fogorvosunk!mire a horvat kapitany odalepett egy halom ruha rakas melle fellkapott egy marek ruhat es odadobta a fogorvosunknak hogy oltozzon fel es amikor fel oltozott akkor elkapta a grabancat es oda vezette a sinek melle,es jobb kez felmutatasaval jelezte hogy erre haza jutsz...!a fogorvosunk megindult a sineken es Szabadkaig gyalogolt ahol letartoztattak mind szokeveny....!a haboru vegeig bortonben volt aztan kiengettek...!s igy elte tul hogy IMADKOZOTT!!!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 137
113
A szokvanyos lovoldozes zajlott elmondasa szerint ellent nem latott csak a vilagito lovedekek illetve a hegyen gellert fogott lovedekek sokasagat latta!masnap pentek delutan kikultek oket felderiteni.ekkor tortent hogy a horvatok korbe csaltak oket es bekeritettek!2 valasztasuk volt!mivel csak 7 en voltak es semmi segitseg nem volt kilatasba es a horvatok felszolitottak oket hogy adjak meg magukat vagy lemeszaroljak oket!Megattak magukat...mast mit tehetnek amikor tobb tucat allig felfegyverzett katona korbe keritette oket ugy hogy a 7 kozul csak egy volt hivatasos a tobbi besorozott kiskatona mint az en faumbeli!a tobbseguk azt sem tudta hol vannak es egyaltalan mit keresnek ott!es a biztos halal arnyekaban meg adtak magukat!(mast abban a hejzetben nem tehettek)mivel azonos frekvencian zajlott a radio beszelgetes meg erositest sem kerhettek...mert amikor a hadnagy erositest kert akkor a horvatok oda uvoltoztek nekik hogy hallunk am titeket es erosites ugysem jon!ekkor letettek a fegyvert es feher also nemut kotve a bot vegere kiallt az utca vegere.(ez egy picike faluban tortent alig 2000es lelekszamu volt)korbe fogtak oket a horvat katonak es le fegyvereztek oket,mindenuket elvettek toluk es egy pajtahoz tereltek oket!a kihallgatas es veres utan meztelenre vetkoztettek oket es a tarkohoz ossze kulcsolt kezekkel a pajta falahoz parancsoltak oket!a homlokukat a falnak kellett donteni es meg egyszer feltettek a kerdest hogy hol vannak a szerb tuzerseg!valasz nem jott mert szerencsetlenek honnet tudtak volna raadasul mind kiskatonak voltak es hangosan elkezdtek sirni es kerlelni horvatokat hogy ne oljek meg oket!a horvat kapitany uvoltozte hogy kussoljanak mert kulonben lelovik oket mint a kutyat!erre a mi fogorvosunk elkezdett magyarul hangosan imadkozni!MI ATYANK KIVAGY A MENNYEKBEN... erre oda lepett a a horvat kapitany es megkerdezte tole hogy te talan magyar vagy?mire o valaszolta hogy igen az vagyok,a kapitany ujra kerdezett hogy mit keresel itt?mire O valaszolta hogy magam sem tudom egyszeruen megkaptam a behivot es ide hoztak,fogalmam sincs hogy hol vagyok es mit keresek itt valaszolta a fogorvosunk!mire a horvat kapitany odalepett egy halom ruha rakas melle fellkapott egy marek ruhat es odadobta a fogorvosunknak hogy oltozzon fel es amikor fel oltozott akkor elkapta a grabancat es oda vezette a sinek melle,es jobb kez felmutatasaval jelezte hogy erre haza jutsz...!a fogorvosunk megindult a sineken es Szabadkaig gyalogolt ahol letartoztattak mind szokeveny....!a haboru vegeig bortonben volt aztan kiengettek...!s igy elte tul hogy IMADKOZOTT!!!

Erősen sejthető, hogy a hat szerb katona már soha nem ért haza...
A háborúkban valójában semmi romantika, vagy fennköltség sincs. Csak fájdalom és halál, anyagi és/vagy hatalmi érdekekből.

Köszi, hogy megosztottad. És a te történeted is érdekelne, ha lesz kedved megírni egyszer. :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 624
55 110
113
Mindig elhűlök/elképedek/elismerően hümmögök, amikor "típusbúvárkodással" találkozok; legyen szó harci repülőgépekről, harckocsikról, kézi lőfegyverekről, autókról, motorokról, stb. - nem találom, a megfelelő kifejezést - miközben azon kapom magam, hogy én is művelem :)

Egy - általam kitalált(!) - ilyen beszélgetés autókról.
- A képen X modell első sorozata látható.
- Tévedsz, ez már a következő évjárat, magasabban van 25 milliméterrel az oldalindex! /fotó/ (Hehe)
- Mind a ketten tévedtek, mert bár a bemutatott prototípuson már valóban így volt, de az új évjárat első 256 /és fél/ darabján még a régi sárvédő volt, de már fehér indexburával /Fogalmatlan laikusok)
- Mind a hárman tévedtek, mert 25 darab - az első órai termelés - tévedésből még sárga indexburával készült, de onnan lehet tudni, hogy már az újabb évjárat, hogy halványsárga helyett élénkpiros a sebességmérő mutatója, a prototípusok is ilyenek voltak. ( Lusta okoskodók)
- Mind a négyen tévedtek, mert 3 darab prototípus épült, abból a másik kettőn már négyzet alakú volt az oldalindexbura, de végül maradt a gyártásban ovális /fekete-fehér elmosódott fotó/ (Hogy ennyit nem lehet megjegyezni, már számos fórumon leírtam...)
- Igen, de a második négyzet alakú is újra sárga volt /kifakult színes fotó/ (Nem lehettek ebben biztosak, csak a gyári fejlesztők tudják, de ők már öregotthonban vegetálnak, miért kell minden érdeklődő laikust leoltani!?)
- Csakhogy van egy fotó, hogy a harmadik prototípust az egyik fejlesztő megvette, s visszaalakította a régi sárvédővel, de már fehér ovál indexburával, /A fotón ott az előző év végi dátum!/ viszont a négy centivel hosszabb tetőantenna alapján már a második évjárat 6217 példány után módosított antennáját tesztelte vele! ( A többek kórusban: Anyád!)

Aztán a beszélgetés eljut a:
-...a típustalálkozón majd találkozunk ne félj!
- Nyugi ott leszek!
- Majd letörlöm a képedről a vigyort!
- Letépem a füled kisfiam!
- Milyen kisfiam!? Csööög! A fejlesztővel beszélsz!
- Vén szenilis hülye!
S végül a legdulvább beszólás, ami fórumon előfordulhat:

<b><i>T V C !</i></b>

:))
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ssvenom: hú ez aztán egyszerre megható, felháborító és szomorú történet. Te voltál azzal a tűzérséggel, akiket kerestek a horvátok?