1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. zeal

zeal Well-Known Member

"Könyv a finn–szovjet téli háború magyar önkénteseiről"

Letölthető itt. Angol és finn nyelvű, de ha valakik ez még nem győzött meg akkor van benne sok szép kép is. :)
    Kedvcsináló írás: flagmagazin.hu
    A magyarok az indulásra várva, mögöttük az Arcturus gőzös
    (Fotó: SA-Kuva, Finn Hadtörténeti Archívum, 1940.05.20)

2. jani2

jani2 New Member

De rossz ízlésed van. :DDD
    Nekem a zenéje határozottan tetszik, valami régi emlékeket idéz fel.
    Amikor Olgának a fején a csillag van, még kimondottan jól néz ki, mármint nem a csillag. :))
    Ha már ennyire belejöttem, megnéztem több klipjét, nagyon ritmusosan tud mozogni.

3. czulu

czulu Well-Known Member

4. danielblack

danielblack Guest

Érdekességként írok pár sort:
    Baden-Württembergben dolgozok egy Mercedes gyárban, és van több egykori veterán és háborús áldozat a kollegáim között. Az egyik 30 év feletti koszovói albán kollégám harcolt a délszláv háborúban. Azt mondta, hogy teljesen kokain függővé tették őket, állandóan be voltak állva amikor harcba indultak. 75 kilós volt amikor bevonult, és 45 kilósan tért haza, egy mesterlövész által átlőtt térddel :-/ Meg is mutatta a két heget ahogy átment a térdén a lövedék (elég durva, de jól rendberakták neki és csak a gugolással van baja).
    A másik kollégám egy idősebb Iráni fazon aki az Irak-Iráni háborúban még gyerek volt. Állítása szerint egy aknavető alakította át a térdét (érdekes, hogy neki is a térde bánta). Na az ő térde már érdekesebben nézett ki amikor megmutatta. Térden alul felül egy csomó heg... Szerintem jó orvosok lehettek akik így összepakolták neki, hogy nincs gond a járásával. Annyi, hogy ő évtizedek óta fájdalomcsillapítókon él.
    Egyébként van több csecsen, kozák, szerb, arab kollégám is akik hasonló emlékekkel/élményekkel rendelkeznek... Érdekes, hogy legalább minden 20. kollégám tud személyes háborús élménnyel szolgálni... A legérdekesebb, hogy ezek az emberek a legvidámabbak, és ők értékelik leginkább az életüket. Társaságukban feltöltődik az ember.

5. zeal

zeal Well-Known Member

"A végzet szerepe az iszlám világban"

Lánchíd rádió - A végzet hatalma - április. 7-i adás(, de csak most került fel a hangtárba.) Vendég: Maróth Miklós akadémikus.

http://mno.hu/?block=mno_video_popup&param=media_id=123469

Ez egy hiánypótló beszélgetés az iszlámról. Szvsz. érdemes meghallgatni. Nem tudtam eldönteni, hogy melyik topicban lenne a helye, ezért került ide.

6. hiryu

hiryu New Member

http://www.hirado.hu/2015/04/17/ezrek-varjak-amerika-keleti-partjainal-ezt-a-fregattot/?source=hirkereso

7. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Elpusztúlt a kepfeltoltes?

8. joker

joker Well-Known Member

Nálam sem megy. Lehet ha áramszünet vagy karbantartás vagy szerverköltöztetés vagy akármi.

9. fip7

fip7 Well-Known Member

Mit ki nem találnak:
    http://atomenergiainfo.hu/tudta-on/gyemantkereso-a-roszatomtol

10. nyugger

nyugger Well-Known Member

A hírhalomban megjelent égő BUK-os videó nem Moszkvában hanem Csitában készült.

11. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Nem tudom innen ki ismeri az oldalt, de most komolyan nincs többé militaryphotos.net ?

12. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Nincs.

http://www.militaryimages.net/forums/showthread.php/18662-Militaryphotos-net-is-shutting-down

13. nyugger

nyugger Well-Known Member

Van egy masszív, szovjet 60CsP típusú órám, melyről összesen annyit tudok, hogy repülőgépen/helikopteren használhatták. Az lenne a kérdésem, hogy mely típus(ok)ból származhat?

14. silurusglanis

Van közületek valaki, aki a mezőgazdaságban, ne adj Isten vezetői pozícióban dolgozik, és válaszolna nekem néhány kérdésre privátban? :)

15. fip7

fip7 Well-Known Member

Nem találtam neki jobb helyet, szóval ide teszem, érdekes cikk, egy nagyon érdekes grafikonnal:
    http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2015/09/29/adac_a_legtobb_dizel_tobbet_szennyez/

16. fip7

fip7 Well-Known Member

Ez pedig egy régi cikk, de érdekes dolgokat tárgyal:
    http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2010/02/10/karosabb-e_a_fustolos/

17. omae

omae Well-Known Member

Na jó, nem tudom hova írjam szóval ide írom le mi történt kíváncsi vagyok mit gondoltok.

Szóval említettem valahol már hogy kapcsolatba lépett velem a neten egy abdullah nick nevű ürge, aki egyből csak ennyit linkelt be.

https://www.youtube.com/watch?v=7d16CpWp-ok

Nekem persze egyből bekapcsolt a fantáziám és arra gondoltam ha ez így kezdi a folytatás biztos érdekesebb lesz. Úgy hogy mondtam neki hogy mondja amit mondani akar. Ezek után az iszlám vallásról volt szó és egy kétmondatos hűségesküvel át is lettem konvertálva muszlimmá, ami amúgy amilyen meglepő annyira egyszerű és legalább ha meghalok van még egy láb amire támaszkodhatok.
    Persze ezek után már testvér voltam az ürgének és ő is nekem habár valószínűleg a testvér jelentésével kapcsolatban eltért volna a véleményünk, eljátszottam neki a kíváncsi nyitott elmét ami amúgy is vagyok.
    Szóval a beszélgetést az első alkalommal nem rögzítettem mert csak érdekes volt egy újabb nézőpontot megvitatni. (A beszélgetés chaten zajlott, írásban.) Viszont amikor második alkalommal egy héttel később újra használtam a programot (GameRanger) ismét rám írt.
    Mivel eddigre tudtam hogy radikális nézetei vannak, és rájöttem hogy az ürge már várta hogy megint beszéljünk, felmerült bennem a gondolat hogy ha ilyen fontosnak tartja ezt akkor a következő lehetőségek vannak.
    Az ürge vagy rohadt magányos, vagy valamelyik szervezetnek dolgozik, vagy szeret úgy csinálni mintha ezt tenné.
    Szóval most végeztem a harmadik társalgással.
    Állítása szerint húsz éves, nem dolgozik, egy muszlim közösség tagja és a fő foglalkozása az hogy terjessze az igét. Azt írta hogy egy programot használ amivel képes az IP címét elrejteni vagy más országba átirányítani. Az illető adatlapján Oroszország volt származási helyként megjelölve én pedig nem voltam benne biztos hogy szeretnék egy országba élni olyanokkal akik a kalifátus nézőpontját vallják.
    Természetesen nekik is megvan a maguk nézőpontja és kurvára nem segít az hogy a járulékos veszteségekkel alá tudják támasztani a nézeteiket.
    Szóval mivel Oroszországból írónak jelezte az ürgét a program, és mert a környezetemben senkihez nem tudtam fordulni így Oroszország itteni egyik nagy ismerőjét Boki-t kérdeztem meg mit tegyek.
    Ő azt tanácsolta forduljak a konzulátushoz, úgyhogy fél órával ezelőtt elküldtem egy e-mailt és csatoltam azt amit lementettem hátha kezdenek vele valamit.
    Szóval, ez van lehet hogy hülyét csináltam vagy csinálok magamból, de akkor is ezt éreztem helyén valónak.

18. zeal

zeal Well-Known Member

omae
    A magyar szervekhez is mehet egy mail.
    Egyebkent meg jol teszed ha ezzel lekotod oket. Legalabb ezen ido alatt sem egy serulekeny kamaszt vesznek ra valami szornyusegre. Ketyeg am naluk is az oraber. Most vagy 10 dollarjukat elpazaroltak rad. Maris tobbet tettel a hazaert mint az egesz baloldal egyuttveve. :)

19. silurusglanis

Hát ez nagyon érdekes, én még beszélgettem volna vele :D

20. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

B.ki ezek tényleg nagyon be akarnak valakit szervezni innen is.

Ezen oldal megosztása