Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 944
19 231
113
Nem ők építették!
Csak megtalálták, esetleg ahol kellett kiásták a homokból és tatarozták, aztán meg beletemették az aktuális fáraót annak utolsó kívánsága szerint!
..
Nézzétek meg a méreteket!
Ezeket nem mi - értsd a mai emberiség közvetlen ősei - emeltük!
Amúgy ha így van, akkor változik valami? Olcsóbb lesz nekem a benzin, ha ez kiderül? A törlesztőrészletem alacsonyabb lesz? Tisztább lesz a levegőm?

Amíg ez nem azt jelenti, hogy az anunaki flotta itt áll felettem, hogy lenullázzon, addig érdekes, de súlytalan tény volna.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
Pogány

"Fogaskerék b+! Ki ne gondolná, hogy a fél ősemberek a fogaskerékkel kezdték a találmányaikat vasból,"

Innen is látszik, hogy milyen szinten lenézed az akkori embereket, ezért kellenek neked az ilyen ősi idegenes hülye magyarázatok.

"Vagy tényleg faszságról beszélek?"

Amúgy teljesen. Egyébként én magam dobtam be, hogy valószínűleg használtak vasat is, lásd a kardos hozzászólásomat. Csak az oxidáció miatt nem sok vastárgy maradt fenn abból az időszakból. Horizon linkelt videói pedig ezen elméletemet igazolják. ;)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Amúgy ha így van, akkor változik valami? Olcsóbb lesz nekem a benzin, ha ez kiderül? A törlesztőrészletem alacsonyabb lesz? Tisztább lesz a levegőm?

Amíg ez nem azt jelenti, hogy az anunaki flotta itt áll felettem, hogy lenullázzon, addig érdekes, de súlytalan tény volna.

:)
Tudom. Mint, ahogy, ha rabszolgakéz emelte volna, akkor is ez lenne.
Egyébként lehet, hogy teljesen más a megoldás!
..
Ha az annunaki előörs emelte volna, akkor is marad a kérdés, mi célból?
Afelé kellene kapisgálni, amit Várkonyi Nándor is fejtegetett a Sziriát Oszlopaiban, nevezetesen, hogy Közép-Amerikában is vannak ilyen konstrukciók!
Százával!
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe and Pogány

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Pogány

"Fogaskerék b+! Ki ne gondolná, hogy a fél ősemberek a fogaskerékkel kezdték a találmányaikat vasból,"

Innen is látszik, hogy milyen szinten lenézed az akkori embereket, ezért kellenek neked az ilyen ősi idegenes hülye magyarázatok.

"Vagy tényleg faszságról beszélek?"

Amúgy teljesen. Egyébként én magam dobtam be, hogy valószínűleg használtak vasat is, lásd a kardos hozzászólásomat. Csak az oxidáció miatt nem sok vastárgy maradt fenn abból az időszakból. Horizon linkelt videói pedig ezen elméletemet igazolják. ;)

Oroszok találtak kőzetrétegben, szénben fennmaradt 450 millió éves vas használati tárgyakat is!
Semmit se tudunk a világról. Nagyon szerénynek kellene lennünk... :)
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 819
7 233
113
Meddig tartott a fúrás, milyen a kő anyaga, volt előfúrva, csak hogy betoljanak valami tutit a fejekbe? Fúrjanak gránitot:
289ab25ae47a3967755c51f84b054950.jpg


Az ott homokkő.

Gránit, rézcső.
Hiteles rekonstrukció korabeli ábrázolás alapján. Szintén az egész videót érdemes megnézni.
Az ábrán éppen a korábban betett gránit kőedényeid belsejét mélyítik fúróval az iparosok! Így csinálták, konkrétan van róla 'dokumentáció'!
tubedrill-reconstruction.jpg

Szerintem ezt a kőfúrás-misztérium témát lezárhatjuk. Ezerszer megcáfolt, kipróbált, bebizonyítottan működő dolog.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Fémek kezdetleges körulmények között, ez réz konkrétan.

Már bocsánat. Kr. e. 3000-ben már harci szekerek voltak. :hadonaszos:
Vagy még elöbb is, a kollektiv tudat nagyon nagyon régi eseményekig nyulik vissza. Az özönviz kataklizmája ugye mindenhol megvan, az elvileg a jégkorszak vége lehetett, tehát alapbol 12.000 év, mondabeli lények )ezek alapja, megafauna, stbÖ
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Az "egyiptomi rabszolgák építették" elméletet már a '80-as években sem emlegették, igazából az Hérodotosz kétezer évvel későbbi agymenése (a saját korának viszonyait vetíti vissza). Valszeg pár ezer mester dolgozott folyamatosan, -rabszolgák hiányában- a környékbeli földművesek segíthettek alkalmilag, a szàraz évszakban, amikor a földeken nem lehet dolgozni.
Manapság nem is az a kérdés, hogyan mozgatták a köveket, hanem hogyan látták el a melósokat (szerszámmal, kajával stb.) a korabeli viszonyok között ez kb akkora szervezés volt mint az építésé!

Ez most a meglájkolóknak szól, amikor én felvetettem a logisztika és ellátás sok és súlyos kérdését, hol volt az egyetértés?
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and dkes

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
hunter85

Az özönvízre van egy olyan elmélet, hogy régen a fekete tenger medencéje csak részben volt elárasztva.
https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Sea_deluge_hypothesis

Ahogy olvadt a jég egyre nagyobb lett a szintkülönbség a földközi és a fekete tenger között. Majd átszakadt a Boszporusz.
Ekkor elöntötte a víz az ottani civilizációt.
Az elmélet szerint Noének (Umnapisti) volt helye hajót építeni a beltengeren. E mellet az akkori népek számára tényleg az Aratát hegye lehetett a világ legmagasabb hegye stb.... (Umna Pisti a "Noé" sumér neve. Azért nem mondom, hogy eredetije, mert már a sumérok idején is régi mese volt az özönvíz története.)
Érdekes elmélet. Robert Ballard is vizsgálta. Nekem tetszik ez a hipotézis :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
hunter85

Az özönvízre van egy olyan elmélet, hogy régen a fekete tenger medencéje csak részben volt elárasztva.
https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Sea_deluge_hypothesis

Ahogy olvadt a jég egyre nagyobb lett a szintkülönbség a földközi és a fekete tenger között. Majd átszakadt a Boszporusz.
Ekkor elöntötte a víz az ottani civilizációt.
Az elmélet szerint Noének (Umnapisti) volt helye hajót építeni a beltengeren. E mellet az akkori népek számára tényleg az Aratát hegye lehetett a világ legmagasabb hegye stb.... (Umna Pisti a "Noé" sumér neve. Azért nem mondom, hogy eredetije, mert már a sumérok idején is régi mese volt az özönvíz története.)
Érdekes elmélet. Robert Ballard is vizsgálta. Nekem tetszik ez a hipotézis :)

Ut Napistim a neve pontosabban
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
hunter85

Az özönvízre van egy olyan elmélet, hogy régen a fekete tenger medencéje csak részben volt elárasztva.
https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Sea_deluge_hypothesis

Ahogy olvadt a jég egyre nagyobb lett a szintkülönbség a földközi és a fekete tenger között. Majd átszakadt a Boszporusz.
Ekkor elöntötte a víz az ottani civilizációt.
Az elmélet szerint Noének (Umnapisti) volt helye hajót építeni a beltengeren. E mellet az akkori népek számára tényleg az Aratát hegye lehetett a világ legmagasabb hegye stb.... (Umna Pisti a "Noé" sumér neve. Azért nem mondom, hogy eredetije, mert már a sumérok idején is régi mese volt az özönvíz története.)
Érdekes elmélet. Robert Ballard is vizsgálta. Nekem tetszik ez a hipotézis :)

Én is ismertem. Érdekes. De az észak-amerikai indiánoknál és polinéz törzseknél is fennmaradt!
..
Kaino-Hold hipotézis? (Sziriát oszlopai c. könyv)
:rolleyes:
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az "egyiptomi rabszolgák építették" elméletet már a '80-as években sem emlegették, igazából az Hérodotosz kétezer évvel későbbi agymenése (a saját korának viszonyait vetíti vissza). Valszeg pár ezer mester dolgozott folyamatosan, -rabszolgák hiányában- a környékbeli földművesek segíthettek alkalmilag, a szàraz évszakban, amikor a földeken nem lehet dolgozni.
Manapság nem is az a kérdés, hogyan mozgatták a köveket, hanem hogyan látták el a melósokat (szerszámmal, kajával stb.) a korabeli viszonyok között ez kb akkora szervezés volt mint az építésé!

A korszak egyik legnagyobb központosított birodalmáról beszélünk.
Gyakorlatilag kommunizmusban éltek, mindenki beszolgáltatott, az állam pedig szétosztotta, még a vetőmagokat is előre kimérve kapták meg.
Ez az államszerkezet és jólét tette lehetővé, hogy embertömegeket ilyen építkezésekre "pazaroljanak", le is álltak a piramisok építésével amikor megkezdődtek a háborúskodások a többi birodalommal, beütött egy-egy éhínség, végül eljött a bronzkori összeomlás.
Bronz szerszám qva ritka volt (kellett a hadseregnek, mivel ónból behozatalra szorultak), maximum rézt használhattak, de inkább fa, homok, kő és embertelen mennyiségű munkaóra.

Pont ezt írtam feljebb (és volt hitvallása Tolkien-nek), a régi ember még közelebb élt a természethez, hit a szellemekben, istenekben, túlvilágban.
Akár az egész életét arra áldozta, egyetlen tetves követ kifaragjon a hegyből milliméterről milliméterre haladva.
Mert akkor az istenek majd elismerik erőfeszítéseit és jobb élete lesz odaát/újjászületés után.
Na meg az állam is bőkezűen megjutalmazta érte.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Ut Napistim a neve pontosabban

Én is ismertem. Érdekes. De az észak-amerikai indiánoknál és polinéz törzseknél is fennmaradt!
..
Kaino-Hold hipotézis? (Sziriát oszlopai c. könyv)
:rolleyes:

Fájdalmas élmény lehetett az ott lakók számára, de akkor már lehetne Gibraltár átszakadása is ez a sztori, sehogy sem magyarázza meg a globális vízözön történeteket Amerikában vagy bárhol. Csak adalékanyag, hogy amúgy a magyar népmesekincsből a fekete tenger hetvenhetedik szigete motívum, sok egyéb el együtt eddig nyúlik vissza. Mikor még voltak szigetek.

Viszont ha már Ut-napistim szóba került, ha utána olvasol a sztorijának, abban nem erről van szó, hanem arról, hogy az istenek a világot és az emberiséget fogják büntetni, és Enki egy falnak meséli el ezt ami mögé odarendelte Ut-napistimet, mert embernek az esküje szerint nem mondhatta el.

Várkonyitól én is mindig ajánlgatom ezt a könyvet, sok fontos gondolat van benne.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and milagro

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 819
7 233
113
A rómaiak vulkáni hamut. Ja, és elfelejtettek betonvasat tenni beléje, ezért áll még ma is a Colosseum.

Igen. Közben végrehajtottunk egy jelentős áttörést, van már olyan, hogy bazalt beton'vas'. Olvasztott vulkáni kőből húzzák, a végeredmény ránézésre a betonvashoz hasonló, fekete, bordázott rúd, egész rugalmas is. Hőtágulása ugyanaz mint a betoné, nem rozsdásodik, az acélnál erősebb és sokkal könnyebb, nem érzékeny a savas/lúgos közegre, nem vezeti az áramot és nem érzékeny a mágneses mezőre sem. Gyakorlatilag az építészetben is elérkeztünk oda, ahová az űrtechnikában, az azonos anyagokból készült kompozit mátrixokhoz.
basalt-rebar-4mm-12mm-smarter-building-systems.com_-700x450.jpg
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 050
26 605
113
Ööö, operetthadsereg is lesz?

Vidnyánszkyék lecserélik az SZFE kancellárját egy katonatisztre

A 444 több egyetemi forrásból úgy értesült, hogy a Színház- és Filmművészeti Egyetem fölé kinevezett kuratórium kezdeményezésére távozik az egyetem kancellárja, helyére pedig Szarka Gábor ezredes, a honvédelmi miniszter korábbi kabinetfőnöke kerül.

Szarka Gábor életrajza szerint gépesített lövész tisztként végzett a katonai főiskolán, majd biztonságpolitikai és jogi diplomát is szerzett. 2010-ben léptették elő ezredessé, és ekkor lett Hende Csaba honvédelmi miniszter kabinetfőnöke, majd miniszteri biztosa. 2013-tól katonai attaséként képviselte a kormányt Párizsban, majd egy nagy állami cég, a NIPÜF stratégiai igazgatója lett. A kancellári székbe a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről érkezik, ahol az egyetemi campusért felelős főigazgató volt 2019 óta.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 819
7 233
113
Ööö, operetthadsereg is lesz?

Vidnyánszkyék lecserélik az SZFE kancellárját egy katonatisztre

A 444 több egyetemi forrásból úgy értesült, hogy a Színház- és Filmművészeti Egyetem fölé kinevezett kuratórium kezdeményezésére távozik az egyetem kancellárja, helyére pedig Szarka Gábor ezredes, a honvédelmi miniszter korábbi kabinetfőnöke kerül.

Szarka Gábor életrajza szerint gépesített lövész tisztként végzett a katonai főiskolán, majd biztonságpolitikai és jogi diplomát is szerzett. 2010-ben léptették elő ezredessé, és ekkor lett Hende Csaba honvédelmi miniszter kabinetfőnöke, majd miniszteri biztosa. 2013-tól katonai attaséként képviselte a kormányt Párizsban, majd egy nagy állami cég, a NIPÜF stratégiai igazgatója lett. A kancellári székbe a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről érkezik, ahol az egyetemi campusért felelős főigazgató volt 2019 óta.
Vagy falhoz állítás...
 
  • Tetszik
Reactions: milagro
T

Törölt tag 2822

Guest
Heim

A 8. tényig néztem ezt a zseniális videót. Ahol közölték, hogy se a vasat se a kereket nem ismerték XD
A faszt nem :D
Már bocsánat. Kr. e. 3000-ben már harci szekerek voltak. :hadonaszos:

Mondtam, hogy tele van faszsággal. Ez a bajom az összes ilyennel, hiába lenne benne akár 1%-nyi megválaszolatlan érdekes dolog, a 99% hülyeség és ezzel hiteltelenítik a maradékot is. Nekem laikusként érdekesek a részek ami az aranymetszésről meg a többi "különleges" értékről szól a piramisok kapcsán. Aztán lehet, hogy valaki akár innen a fórumról aki ért az építészethez elmondja, hogy akár a sarki irodaházról is lehetne ilyen alapon összeesküvés elméleteket gyártani.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg
Status
Not open for further replies.