Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Már ismerjük, hogyan készült a Római beton.
Vulkáni hamu, és tenger víz volt a "titkos" összetevő.
https://mobile.engineering.com/amp/15190.html
Nem az összetételéről volt szó, hanem arról, hogy a Római birodalom úgy oszlott fel 395-ben, hogy egy építészetileg fontos dolgot elfelejtett a kor meghatározó birodalma utáni világ, amit több mint 1000 év után újra sikerült csak "felfedezni".
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and hunter85

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Csak példaként, hogy a dölyfösség, önhittség, és szemellenzősség, hogyan köti gúzsba a mai emberiség "tudományos" gondolkodását.
Szándékos a zárójel!
..
A Világegyetem tágulását pl. a vöröseltolódásra alapozták/alapozzák!
Jóllehet a vak is látja, hogy a csillagképek évezredek óta nem változnak!
De olybá tűnik a hülyeség jobban tágul.
..
Halton Christian Arp munkásságát ajánlom mindenki figyelmébe, aki magas lovat kapott az ülepe alá:
"Arp fotókat készített olyan magas z értékű kvazárokról, ahol a két kvazár szimmetrikusan helyezkedett el az, Arp javaslata szerint a "szülő", alacsony z értékű galaxis két oldalán. Ezek a párosok sokkal gyakrabban fordultak elő, mint ahogy azt a véletlennek lehetett volna nevezni. A mainstream asztrofizikusok megpróbálták kimagyarázni Arp észrevételeit a galaxisokkal és kvazárokkal kapcsolatban, hogy "illúzióról" vagy a "véletlenek látszólagos egybeeséséről" van szó. De a sok fizikailag összefüggő kvazár és kis vörös eltolódás galaxis, amelyet Arp fényképezett és katalogizált, kizárja a tévedés lehetőségét. Egyszerűen túl gyakori a jelenség.
..
Arp fotói megmutatták, az a feltételezés, hogy a magas vörös eltolódású objektumok nagyon messze vannak, amelyen az "Ősrobbanás" elmélet, és a teljes "elfogadott kozmológia" alapul - bizonyítottan hibás! A Big Bang elmélet tehát hamis."
..
"Ahelyett, hogy elismerték volna Arp munkásságát díjakkal (és közben felülvizsgálnák a feltételezéseiket a "vöröseltolódás egyenlő távolsággal" kapcsolatban), Arpot élete végéig szisztematikusan megakadályozták abban, hogy eredményeit publikálja és nem kapott lehetőséget további kutatásokra sem. Legalábbis elvárható lett volna a "hatalomtól", hogy azonnal ráirányítják a Chandra röntgen és a Hubble űrteleszkópot vagy a nagy földi távcsöveket Arp izgalmas felfedezéseire annak érdekében, hogy megerősítsék vagy megcáfolják egyszer és mindenkorra. Ehelyett ezeket az objektumokat teljesen kizárták vizsgálatokból, a hivatalos fényképekből rutinszerűen kivágják őket. Azok, akik ismerik a Galileo történetét emlékeznek arra, hogy a papok megtagadták, hogy belenézzenek a távcsőbe."
..
http://plazmauniverzum.hu/arp
http://www.plazmauniverzum.hu/redshift
..
ngc4319_mrk205.jpg

..
https://www.bookdepository.com/Quas...363143?ref=grid-view&qid=1601462100810&sr=1-2
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
M

molnibalage

Guest

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Az igazi "brutál állatok" a terror madarak voltak, amik vita tárgya, hogy leszármazottai a dinoszauruszoknak, vagy ők maguk is azok.

Azért más prehisztorkus fenevaddal sem futna össze szerintem az ember, még egy .600 as Nitro Expressel a kézben is verne a víz, nemhogy egy szál lándzsa vagy íjjal.....
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
10 tonnan


10 tonnányi sok kicsi tégla elhordása x helyről y-ra ugyanannyi energiabefektetés, mint egy nagy 10 tonnás kő elvitele x-ből y-ba.
De egyébként biztos vagyok benne, hogy sok kicsi követ méretre vágni több munka, mint egy nagyot, hisz a sok kicsinek sokkal nagyobb a felülete, mint az egy nagynak.

20000 ember építette a Nagy Piramist 23 évig. 2,5 millió kőből áll. Ha 5000 ember dolgozott a kőfaragáson, akkor 1 kőfaragó 23 év alatt 500 követ kellett kifaragjon. 17 napja volt egy kőre. Jah és akkoriban pirkadattól vakulásig dolgoztak heti 7 napon keresztül, nem 8 órában, amiből 1 óra a szünet és azt is csak 5 napig.

Oksa, én nagyon szívesen lefektetnék neked 10 tonna téglát, meg mellé egy 10 tonnás kőtömböt egy placcra, hogy akkor vigyed. csak ötszáz méterre. :D Aztán akkor majd rájössz, hogy a két tíz tonna nem ugyanaz a tíz tonna. :D A téglát egyedül is el tudod hordani, kivéve, ha az okos gondolkodásoddal egyszerre akarnád, de gondolom nem a legalsót próbálnád meg kihúzni, ha vinni kellene. :D

A másikhoz odahívhatod ötven haverodat, fejenként csak negyven kiló lesz a cipelendő, ha nem húzni akarjátok, hogy irgalmatlan súrlódást kelljen legyőzni(valahogy) és pattogatott kukoricával, kólával nézném a vígjátékot, ahogy filóztok, hogy hogy nyúljatok alá. :D

Az akkori ember, kevesebb beszabályozottsággal biztosan heti hét napban tolta a kőfaragást szünetmentesen látástól vakulásig. :D Hát persze, akkoriban utáltak élni is az emberek. Az, hogy követ faraghattak, kielégítette az életük minden vágyát. Hányan csiszoltak? Hányan fúrtak, Hányan dolgoztak a templomokhoz? Hányan vájtak alagútrendszert a piramis alá? Hányan tárnákat? Hányan faragták a Szfinxet? Hányan szállítottak? Hányan raktároztak? Hányan vitték fel 10-20-50-120 méter magasba? Hány gránitfaragó melózott a 20-70 tonnás darabokon? Hány szoborkészítő faragott? Hány kikötőépítő, mederkotró, mezőgazdász(ja, ott évente kétszer arattak, szóval akkor nem kellett annyi ember, mert csak kétszer annyi mezőgazdasági munka volt mint ahol egyszer arattak, imádom a szemléletetek ilyen dolgait. :D )aki csak ide szállított, hány futár, hány őr, hány szakács, mennyi famegmunkáló, görgőkészítő, görgő importőr, görgő logisztikus, mennyi szánkészítő, mennyi darus, ha volt nekik, mennyi vízhordó, mennyi mosó, mennyi földhordó többmillió köbméter homok odahordásához, elrendezéséhez, összetartásához, elhordásához, mennyi útépítő, mennyi szarkofágkészítő, mennyi festő, mennyi mérnök? Élt valaki az adott építkezésen kívül, vagy egyiptomban a teljes nép képzett kőfaragó volt, akik állandóan csak építkeztek kurva nagy kőhalmokat? ÉS ha a ti hivatalos álláspontotok szerint nézzük, nem adták fel egy-öt-tíz elbaszott alkotásnál sem, mert ők aztán annyira szerettek a kényelmes napos élet helyett kőbányában összezúzódni, meg vérhasjárványban megdögleni a melósszálláson?

Az építkezés valószínűleg az akkori korszak futószalag munkája volt végletekig optimalizálva.



Mit vársz ott, ahol az emberek egy része a WC-re is kocsival menne?
  • Akkoriban meg minden munka emberi izomerőt igényelt. Aratás, fűrészelés, kalapálás, bármi. Még, ha bármilyen erősokszorozó gépet is használtak, akkor is.

  • Akkor mindenki, akik dolgozott egy mai igen sokat edző / sportoló ember fizikumával bírhatott. Az, hogy néhány lelkes nem túl edzett fizikumú ember rájött az alap dolgokra szuper.

  • Akkor szedjünk össze 1000 ilyet, és függjen a megélhetése a teljesítménytől is és csinálja ezt évekig. A teljesítménybért sanszosan akkor is ismerhették már. Na, akkor felszed némi izmot az ember, a termelékenység is javul.

  • És persze ennyi ember elkezdi az alapötletet még tovább reszelni.
Ennyi.
Csak ma senki nem foglalkozik ilyenekkel. Nem is megy olyan jól, mint 4000 éve.

Ki optimalizálta a végletekig? Honnan volt a tudása az üzemszervezésre?

Nekem nem kell megmagyarázni a minden munka mit igényelt dolgot. Dolgoztam favágóként, valódi favágóként, az ittlevők szerintem nagyon nagy részével szemben tudom, hogy kell megrakni egy nagyon nagy szénáskocsit, hogy nem fárasztó a vasvillahasználat annyira, dolgoztam nemzeti parknál, ahol csak a hegyre feljutni a szerszámokkal kín volt, de felmentem a meredek hegyoldalon, aztán egész nap aprítottam kézi erővel bózótvágó késsel, végigjártam az építőipart a kőművesmunkáktól az ácsig és tudom, hogy mire képes így az ember. Ástam árkokat, állítottam be távvezeték oszlopokat, cipeltem díszleteket. És ebből bár a hülye is tudná, tudom, hogy tíz ötkilós fából otthagyhatok amennyit akarok a következő körre ha nem bírom, de egy ötvenkilósat ötven kilós kiszerelésben tudok elvinni, de ti valahogy ezt nem tudjátok és azonos energiafogyasztásban méritek, ha két körben megy el könnyebb súlyban, vagy ha kidöglesz egy kör alatt. menjetek el egyszer egy tetőnyi cserepet feladogatniés nézzétek meg mennyire fárasztó négy vagy hét cserepet összefogni és emelni. Tudok szerszámnyelet készíteni, építettem épületeket magamtól, otthonra, van némi gyakorlati tapasztalatom.

Két tonna egyben, az durva, nem szoktatok két átlagos autót egyben emelgetni szerintem, tíz tonna egyben hatványozottan durvább, hetven tonna ég és föld a tízhez képest, százötven, hatszáz, nyolcszáz, ezerötszáz? Egy-egy nagy hórukkban, egy-egy darabot irgalmatlan embermennyiség kell elmozdítani. Egy bányából kivinni? Jó ég, micsoda idő és embererő igénye lehet!

És ezt milliószor, aztán megint.

Szerintem ennél egyszerűbb volt:
Egyik fáraó elkezdte magának építeni, nem lett készen időben piramis számára, eltemették valami kevésbé látványos helyre, a következő meg folytatta saját maga számára. Ha jól tudom van több félbehagyott piramis is, amik helyet újat kezdett az újabb uralkodó.

Az a baj az előre dolgozós problémával, hogy eltérő holmikról beszélünk, a hivatalosban íhvők szerint egyre jobban építettek hegyeket, tehát ha évtizedekre előre szar építőanyagot hoztak létre és tároltak le, annak ott kellene rohadnia a mai napig, mert a következőhöz már nem fogadta el a minőségellenőrzés. Szóval a nem lett kész piramis esetleg több generáció alatt épült fel, akkor az egyiptomi fáraók soha nem is temetkeztek bele, tehát ha a hivatalos történész változat szerint nézzük, semmi értelme, a kutya nem építette volna őket, ha rendre nincsenek kész, kivégzések, csonkítások büntiből, aztán mégcsak nem is sikerül sem a végtelenül vallásos cél(úúúúhhh), sem feltámadni,(úúúhh), tehát ez baromság. Bakker, Egyiptomban biztos mindenki Zealot alapszabállyal rendelkezett, ha 40k szemszögből nézem. :D
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe and milagro

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Ahha, a csillagkapu forgatókönyve biztosan a bibliát is megihlette, Sitchin is biztos erről koppintott. :D Semmi köze a csillagkapuhoz a technikailag fejlett lényeken felül. Meg tudnád mondani, hogy egy 3600 éves keringési periódusú bolygón illetve annak a holdjain, ha maga a bolygó a bolygó hőt termel, miért is ne lehetne élet? Titánon , Európén lehetséges, bőven kívül a lakhatósági zónán, még a Neptunusz egyes holdjai is érdekesek ezen szempontból a jövőre nézve, mert pusztán az árapályhatás és a bolygó hősugárzása elég lehet hozzá, akkor miért is ne lehetne egy barna törpe esetén aminek feltételezik ezt a Nibirut, élet a holdakon? Mert pont ugyanannyira tudományos eshetőség, úgyhogy azért mert csak? Vagy mert akkor nem lehetne ilyen nyegle hülyeségekbe elmerülve írkálnod összemosva az ezoterikus minden konteóját, hogy a saját baromságod eredményeként engem tekinthess hülyének?

Nem tehetek róla, hogy a suméroknak, akkádoknak, asszíroknak volt saját nyelve amin írtak és elneveztek dolgokat. Attól, hogy Nibirunak hívták, a találkozás bolygójának, attól még ugyanúgy ugyanaz a tudományos eshetőség, mint a Planet X, amit a jelenkor konkrét csillagászai, matematikusai, fizikusai keresnek a naprendszerben. De ha Nibirunak hívják, akkor szerinted egy ezoterikus faszság, mert a sok hívő hülyében akik annyira spirituálisak hogy vizet energetizálnak összekutyulták ezekkel a baromságokkal és nem is fogod fel, hogy egy bolygóról van szó, amit jó részben Sitchin írásai alapján keres a tudományos élet újult erővel, míg ha Planet X a neve, akkor máris rányáladzol, hogy azta mekkora fasza, lehet, hogy a tudomány találni fog egy bolygót még, ami rohadt hosszú keringési periódussal, elnyújtott ellipszis pályán mozoghat az általa okozott anomáliák miatti feltételezések szerint. Szóval attól még, hogy a sok csökött agyú 25 iq-s varázshülye akármire ráharap, attól még a bolygó lehetősége egy tudományos lehetőség, ezotéria, spiritualitás, meg laposföldhívés nélkül, bármennyire is szeretnél ezekbe beletuszkolni, hogy aztán élvezhesd a saját magad által felállított kép nagyságát. Egy óvodában még király lennél ezzel.

Honnan tudod, hogy nem volt idegen beavatkozás? A sumér történet szerint, amikor a naprendszer kialakult, és már a bolygók is megtalálták a maguk pályáit, érkezett először a Nibiru, talán a nap társcsillagának a bolygója,(vannak tudományos feltételezések a kettős, sőt hármas csillagrendszerről is), vagy befogott bolygó, saját rendszerként jelentős számú holddal. Ez a bolygó borította meg a baszott gravitációjával a külső bolygókat, aztán mikor befordult(a háború színhelyeként hivatkoznak a találkozásra) a Mars és a Jupiter közé, az ott keringő ragyogóan fényes jeges óceánbolygóba, a Tiamatba csapódott az egyik holdja. Az ütközéstől a Tiamat roncsai és a hold roncsai kisodródtak a pályájukról és aztán itt stabilizálódott ahol jelenleg is írom ezt, így lett a föld és a hold ebből az ütközésből, és így jött létre az aszteroidaövezet, ahol tulajdonképpen minden számítás szerint egy bolygónak kellene lennie. Az ütközéstől kiszakadt hatalmas darabok okozhatták a Marson a nagy hasadékvölgyet, csak súrolva, illetve a kérgét átszakító, a bolygón majdnem átszaladó hatalmas darabok ütöttek akkorát a szemközti oldalon amitől irgalmatlan vulkánosság indult be rajta, minden nagy vulkáni régióval átellenben hatalmas medence van. A lényeg, az első genetikai mag, az élet ekkor került át a rendszerükből a földre. Az tartott évmilliókig, amíg a maga evolúciós útján kifejlődött Homo Erectusig és aztán(nem akarok most túl hosszan írni) mikor már évszázezredek óta itt dolgoztak a kutató és bányász őseink, vagy teremtőink, mikor elegük lett belőle, a homo erectus és a saját génanyagukat keresztezve hozták létre az embert dolgozni(szenvedni erre a földre) és ezt azért tudták egy hosszas finomítás után kivitelezni, mert a genetikai alapok közösek a régi ütközésből fakadóan. Ők bejárták a maguk evolúciós útját egy hosszabb ciklusokat lehetővé tevő keringési ciklushoz igazodva, hamarabb értek a fejlődés utjára.

Nem az ember alkotóképességét tagadom, bármennyire is szeretnétek ezt is állítani rólam. Folytatom, mert van mit mondanom, de most dolgoznom kell,(eddig is kellett volna :D ).

Élet még akár elő is fordulhat, de hogy nem lesz magasabb rendű az biztos. Mikroorganizmusok megélnek akár egy tenger alatti vulkáni kürtő melegében is, de fejlett civilizáció sosem alakul ki minusz 100-200 fokos környezetben.

Nem vagyok csillagász, de egy barna törpét a Naprendszerünkben már felfedeztek volna. Apró kisbolygókat is felfedeznek ilyen távolságokon, nemhogy egy hozzájuk képest brutálnagy barna törpét.
Ha pedig csak egy bolygó kószál olyan messze a Naptól, akkor azon bizony nagyon közel lesz a hőmérséklet a 0 Kelvinhez.

Más dolgok is problémásak egyébként. Pl. ha egy másik bolygó olyan közel kerülne a Földhöz, hogy özönvizet okozna az árapályhatás miatt, az sanszosan összekuszálta volna a Hold pályáját is.

Mi ez a Planet X-es dolog? Az emberi természet ilyen. Ha talál egy bolygót, akkor keresi a következőt, aztán a következőt és így tovább. Senki sem tudja, hogy létezik még bolygó a Neptunuszon kívül, csak hajtja az embereket a kiváncsiság, hogy hátha találnak még.
Egyébként tudtommal az ókori emberek 5 bolygót ismertek csak, szóval a Nibiru akár az Uránuszra is vonatkozhatott.

Jah és nem értek sumérul és biztos vagyok benne, hogy te sem, szóval mennyire biztos az, hogy amit ez a csávó lefordít, azt tényleg a sumérok írták és nem ő értelmezi rosszul, vagy szándékosan félre? Gyors utánaolvasással, a tudományos közösség szerint ez utóbbit csinálta.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
https://www.wired.com/2015/03/gifs-show-constellations-transforming-150000-years/
https://www.theatlantic.com/technol...stellations-wont-always-look-this-way/382721/

A betett képnek azért volt haszna.
Megint kiderült, hogy mennyi műszaki és természettudományos, de végtelenül magabiztos analfabéta jár ide...

Persze, mert azok a teremtett lapos életöblünk feletti búra falában állandósult plazmafények...

Srácok! Ennél azért több komolyságot!
Természetesen én is ismerem, sokszor láttam ezeket a szimulációkat.
Mit akarnál vele bizonyítani?
Szimuláció!
Hipotézisen alapul!
Azon méghozzá, hogy a Világegyetem tágul!
Ha tágul!
..
Számomra mérvadóbb az a tény, hogy ha a Nagy Piramis hármasa az Orion övének földi analógiája, akkor az ~5.000 éve változatlan az égen is!
Már, ha ötezer éve épültek egyáltalán, s nem sokkalta régebben!
Ez nem bizonyíték, mert feltételezés!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Göbekli Tepe? 13000 éve nekik is voltak képzett logisztikusaik, statikusaik, építészeik, vas és acél fogaskerekeik, vagy csak valahogy elkészült?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Honnan tudod, hogy nem volt idegen beavatkozás? A sumér történet szerint, amikor a naprendszer kialakult, és már a bolygók is megtalálták a maguk pályáit, érkezett először a Nibiru, talán a nap társcsillagának a bolygója,(vannak tudományos feltételezések a kettős, sőt hármas csillagrendszerről is), vagy befogott bolygó, saját rendszerként jelentős számú holddal. Ez a bolygó borította meg a baszott gravitációjával a külső bolygókat, aztán mikor befordult(a háború színhelyeként hivatkoznak a találkozásra) a Mars és a Jupiter közé, az ott keringő ragyogóan fényes jeges óceánbolygóba, a Tiamatba csapódott az egyik holdja. Az ütközéstől a Tiamat roncsai és a hold roncsai kisodródtak a pályájukról és aztán itt stabilizálódott ahol jelenleg is írom ezt, így lett a föld és a hold ebből az ütközésből, és így jött létre az aszteroidaövezet, ahol tulajdonképpen minden számítás szerint egy bolygónak kellene lennie. Az ütközéstől kiszakadt hatalmas darabok okozhatták a Marson a nagy hasadékvölgyet, csak súrolva, illetve a kérgét átszakító, a bolygón majdnem átszaladó hatalmas darabok ütöttek akkorát a szemközti oldalon amitől irgalmatlan vulkánosság indult be rajta, minden nagy vulkáni régióval átellenben hatalmas medence van. A lényeg, az első genetikai mag, az élet ekkor került át a rendszerükből a földre. Az tartott évmilliókig, amíg a maga evolúciós útján kifejlődött Homo Erectusig és aztán(nem akarok most túl hosszan írni) mikor már évszázezredek óta itt dolgoztak a kutató és bányász őseink, vagy teremtőink, mikor elegük lett belőle, a homo erectus és a saját génanyagukat keresztezve hozták létre az embert dolgozni(szenvedni erre a földre) és ezt azért tudták egy hosszas finomítás után kivitelezni, mert a genetikai alapok közösek a régi ütközésből fakadóan. Ők bejárták a maguk evolúciós útját egy hosszabb ciklusokat lehetővé tevő keringési ciklushoz igazodva, hamarabb értek a fejlődés utjára.

Nem az ember alkotóképességét tagadom, bármennyire is szeretnétek ezt is állítani rólam. Folytatom, mert van mit mondanom, de most dolgoznom kell,(eddig is kellett volna :D ).

Egyébként nem vagyok vaskalapos. Simán lehetségesnek tartom, hogy az élet egy másik bolygóról került ide, de abban biztos vagyok, hogy olyan távolságban a Naptól ahol a Nibiru lenne, nem alakul ki értelmes élet.
Pl. kezdjük azzal, hogy ott még a tüzet sem ismernék meg sosem, anélkül meg hogyan lesz értelmes élet?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and hunter85

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Azért szerintem a battlestar galactica című sorozattal pariban vannak az első helyen. Ha tényleg szereted az SG-t akkor mindenképp nézd végig a BSG összes évadát, a végén egy tökéletes sorozat lezárással, talán a legjobbal amit eddig ember alkotott.

Az SG-t többször végignéztem, a BSG-ből szerintem egy részt sem láttam, ha lesz időm rá, talán majd nekiállok. Kösz az ajánlót!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Csakhogy nem pár ezer évekről beszélünk, hanem sok tízezerről adott esetben!
De vannak több százezer, sőt feltehetőleg több tízmillió éves tárgyi eszközök is, amelyek "emberi jelenlétre" utalnak!
..
Földrengés, éghajlatváltozás stb.!
Már tíz-húszezer év alatt egy alucső is "elenyészik" (na meg a széthordás pl.)
Egészen biztos lehetsz benne, hogy a hivatalos narratíva téves!
Az emberiség eredetét illetően meg főleg!
Miért gondolod egyébként, hogy markológépet használtak?
..
Nézz utána önszorgalomból a Nyugat-Afrikai uránbányáknak, vagy akár az ember és dinoszauruszok közös létezését bizonyító dolgoknak!

Mit találtak az uránbányákban?

Egyébként szerintetek miért akarná bármelyik régész is eltitkolni azt amit talál? Bakker, abból élnek, ha minél érdekesebb dolgokat találnak, annál több pénzt kapnak a kutatásaikra.
Ha fejlett eszközöket találnának, szerinted bárki is titkolná? Mi értelme lenne?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Srácok! Ennél azért több komolyságot!
Természetesen én is ismerem, sokszor láttam ezeket a szimulációkat.
Mit akarnál vele bizonyítani?
Szimuláció!
Hipotézisen alapul!
Azon méghozzá, hogy a Világegyetem tágul!
Ha tágul!
..
Számomra mérvadóbb az a tény, hogy ha a Nagy Piramis hármasa az Orion övének földi analógiája, akkor az ~5.000 éve változatlan az égen is!
Már, ha ötezer éve épültek egyáltalán, s nem sokkalta régebben!
Ez nem bizonyíték, mert feltételezés!
Hipotézis...?
A csillagok relatív sebesség és távolság mérése tudomány. A többi meg v*t = s és geometria.

Elképeszt a közösség egyes tagjainak szellemi nívótlansága.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 000
9 976
113
Srácok! Ennél azért több komolyságot!
Természetesen én is ismerem, sokszor láttam ezeket a szimulációkat.
Mit akarnál vele bizonyítani?
Szimuláció!
Hipotézisen alapul!
Azon méghozzá, hogy a Világegyetem tágul!
Ha tágul!
..
Számomra mérvadóbb az a tény, hogy ha a Nagy Piramis hármasa az Orion övének földi analógiája, akkor az ~5.000 éve változatlan az égen is!
Már, ha ötezer éve épültek egyáltalán, s nem sokkalta régebben!
Ez nem bizonyíték, mert feltételezés!
Az Orion öv jó messze van, ezért kb állandó, de az is változik.
De szerintem nálad menjünk az alapokig vissza:
A Föld gömbölyű vagy lapos?
A Holdon van élet?
Marson csatornák?
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Mit találtak az uránbányákban?

Egyébként szerintetek miért akarná bármelyik régész is eltitkolni azt amit talál? Bakker, abból élnek, ha minél érdekesebb dolgokat találnak, annál több pénzt kapnak a kutatásaikra.
Ha fejlett eszközöket találnának, szerinted bárki is titkolná? Mi értelme lenne?

Aki találja, általában nem is titkolja, de mivel az ilyenek alaposan megbolygatnák az eddigi hivatalos kronológiát, általában lehülyézik, konteósozzák, vagy hamisítózzák a találót és vége a karrierjének. Ha csak az ilyen leletek tizede nem hamisítvány, akkor is baromság a hivatalos kronológia és rengeteg ilyen lelet van, ami azért nem kerül a szemek elé, mert rohad egy múzeum pincéjében. Az Anküthériai szerkezet évtizedekig rohadt egy múzeum pincéjében. Hirtelen általa egy korábbi gépészeti tudás került a releváns dolgok polcára, előtte konteós lett volna bárki, aki ókori differenciálművekről beszél.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Mit találtak az uránbányákban?

Egyébként szerintetek miért akarná bármelyik régész is eltitkolni azt amit talál? Bakker, abból élnek, ha minél érdekesebb dolgokat találnak, annál több pénzt kapnak a kutatásaikra.
Ha fejlett eszközöket találnának, szerinted bárki is titkolná? Mi értelme lenne?

https://infinityexplorers.com/ancient-nuclear-reactor
..
Az afrikai Gabonban, Okla mellett uránt kerestek a föld alatt. Találtak is, de a kitermelést mégsem kezdték el. Megállapították ugyanis, hogy érc ugyan van a föld alatt bőven, de az nem a sugárzó U-235-ös, hanem csak U-238-as, ez pedig nem alkalmas sem az atomerőművek üzemanyagául, sem a régebbi típusú atombombákba. Geológusok jártak a helyszínen és tökéletesen abszurd magyarázatot adtak. Ugyanis a föld alatti uránrétegekben találtak minden egyebet, ami a 235-ös uránmezőkön szokott lenni, ráadásul pontosan ugyanolyan arányban bukkantak elő azok a ritka elemek: szamárium, ruténium, ozmium és sugárzó-cézium. Még egy olyan elemet is találtak, amit csak nem sokkal korábban, kizárólag laboratóriumi körülmények között tudtak előállítani Európában!
..
Minden jel arra mutatott, hogy ma már ismeretlen, de fejlett civilizáció kétmillió évvel korábban igen különös módon termelt itt energiát: a föld alatt hozott létre természetes atomtelepet és az ott kapott energiát alakította át árammá. Hogy ez a furcsa "erőmű" meg ne szakadjon és a hőtől fel ne robbanjon, hűtötték is. Találtak nyomokat arra nézve, hogy az ismeretlenek az erőmű legalább egymillió éven át működött. Nem képzelhető el, hogy ez értelmes lények beavatkozása nélkül jött volna létre. Az megesik, hogy a föld alatti szénrétegek meggyulladnak és akár évtizedeken át égnek spontán, emberi beavatkozás nélkül. De ha ez uránnal is lehetséges lenne, akkor sokfelé a Földön tapasztalható lenne ilyesmi, arról nem is szólva, hogy egy uránmező anyaga közvetlenül nem gyulladhat meg. Itt másféle "üzemmóddal" lehet csak energiát nyerni. És persze gondoskodni kell a sajátos föld alatti erőmű folyamatos és állandó hűtéséről is. Ebből pedig az következik, hogy a lelet mindenképpen értelmes lények cselekedetére utal.
..
Ki működtette akkor az erőművet? Minden bizonnyal nem földi ember. Mert elfogadva az evolúciós dogmát, - amelynek sajnos igen kevés bizonyítéka, annál több fontos hiányossága van - akkor ez aligha a mai ember őse lehetett. Több okból sem. Az egyik ok, hogy akkor még nem volt olyan fejlett - mi több, a tudomány szerint még ember sem volt a szó igazi, intelligens lényt jelölő értelmében. Majomember aligha csinálhatott ilyesmit. A másik: ha mégis az ősember lett volna, miért csinálta volna? Mihez kellett volna a fejletlen, iparral még nem rendelkező lényeknek ennyi energia?
..
Nem titkolják. Az internet-korában ez lehetetlen is. Az "iskolai tananyagból" hiányzik csak.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
M

molnibalage

Guest
https://infinityexplorers.com/ancient-nuclear-reactor
..
Az afrikai Gabonban, Okla mellett uránt kerestek a föld alatt. Találtak is, de a kitermelést mégsem kezdték el. Megállapították ugyanis, hogy érc ugyan van a föld alatt bőven, de az nem a sugárzó U-235-ös, hanem csak U-238-as, ez pedig nem alkalmas sem az atomerőművek üzemanyagául, sem a régebbi típusú atombombákba. Geológusok jártak a helyszínen és tökéletesen abszurd magyarázatot adtak. Ugyanis a föld alatti uránrétegekben találtak minden egyebet, ami a 235-ös uránmezőkön szokott lenni, ráadásul pontosan ugyanolyan arányban bukkantak elő azok a ritka elemek: szamárium, ruténium, ozmium és sugárzó-cézium. Még egy olyan elemet is találtak, amit csak nem sokkal korábban, kizárólag laboratóriumi körülmények között tudtak előállítani Európában!
..
Minden jel arra mutatott, hogy ma már ismeretlen, de fejlett civilizáció kétmillió évvel korábban igen különös módon termelt itt energiát: a föld alatt hozott létre természetes atomtelepet és az ott kapott energiát alakította át árammá. Hogy ez a furcsa "erőmű" meg ne szakadjon és a hőtől fel ne robbanjon, hűtötték is. Találtak nyomokat arra nézve, hogy az ismeretlenek az erőmű legalább egymillió éven át működött. Nem képzelhető el, hogy ez értelmes lények beavatkozása nélkül jött volna létre. Az megesik, hogy a föld alatti szénrétegek meggyulladnak és akár évtizedeken át égnek spontán, emberi beavatkozás nélkül. De ha ez uránnal is lehetséges lenne, akkor sokfelé a Földön tapasztalható lenne ilyesmi, arról nem is szólva, hogy egy uránmező anyaga közvetlenül nem gyulladhat meg. Itt másféle "üzemmóddal" lehet csak energiát nyerni. És persze gondoskodni kell a sajátos föld alatti erőmű folyamatos és állandó hűtéséről is. Ebből pedig az következik, hogy a lelet mindenképpen értelmes lények cselekedetére utal.
..
Ki működtette akkor az erőművet? Minden bizonnyal nem földi ember. Mert elfogadva az evolúciós dogmát, - amelynek sajnos igen kevés bizonyítéka, annál több fontos hiányossága van - akkor ez aligha a mai ember őse lehetett. Több okból sem. Az egyik ok, hogy akkor még nem volt olyan fejlett - mi több, a tudomány szerint még ember sem volt a szó igazi, intelligens lényt jelölő értelmében. Majomember aligha csinálhatott ilyesmit. A másik: ha mégis az ősember lett volna, miért csinálta volna? Mihez kellett volna a fejletlen, iparral még nem rendelkező lényeknek ennyi energia?
..
Nem titkolják. Az internet-korában ez lehetetlen is. Az "iskolai tananyagból" hiányzik csak.
https://en.wikipedia.org/wiki/Natural_nuclear_fission_reactor

Amúgy vagy olyan reaktor, ami képes a U-238-at is hasítani.

Nívótlanság már a köbön...