Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Valójában sehol sem működik normálisan a demokrácia. :(
Csak vannak fokozatok.

A világ nagy részén senki nem venné be és nem lehetne körbe bástyázni azt, hogy az miniszterelnök gázszerelője haverja hirtelen a világ no.1 tehetségű vállalkozója lett. És ezt képesek teljesen komolyan venni, amikor süt róla, hogy nem a legélesebb kiskés a fiókban. Lényegében törvényesített lopásról van szó, amit támogatásnak címeznek vagy csak simán a haverok győznek a közbeszerzésen.

Ez még elviselhető lenne (?), ha pl. egyes helyeken nem az lenne a vége, hogy a közvilágítást szétcseszik és ezzel balesetveszélyessé teszik pl. a közlekedést.
És ez már nem cinizmus, itt már emberéletekről van szó...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 801
113
Először is a közmédia különböző csatornáin vannak értékelhető műsorok kivéve az M1-n ami egy az egyben a nap 24 órájában a Fidesz agitpropját tolja.
Másodszor te milyen média egyensúlyról beszélsz a fideszes agitprop média van túlsúlyban ha esetleg valaki a Facebookkal illetve a Twitterel jönne az légy szives mondja már el nekem,hogy azok mikor kerültek a hazai ellenzék irányítása alá.Előre bocsájtom én személy szerint a sorosista antifagyíkembermigráns hálózat érvrendszerénél komolyabban vehető indokolást én nagyon szívesen látnék az állítólagos baloldali média túlsúlyra.

A leg olvasottab weboldalak listája:
https://thepitch.hu/legolvasottabb-hirportalok-hazai-weboldalak-listaja/
Ebből, ha kigyüjtjük a hírportálokat, akkor láthatjuk, hogy az első hat hírportálból 4 brutál baloldali és csak az origo.hu kormánypárti.

A legnézetteb TV műsorok listája:
https://www.penzcentrum.hu/otthon/t...b-tv-musorok-most-magyarorszagon.1102148.html
Ha megnézed egy darab M1 műsor nincs rajta, viszont az RTL klub híradó a második helyen van kb. ugyan annyi nézőszámmal, mint a TV2 Tények.

Persze ilyen és ehhez hasonló linkeket már betettek mások is évek óta folyamatosan, mégis mindig előkerül ez a hülyeség, hogy az ellenzéki média el van nyomva. Hiába van rá bizonyíték, hogy nem így van, megy a mantra akkor is.
 
W

Wilson

Guest
A leg olvasottab weboldalak listája:
https://thepitch.hu/legolvasottabb-hirportalok-hazai-weboldalak-listaja/
Ebből, ha kigyüjtjük a hírportálokat, akkor láthatjuk, hogy az első hat hírportálból 4 brutál baloldali és csak az origo.hu kormánypárti.

A legnézetteb TV műsorok listája:
https://www.penzcentrum.hu/otthon/t...b-tv-musorok-most-magyarorszagon.1102148.html
Ha megnézed egy darab M1 műsor nincs rajta, viszont az RTL klub híradó a második helyen van kb. ugyan annyi nézőszámmal, mint a TV2 Tények.

Persze ilyen és ehhez hasonló linkeket már betettek mások is évek óta folyamatosan, mégis mindig előkerül ez a hülyeség, hogy az ellenzéki média el van nyomva. Hiába van rá bizonyíték, hogy nem így van, megy a mantra akkor is.

Én mikor állítottam,hogy az ellenzéki média el van nyomva?:)Én a Fideszhez kötődő média túlsulyáról beszéltem.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 801
113
Csak vannak fokozatok.

A világ nagy részén senki nem venné be és nem lehetne körbe bástyázni azt, hogy az miniszterelnök gázszerelője haverja hirtelen a világ no.1 tehetségű vállalkozója lett. És ezt képesek teljesen komolyan venni, amikor süt róla, hogy nem a legélesebb kiskés a fiókban. Lényegében törvényesített lopásról van szó, amit támogatásnak címeznek vagy csak simán a haverok győznek a közbeszerzésen.

Ez még elviselhető lenne (?), ha pl. egyes helyeken nem az lenne a vége, hogy a közvilágítást szétcseszik és ezzel balesetveszélyessé teszik pl. a közlekedést.
És ez már nem cinizmus, itt már emberéletekről van szó...

Nem egy könyvet, hanem könyvtárakat lehetne megtölteni olyan könyvekkel, amikben leírnánk, hogy a világ más részein mit is vetettek be az emberekkel. Szóval ilyen Mészáros Lölö féle érvekkel gyalázni a magyar demokráciát a nyugatiakkal szemben... khm. picit álságos.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 801
113
Én mikor állítottam,hogy az ellenzéki média el van nyomva?:)Én a Fideszhez kötődő média túlsulyáról beszéltem.

Én meg ezt konkrétan cáfoltam linkekkel.
Kérdés: Ha az ellenzéki média nincs elnyomva, akkor a Fideszhez kötődő média kivel szemben van túlsúlyban? A Kiskegyeddel és a Fix.TV-vel szemben?
 
W

Wilson

Guest
Én meg ezt konkrétan cáfoltam linkekkel.
Kérdés: Ha az ellenzéki média nincs elnyomva, akkor a Fideszhez kötődő média kivel szemben van túlsúlyban? A Kiskegyeddel és a Fix.TV-vel szemben?

Ez miért lenne cáfolat,csak nézd meg illetve számold össze,hogy a Fidesz hányféle csatornán (tv csatorna,online oldalak,nyomtatott sajtó beleértve az ingyenes újságokat is,az országos és helyi rádió adók stb)jut el az emberekhez és máris kijön a számszerű Fidesz média túlsúly.Csak halkan jegyzem meg,hogy az Index 2020 augusztusa óta illetve a napokban bekövetkezett változás következtében végképp betagozódott a Fidesz média birodalmába.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77
T

Törölt tag 1711

Guest
Én még emlékszek, mikor 2006-8 gyakorlatilag a HírTV jelentette az egyetlen jobb oldali tv csatornát.
Origo-n még hetente volt Holocaust rovat, Hvg címlapon hozta le a Balabbik "paródiát", tilos volt a dolgokat nevűkön nevezni (akkoriban terjedt el az eszkimó kifejezés kedvenc kisebbségünkre), behülyítették az embereket deviza hitellel, reformként kürtölték világgá a megszorításokat...
Még arra is emlékszem, hogy az akkor még velük szemben ellenséges Jobbiknak perelnie kellett, hogy választások előtt a törvényi minimum időt megkapják a köztv-ben, ráadásul annak is a fele azzal ment el, hogy folyamatosan Vona szavába vágtak...
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 977
13 984
113
Valójában sehol sem működik normálisan a demokrácia. :(
Lehet, ugyanakkor még mindíg a legélhetőbb egy demokrácia az átlag polgár számára.
Én lassan azon az állásponton vagyok, hogy a demokratikus berendezkedés a világ egy részén működésképtelenség határára jutott. Vagy nem lehet valódi változást csinálni a váltópolitizálás miatt, vagy totálisan korrupttá vált a teljes garnitúra.

Még talán a váltópolitizálás is működhetne, és önmagával a demokráciával se lenne baj, csak rászabadult a féktelen fogyasztói társadalmat kiszolgáló neoliberális gazdaságpolitika, megspékelve az általad is említett korrupcióval.

+társadalmi szinten a posztmodern kultúra, és az individualizmus előretörése.

+Politikai vonalon pedig a bal oldal szinte totális értékvesztése.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nana. 2006-2008 szintiszta liberális demokràcia volt! Nem is tudom felfogni, miert nem választották meg az akkori rezsimet tovâbbra is. Amikor az olyan jóóóó volt.

Kiccsaládos kisebbségnek 2-300k-s segélyek, miközben az átlag melós kapott 90k körül, mellé megélhetési bűnözés, csendháborítás eltörlése...
Elég egyértelmű kinek a szavazait vásárolgatták...
A romagyilkosságok meg akkora ordas false flag-ek voltak, mint egy szovjet lakótelep. Az áldozatok kivétel nélkül becsületes, dolgozó romák voltak, véletlenül sem vmi bünöző férgek. Sokan már elfelejtették, de Kelet-Mo-n a blm balhékhoz hasonló megmozdulások voltak utána, gyujtogatással, civilek útról leszorításával, tégladobálással, baltás gyilkossággal...
És természetesen helsinki bozottsággal, étel és italosztással, mert szegény "tüntetők" különben megéheznének és hazamennének.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Kiccsaládos kisebbségnek 2-300k-s segélyek, miközben az átlag melós kapott 90k körül, mellé megélhetési bűnözés, csendháborítás eltörlése...
Elég egyértelmű kinek a szavazait vásárolgatták...
A romagyilkosságok meg akkora ordas false flag-ek voltak, mint egy szovjet lakótelep. Az áldozatok kivétel nélkül becsületes, dolgozó romák voltak, véletlenül sem vmi bünöző férgek. Sokan már elfelejtették, de Kelet-Mo-n a blm balhékhoz hasonló megmozdulások voltak utána, gyujtogatással, civilek útról leszorításával, tégladobálással, baltás gyilkossággal...
És természetesen helsinki bozottsággal, étel és italosztással, mert szegény "tüntetők" különben megéheznének és hazamennének.

90k az átlag melósnak akkor? hát az nem átlag volt hanem átlag feletti majdnem max. az átlagot olyan 75-re lőném be. ha valaki sima 8 órás melót végzett, nem járt műszakra akkor volt 67k/hó. fidesz alatt az én fizum és minden munkatársamé a háromszorosára nőtt. de ha csak a minimált nézem akkor is mindenki minimum 2x annyit visz haza. ehhez jött a rezsicsökkentés ami nekem -15k havonta, meg egyéb apróságok, net áfa csökkenés stb amik mind csökkentették a havi kiadást. és ezek a dolgok mindenkit érintenek azt is aki balra szavaz. csak nem értem, hogy ezek után mi a faszért szavazna valaki az ellenzékre.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
Istenem, remélem megèlem mèg, hogy pl. vadai Ágika lesz szeretett hazánk bölcs miniszterelnöke.Akkor vegre boldogan csukhatom le szemem, mert biztos unokáim boldog jövője.! Nő is, okos is, csinos is, mindenhez èrt, nemzetközileg elismert ertelmiségi! :(
Kifelejtetted, hogy vonzó és betyár nagy szónok! :rolleyes:
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 801
113
Ez miért lenne cáfolat,csak nézd meg illetve számold össze,hogy a Fidesz hányféle csatornán (tv csatorna,online oldalak,nyomtatott sajtó beleértve az ingyenes újságokat is,az országos és helyi rádió adók stb)jut el az emberekhez és máris kijön a számszerű Fidesz média túlsúly.Csak halkan jegyzem meg,hogy az Index 2020 augusztusa óta illetve a napokban bekövetkezett változás következtében végképp betagozódott a Fidesz média birodalmába.

https://kormany.hu/hirek/ujra-hazudott-az-index
Ez 2020.11.22.-i írás. Szóval a kormány szerint(ami ugye a Fidesz tagjaiból áll) hazudik a "Fidesz média birodalmába" tartozó index.hu. Bocs, de ez nem áll össze.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and zeal

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
az Index 2020 augusztusa óta illetve a napokban bekövetkezett változás következtében végképp betagozódott a Fidesz média birodalmába.
Pedig állítólag megszűnt, meg nincs másik. Ja, hogy akkor se nem szűnt meg és mégis van másik? Egyébként pl. az index 2.0 is jó példa, hogy aki akar tud sajtót létrehozni.

tv csatorna,online oldalak,nyomtatott sajtó beleértve az ingyenes újságokat is,az országos és helyi rádió adók stb)jut el az emberekhez és máris kijön a számszerű Fidesz média túlsúly.
Sajnos nem veszed figyelembe az arányokat. Nagyon lecsökkent a print média jelentősége, ahogy a rádió és a tv szerepe is lecsökkent és csökkenő tendenciát mutat. És ebből a szempontból teljesen becsapós, hogy pont ezeken a területeken tudott a Fidesz/kormány közeli média teret hódítani, még a legjelentősebb szerepet (nézettség/olvasottság, virulencia, aktivitás) online térben pedig -épp a cégek belső szabályozása és irányelvei okán is- nem beszélhetünk erős kormánypárti jelenlétről, pláne nem túlsúlyról. (Sokszor egy-egy kis büdzséből létrehozott online tartalom messze lekörözi egy átlagos tv-műsor nézettségét.)
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
90k az átlag melósnak akkor? hát az nem átlag volt hanem átlag feletti majdnem max. az átlagot olyan 75-re lőném be. ha valaki sima 8 órás melót végzett, nem járt műszakra akkor volt 67k/hó. fidesz alatt az én fizum és minden munkatársamé a háromszorosára nőtt. de ha csak a minimált nézem akkor is mindenki minimum 2x annyit visz haza. ehhez jött a rezsicsökkentés ami nekem -15k havonta, meg egyéb apróságok, net áfa csökkenés stb amik mind csökkentették a havi kiadást. és ezek a dolgok mindenkit érintenek azt is aki balra szavaz. csak nem értem, hogy ezek után mi a faszért szavazna valaki az ellenzékre.

  1. A fizetés emelkedése mennyivel haladta meg a valódi inflációt? Mert ugye így lehet lemérni a valós fizetésemelést.
  2. Én ilyen téren a közalkalmazotti bértáblát venném elő. Nézd meg az mennyit változott az elmúlt időszakban (gyakorlatilag másfél évtizede csak az előírt minimálbérhez illetve bérminimumhoz emelik). Ez amúgy nem csak a Fidesz bűne, előtte is szerették a mélyben tartani.
  3. A rezsicsökkentés és társai részben átverés kategóriája. Kérdezd meg a vízszolgáltatódat, hogy mennyit költöttek a rezsicsökkentés óta fejlesztésekre például. Irgalmatlan magas árat fogunk fizetni az elmaradt karbantartások és fejlesztések miatt, amik rövid távú politikai okok miatt kényszerből maradtak...
  4. A miért ne szavaznál a Fideszre témában engem leginkább az háborít fel, hogy a NER hogy teszi rá a kezét az országra. Az elmúlt években néha teljesen váratlan beszélgetéseknél térnek ki arra ismerősök, hogy vesztették el az amúgy régóta bejáratott üzleti kapcsolataikat vagy akár a munkájukat ilyenek miatt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 934
82 703
113
Sajnos túl sokat is beszéltek róla a közmédiában vagy a jobber oldalakon. Senki nem hallgatta el. Nem értem miért akart a ballibbant oldal ennél nagyobb reklámot az ilyeneknek. Mondjuk köztük simán megférnek a gyerekek lmbtq+ érzékenyítését végzők, a gerontofilok, stb...
Kaleta: a diplomáciai dolgokat (volt közöm hozzá, tudom) PÁRTÁLLÁSTÓL FÜGGETLENÜL, még Gyurcsányék alatt is!!! csendben intézték. Ezért hívják diplomáciának. Hogy miért kapott csak ekkora büntetést? Mert vsz nem tudták bebizonyítani, hogy az a sok minden ami a gépén volt, hogyan került oda és inkább nem csináltak belőle ügyet.
 
W

Wilson

Guest
Pedig állítólag megszűnt, meg nincs másik. Ja, hogy akkor se nem szűnt meg és mégis van másik? Egyébként pl. az index 2.0 is jó példa, hogy aki akar tud sajtót létrehozni.


Sajnos nem veszed figyelembe az arányokat. Nagyon lecsökkent a print média jelentősége, ahogy a rádió és a tv szerepe is lecsökkent és csökkenő tendenciát mutat. És ebből a szempontból teljesen becsapós, hogy pont ezeken a területeken tudott a Fidesz/kormány közeli média teret hódítani, még a legjelentősebb szerepet (nézettség/olvasottság, virulencia, aktivitás) online térben pedig -épp a cégek belső szabályozása és irányelvei okán is- nem beszélhetünk erős kormánypárti jelenlétről, pláne nem túlsúlyról. (Sokszor egy-egy kis büdzséből létrehozott online tartalom messze lekörözi egy átlagos tv-műsor nézettségét.)

Ki beszélt arról,hogy megszűnt az vagy megszűnik az Index?.Pont most a Fidesz média birodalmában való betagózódásának idején csinálnak a korábbi masszívan kormánykritikus és egyértelmuen ellenzéki Indexből egy "kiherélt" a kormánypropagandát sokkal kevésbé toló az "ingadozó" szavazók megnyerését megcélzó online feluletet.Ahol gondosan ügyelnek majd arra,hogy mindig legyen egy két gondosan elhelyezett mérsékelten kormány kritikus cikk is.

A rádiót a nyugdíjasok nagyon is halgatják sőt a fiatalabb korosztály is halgatja főleg az autóban és a rádió tekintetében fontos szerepe van a vidéki helyi rádió adóknak.A Tv-k bár csökkenő tendenciát mutatnak az online térrel szemben de még mindig jelentős a szerepük bizonyos korcsoportoknál pedig egyértelműen vezető szerepük van.A nyomtatott sajtó valóban visszaszorult de még mindig nem szabad lebecsülni a jelentőségét.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77
W

Wilson

Guest
Pedig állítólag megszűnt, meg nincs másik. Ja, hogy akkor se nem szűnt meg és mégis van másik? Egyébként pl. az index 2.0 is jó példa, hogy aki akar tud sajtót létrehozni.


Sajnos nem veszed figyelembe az arányokat. Nagyon lecsökkent a print média jelentősége, ahogy a rádió és a tv szerepe is lecsökkent és csökkenő tendenciát mutat. És ebből a szempontból teljesen becsapós, hogy pont ezeken a területeken tudott a Fidesz/kormány közeli média teret hódítani, még a legjelentősebb szerepet (nézettség/olvasottság, virulencia, aktivitás) online térben pedig -épp a cégek belső szabályozása és irányelvei okán is- nem beszélhetünk erős kormánypárti jelenlétről, pláne nem túlsúlyról. (Sokszor egy-egy kis büdzséből létrehozott online tartalom messze lekörözi egy átlagos tv-műsor nézettségét.)

Ki beszélt arról,hogy megszűnt az vagy megszűnik az Index?.Pont most a Fidesz média birodalmában való betagózódásának idején csinálnak a korábbi masszívan kormánykritikus és egyértelmuen ellenzéki Indexből egy "kiherélt" a kormánypropagandát sokkal kevésbé toló az "ingadozó" szavazók megnyerését megcélzó online feluletet.Ahol gondosan ügyelnek majd arra,hogy mindig legyen egy két gondosan elhelyezett mérsékelten kormány kritikus cikk is.

A rádiót a nyugdíjasok nagyon is halgatják sőt a fiatalabb korosztály is halgatja főleg az autóban és a rádió tekintetében fontos szerepe van a vidéki helyi rádió adóknak.A Tv-k bár csökkenő tendenciát mutatnak az online térrel szemben de még mindig jelentős a szerepük bizonyos korcsoportoknál pedig egyértelműen vezető szerepük van.A nyomtatott sajtó valóban visszaszorult de még mindig nem szabad lebecsülni a jelentőségét.