Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 356
113
Hú, amikor ezeket a "törvényeket" olvastam, rögtön a HTKA-n folyó viták, személyek jutottak eszembe - köztük egy párban magamra is ismertem, természetesen:)

Jante-törvények:

Ne gondold, hogy különleges vagy

Ne gondold, hogy egyenlő vagy velünk

Ne gondold, hogy okosabb vagy nálunk

Ne képzeld magadról, hogy jobb vagy nálunk

Ne hidd, hogy többet tudsz nálunk

Ne gondold, hogy fontosabb vagy nálunk

Ne gondold, hogy jó vagy valamire

Ne nevess ki bennünket

Ne gondold, hogy bármelyikünk is törődik veled

Ne gondold, hogy bármire is megtaníthatsz bennünket

Itt olvastam róla:
http://totalcar.hu/tesztek/2016/04/19/volvo_xc90_t8_2016/
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Mindig elhűlök/elképedek/elismerően hümmögök, amikor "típusbúvárkodással" találkozok; legyen szó harci repülőgépekről, harckocsikról, kézi lőfegyverekről, autókról, motorokról, stb. - nem találom, a megfelelő kifejezést - miközben azon kapom magam, hogy én is művelem :)

Egy - általam kitalált(!) - ilyen beszélgetés autókról.
- A képen X modell első sorozata látható.
- Tévedsz, ez már a következő évjárat, magasabban van 25 milliméterrel az oldalindex! /fotó/ (Hehe)
- Mind a ketten tévedtek, mert bár a bemutatott prototípuson már valóban így volt, de az új évjárat első 256 /és fél/ darabján még a régi sárvédő volt, de már fehér indexburával /Fogalmatlan laikusok)
- Mind a hárman tévedtek, mert 25 darab - az első órai termelés - tévedésből még sárga indexburával készült, de onnan lehet tudni, hogy már az újabb évjárat, hogy halványsárga helyett élénkpiros a sebességmérő mutatója, a prototípusok is ilyenek voltak. ( Lusta okoskodók)
- Mind a négyen tévedtek, mert 3 darab prototípus épült, abból a másik kettőn már négyzet alakú volt az oldalindexbura, de végül maradt a gyártásban ovális /fekete-fehér elmosódott fotó/ (Hogy ennyit nem lehet megjegyezni, már számos fórumon leírtam...)
- Igen, de a második négyzet alakú is újra sárga volt /kifakult színes fotó/ (Nem lehettek ebben biztosak, csak a gyári fejlesztők tudják, de ők már öregotthonban vegetálnak, miért kell minden érdeklődő laikust leoltani!?)
- Csakhogy van egy fotó, hogy a harmadik prototípust az egyik fejlesztő megvette, s visszaalakította a régi sárvédővel, de már fehér ovál indexburával, /A fotón ott az előző év végi dátum!/ viszont a négy centivel hosszabb tetőantenna alapján már a második évjárat 6217 példány után módosított antennáját tesztelte vele! ( A többek kórusban: Anyád!)

Aztán a beszélgetés eljut a:
-...a típustalálkozón majd találkozunk ne félj!
- Nyugi ott leszek!
- Majd letörlöm a képedről a vigyort!
- Letépem a füled kisfiam!
- Milyen kisfiam!? Csööög! A fejlesztővel beszélsz!
- Vén szenilis hülye!
S végül a legdulvább beszólás, ami fórumon előfordulhat:

<b><i>T V C !</i></b>

Hahaha és tényleg :D Pár ember bánja is. :D Pedig molni, Allesmor, és, khmmm, jómagam leírtuk...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 755
113
Szerintem ez egy nagyon bátor innováció:
http://www.origo.hu/auto/20160426-motor-vezermutengely-es-vezermuszij-nelkul-qoros.html

Ide raktam, mert más helyet nem találtam neki.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
:D
Sosem volt normális:

https://www.youtube.com/watch?v=zsXWspo5hrc

https://www.youtube.com/watch?v=SgZCk7tMOYc
 
M

molnibalage

Guest
Én csak ezt ismertem tőle. Pontosabban nem tudtam, hogy ő az, csak most ugrott be.
https://www.youtube.com/watch?v=QxpHJipB67g
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Tegnap írtam hogy youtube ajánlása nem fedik az érdeklődési körömet, ma pedig ez volt az ajánlott videók között. Komolyan az arcom lekaparom, ezt gyerekeknek is belinkeli?

https://www.youtube.com/watch?v=0v0jpXABl8Y
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
<blockquote rel="Montezuma">Ez hatalmas!
https://www.youtube.com/watch?v=soxxPyaAT1k&feature=youtu.be

Az irányíthatósággal vannak gondok,de majd kialakul.

</blockquote>

Meg a biztonsággal is. A rotorlapátok simán lekaszabolják az embert, ha valami hiba történik.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
Torténelmi gyozelem .
Szentpétervár ma: Magyarország-Belorusszia 5:2
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
Hatalmas meccs volt! Az utcsó percben, a kiállítás után, szerintem nem is vettem levegőt a gólig! :D